Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hm, co se to všem na pátém dílu nelíbí?
    • Mě uplně odradila ta vizualní podoba heroes jsem vždy bral jako temný fantazy.5 vypadá jak pokémon pro malý děti.Mapy mi přišli malý a celkově to 3D se k tomu nehodí podle mě.
      • TEMNÝ???? a nesplet sis to náhodou s Disciples? To je temnější fantasy než všechny díly Heroes dohromady. Heroes bylo vždy pohádkový fantasy
        • Nesplet 3 díl mi tak přišel.

          http://www.youtube.com/watch?v=dBB9A3HDNHM

          tohle je prostě pokémon :D
          • Trojka byla taky barevná, taky se tam vše lesklo, zářilo tím kresleným způsobem. Hraješ WoW?
            • No já nevim, ale v pětce jsou některé mapy dost velké, nehledě na to, že jich je spousta na netu. A jo, ta stylizace je hodně barevná, jenže HOMAM5 je pravděpodobně jediná hra, u které mi to tak nevadí. Jo, ještě Warcraft 3.
            • Jako je fakt,že některá místa barevný byli,ale od 5 už je to moc a neřikej,že grafika 5 není podobná WOW nebo warhameru?Wowko nehraju,nikdy mě to nechytlo.Jinak u 3 mě vždycky nejvíc bavila nejtěžší obtížnost v generované XXL mapě s nejtěžšími příšery,že se to dá hrát třeba pár dnů.Kolikrát si to zahrajem s kámoši pohamachi.Mě vaděj i ty malý mapy v 5 a ty předělávky.Skoro každej koho znám,že dřív hrál hodně 3 petky moc nezkousává.
  • Zatím se mi ty novinky moc nezdají. Snížení počtu surovin chápu, ale skrouhnout speciální jen na jednu mi přijde jako omezování taktických možností. Snížení počtu národů je taky pochopitelné, ale už nerozumím jejich výběru. V prvním díle byly národy: lidé, barbaři/orkové, elfové a dungeon. Dvojka přidala necromancery a kouzelníky. Inferno se objevuje teprve ve trojce. Proč vypustit dungeon a inferno (hrál za něj vůbec někdy někdo?) nechat je mi záhadou. Kdo bude mít draky? Mám takové tušení, že zbývající národy budou klasicky přidávány v podobě placených DLC...
    • Bude to stejně jako v pátém dílu, zbytek se dodá později. Ten výběr asi udělali podle svých "průzkumů".
    • Národy vyberali podľa príbehu. Päť je dosť málo, ale hádam ostatné pribudnú v datadiskoch. Ináč za každý národ niekto hral, aj za to Inferno (mimoto, v príbehu sú to hlavní záporáci, takže nesmú chýbať). Drakov tentokrát nebude mať nikto (akurát jeden skoro-drak by mal byť za nagy), pravdepodobne z nich urobia bossov (jeden vodný úhorovitý drak už ako boss potvrdený je, pravdepodobne bude boss aj z čierneho draka).
  • ta trojka je doopravdy legendární, pamatuju si, když jsem to asi v 8 letech poprvé hrál, sice jsem to moc nechápal, ale bylo to užasný a doteď mám období kdy se k tomu vracím, jak k multiplayeru tak singleplayeru... jsem zvědav na 6. díl.. čtyřka se mi vůbec nelíbila a pětka měla moc hezky provedený hrady, ale už v tom nebyl ten nostalgickej feeling bohužel :)
  • Proboha dejte už pokoj s Heroesem 3, ano byli skělí, ale prostě život nestojí na místě, jde stále dopředu a stejně tak technika a hry. Heroes 6 bude jistě super i když bude hýřit barvami tečka.
    • ty jsi homam bud vubec nehral nebo hram nerozumis a pokroku uz vubec ne. když má neco označení 3 a pak 4+ tak se ocekava, ze to bude lepsi nez to predchozi,ale to se zatim nestalo a proto se vše pořád srovnáve s trojkou. Až u nějákého dílu strávím tolik hodin jak u trojky pak o ní můžu přestat mluvit. jenže u dílu 4 jsem stravíl míň času než u trojky a u pětky ještě míň něž u čtyřky. Z toho lze usoudit, že je asi něco spatně a je potřeba se dívat tam kde to fungovalo dobře.
      • Já jsem HoMaM hrál a u té naprosto úžasné a dokonalé trojky jsem strávil ze všech dílů nejmíň času. Jedničku, dvojku i čtyřku jsem dohrál, v pětce jsem došel někam za polovinu a trojka mě přestala bavit už v první misi - nevím jak je to možné, ale je to tak, takže to neustálé vychvalování, jak trojka byla naprosto boží, už mi taky leze krkem... A mínusek mi můžete dát třeba sto, to je mi jedno.
        • Nechápu jak se někomu může líbit 2ka a 3ka už ne, když je to skoro to samé, akorát ve trojce je mnohem víc možností a vůbec všeho. Hratelnost je hodně podobná
          • A to je právě ono, v té trojce bylo těch možností na mě až moc. Ještě teď si pamatuju, proč jsem to s ní tak brzo zabalil: protože z každé mise šlo dál celých osm hrdinů a starat se neustále o osm hrdinů byla pro mě neskutečná otrava. Samozřejmě jsem mohl jít dál jen s jedním nebo se dvěma, ale myslím, že to bych pak byl v pozdějších kolech ve značné nevýhodě a proto jsem to přestal hrát úplně. Ne všichni chtějí hry, u kterých budou trávit stovky hodin, mně 20-30 hodin strávených u jedné hry bohatě stačí.
        • ještě že platí staré známé "vyjímka potvrzuje pravidlo". Takže ty jsi důkazem toho, že HOMAMIII byla prostě nejlepší a ty jsi ta vyjímka. :p 98% hráčů HOMAM série nejvíc ocenujě díl III. Piš si co chceš, máš na to nárok, ale fakta prostě nezměníš...
          • To by mě zajímalo, kde jsi vzal těch 98%, to nejsou žádná fakta, ale tvůj naprosto subjektivní nic neříkající odhad. A mimochodem, já netvrdím, že trojka byla špatná, ale ztotužňuji se s pisatelem původního příspěvku, že neustálé pění o tom, jak trojka byla ubersuperboží je trapné a nudné. Vývoj jde opravdu kupředu a stará trojka už 98% lidí, kteří budou hrát šestku nezajímá - když jsme u těch procent. :-)
    • Co se herní scény týče, tak jde spíš dozadu
  • Kdysi jsem trojku hral, ale ze bych se k tomu vracel? Proc proboha... Ctyrka sla z pocitace rychleji nez do pocitace. Petka byla paradni, barevna, 3D, pohadkova. (trpaslici datadisk? fajnovej) Sestka na prvni pohled pusobi podobne. Na ten druhej je vice, takova umatlana, grafika nezajimava, postavicky jsou nejak nevabne nadesignovane, podivne UI (z krasne knizky s otacejicimi se listy prejit na divny okno z ikonkama?), atd. NEZAJIMA!
  • "Člověk z pomocné ŠKOLI." No, nemusel ses hned přiznávat...
    • No jo komu se to nestane když to píše na rychlo rejpale :D
  • Mimochodem koukal jsem do wiki a 25 let to bude v srpnu: http://en.wikipedia.org/wiki/Might_and_Magic resp http://en.wikipedia.org/wiki/Might_and_Magic:_The_Secret_of_the_Inner_Sanctum
  • Dal bych 3 po hamachi už jsem dlouho nikoho neporazil :D
  • Nechápu, jak je možné, že Mikoláš Tuček v sobě neobjevil páteř a spolu s ní ani špetku kritiky na adresu Heroes VI. Počet frakcí klesl na pět - to je stejné množství jako v tolik zatracovaných čtyřkách, oproti pětkám (8 frakcí) i trojkám (9, pokud mě paměť nemýlí) je to jasný ústupek. Navíc ve čtyřkách bylo frakcí sice míň, ale bylo možné (respektive nutné) volit vždy mezi dvěma druhy jednotek, které si mohl hráč na daném levelu v městě postavit. Navíc volba to byla dost dramatická: buď kentaury, kteří mají šanci vyblokovat nepřítelovu ránu nebo medúzy, extrémně užitečné střelce... S modifikací Equilibris tenhle systém nabýval na obrátkách. O ničem podobném ale v šestkách neslyším: jenom o zredukování počtu frakcí a to, jak tohle zjednodušení nahypovaní novináři nesmyslně chválí.
    Je taky vidět, že hype akce u Mikoláše Tučka zapustila silné kořeny: vždyť on chválí i absenci průletů měst, protože v pětkách nebyly "ani moc povedené, ani moc hezké"! To je snad vtip?! Už Heroes 1 měly obrázek města, ne žádnou tabulku! TOHLE je jeden z důležitých aspektů atmosféry Heroes: člověk si může vlézt do svého města, poslechnout si atmosférickou hudbu (skvělou v každém díle už od dvojek) a pokochat se kreslenou grafikou jedniček, dvojek, trojek, popřípadě megalomanskými animacemi pětek (uznávám, že města ve čtyřkách jsou jednoduše hnusná). Pane Tučku, tímhle nás autoři o tu vámi opěvovanou roztomilost obírají, rozhodně nám ji nenadělují!
    Konečně se autor článku zaklíná donekonečna opakovanou mantrou "kvalita Heroes 3 se vrací". Tohle do omrzení opakovali už autoři pětek, kdy to mělo smysl: New World Computing zmizeli ze scény, hrozilo, že slavná série zmizí s nimi. Navíc po sobě nechali jako poslední čtvrtý díl, který byl pravověrnými trojkisty a často samozvanými "heroesovskými vlastenci" považován za znásilnění série a rozhodně je považován za dílo nejrozporuplnější. K čemu se ale kdo chce vracet v šestkách, když už pětky celý systém obrátily od čtyřek zpět k trojkám? Nevšiml jsem si taky, že by v trojkách byla jen jedna speciální surovina: další věc, o kterou nás maďarští autoři ochudili - a další věc, kterou opět kvituje Mikoláš Tuček.
    To, co tady předvádí, není novinařina s jejím duchem objektivity a nadhledu nad věcí, ale PR v nejryzejší pdobě. Howgh.
    • Přesně o těch obrázcích měst sem taky mluvil......to bylo jedno z kouzel hry.....stejně jako honba za tolika surovinama...
  • Nevypadá to špatně, ale pokud se chtěli opravdu vrátit ke kořenům, nechápu proč omezili suroviny na krystal. právě honba za celou skladbou surovin (Krystal, Rtuť, Síra, Drahokam + Mitril - ve WOGu) bylo maximálně strategická a měla logiku. Prostě jsem nedokázal objevit, či vybojovat strategický důl a smůla - ustrnul jsem ve vývoji a zaostával za okolním světem. Prostě chyba. A dalším nedostatkem je evidentně chybějící 2 národy z HOMAMIII. Protože se rozhodují mezi Tower a Rampart, tak tam evidentně jeden z těchto národů bude chybět + Conflux alá elementálové a nikde jsem tam taktéž nenašel Dungeon. To je vtip???? Podle mě zásadní chyba. III byla právě unikátní v počtu národů a jejich rozdílnosti. Navíc na 100% počítám, že tu nebude upgrade postav. Takže? Jsem samozřejmě zvědav, protože HOMAM série je prostě srdeční záležitost a navíc po totálně zpackané a po všech stránkách špatné HOMAM V je potřeba reputaci napravit. uvidíme...
    • Ještě pořád jsem se nedozvěděl, čím že je pátý díl tak zpackaný, kromě barevné grafiky.
      • Tak ona 5 nebude špatně udělaná hra,ale jelikož jsem hrával 3 díl několik let je pro mě 5 něco jako jiná hra.Asi abych ti to nejlíp popsal co mi asi tak nejvíc vadí použiju tyhle dvě videa
        http://www.youtube.com/watch?v=dLhHTCcvcNw
        http://www.youtube.com/watch?v=dBB9A3HDNHM

        To že je grafika 5 barevná a postavy vypadají dětsky (pokémonovsky),už jsem psal minule.Dále mi hrozně vaděj animace při souboji celkově to 3D ubírá soubojům na kráse.Mě 3 snad graficky příjde při soubojích hezčí a detajlnější jak 5.Nevím co má furt někdo proti 2D.Vím,že tu mluvím pořád o vizuální stránce,ale ta mi stačila dostatečně hru znechutit.
        • Trojku jsem hrával 3 roky a pětka mi přišla, a pořád přijde, jako perfektní nástupce.

          Dávat jako příklad u trojky video z endgame fáze a z pětky někdy ze začátku je dost....nesprávné, ale budiž. Když nekoukáš zrovna na červené Inferno na zelené trávě, nejsou to zas takové pokemoni. A každá speciální abilita těch pokemonů má vlastní animaci, hrůza. Pokud máš prostě averzi vůči 3D, tak se nedá nic dělat.
        • Me osobne nejvice na petce vadil design map, ktery neni nic jineho nez "bloky" lesu nebo hor naskladanych vedle sebe jak ctvrti v New Yorku a to je proste nuda. Hudba se casem dost ohraje, grafika a animaci jsou spise smesne, mlha (ve ctyrce sem ji taky nesnasel, nedalo se moc taktizovat), souboje na ctvercich misto hexu, naprosto neprehledne staveni mesta a par dalsich drobnosti na ktery si momentalne nevzpomenu, protoze je to par let co sem to hral.
          • Warlords je přibližně stejná, třeba. Ty bloky si nepamatuji, každá mapa, co jsem hrál, včetně stažených, byla změť cest. Čtvercový systém mi teda vyhovuje víc, než hexy. Nemusím pak chodit klikatě, když chci jen přímo nahoru. A co bylo proboha na stavění města nepřehledného? Tabulka map s budovami, jejich popisem a produkty/efekty je nepřehledná?
      • Pátý díl je vpodstatě skvělý. Já bych řek, že je lepší než trojka, ale to už by ze mě mluvila grafikou zhýčkaná mládež.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit