Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sorry za double post ale nemôžem editovať. RDR som hral na xboxe a aj keď to bola super hra a dohral som ju, nevedel som si nikdy úplne zvyknúť na ovládanie openworld strieľačky gamepadom a nikdy som sa tým pádom do hry úplne neponoril, bojoval s ovládaním a hral to len kvôli príbehu a nedostatku westernových hier. Keby to vyšlo na PC, hral by som to radšej tam. Toto bola taká z núdze cnosť. Inak nemám problém napríklad s ovládaním Gears of War, pretože to je lineárna strielačka, kde postava skoro stále postupuje len vpred a nemusím sa viac menej otáčať o viac ako 180°. Nejak sa dokotúľam ku krytu, spoza neho všetko vystrielam a kotúľam sa furt vpred k ďalšiemu. Ale vadí mi hýbať sa s tými páčkami otvoreným prostredím, kde mi príde otáčanie pomalé a ťažkopádne.
  • Hrám Red Orchestru a je mi dobre :D
  • na PS4ke je BF1 solidna 900p/60 MP hra a to so skutocne hroznym CPU, najdite si testy BF na nejakom slabuckom AMD FX s 7870, rec je vsak o tom, ze obe konzoly preskakuju 5-6 nasobne hernu zakladnu PC hracov v "ich" hre stavanej na "ich" ovladanie.

    Je to rovnaky dnes uz opakovany precedens, ako keby sa stary DOOM predaval 6 krat lepsie na Playstation 1 ako na vtedajsich i386-i486 PC.

    Alebo take Diablo 1-2 - na joyadovej PS1, to by vola hanba.
  • v 720p nebezi na PS4 vubec nic, pokud tvrdis neco jineho, tak bych prosil odkaz na zdroj. Neco malo jede v 720p na XBOX ONE, ale i tam je to maximalne tak do deseti her za celou dobu jeho existence.
  • vid google - "citanie s porozumim".

    Identicky pateticky vysledok dosiahnem v GTA5 redux, WD2 alebo Mafia III. Witcher 3 ma tiez smolu /ale sak vypneme hairworks a dalsie bullshity, ktore su tu iba na paradu nie !!/. MGS 5 ktore sa tu biedne vytahuje bezi uz na PS4 v 1080p/60 a ide primarne o hru pre PS3.
  • Lukass
    Podivej se jak vypada na konzolich BF1, a jak na PC, i na medium je na PC uplne nekde jinde oproti konzolim. O hnusne rozmazle a vyblite grafice na na Xone ani nemluvim.
  • http://bf1stats.com/

    paradoxne joypadove konzoly uplne zahlusia herne PC prave v "jeho" klasickej , nativnej hre s "jeho" wasd+mys ovladanim a to s vysokanskym pomerom aj 5-6 ku jednej.

    Pri BF 3-4, Battlefronte to bolo uplne rovnake.

    RDR na PC este nikto nevidel a Cyberpunk 2077 sa ladi s ohladom na Playstation, moze poliak hovorit co chce.
  • Líbí se mi, jak se snažíš z nějakého WD2 udělat střed vesmíru. Ta hra je průměrná a mrtvá, nikoho nezajímá, jestli to běží na PC 10 fps, už to konečně pochop.
  • Konzola je super, keď je nejaká oslava a hráme s kamošmi FIFU, Forzu alebo Tekken. Sám si len občas zapojím starý xbox 360 a hrám FIGHT NIGHT ROUND 4. Inak som sa za 6 rokov čo konzolu mám, nedokopal na nej hrať sám nič iné. Hry ako GTA V a Witcher 2 mi zapadali prachom a prešiel som ich až na novom PC. S gamepadom ma bavia len športy a autá. A to ani nehovorím, že by som si nikdy nezahral hry ako Rome 2, Tyranny a podobne.
  • Na forach najdes doporucenie /pri WD2/ len preboha ROZUMNE s screen space reflexiami lebo decimuju framerate, to je pekne, ale ich vypnutie ma posuva smerom ku konzole a oni toho doporucuju "vypnut" ovela viac a Nvidia specific features robia z WD2 doslova slideshow.

    Ale ty predsa mas prakticky jednocipovu PC spicku, hra ta vsak nenapadne tlaci do nastaveni 249 eurovej konzoly AK chces lepsi framerate, cim sa mysli 60fps+.

    Ten nie je problem dosiahnut ale IQ je hrozne, plne mihotajuceho sa pixel shimmeringu, crawlingu, alfy, specular odleskov atd. atd. Rovnako vsak dopadnes aj pri starej GTA5 s redux modom, opat staci snaha o vylepsenie IQ a zbohom, "obycajny" hrac s beznou i5 a niecim na urovni NV 970 - uprimne lutujem a zaroven sa smejem tomu ako bliakaju o kolko su PS4ke nadradeni.
  • Taky říkám podle mě na nikoho jiného to neplatí pc co koupíš za 30 do půl roku klesne o 3k takže to půl roční šetření se tak trochu stírá
  • Lukass
    Pak je chyba v optimalizaci hry a hra je odflaknuta. Zvlast WD 2 ktera vypada uplne otresne i na ultra.
  • "Dali ti do krabice jinou kartu, sel bych to reklamovat"
    Lukass


    Nie nedali, takto totiz veci na PC funguju - Nvidia ma vlastne specificke features ako HBAO+, hybridne ray-soft tiene, TXAA a podobne blbosti - skus ich zapnut na 1080ke/2K/4K v lubovolnej hre, napr. WD2, framerate padne na hubu ako kamen, ak si nevidel WD2 trailer od Nvidia, tak tam pysne okazuju Nvidia specific San Cisco hmlu, raymarched fog !!

    Pointa - nikde v hre nie, pri prvych testoch to pri kombinacii tej hmly a TXAA padlo pod 10 fps. Na 1080ke. Takze PC dnes /ak chces 60fps a viac/ to je rozlisenie ako na PS4 alebo jemne nad a "vsetko vypnut" - extra screen space reflexie, vegetacia ultra, adios tiene, zbohom TXAA.

    Iste v PS4 nastaveni valim 4K/30+, IQ je vsak na draka. Vyskusaj si to a budes zurit a to aj na zostave i7/4.5Ghz s dymiacou sa Nv 1080.
  • 1080p na PS4ke je bezna vec, 900p alebo dynamickych 900-1080p je hranica, ktoru slusna /teda dobre naprogramovana PS4 hra/ nepodlezie - GTA 5, MGS 5, WD2, Mafia 3 su vsetko ak neklamem open world hry v 1080p/30 az 60 fps pri MGS 5, XO je typicky o poschodie nizsie, teda 720p-900p, 1080p je skor ojedinele.

    60fps pre PS4ke tiez nie je ziadna velka veda a ide o zlate pravidlo pri MP rezimoch - Battlefield, Battlefront, COD, Uncharted, EPIC MOBA Paragon atd. atd.

    Dnes vsak je PS4 PRO kazdopadne perfektna herna volba, klasicka PS4 slim za 249 /pred vianocami jej bolo plne obchody/ je-bola zas uplne dokonala bezmyslienkovita spontanna kupa.
  • Lukass
    maybe: Dali ti do krabice jinou kartu, sel bych to reklamovat *8*
  • PS4 Pro má určitě smysl pro TV s FullHD (1080p).

    Klasické PS4 a ani Xbox One totiž nedokážou vykreslit 1080p (reálně se to pohybuje tak okolo 720p a v náročných scénach to jde ještě níž) a většinou si o nějakých 60fps můžeš nechat zdát (spousta her běží na 30fps).

    Takže pokud si chceš vychutnat plnohodnotné FullHD při 60 snímcích za vteřinu, tak ty 3 tisíce navíc na PRO verzi je dobrá investice.
    Navíc některé upravené hry se dokonce budou renderovat ve vyšším rozlíšení než 1080p (např 1800p) a pak to downscalují na nižší rozlišení (1080p) a obraz je díky tomu ostřejší.
  • Problém je, že WD2 a Mafii3 je sh*t, takže koho zajímá, jak to běží na PC. *1* Takovej MGS5 nebo Doom běhá parádně...
  • "tak to mas dost blby...sam jsi dal odkaz na video, kde vymaxovane GTA5 bezi manikovi 40-70 FPS. Ja nemam 1070 ale 980ti a kdyz jsem mel moznost videt stejne hry co jsem hral u kamose na PS4 tak ten rozdil byl velmi viditelny. A ja pod 60FPS nejdu.

    Jinak za tu cenu je PS4 dobry pomer cena vykon, ale sorry kupovat si skoro highend kartu a pak argumentovat ze za takove prachy nemam grafiku 4x lepsi je trochu mimo."


    My sa nerozumieme - i7+1070 a dalsie veci je zostava minimalne 5 krat hrubym vykonom nad klasickou PS4 za 249 euro, ja za to vsak dostanem konzolackych 1080p/30 ako na tej PS4ke s trochu lepsim IQ obrazu, ked sa na IQ vykasles MOZES lietat na 70-100fps+ ale s IQ ako pred 10 rokmi.

    A je jedno ci ide o WD2, GTA 5 redux, Mafiu 3, snad jedinou malou vynimkou je nieco co obcas bezi na frostbite.

    A to je dobre pre male skolupovinne deti, nie pre mna, nie v roku 2017 .. prve co napr. pri WD2 udrie do oci je desna kvalita IQ a to som prvy nastel urobil v "3K" rozliseni na ULTRA.
  • No jo, rodiče ti koupily PC. Všichni ti gratulujeme.
  • http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1324251

    - sleduj tento odkaz, chlapik ho doplna priebezne, zelanym cielom pri 1080p na PS4 PRO by malo byt aby vyvojari rutinne presli na vyuzivanie downsamplingu, ak si na PS4Pro v 1080p rezime = jasne lepsia IQ /ev. lepsi fps atd./

    Nieco ako pixel density na PC, alebo DSR na NV kartach.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit