Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • calwin
    ono nejde ani tak o cenu samotného produktu ako skôr o to že si treba priplatiť ešte kopu ďalších DLC pre plnohodnotný zážitok čo je pekný bulshit... presne tak ako sa tu už niekto vyjadril... ja som zákazník a ja viem koľko mám prostriedkov v peňaženke... dnes sa dá spraviť plno kompromisov (a to nehovorím ešte o možnostiach free to play titulov)...
    a väčšina pirátov sú hlavne vo veku 14-17 rokov (veľa voľného času a nedostatok finančných prostriedkov)... pochybujem že nejaký dospelejší jedinec čo chodí denno denne do práce má náladu ešte niečo sťahovať (poznám aj takých ale to sú skôr v mojom pohlade idioti keď nevedia dať ani len 5 € za hru)... ja osobne už nemám potrebu hrať všetky tituly čo výjdu... aj tak je podstatná väčšina z nich docela slušný odpad a recyklát typu watch dogs (subjektívny názor)... to čo sa predáva na PC je ešte slabý odvar oproti tabletovým predajom
  • Ristoro
    Hru na kterou se těším jako malý koupím za plnou palbu, někdy i v nějaké edici. Zbytek her, o kterých se dozvím později, nebo mě prostě při launchi až tak nenadchly, kupuji ve slevě.
    • Přesně tak, je to titul od titulu různé, už teď vím, že rozhodně nebudu čekat na slevu u AC Unity, FC4, Borderlands: The Pre-Sequel!, GTA V, Shadow of Mordor a Lords of the Fallen. *4* Holt to bude trošku dražší podzim no.
      • Ty si na podzim plánuješ koupit Reskin, Reskin, Reskin, Masterpiece, Kopírku a Kopírku? Na co utrácet drahocené peníze za takovéto produkty (kromě Masterpiecu)?
  • Ja si trebars kupim s radostou hru, az je pozaplatana, nech si nekazim zazitok.
  • Kupovat hry za plnou cenu je samozřejmě naprostý nesmysl. Ve chvíli kdy hra vyjde, není nikdy dokončená a většinou vychází ve velmi problematické podobě (někdy až nehratelná). Slevy pak většinou přichází až v době, kdy hra už je na trhu nějakou dobu a to také znamená, že prošla několika koli oprav. Tzn., že když kupuju hru ve slevových akcích, často ji kupuju už v době, kdy je aspoň v trochu funkčním stavu. Vyhnu se tak problémům, nedělám zdarma betatestera a k tomu mám hru levněji. Je tak projevem naprosté blbosti (či neznalosti) kupovat hry hned poté, co vyjdou. Samozřejmě chápu fanoušky, kteří si koupí hru hned po vydání nebo v nedodělaném stavu - tam to beru jako cílenou podporu hry a vývojářů a taková (předčasná) koupě je akceptovatelná. Fanoušci čehokoli byli přecijenom vždycky blázni. *4*
    • Ale i tahle linie blbosti v kupování her, co hned vyjdou se může narušit. Je to jen pro skutečné profesionály zcela ovládající mozkové buňky, ale možné to je. Fígl je v kupování věcí, který nabízej léty prověřenou jistotu za jakékoliv situace. Nechci se moc opakovat, ale CoD je tímto a myslím že co se týče kvality taky jediným zářným příkladem. U téhle gamezy vím, že nemá šanci zklamat ani herně, ani funkčně, a to ani v případech plné ceny v okamžiku vydání, která za to rozhodně stojí. Nemyslím, že je to vyloženě v blbosti nebo neznalosti lidí, jako spíše v jejich nevidění pořádně zainvestovat peníze tam, kde se to vyplatí a jasně vrátí, bez toho, aby jeden musel riskovat, že mu taková hra nepůjde. Kupujte hry jako CoD a problém odpadá...

      -1
      • Myslis takovy ty uzasny veci, co povydani jeste 3 mesice nejde ani spustit?
        • Upřímně, to se mi ještě nestalo. Holt, když u těch PC seděj kopyta, to je těžký....
      • Máš pravdu. Měl jsem být přesnější a dodat, že prověřené hry samozřejmě lze s rizikem koupit hned po releasu. Ale vždy je to riziko a já to po svých zkušenostech už nikdy dělat nebudu a vždy si počkám.
        • Tak jasný i to je svým způsobem v pořádku. Já jen, že se z toho dá vybruslit, případně že existují metody (a hra!), u kterých není třeba plných peněz litovat.
    • Vy mínuskáři se sami trestáte tím, že hry nejspíše kupujete hned poté, co vyjdou. Je mi vás líto, že jste ještě nepochopili takhle základní věci.
  • All hail holy Gaben!
  • Dogkiller
    Her je dost, ani je nestíhám hrát. Kupuji jedině ve slevách, nad 5 éček nenakupuji.
  • Tilwaen
    Pokud se na hru těším a vidím, že sbírá vysoká hodnocení, tak na slevu nečekám a klidně si ji koupím hned. Koupě potom zpravidla nelituji; krásným příkladem z poslední doby je třeba Divinity: Original Sin.

    Nicméně souhlasím s pointou článku a nemyslím si, že je pro herní průmysl dobré, aby se (relativně) nové, povedené hry prodávaly po měsíci za pár šupů. Na druhou stranu, spousta herních společností si to na nás vybere zpět v podobě nekonečného přívalu DLC. Co víc, v případě multiplayerově orientovaných her se často ani nevyplatí kupovat je ihned, ale je lepší počkat na příslušné patche a nekazit si do té doby herní zážitek.
  • No a? Co je na tom? Kazdy sa snazi usetrit kde sa da. Zasa len snaha robit z PC hracov tych zlych co sa snazia uskodit hernemu priemyslu neplatenim plnej sumy za hru... bububu!
    • Neviděl bych to ta černě. Je pěkný, že si lidi počkaj na vůbec koupi hry až jim to sedne finančně, a že přemejšlí o tom, co jim za peníze stojí. Navíc já PCčkář, jak jiní, taky podporuju jen ty hry, který mi plnou sumou za to stojej, a tak třeba platím za plnou pálku jen CoD, a u zbytek kravin si počkám na slevu. Nestyděl bych se za podobný přístup, vždyť i to značí něco o mozku...
      • no tos to zabil s tim CoD. Ted nevim jestli si troll, nebo vymastenec.
        • Protože se mi naskytla příležitost projít psychoanalýzou místních profesorů a mistrů na inteligentní správný vkus a kurs, tak mi tyto úžasné výsledky vysloužily vymaštěnce. Naštěstí si z téhle prohlídky ještě uchovávám zbytky zdravýho rozumu, a za přestávky cucání si palce, prděním do plín a dalších užitečných činností mých dvanácti let, a přemítáním o mé nevychovanosti, si hrdě zazpívám něco o pr*deli, a hraju to, co mě baví. Ale je to fuška...
  • Další článek, který si přímo říká o žabomyší války *1*
  • Tak ono je to skutocne velmi prekvapive, ze ludia cakaju na prvu zlavu....kedze startovacie ceny digitalu su vyssie ako krabice vdaka retailovemu tlaku na publisherov. Po zlave sa dostanu do normalnej cenovej hladiny. Takze na rozdiel od NPD analytika by som skor bol za system...v predobjednavke bonusova zlava, pri starte cena pod urovnou krabic a tu potom pokojne drzat dlhsie.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit