Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vidím, chybí tu i opačný názor, jsou hry které člověk projede jednou a odloží (u těch slevy přímo vyžaduji) ale jsou i srdcovky... například serie Fallout, u F 2 jsem projel asi 15x ikdyby taková hra stála 5 tisíc musel bych ji mít (u toho je zase škoda kupovat digitální, ale spíš sběratelské edice). Nápodobně i zaklínače... popravdě už je pryč éra kdy hra stála 2-3 tisíce... proč si pákrát do roka neudělat radost a kopit si gamesku za tisícovku, v den vydání když stejně vím že mi ta hra 50-60 hodin zábavy dá. Já to průměruji: na zábava za hodinu, když mi to vyjde na 20-50kč tak proč ne?
    • Je vhodné čekat, protože hry vychází prakticky vždy v nedokončeném a někdy dost problematickém stavu a v takovém stavu hru hrát je utrpení a zároveň to sráží hru samotnou do budoucna. Já třeba koupil Skyrim hned poté, co vyšel. Bylo to utrpení a obrovské zklamání. Počkal jsem rok a poté si zahrál znovu. Hra byla víceméně dokončená a navíc přibyl nový obsah + řada vylepšení. Za to čekání to stálo.
    • Pak máš ale třeba hry typu Borderlands (dvojka je zase moje srdcovka). Za chvíli vyjde pre-sequel za tisícovku, ale nekoupím si ho, protože bych pak musel dát dalších X za DLC (nebo jednorázově nějakých 650 tuším za season pass). To už tě ta hra potom stojí přinejmenším 1600, a to je pro mě jako pro studenta docela pálka.
      Na rovinu říkám, že to zpirátím a za rok si koupím GOTY v létě na steamu za třetinu celkový ceny a projedu to asi znovu.
      V současnosti naprostá většina her nestojí tolik, kolik vidíš na začátku, ale někdy i dvakrát víc (pokud chceš kompletní obsah). Proto jsem rád za humblebundle a všechny jeho kopie, kde si můžu za pár eur koupit 8 her najednou, z čehož si jich sice třeba 6 nezahraju, ale ty další dvě mi za to stát budou (viz nedávnej humble s King of Fighters - mam rád bojovky a platit za to 28€ na steamu nebudu, když to můžu mít za 7). Navíc je tady ještě ten super pocit, že můžeš dát něco na charitu *1*
      Upřímně pokud by PC hry stály třeba okolo 700 a nemusel bych k tomu dokupovat za další pětikilo druhou půlku, tak bych si je možná kupoval. Takhle když vidím tu konečnou cenu her, který bych si rád zahrál, tak si na tu hru raději rovnou počkám. Popravdě díky rozšiřujícím se slevám a humblebundle už jsem nezpirátil hru ani nepamatuju. Ještě jsem si naopak na steamu ve slevě koupil Dead Space 1 a 2 za 5€ i když už jsem je měl dohraný (samozřejmě piratebay edition), ale mam ty hry rád za tu cenu je mít chci.
    • Mato1987
      A zase sú aj hry, ktoré v dobe vydania stoja štvrtinu toho čo stojí troj áčkový titul a niekedy je to aj menej ako štvrtina, ale zábava a pôžitok z hry je niekedy väčší ako pri tých drahých hrách.
      Príkladmi takých hier, ktoré majú naozaj nepomer medzi cenou a kvalitou sú trebárs fez, trine, limbo, brothers a tale of two sons, mimochodom hry, ktoré mi automaticky prilnuly k srdcu a zaplatil by som za ňe aj dva krát či tri krát toľko.
      • Trine je pecka
  • To samé platí u všeho na světě a co má být ? auta,elektronika,filmy,hudba,knihy,oblečení,bydlení ,sice každý má nějaký moudrý řeči ale kdo si koupí třeba nějakou kolekci podzim,zima 2014 armani kalhoty nebo další značky vždy se u všeho čeká až klesne cena, Kapitalismus, jaký to chtěli takový to mají . Jestli se jim to nelíbí tak at to nedělají. Taky bych chtěl mít 100 tisíc měsíčně ale kdybych tohle řekl šéfovy tak by mně vysmál prostě jejích motto : katastrofa se děje protože nevydělávám tolik kolik bych chtěl :) a kdo jo
    • Inquisitor
      Ona je ta cena taky na začátek přemrštěná, aby mohli jít níž a v podstatě dostat co chtějí.
  • Tak to je jasný já kupříkladu kupuju jedině ve slevách jinak z toho nemám požitek. Jakmile se mi podaří dobrej kauf jako nedávno Tomb Raider GOTY za 88Kč nebo Metro: Last Light Complete Edition za 79Kč tak se mi vyplaví Endorfin a Serotonin a to mi delá moc dobře a vydrží mi to na par tejdnů ten dobrej pocit.
  • Ale jóóóóóóó.

    Dááááál z nás dělejte to nejhorší na planetě.
    Proč ne.

    Nestalo se Games.Tiscali náhodou stránkou o konzolových hrách, v minulých měsících?
    Podle kvantity nenávisti vůči PC, která již není pouze v diskuzích, ale někdy i v článcích, bych si tak tipnul.
    • Tilwaen
      Nemyslím si, že jsi úplně pochopil, o čem ten článek je. Tohle totiž není ani tak apel (natož útok) na hráče, aby nekupovali hry ve slevách, jako spíš na distributory, aby je do podobných slev nedávali. Protože blbý, kdo dává, blbější kdo nebere.
      • Je to naprosta kravina. Kazdy kupec (a plati to pro zcela libovolnou oblast) ma defakto fixni disponibilni castku, kterou muze/chce za danou komoditu utratit. Pokud hodlam za hry utratit rekneme 5000 rocne, tak si bud koupim 2-3 hru od 2-3 vyrobcu, nebo 10-20 her od 10-20 tvurcu, ale porad do toho dam max tech 5000. Takze pokud by se hry dlouhodobe prodavaly za rekneme 50Ecek, tak se 90% vyvojaru muze jit past. Nedostali by ani korunu.
        • Tilwaen
          Samozřejmě je nutno najít onu pomyslnou hranici, ale stejně jako je blbost, aby se většina her prodávala stabilně za 50€, tak je blbost AAA hry prodávat po roce v bundle po 1€.
      • mmh toto je ten pokryveny kapitalisticky model (hodne to vidiet aj u nas v SR)
        Tak ja nevim, ale zamyslel sa niekto nad tym ze sa to vydavatelom asi oplati??
        Podla mna to ma zakladnu logiku/sedlacky rozum. Mam tovar(hru) co stoji 50eur ale preda sa mozno 100 kusov, cize obrat mam 5k eur. Ked ale tu istu hru budem predavat za napr 10eur tak sa toho preda na mraky, mozno 501 kusov a uz som zarobil viac ako v prvom pripade.

        Ked si uvazime, ze prve tyzdne/mesiace tie hry stoja plnu palku, kde to kupuju fanusikovia a ludia co si nevazia svoje peniaze (alebo ich maju hodne vela) a nasledne hra ide dole s cenou , tak to distributory maju dobre podchytene a maju dva zdroje prijmov.

        Nevraviac o tom, ze zeroday DLC je total bullshit a o dalsi dovod menej kupovat hru po release. Pri hrach co maju kvantum DLC pockat par mesiacov a kupit GOTY a mam vymalovano.
  • Mortuus
    Pořád ale platí, že hra se musí co nejvíc prodávat hlavně při startu. To že si jí někdo koupí za rok za dolar je už každýmu šumák. Pak se člověk diví, že studia krachujou a plno nadějnejch her se nedočká pokračování. To je jen názor laika samozřejmě, ale příjde mi to logický. *1*
    • nikdo nikomu nebrani to neprodavat ve slevach, klidne to muzou roky drzet za plnou cenu, jen by toho asi prodali o hodne mene.,..tenhle model si vymysleli vydavatele, ne hraci, kteri mohou system ovlivnit jen volbou svou penezenkou....
    • Když budou hry stát stabilně 1000,- tak si jich holt za rok koupím šest, když budou hry jako dnes ve slevách za 200, tak si jich koupím třeba 5x tolik (z ekonomického hlediska, dnes už stejně nemám dost času na to, abych stíhal všechno hrát).

      Studia se tomu přizpůsobí, holt predikují možné výdělky a podle toho naplánují náklady. Zkrachovat může studio i v případě, že se novinky za litr prodají statisíce až miliony kusů, stačí mamutí rozpočet jako v případě Kingdom of Amalur. A vydělávat se dá i u her za dolar (mobilní hry), ale studio s tím musí od začátku počítat a přizpůsobit tomu vývoj (prodat mrak kusů s minimálními náklady). Počítám-li s cenou třicet dolarů za kus a drtivá většina lidí není ochotna dát více než pět, tak mám problém. Jenomže pokud neslevím, možná by se neprodávala vůbec. Není to tak jednoznačné.
  • Čau lidi, plánuji si koupit nové pc okolo těch 20 tisíc ( max 25 ) mohl by mi tu někdo hodit přibližně sestavu která se za tyto peníze dá koupit, vůbec si neví rady *8* Díky moc:) *10*
    • z toho dotazu vyplýva jakože bys chtel asi koupit už hotovou sestavu? s tim ti nepomužu. ale jestli ti jde o vyber komponentu tak ja to delam tak že vyberu nejnaročnejši hru (v současnosti by to mohl být treba watch dogs), a kouknu benchmarky. pak se kouknu kolik ty karty a procesory stojí a vyberu tu kterou si mužu dovolit. a pak to dam nekomu poskladat s tim že dosku a dalsi komponenty uz muze vybrat on.
      • iba blbec si to vsetko kupi a da zlozit druhemu *7*
        Dnes je to uz take jednoduche, ze aj imbecil to musi dokazat *1* Este je aj vsetko farebne oddelene...
        • Tilwaen
          Je pravda, že je to dost blbuvzdorné. A koupit si herní komponenty za několik desítek tisíc, ani si je nepotěžkat v ruce, nepokochat se a nezasadit sám? Ts ts :-)
        • mozna, nezkoumal jsem to, kazdopadne mam znameho ktery to koupi za velkoobchodni cenu a rovnou to posklada
    • zdeeneek
      To nekupuj, jdi to nekam ukrast. Hry taky kupovat nebudes, ne?
      • Děcká demence
        • zdeeneek
          Asi při hodinách češtiny spinkáš, že? *1*
        • Tilwaen
          Dětská gramatika.
      • Magister_Peditum
        Pokud víš o nějakým torrentu, kde jdou stahovat PC sestavy, tak sem s tím chlape! *1*
        • zdeeneek
          Evidentne nekdo nepochopil, jak to bylo mysleny. Byla to narazka na to, ze 20-30 tisic na HW vyplazne kazdej, ale tisicovku za hru neda skoro nikdo - viz ted nedavny diskuze o slevach a vyroky, ze kupovat hry za 1 € je financni gramotnost a kdyz si koupim hru za litr, tak jsem ovce, ktera se chytila na udicku vyvojaru - jak jsem se o sobe dozvedel *1* Ja si totiz hry KUPUJU.
          • Nevsim sem si ze by HW za 20k vydrzel 2 hodiny jako hra za litr ...
            • Nevsiml jsem si, ze by HW a SW bylo to stejny ...
        • Ale jo, dokonce podle vlastního výběru a téměř zadarmo - http://bit.ly/Yx3M80
    • Doporučuji toto forum http://forum.zive.cz/forum-932/PC-sestavy.html?sid=b0026d9bc550ddb2aca9f61c418f15a3
  • prudislav
    Počkat oni jsou v USA nějací PCčkáři????

    Osobně čekám především z důvodu že chci si hru rozehrát co nejvíc kompletní, opravenou a s plným obsahem, což většinou znamená čekání půl roku až roku než všechny ty Season passy a patche skončí.
    A to že je v tý době cena už mhohem níž je jen bonus navíc
    • jasne, sak podla clanku je ich tam daco cez 6 tisic!! :)
  • Problém je i v tom, že po vydání často je digitální verze (Steam) dražší než krabicová (Xzone) stačí se podívat na nového Zaklínače. A tady je něco opravdu špatně. Pokud vydavatel nemusí platit obal, cd, atd, proč je hra dražší ? A pak tedy buď hru koupím jinde v krabici protože je levnější a nebo si počkám až bude v akci na Steamu.
    • Na jedné menší přednášce od člověka co do toho vidí, tak říkal, že důvod je, že si kamenní prodejci vymohli, že když hra vyjde tak digitální distribuce musí hru prodávat s minimálně doporučenou cenou (např. 50 dolarů), ale obyčejní obchodníci si můžou nastavit cenu jakou chcou (např. 40 dolarů)
      • Tomu bych docela i věřil.
    • ucho
      špatně je jen to, že se neoritentuješ. digitální verze zaklínače stojí 32 eur, což je asi o stovku méně než na xzone... a vůbec nejde o obal, cd a podobně, ale o to, že digitální obchody mají taky svou marži (kolem 20 %).
      • Špatné je, že ty máš problém se čtením. V závorce zmiňují Steam (59,99) dnes s 22 % slevou. Na Xzone stojí 999,- Kč. Marži kolem 30 % mají všichni i kamenné prodejny. Jak by asi zaplatili nájem a zaměstnance.
        • ucho
          Když zavítáš do vod neoficiálních přeprodejců klíčů, tak klíč na Steam pořídíš za 798,- (patrně to v jiném regionu prodávají krapet levněji...). Kamenné obchody existují díky prodejům Diabla 3, jinak nechápu, kdo tam může něco nakupovat (obzvlášť v předraženém xzone). Je celkem záhada, že se ještě nějaký kamenný obchody uživí.
      • Většinou to bývá 30 %. Apple a Google mají 30 %. Valve si myslím nechává taky 30 %. Jako rozhodně 30 % není málo, to je skoro třetina ceny!
    • palver
      Problém krabicových verzí je, že bez steamu (Uplay, Rockstar Soc. Club) se hra stejně nespustí... a instalace už je dneska pohodlnější z netu, než z média. Takže proč zabírat prostor...

      Na druhou stranu, kdyby dělal GOG krabicovky, to by byla jinná *1*
  • Dogkiller
    Přesně tak. Za krásnou krabicovku jsem ochotný dát klidně 1500 Kč i víc, ale za nějaké digitály (které mi ani pořádně nepatří) víc jak těch 5€ prostě nedám.
  • DeDy
    Tak u poloviny her taky čekám. Ovšem první faktor je, že chci hrát vyladěnou hru, pak až levnější. Jsou hry, u kterých jsem v minulosti litoval toho, že jsem je hrál hned první měsíc po vydání. Samozřejmě třeba takový Grimrock nebo XCOM byl téměř bez chyb, hned po vydání.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit