Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sony by melo konecne pochopit, ze lide na handheldech nechteji hrat "velke" tituly z obyvakovych konzoli. Nerku-li za takovyhle prachy, ktery musi vysolit 2x.
    • :) ....Chceme hrát místo "obývákových" konzolí . O tituly tolik nejde , i když si umím představit že BFU/APPLEMAN bude preferovat rychlovky nenáročné na čas .
    • Sory bejby, ale ty bys mel pochopit, ze my hraci to chceme :-).
  • Ono to má grafický výkon PS3 ?
    • ales.smutny
      Kodžima tvrdí, že ano, ale berme jej s rezervou. Nicméně tech dema z MGS4, Lost Planet 2 a Yakuzy ukazují, že na tom rozhodně není špatně a blíží se.
    • To sice ne, ale ma to mensi displej, ktery budi iluzi jemnejsi grafiky. Viz PSone tituly na PSP, ktere subjektivne vypadali lip nez na televizi :-).
  • A jak muzeme jako pretahovat pozice z PSP do PS3, kdyz PSP nema L2 a R2 ?
  • Mám otázka k čemu je ten touchpad na druhý strně ??
    • Nejdriv se nauc psat a pak zopakuj otazku vole.
  • Tak tohle vypadá fakt dobře (nehledě na cenu). Už se těšim, jak si tohle za 5 let pořídim z bazaru a budu na tom pařit Killzone v PS3 grafice..
    existují už nějaká videa na internetu?
    • V PS3 grafice asi tezko, ale bude to podobny.
  • Má to nějaký slot na média, nebo je to pouze pro digitální distribuci, jako PSP Go?
    • sleepless
      Bude používat i paměťovky (flash), zatím blíže neurčeno v jakých velikostech.
  • az to raz bude (ak to bude) plne prelomene (co sa obavam, ze take lahke nemusi byt, vid psp go) a od ruky v cene do 100€, tak na vymenu psp preco nie. inak cena je strasidelna. a bojim sa aj rozmerov. podla mna povodne psp (100x) atakuje rozmermi prijatelnu hranicu a vahou je urcite na nej.
  • Je zajímavé sledovat, jak Sony nadále vsází na vysoký výkon (procesorový, grafický, rozlišení), a Nintendo nadále vsází na levné technologie, ale nějaké ty inovativní prvky, které nikdo jiný nemá (tentokrát je to 3D displej), obzvláště když víme, jak to v minulých případech dopadlo.
    • Ještě by jsi to měl napsat na Hrej, a už to budeš mít všude. A jak pak že to v minulých případech dopadlo?
      • Jak to dopadlo? No jednoduše, prodeje přibližně v poměru dva ku jedné pro Nintendo, v obou případech.
        • A nebude to třeba tím že obě firmy cílí na úplně jinou část trhu, v obou případech? Viz. třeba i ten předběžný line-up o obou handhaldů. Sony je výrobcem i jiných elektronických zařízení, takže u nich lze předpokládat že půjdou vždy přes výkonější HW. Fakt nevím co je na tom zajímavého. Mě tohle přijde naprosto normální.
            • PS2 ovšem byl hardwarově nejslabší z té generace konzolí (Gamecube, Xbox) a převálcoval je zatím nejvyšším rozdílem prodaných kusů jaký zatím konzolový průmysl zažil... Nebylo to vysokým výkonem, ale spíše velkou podporou 3rd party developerů.
              V dnešní generaci je situace naprosto odlišná, jak už jste zmiňoval, a vyhrává spíše zaměření na casual hráče, což potvrdilo Nintendo jak s Wii, tak s DS. Nicméně rozdíl nebyl ani z daleka tak markantní jako u PS2. Krom toho Wii se blíží ke konci svého životního cyklu, zatímco PS3 a Xbox 360 mají nějaké 2-3 roky stále před sebou.

              Na poli handheldů se nyní prosazuje i Apple se svými levnými hrami právě pro casual hráče a NGP by mělo prostřednictvím PSN a některých her kompatibilních s Androidem do tohoto casual trhu také zasáhnout. 3DS má navíc jen 3D, což je upřímně řečeno jen takový gimmick (česky trik, ale zdálo se mi vhodnější použít anglický výraz), v grafice bude za NGP zaostávat a ovladatelností také (2 micro-joysticky). Důležité nyní je jaká bude cena, jaké budou mít obě konzole tituly a co na to všechno zákazník...

              Co se týče mě, smartphone nevlastním, ani to nemám v plánu a 3D efekt mě příliš nebere, NGP mě však zaujal svojí výkonností, zadním touchpadem (což by mohlo mít mnoho zajímavých využití), dvěma 6-axis micro-joysticky a PSOne hrami, takže to bude asi první handheld od dob Gameboy Advance co si koupím.
            • Tyhle herní žánry se smrskly na věci "jen" od Nintenda u Wii a DS, protože se firmě nepodařilo dostatečně oslovit hardcore hráče. Naopak, v dobách NES a SNES byla spousta her i od třetích firem. A jak jsem se zmínil, docela dost záleží na tom, jestli náhodou grafika 3DS nebude dostatečně dobrá, aby lidé neviděli důvod pro lepší (X360 a PS3 dnes také nabízí grafiku horší než PC, ale stále dostatečně dobrou). Pokud bude grafická stránka 3DS dostatečná na to, aby hardcore hráči dali spíše přednost 3D efektu než ještě jemnější grafice, bude to pro Sony problém.

              BTW předloňská E3 byla docela dobrá (Red Steel 2, Dead Space: Extraction, Resident Evil: Darkside Chronicles, k tomu věci od Nintenda). E3 v roce 2008 byla strašná (Wii Music).

              Stále nechápu, proč by firma vyrábějící i jiná elektronická zařízení (včetně levných a nepříliš kvalitních) měla vždy jít přes výkonnější HW. Já, pokud bych byl akcionářem, pak bych chtěl, aby firma šla tam, kde mi nejvíce vydělá.

              Podstatně menší skupina než v době PS1/N64/Saturn resp. PS2/Xbox/GameCube.
            • Většinou se tyhlety všechny herní žánry smrsknou "jenom" na věci od Nintenda. Nebo je to snad ted u Wii či DS jinak? Snad si ještě pamatuješ předlonskou konferenci big N na E3. To už si i většina fanoušků říkala WTF?
              Já myslel že se bavíme o Sony a Nintendu. Nebo jsou snad Sencor a Hyundai také výrobci videoherních zařízení.
              Jinak Sony a Microsoft se vydávají cestou většího výkonu než Nintendo. A 100 milionu proti 85, není podstatně menší skupina. To že si tuto část dělí, je věc jiná. Wii bylo až doted na tu casual samo.
    • Nintendo ví, že lidi sou hloupí a reklamou jim nacpou i Wii s výkonem PS1 jako horkou novinku.
      • Je jasné, že o úspěchu přístrojů (obou dvou) rozhodne knihovna her, grafický výkon na úrovni PS1 nebo PS3 na to nebude mít absolutně žádný vliv.
        • *1* No v době kdy se zaměřují stále víc na průměrného hráče , rozhoduje bohužel i to grafické pozlátko . Ale nejdůležitější je především cena a marketing .....
  • Jako asi to bude dobra masinka, ale odrazovat napriklad me bude cena. Pokud to bude fakt 350dolaru, tzn. v Evrope 350euro, nevim nevim, ja do toho za 8tisic nepujdu... Ale chapu, ze to nemuze stat 5tisic, nevim, jak je na tom 3DS s cenou, kazdopadne ja pockam, jestli si to tedy vubec nekdy koupim *3*
    • Jo uz vidim, 3DS se da se sehnat i pod 5tis, to si myslim, ze bude pro hodne lidi smerodatne, ikdyz je to handheld trosku o necem jinem...
      • Launch cena 3DS má být v přepočtu do CZK (původní údaj byl v USD, takže je otázka, s jakým kurzem CZK vs USD pracovali) 4500 v USA, v EU a GB 6500. Takže těch předpokládaných cca 7 tisíc (350 *19, i když je dollar v současnosti níž) není podle mě zase tolik. Pravdou ovšem zůstává, že rozhodne kvantita a kvalita her dostupních při releasu.
  • "nadupané"
    • ales.smutny
      Díky, šotek byl zavřen...:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit