Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to ekonomicke rozhodnuti. Velka PC only singleplayerova hra je velke riziko. PC platforma je ekonomicky nejslabsi a spousta hracu neni ochotna za singleplayerove hry platit.

    Kdyz upozornuji na to, ze premira piratstvi na pc poskozuje vyvoj her, dozvidam se, ze to neni pravda a ze se i tak vyvoj her na pc vyplati, jinak by vyvojari ty hry na pc nedelali. A tento propiratsky postoj si nese sve dusledky. U multiplatformnich her se na pc dostavaji zpravidla levne porty konzolovych verzi a u tech pc only to vede k podobnym dusledkum jako u stalkera. A toto je potreba si uvedomit a nezavirat pred tim oci.
    • ježiš ty jsi taková pýýýý*ča *4*
    • Dusledek toho, ze si lidi mysli ze dobra hra se bude prodavat i na PC je to, ze vznikaji srajdove porty z konzoli?

      Tzn znova: Porty z konzoli vznikaji proto, ze si lidi neco MYSLI?

      Dafuq? *8*
      • Ano, zjednodusene podano levne konzolove porty vznikaji proto, ze si lide neco mysli. To neco je predstava, ze piratstvi neni problem a nicemu nevadi. Bohuzel si to jen nemyslá, ale take se podle toho chovaji, cimz vyznamne ovlivnuji ekonomickou situaci pc platformy, ktere se pak prizpusobuji vyvojari.
        • Jo, vývojáři se přizpůsobují a asi proto v posledních letech dostávají PCčkáři stále více her a sérií, kterých si předtím užívali jen konzolisté a nejen to, mnozí vývojáři, včetně tvůrců multiformátů, se aktuálně snaží PCčkářům podkuřovat různými prohlášeními, jakože PC verze bude nej, jaký tam budou efekty a funkce navíc no a světe div se, ony tam ty featury pak jsou a ta PC verze je pak skutečně nejlepší. PROČ by tohle kruciš vývojáři vůbec dělali, kdyby mělo piráctví, které je v herním průmyslu už od 80. let 20. století takový vliv, jak tvrdíš?
          • Ty mluvis o kvantite, ja o kvalite. Podkurovat hracum nic nestoji, je to jen pr. A asi nemusim pripominat, co prohlasil treba Carmack, ikona pc platformy, o konzolich. To nepovazuji za dulezite. Dulezita je spokojenost hracu a ta je na pc platforme nizka. A to prave z duvodu spousty odflaknutych (levnych) konzolovych portu a ruznych protipiratskych ochran, viz treba hry ubisoftu a mnozstvi stiznosti na trestani platicich hracu. S tim konzolisti nemaji problem. A to je to prizpusobeni o kterem pisu.
            • a prodejně Rage propadlo na všech platfromách, je to průměrná hra. Carmack to věděl a tak už před vydáním kopal kolem sebe. Tak to zas vidím já. A špatný porty se herním průmyslem táhnou jak smrad za popelářským vozem a je jich pořád zhruba stejně. *9*
            • Tohle by bylo na dlouho, ale jednoduše. Respetkuju že na to nahlížíš černě, ale nemůžu souhlasit. Já bych ti tu dokázal za poslední dva roky vyjmenovat až 20 kvalitních portů se specificky PCčkovými vylepšeními (o kterých vím, protože jsem je sledoval nebo koupil), ale máš ty nějaký přístroj, kterým mi můžeš změřit spokojenost/nespokojenost pc komunity? Jak víš že je nízká a že to co čteš není v moři hráčů jen hlouček profi nespokojenců?

              A ten Carmack - zklamal už Doomem 3 v době vydání Dooma 3 byla ikona Valve (a stále je) v době vydání Quake Wars zas Crytek a v době vydání Rage DICE... Je to vývojář za zenitem, který se musel nechat koupit aby přežil a byl koupen jen za tu pověst, kterou si vytvořil před Doomem 3, ne proto co dělal potom.
    • GlaDOS
      Něco podobného jsem tu od tebe čekal *3*
    • Hanzales
      Sorry, ale co to sem zase taháš :/ Tady byly důvody úplně jinde.
      PS: kdyby nebyl úspěch těchto schopných lidí zaručen, nechytl by se jich jiný vydavatel a myslím, že kdyby ten původní nedělal servítky na značku, tak je ten nový vydavatel na tom stalkeru nechá makat dál....
      • Jake jsou podle tebe duvody ke zmene ze singleplayerove hry na mmo, kdyz ne ekonomicke a snaha omezit piratstvi?
        • jejdasek: Důvody jsou takové, že pan Grigorovich z GSC minimálně od podzimu 2011 vlastně nevěděl co chce (raději si místo investic do značky dopřával luxusu v podobě např. drahých aut) a vývojáři taky nepatří mezi ty nejrychlejší (slušně řečeno viz vývojový cyklus Stalkera 1).
          Prostě hoši Stalkera 2 nestihli hru vydat včas (nejpozději 2011), neefektivně využili budget, který na hru měli Například zbytečné utrácení za devkity na konzole, se kterými prostě neuměli, věděli to, neměli na to lidi a přesto měli velké oči. A taky se jim už nedostalo žádné podpory od THQ jako minule, protože THQ se topí díky UDraw a jiným vlastním chybám ve vlastních problémech.

          Je mi jasné, že bys ukončení vývoje Stalkera 2 strašně moc rád přišil PC pirátům a demonstroval na tom své místy bizarní teorie (zcela ignorující kolik konzolovek stihl stejný osud), ale Stalker 1 prodal nejméně 5 milionů kusů, což je více, než leckterá konzolovka, takže se vůbec nesnaž. Za zrušení dvojky může neefektivnost práce vývojářů a hlavně nezodpovědnost samotného firemního vedení (Grigorovich a spol).
          • Odpoved je to opravdu dobra, bohuzel ne na mou otazku, co vedlo vyvojare ke zmene zanru, kdyz ne ekonomicke duvody? A ohledne toho co ti je jasne se mylis, jsi predpojaty. Na piraty bych to svedl, kdyby se prvni stalker spatne prodaval a druhy se vubec nezacal vyvyjet.
            • to: jejdasek To je nesmysl už to pochop. Ty asi nevíš že existují i neoficiální servery kde si paříš zadarmo. SP že je náročnější na vývoj než MMO!? To je pěkný nesmysl. Řeknu ti to rovnou a stručně pokud mě herní průmysl bude tlačit do MMO a podobných věcí tak jednoduše přestanu hrát. Ve MMO hrách mě více vadí demence hráčů než v SP demence AI a vůbec na to hrát to MMO nemá čas. To tvoje pirátství... Všechno je o službách. Nabídni lepší služby než piráti a lidé nebudou pirátit. To sám Gabe Newell prohlásil a taky má pravdu. Dřív bylo piráství nutnost protože jinak by ses k softwaru normálně nedostal a později se to stalo železnou košilí. Teď jsou služby na takové úrovni že by se pirátit ani nemuselo ale zase kvalito onoho softwaru šla dolů. Shrnu to: 1) Steam + kvalitní hra = jednoznačně koupím 2) Origin + kvalitní hra = bude mě to mrzet kvůli vývojářům ale nekoupím. 3) kvalitní hra + Box s DRM ochranou = mám velký důvod váhat. Výsledek + a + = + , - a + = - , + a - = - Jednoduchá matematika že?! S nekvalitní hrou to potom cele ztrácí význam. Jediná možnost je že zaručeně musí být kvalitní služba a potom hra kvalitou odpovídající ceně. A poslední věc abys to pochopil zcela. A) Bude hra která na svojí kvalitu bude předražená což znamená že tu hru bych si nikdy nekoupil. Tak si ji stáhnu (upirátím, digitálně zkopíruji). B) Bude auto které na svoji kvalitu bude předražené což znamená že to auto bych si nikdy nekoupil. Tak ho prostě ukradnu. Vysvětlení: A) ukradl jsem 1 a 0 (binární čísla) které nikomu a ničemu nebudou nijak chybět. (pokud to nepoužiji na výdělečné účely) Prostě žádné ztráty. Elektřinu si platím. B) Ztráty materiálu, výroby, dovozu apod. Něco chybí zkutečně. To co jsem ukradl tak majitel už nemá a nemůže to prodat. No a teď otázka kterou si musí položit každý. Opravdu bych si tu hru nekoupil nakonec? Já osobně kompromisy nedělám pokud opravdu nejsou výhodné a co si řeknu to udělám (jsem k sobě upřímný). Takže já bych to opravdu nekoupil. Ale ostatní třeba jo protože nejsou k sobě upřímní.
            • no jo ale to prece vubec neni jisty, ze takhle s mmo vic vyrejzujou. Prijde mi, ze pokud by zachovali kvalitu serie, tak meli vydelek predem v kapse, kdyz jsme furt u tech penez. Mrkni, ze lidi z jejich rozhodnuti odvareni moc nejsou a kazdej se tesil na pokracovani. To mi prijde jako vetsi podnikatelsky riziko. Uz to neni jenom prodat dvd a nazdar, kdyz to zjednodusim.
            • Cinis me zodpovednym za svou predpojatost, zajimave :-).
              Takze se shodnem na ekonomickych duvodech. Tvrzeni ze udelat uspesne mmo je jednodusi nez sp se mi zda prinejmensim odvazne. Ja v tom vidim prirozene omezeni piratstvi a tim lepsi prodejnost nez u sp titulu.
            • diky
            • Rad Eyes: Fakt už nevím vygoogli si to. Psalo (podzim) se to i na velkých herních webech a zdrojem jsou sami zaměstnanci. Grigorovich to ze zisků Stalkera prostě docela roztočil. :)

              jejdasek: Nediv se, že jsem předpojatý, vytvořil sis tu určitý ehm "image". *15* Na tvojí otázku ještě jednodušší odpověď, při svých počtech a s nikým za zády by takový SP opus nikdy nedodělali. Programovat online hru je snažší (zvládnou to i modeři, když se spojí), takže (asi) proto.
            • na to bude nejlepsi zeptat se jich.
          • hmmm moc zajimave info ten prvni odstavec. Muzu se zeptat na zdroj?
            • x
        • GlaDOS
          No já nevím, třeba oslovit širší hráčskou základu? F2P MMOčka teď hraje každy děcko, je to in a co je in, to vydělává. Taky nevím, kde bereš tu jistotu, že hra bude i na konzole. Ten jejich novej engine bude stejně překopanej X-Ray, co na konzolích nejspíš nepojede (pokud ve videu tvrdí opak, omlouvám se). Ty prostě za vším vidíš piráty. Sorry ale pokud vidím létající růžové slony a mluvící chobotnice tam kde nejsou, měl bych si zajít za doktorem nebo přestat brát ty drogy.
        • Hanzales
          Tak to asi brzo všechny PC singleplayerové hry předělají na MMO ne? :)
          Edit: Zavčas zbytek umazávám, zbytečně by to asi taky rozdmýchalo flame a nebylo to k věci.
          • Ne nutne na mmo, ale spis obecne na nejakou formu multiplayeroveho online hrani. A asi ne vsechny (svet neni cernobily), ale tento trend je imho zrejmy. Proto se z rady tradicnich pc znacek/vyvojaru staly multiplatformni (viz treba vlajkove lodi crysis nebo zaklinac) nebo jdou do online (viz treba diablo 3).
        • delas ja kdyby se jim stalker nevyplatil. Asi jo, kdyz jsou kolem takovy tahanice. Jinak by jim to za par susnu jeste radi prodali
          • myslim tem vyvojarum
  • Hanzales
    Tohle je fakt smutné :/ Myslím, že jestli by něco ten Kickstarter nakopl, tak právě s.t.a.l.k.e.r.a.
    Myslím, že jako F2P MMO to rád uvidí asi málokdo. Každopádně nehorázné klacky pod nohy těm vývojářúm. Hodmě by mně zajímaly nějaké podrobnosti o tom problému s "branding" resp. kdo, jak a proč je za tenhle smutnej konec zodpovědněj. Moc se v těch kravaťáckých manýrech vydavatelů nevyznám.
    • Nevim no. Mrkni na Armu. Pokracovali dal i bez flashpointu. Kdo vi co za nima je ted a jake maji porad zavazky. Je to skoda. Nam je jedno jak se to bude ctvrtej dil jmenovat. Teda nebude. UK mafie *3*
  • tu depresivni naladu kterou clovek chytil kdyz prochazel elektrarnou.... to se povedl fajnkousek. a proc jako nebude dvojka ? protoze nekdo chce vic penez a tak da zaasrany mmo ? koho tyhle piicoviny zajimaj ? ja chci SP a elektrarnu. dpc.
    • já byl vylepenej imrvére, kdyz jsem to tam neznal
    • Hanzales
      Jestli chce někdo více pěněz, tak je to to jelito, co jim znepřístupnilo použít tu značku s.t.a.l.k.e.r. Pro F2P se rozhodli sami vývojáři a nemyslím si, že z toho vytřískají víc. Spíš měně, ale těžko říct, třeba to hodně mile překvapí nakonec i jako F2P MMO. Ale myslím, že samotným vývojářům to muselo zabýt hodně líto. Taky myslím, že prachy by problém nebyly. O to více mně zajímá více do hloubky to okolo toho brandingu (tedy to, na čem to shořelo)
      Edit: ale + máš, já chci to samé, singl a atmosféru osamoceného stalkera a elektrárna byla jedna z nejpovedenějších lokací....
  • Škoda...těšil sem se na tu gamesku.Mám předešlé díly a chtěl sem vlastnit i tento díl.Co na to říct?Snad jen obrovská škoda!
  • nikde sem nic nenasel o vostok enginu. jenom me to naslo tenhle clanek na tiscali.
    • podle mě je to jen přejmenovaný X-ray engin
  • Není moc co k tomu říct, prostě zklamání. Budu sledovat Survarium (pěkně blbý název IMHO) ale z toho, že to bude f2p MMO teda zrovna nadšený nejsem.
    • DavRed
      Ono to bude spíš pay2win *5*
    • Shaker
      jak blbej byl asi pred lety nazev Half-Life :) ale po pravde, tomuhle pocinu taky tak uplne neverim...
  • Psychotic
    Bezva, letos sto padesáté osmé MMO! MMO není nikdy dost, že ne?
    • GlaDOS
      No ještě počkej. Brzo oznámí, že to bude F2P.
      • To rikali uz v tom videu
        • GlaDOS
          Ani sem neměl chuť ho sledovat :D No tak to je ještě smutnější
  • Kdyby to nebylo MMO, zkusil bych
  • GlaDOS
    MMO? Střílečka? To je ten nejhorší možný scénář. Vážně super. Aspoň už se to nebude jmenovat S.T.A.L.K.E.R.
    • zas jsou to kluci z toho tymu a snad vedi co chteji. No taky bych radsi singlovku, to je jasny. Ale hned nezatracovat *3*
  • No takhle já ani jednoho stalkera nehrál což byla podle mě trestuhodná chyba, ale řekl jsem si že u dvojky to napravím. A ejhle ! místo toho mmo. Škoda slov
    • Mno porad tu mas 3 dily *3* .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit