Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • boze preco :(((((((
    • *16*
    • Shaker
      kvality mmo bych se bal... uz jen kuli tomu, ze stalker se neda udelat systemem wow (nakliknout a mackat skilly). Jak by server registroval hitboxy a jeste poskozeni do ruznych casti tela, to by byl pro nej solidni zahul a myslim, ze plynule by se to rozhodne nehralo... Nevim, jak to ma reseny treba Tera online, ale taky sem cetl v jedny diskuzi tady, ze neni nutny se trefit presne do postavy... Proste dokud to neuvidim, tak tomu neuverim. Co je ale jisty je, ze atmosfera se tomu navodit nepovede, protoze stalker byl o tom, ze clovek tema tunelama lezl sam, bal se, co na nej kde vyskoci atd, to na serveru, kde ve startovaci lokaci bude pobihat 100 lidi nepujde.
      • Veskoslav
        Tak nemusí tam být vůbec skilly, že:) Bude to prostě Stalker online:)
        • Shaker
          jasne, to je jedina moznost, jak z toho muze bejt "pokracovani" jenze server by musel pocitat nehorazny mnozstvi dat. kazdej hozenej granat, pozice lidi vuci nemu, kazda vystrelena rana, kam leti, trefi postavu do hlavy, koncetiny nebo trupu? Podle me proste nemaji sanci, to by chtelo opravdu vykonej server s opravdu uzasnou konektivitou a s hodne omezenym poctem hracu, takze MMO uz jen kuli tomuhle zatim nerealny.
          • Veskoslav
            Tak hodí server po 1000 lidech a pojede se. V tomto se nechám překvapit. FPS MMO snad pomalu ani neeistují, tudíž pokud o bude skutečný Stlaker, který ale bude mít mnohem větší a otevřenější svět, questy nebuou hloupé a nebude tam "krokový" systém jak ho známe ze současných MMO+bude skvělá grafika, která v době vydání prvního Stalkera byla uchvatná, zahraju si to.
            • Shaker
              kez by...
    • A mohli byste, prosím, odmazat i tento příspěvek? Rovným metrem všem! *14*
      • a zablokovat všechny, kteří mi klikli mínus? *1*
        • Shaker
          just ti ho napalim i sem...
          • a tohoto jako prvního? *1*
    • já bych to nemazal, o jejdovi už všichni vědí svý a patří do místního koloritu šílenců a dalších nesvéprávnejch individuí..
      • Keyz
        Má to být doufám diskuze a ne přehlídka koloritu šílenců a nesvéprávnejch individuí jak píšeš.

        I když diskuzi by museli zrušit anebo mít ostřejší kritéria pro vyhazovaní na delší dobu aby to byla věcná diskuze.
        -Například na klasické diskuzi když tam někdo kecá něco co není k tématu anebo kecá a nic o tom neví tak je umlčen :)
  • Ty MMO se začínají šířit jako rakovina...Je to zlo! *10* Dobrých her ubývá a přibývá pořád stejných MMOček.
  • chvala bohu aj tak tie posledne stalker hry stali za prd uz to bolo skoro ako nfs a cod
    • Veskoslav
      Tak mi řekni aspoň dvě hry ze světa Stalkera, co stáli za prd. Trole hloupý:)
      • call of prypiat a clear sky? a sam si troll boli to neskutocne kraviny
    • trapny pokus o trolling
  • "Vostok engine" :D To už nemohli vymyslet lepší jméno? Dělat PR tak to poslední co bych chtěl prezentovat by byl Vostok engine.
    • paradni nazev. Kazdej vi jakej to byl slavnej projekt.
  • Jo jo, jejdasek a jeho konspiřační teorie o pc pirátech vždy zaručeně pobaví.
    • Malkavian
      Nejhorší na tom je, že on tomu opravdu věří *1*
  • Nejlepší věc co se mohla na Ukrajině přihodit bylo, když dorazili pání z THQ a zapráskali vývojářům bičem nad hlavou, proto jsem taky dostali prvního S.T.A.L.K.E.R.a plus jeho pokračování. Pro dvojku prostě chyběla ta tvrdá ruka.
    • masér *1*
    • Ta tvrda ruka zpusobila,ze hru v mnoha ohledech osekali a zjednodusili.
      A i kdyz je pravda,ze autori si v puvodnim konceptu vzali prilis velke sousto a nebyt urcitych kompromisu,tak hra nemusela ani spatrit svetlo sveta,tak si nemyslim,ze prichod THQ hre prospel,spise naopak.
      A byt stalker kompletne v rukach THQ,tak by z toho vznikla dalsi tupa tuctova fps,na kterou by se za chvili zapomelo.
      Stalker byl originalni a nezamenitelny prave proto,ze ho delali na Ukrajine.
  • Proc kdyz je pod sebou par reakci mi zmizne uplne reagovat a pak i zmizne reagovat na prapuvodni prispevek. Pak nemuzu odepsat a koncim jestli mi rozumite. Sorry OT
    • "všechno na světě je Limited Edition leda že bys měl něco jako VIP" *1* *1* *1* Je to z důvodu jak je navržená webová stránka.
      • jsou veci, ktere se daji ovlivnit.
        • ano ale tahle zrovna ne *3*
          • ok
  • "Vývoj S.T.A.L.K.E.R. 2 nakonec neskončil kvůli penězům, ale proto, že tvůrci z GSC nebyli schopni získat práva na další použití značky." - To je dobře... Aspoň nebudou kur*it knižní předlohu...
  • Amylee.Anderson
    Nas*at na všechny prachy a nenažrance.
    • mirekdusinojc
      Nas*at na Amylee a další idioty
    • Jak dlouho jsi ekonomicky sobestacna? Jak dlouho mas vlastni rodinu, za kterou neses zodpovednost? Myslám ze zatim ani jedno z toho, co? On pak clovek rychle pochopi, jak se veci opravdu maji. Ne ze by neexistovala chamtivost, ale penize jsou potreba k zivotu a proto je potreba jednat ekonomicky, bez toho to jednoduse nejde.
      • Amylee.Anderson
        Víš a právě to je to, proč jsou pěníze svinský. Jsou důležitý, jsou tak důležitý, že to ani neni možný. Nepotřebuju vydělávat a ani mít rodinu. Na chleba máme a furt máme dostatek, ale i tak je to bolestivý vidět, jak se máma samoživitelka morduje skoro každý den 12 hodin v práci kvůli neveselýmu platu a trápí se, abychm nežili jak strašný socky.
        Je jasný, že když má někdo dobrý prostředky k tomu, aby si namastil kapsu, tak si jí namastí. To je už přirozený. Ale pak se podívej do vlády. Nejsem žádná zkouřená anarchistka, ale peníze fakt nemam ráda.
        • Tak mámě pomož.
        • Penize nejsou svinsky, to muzou byt akorat lidi. Penize jsou jen nastroj, ktery vyrazne usnadnuje smenu zbozi a prace. Nemas rada penize pro jejich nedostatek, ale jejich zrusenim bys ten nedostatek nevyresila, spis zhorsila, protozš by se zvedly transakcni naklady.
          • Žak Fresco rules !!! http://cs.wikipedia.org/wiki/Jacques_Fresco *3*
            • Jsem moc rád že se někdo ozval.
            • Hanzales
              Jů hele, on má někdo stejné myšlenkové pochody jako já :D
              A jo, myslím, že bez peněz bychom byli mnohem dál, všichni by měli víc a svět by byl mnohem krásnějším místem. (jednoduše by se podstatná část světového kapitálu neztrácela v kapsách ultimátních nenažranců, zlodějů, podvodníků atp. Ale to by se muselo zásadně změnit myšlení lidí, což vzhledem k veškeré minulosti prostě nějde. Tohle je ale téma na tisíce stran... Utopie, fantazie, v praxi bych si to fungovat v současné společnosti nedokázal, ani kdyby někdo do vodního hospodářství trvale zakomponoval něco na zůsob mdma :D
      • Řekl bych ti něco o evoluci a nezbytném vývoji o nezbytných změnách o důležitosti neustálého zdokonalování apod. Ale neřeknu. 1. Protože by to bylo na dlouho a za 2. Jeli-koš tě neznám tak nevím jestli by to mělo vůbec smyl. Ale aspoň malinko to nakousnu. Jeli-koš viry se nás (všechny živočichy) snaží vyhubit a pořád se zdokonalují. Též i my abychom přežily se musíme zdokonalovat. Příroda to dělá více méně za nás stále vylepšujícím imunitním systémem. Jenomže to tak úplně nestačí protože viry jsou svým způsobem jednoduší, agresivnější a hlavně zatraceně rychlejší. Jsou nevyhnutelným koncem každého živočicha (rasy, typu...) v jeho generační etapě. Exaktněji - Stejně jako každého z nás čeká smrt tak i celou živočišnou rasu. A pak se zase zrodí úplně nová. To je koloběh života. No a my lidé jsme no nééé zdaleka všichni ale dejme tomu inteligentní takže si můžeme dopomoct. Např.: technologiemi. No no možná to není úplně nejlepší nakousnutí ale co. A teď otázka nevyčíslitelné hodnoty. Jaký má smyl mýt potomky ve světě který ničí (ať už nevědomě nebo vědomě) své DNA a vědomosti (víru -néé náboženskou) jež mu zbývá "8 generací" než úplně zdegeneruje a zanikne a to ať už svým zaviněním (války, demence...) nebo cizím (viry, degenerace DNA)??? Víte nemáte jen zodpovědnost za sebe nebo za svou rodinu. Máte zodpovědnost za všechny generace co budou následovat. A když tohle pochopíte a začnete podle toho jednat. Stanete se opravdu někým jiným než je obyčejné zvíře. Stanete se inteligentním a moudrým tvorem co je jeho budoucnost nejasná a plně v jeho rukou. Tomuhle se říká zkráceně "vyloučit se z rovnice koloběhu života"
        • hele mozna by se ti libil kanal Igora Chauna na YT. Ma nick Gosscha. Spousta zajimavejch videi s kteryma ja souhlasim i nesouhlasim. Mozna by te to zaujalo, jses premyslivej.
          • omg barbar co se snaží pochopit proč oheň hoří. Když sem viděl pár videí tak jsem nevěděl jestli se mám smát nebo brečet. To že by se mě mohl líbit kanál Igora Chauna na YT uráží mou inteligenci, vědomosti a i to co jsem naspal na cos my dal plusko. Ten člověk nemá tušení o ničem.
          • Ok až budu mít čas a náladu tak mrknu. Dík za tip
        • tož dobré, máš u mě bodík
      • Ty stavis velke herni molochy jako je EA apod na uroven cloveka,ktery se snazi zaobstarat vlastni rodinu?
        Paaani.
        • O ea tu neni rec, mluvim o vyvojarich, kterym bylo uzavreno studio a kteri se snazi prezit v hernim svete a otevrit si nove. A temto lidem jde o zabezpeceni sebe a svych rodin. Musi najit noveho investora a presvedcit ho nejakym smysluplnym ekonomickym projektem.
          • Tys ten clanek opravdu necetl co?Duvodem zruseni stalkera nejsou nedostatek financi nebo snad strach o to,ze by na dalsim dile prodelali kalhoty.
            Duvodem je,ze jim znacka stalker byla odebrana.
            Prosimte,priste nez zacnes zase sirit ty sve pravdy o piratstvi,precti si laskave clanek,pod ktery chces prispivat.
            Diky ti jmenem vsech mistnich ctenaru *3* .
            • Opravdu ti musim uz potreti vysvetlovat, ze mnou uvedene se tykalo zmeny zanru z singleplayerove fps na mmo? Nevkladej mi do ust neco, co jsem nerekl.

              Na to proc byl zrusen stalker jsem se ptal ja tebe, kdyz o tom tak zasvecene hovoris. Muzes mi to prosim vysvetlit?
            • Ano jejdasku,studio bylo zruseno proto,ze stalker jim prodelal kalhoty,kvuli tem zlym a zakernym pc piratum.
              To si chtel slyset?
              Ty ses fakt pripad *1* .
            • Ale cetl, ten clanek neni jen o zruseni stalkera, cetl jsi ho ty sam? Ja nereaguji na zruseni stalkera, ale na to, ze jejich nova hra nebude singleplayerova fps, coz je ve zdejsich komentarich opakovane odsuzovano.

              Ale kdyz uz jsme u toho, proc jim byla ta znacka "odebrana"? Proc bylo uzavreno studio kde pracovali a proc byl tento projekt zrusen?
      • to obhajujes sebe? Proste ma svuj nazor.
        • Ne, obhajuju ty vyvojare, mam pro ne pchopeni.
          • Hanzales
            Tak určitě neplatí, že investor/vydavatel je zbytecny parazit a mel by chcipnout.
            Spíše platí, že přes míru nenažraný investor/vydavatel je zbytečný parazit a měl by chcípnoput ;o)
          • -- pokracovani diskuse --
            • Jo, to je cestny postoj. Chapu ze se ti nechce odpívidat. Kdybychom to resili dal a ja te stavel pred jedno uskali za druhým, dosli bysme k tomu, ze bys bud hral vabank a nebo by sis na to musel zalozit firmu a ze je to celkem narocny byznys a daleko jednodusi by pro tebe spis bylo nakoupeni akcii nejakeho existujiciho a zkuseneho vydavatele. Tim jsem chtel ukazat, jak omezeny je nazor, ze investor/vydavatel je zbytecny parazit a mel by chcipnout.
            • prvne, bavili jsme se teoreticky. Investuji lidi casto se zkusenostmi v danem oboru. Praktickymi . Ledaze by dali na doporuceni jineho ale tim by to nemeli pod kontrolou sami, protoze do dane problematiky nevidi. Hele ale to tu muzem basnit do rana. Jako s tolika prachama bych si dal nacas s hledanim vsech informaci. A to by mohlo trvat placnu 2 roky. A az pak bych ti mohl uprimne bez vytacek odpovedet nejakou strategii. Ted bych prece placal. Tve otazky jsou samozrejme spravne. Pro me nikdy nebylo dulezity vydelat co nejvic, ale abych svuj zivot mel v souladu. Na to nepotrebuju miliardy, miliony dolaru. Bohuzel pro nekoho muze byt ma predstava smesnou a naivni. Jak je nekde spoustu penez, tak ten ekvivalent k radosti, uzitku je cim dal rozdilnejsi nebo jak to rit. A lidi uz na to prichazeji. Vis asi i sam, predpokladam že z vlastni zkusenosti jake typy jsou na top manazerskych funkcich. Nebudeme si nic nalhavat. Cest vyjimkam. Me staci kolikrat vseznalci ve strednim. Prijit bych o vsechno ale nechtel. Proc taky. Herni prumysl jak sam nejlip vis ma dobre naslapnuto. Nemuselo by to byt spatne. A pokud bych zavetril, ze je to nad me sily a problematiku nezvladam, vyklidil bych pozici a projekt nezacal.
            • Fajn, rozdelil bys penize na vic projektu, abys snizil riziko velke ztraty za cenu snizeni zisku. Tim tedy opoustis vody vysokonakladovych aaa titulu. Dale je tvym zamerem se misto na konzum zameril na kvalitu, cimz ovsem zase riziko ztraty zvysujes (mozna bys mohl udelat jeden projekt konzumni a jeden kvalitni?). Nejakym zpusobem bys dal na vedomi, ze hodlas investovat do vyvoje her a ze hledas nejake vhodne projekty. Jake bys stanovil podminky vyberoveho rizeni a jak bys jednotlive projekty posuzoval?
            • takze treba ja to vidim laicky takto. Bud budu chtit vydelat prachy a je mi u prd.le co na to hardcore komunita, umeni...To ze by to byla nakonec i kvalitni hra je bonus. Grafika jak krava, zbytek prijde sam. Reklama mocna carodejka.
              Nebo si reknu, ze chci dobrou hru dle urcitych predstav, o ktere dopredu vim, ze mi vydela malo- mene, ale budu stastnej, uspokojenej. Dle meho v malem tymu si lze vybrat jen entuziastickou moznost 2, protoze pokud se to dotahne, lidi dobrou vec vzdy poznaji a oceni- koupi. Cili spis vidim problem sehnat, rozpozna dobrej team....muj problem. S 80 miliony dolary ja osobne bych jednu jedinou hru nedelal. Ted musim bedlive zvazit, kdo si moje peni zaslouzi..... hmmmm. Tezky rozhodovani *4*
            • 80 mil dolaru je dost i pro fabriku a musi s nimá nakladat zodpovedne. Smrtelnik, ktery ma takovou sumu uz neni obycejny, protoze je to castka, ktera daleko prevysuje bezne zivotni naklady. Ztrata takove castky pro onoho smrtelnika nemusi znamenat zdaleka takovy problem, jako pro fabriku, ktera na to konto muze zkrachovat a privest do existencnich potizi desitky lidi, popripade za mrize zodpovedne lidi. Takze zodpovedny manager s takovou castkou naklada stejne opatrne jako soukromy vlastnik. Nicmene to je uplne všdlejsi zalezitost. Ma otazka znela, jak by se dotycny choval v roli investora do herniho prumyslu.
          • Jo tak vyvojare bych obhajoval taky, jakejkoliv umelec vetsinou dostane prd z toho co vygeneruje svou tvorbou. Ale esa v rukavu drzi nenazrani investori, tedy v tomhle pripade vydavatele. A ti at chcipnou, protoze jediny co delaj je ze parazitujou na neci praci.
            • mirekdusinojc
              Bacha, invesotr nemusí být publisher, nikde sem v článku nenašel, že invesotr je v tomto případě publisher. Publisheři si většinou berou 80% zisku, což je nehorázná suma. Proto studia, jako Warhorse a Keen Software House sehnali radši investora, který má určitý podíl, není to však vydavatel, co zacáluje vývoj a pak shrábne zisk. Vývojáři tak mají mnohem větší svobodu ve svém konání, zároveň si však musí umět sami hru vydat a propagovat, což však už není v době digitální distribuce takový problém.
            • alepro takovou fabriku je 80 kouli neco jinyho jak pro tady smrtelnika. Vydelavaji na hrach, investuji do her a porad se to kurevsky vyplati. Kdyby ne slo by se na to jinak.
            • Ano, nekam investovat by je bylo treba. Ale investoval bys je zrovna do herniho prumyslu? A kdyz, tak za jakych podminek? Kdyz nekdo tak tvrde odsuzuje investora v hernim prumyslu, mel by mit prece predstavu, jak to delat lepe a neprodelat, ne? A na tu se ho ptam.

              Nevim jak ma sve portfolio rozlozene thq nebo treba ea, ale jsem si jist, ze neni jejich cilem zisky z jinych investic prodelavat v hernim prumyslu a ze se snazi, aby investice v hernim prumyslu byly vydelecne. A tedy si je musi nejak pohlidat.
            • a jeste reknu ze o ne se rozhodne bat nemusis. Ti maji svoje portfolio dobre rozlozeny. Nemaj vsechno v jednom jak navrhujes To bysme se jeste divili co kam tece.
            • jejdasku ty chces seriozni odpoved od fanouska stalkera, her? Trosku podpasovka pokud dotycnej neni v dane veci kovanej. A ohledne tech penez...co jinyho bys s nema jako delal nez zase je tocil, neco vytvarel, investoval.
            • No, to neni tak docela pravda. Oni v prvni rade celou tu legraci plati a nesou nejvetsi riziko ztrat, kdyz se ne o nepovede. Predstav si, ze bys zdedil 80 mil. dolaru. Pucil bys je vubec nekomu na tvorbu hry? A jestli ano, za jakych podminek? Prosim o seriozni odpoved.
          • Tyjo,cetl sis vubec ten clanek?
            • Protoze kdyby to cetl a/nebo pochopil, nemohl by napsat ze obhajuje ty vyvojare *3*
            • mirekdusinojc
              Protože tu diskutují malé děti a anarchistická teen parta, co vidí všechno jednoduše a na všechno má hned 100% řešení.
            • Proc myslis?

              Edit: obhajuji rozhodnuti vyvojaru ke zmene zanru, o ktere clanek pise a ktere je mnohymi vytykano v diskusi. To co jsem napsal je adekvatni reakci na clanek a diskusi pod nim.
            • Tak v tom pripade asi potrebujes odbornou pomoc. *3*
            • Ano, cetl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit