Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Robotron3
    Přesně jsem stál před rozhodnutím, jestli si koupit PS4 slim, nebo PRO a je to moje první PS4 konzole. Nakonec jsem si vybral slim a nelituji. Dobrý srovnání měli na Cinemassacre, kde náhodný lidi hráli na slimce, nebo pro, na 4k televizi a nevěděli, co je to za verzi. A stejně nedokázali poznat rozdíl.
    • možná jsi měl počkat, ono teprve hry pro PRO jako ten Horizon apod přijdou, tam se ukáže kvalita PS4 Pro. Na druhou stranu mě ty hry ani moc nezajímají, takže záleží na preferencích. Mně osobně se taky líbí ten minimalismus PS4 slim. Opravdu desingově čistá konzole je fajn. Já mám PS4 klasiku, mě by Pro zajímalo, jen kdyby mně nabídli u Bloodborne lepší AA, nové např. 4K textury apod. Protože tam je ta architektura výborná a rád se jen tak kochám to hrou, takže bych to ocenil, ale to jenom JEDNA hra. Bloodborne samozřejmě vypadá graficky špičkově i teď, ale jak říkám, to je snad jediná hra, kterou bych si zahrál ve 4K s 4K texturami, protože u té architektury to oceníš...
      • Robotron3
        Tak já stejně běžně nekupuju hry hned co vyjdou, ale až za čas po slevě. A to do tý doby stejně bude další generace. Ale mě už se ani na pohled ta pro nelíbila. Slimka je hezčí a skladnější :)
        • Nápodobně, taky jim na ty pologenerační konzole prdím a počkám na řádnýho nástupce. Jinak slimka je prý vyráběná z lacinějšího materiálu, tak ti přeju at ti vydrží v dobrém stavu co nejdéle.
        • Tak v tom případě, pokud jsi nehrál, tak zkus ten Bloodborne.

          GOTY edice za 800, což se dá za jednu z nejlepších her poslední dekády. Já tu hru hraji už od vydání, sem tam si ji zapnu, jen tak si projdu nějakou lokaci.
          • Robotron3
            Díky, píšu si na seznam *4*
            • Není zač. Vznikla i knížka o příběhovém pozadí, takže pokud do toho chceš ještě více proniknout, přečti tu knihu. Já jsem víkendový hráč a hráč v důchodu. Takže stíhám dohrát tak dvě hry za rok. Letos jsem dohrál? Ani nevím, jestli něco jsem dohrál *4* Ale k tomu Bloodborne se rád vracím a nemám tam ani tak moc nahrané, od vydání asi kolem 200 hodin, ale na hráče v důchodu je to slušná porce *3*

              PS. Jo, letos jsem dohrál Zaklínače 3. Což taky nebylo špatné...
    • Jo, ale neuvedl jste dobrý argument, protože jejich test nebyl moc dobrý... na Cinemamassacre se to snažili porovnávat na Uncharted 4, které nevyniká zrovna velkým rozdílem mezi "skoro" FullHD PS4 a "skoro" 4K na PS4 Pro !!!

      Chtělo to porovnávat spíše na jiné hře...
    • tady jde o to jestli by jsi ten rozdil poznal ty...
      • Robotron3
        Kdyby to stálo vedle sebe, ta hra byla zastavená, abych s lupou mohl rozpoznávat detaily, tak věřim, že i jo. *3* Ale u mě vyhrála rozhodně levnější a menší konzole.
        • Oni by nepoznali rozdil mezi 30 a 60 fps ani kdybys jim tu hru zastavil a dal do ruky dalekohled...
          • Robotron3
            A když máš na konzoli 60 fps, má ta hra lepší obsah, baví tě víc? Co jsem zatim hrál na PS4 slim, tak mi to přijde naprosto plynulý a nemám potřebu mít vyšší FPS, ani by mě to nenapadlo.
            • Robotron3
              Bob: Ha, dobrej fór *15*
            • Tak nevyhoda vyssich fps je v tom ze hra bezi rychlej a mas to hned dohrano... proste kdyz to hrajes 25 fps vydrzi ti to dyl
            • Je to tak jak píšeš, pokud tě hra opravdu baví, tak nepřemýšlíš nad FPS...
          • Robotron3
            double...
          • jak kdo, já rozdíl mezi 30 a 60 poznám okamžitě
          • :-D Zaramovat a na zed!
        • Ale jo, ja mam taky obyc PS4 a jsem spokojenej, ale kdo vi jak to bude za rok, preci jen tendence vylepsovat hry na PRO je u vyvojaru celkem vysoka a ten rozdil ve vykonu tam je skutecne velky.
          • Mě třeba docela vadí, že jsou v některých hrách propady a nízké fps. Dá se to hrát a určitě bych PS4 kvůli tomu nevyhazoval, ale je to škoda.
  • Konzola je super, keď je nejaká oslava a hráme s kamošmi FIFU, Forzu alebo Tekken. Sám si len občas zapojím starý xbox 360 a hrám FIGHT NIGHT ROUND 4. Inak som sa za 6 rokov čo konzolu mám, nedokopal na nej hrať sám nič iné. Hry ako GTA V a Witcher 2 mi zapadali prachom a prešiel som ich až na novom PC. S gamepadom ma bavia len športy a autá. A to ani nehovorím, že by som si nikdy nezahral hry ako Rome 2, Tyranny a podobne.
    • http://bf1stats.com/

      paradoxne joypadove konzoly uplne zahlusia herne PC prave v "jeho" klasickej , nativnej hre s "jeho" wasd+mys ovladanim a to s vysokanskym pomerom aj 5-6 ku jednej.

      Pri BF 3-4, Battlefronte to bolo uplne rovnake.

      RDR na PC este nikto nevidel a Cyberpunk 2077 sa ladi s ohladom na Playstation, moze poliak hovorit co chce.
      • Hrám Red Orchestru a je mi dobre :D
        • Sorry za double post ale nemôžem editovať. RDR som hral na xboxe a aj keď to bola super hra a dohral som ju, nevedel som si nikdy úplne zvyknúť na ovládanie openworld strieľačky gamepadom a nikdy som sa tým pádom do hry úplne neponoril, bojoval s ovládaním a hral to len kvôli príbehu a nedostatku westernových hier. Keby to vyšlo na PC, hral by som to radšej tam. Toto bola taká z núdze cnosť. Inak nemám problém napríklad s ovládaním Gears of War, pretože to je lineárna strielačka, kde postava skoro stále postupuje len vpred a nemusím sa viac menej otáčať o viac ako 180°. Nejak sa dokotúľam ku krytu, spoza neho všetko vystrielam a kotúľam sa furt vpred k ďalšiemu. Ale vadí mi hýbať sa s tými páčkami otvoreným prostredím, kde mi príde otáčanie pomalé a ťažkopádne.
          • Ovladanie wasd, mys, dotykac, joypad, volant atd. je vzdy nakoniec o tom istom, mozog, svalova pamat, koordinacia, rutina - nakoniec to pride a clovek si zvykne, nie je to podstatne, Dark Souls sa da prejst aj na tanecnej podlozke.

            Avsak - pri takom Abzu vidim dramaticky rozdiel ak hru ovladam na klavesnice a logitech dualshockom, teda joypadom /je to to prave !!/, uprimne to neodporucam hrat na klavesnici nikomu, je to ako riadit okruhove ferrari 10 eurovym quickshot atari joystickom.
            • Inak, kedysi, tak v 96. mal kamoš iba volant, hrali sme fifu traja na myške, klávesnici a volante :D Bola to haluz ale neverím že keby som hral fifu volantom doteraz, tak by sa moja svalová pamäť tomu prispôsobila natoľko, aby som porážal ľudí s gamepadom :D
            • Preto som napísal že gamepad je dobrý na bojovky, športy alebo arkádové jazdenie. Ale tak ako nebudem hrať stretégiu volantom, nechcem hrať strieľačku gamepadom. A dotykové ovládanie je kapitola sama o sebe, ale to je mimo tému.
            • Skákat se dá na jedné noze, proč chodit... Klasika. *1*
  • Rejsek
    Teeeda to je výživný matroš...škoda, že jsem místo odpadového hospodářství nestudoval psychologii. Stačila by jedna taková diskuze a nemusel jsem se s bakalářkou tak s*át :-D I když....myšlenkového odpadu je tu taky dost....takhle to ještě nikdo nepojal, byl bych první :-) Pozdě, škoda....
    • a to ty nejlepší kousky už cenzor smazal, nezbývá než kroutit hlavou, co jsou zde něteří nedospělí jedinci schopni vyplodit
      • troubo
      • myslis selektivna cenzura, ked sa si nedajboh niekto dovoli sa dotknut jedinecneho PC.
        • ne, to nemyslím
  • 4K a HDR mi je šumák, ale zatím jsem se nikde nedočetl, jak na tom jsou hry bez patche.
    Zlepší se framerate u nepatchovaných her a běží stabilně 30? Nebo Pro použije jen jednu grafiku a výsledek je stejný jako na staré PS4 nebo Slim?
    • Mno, slyšel jsem, že některé starší hry můžou paradoxně běžet na Pro pomaleji -- prý proto, že vinou chyby renderují defaultně ve 4k, ačkoli konzole není připojena ke 4k TV. Je to samozřejmě nedbalost vývojářů a nic, co by nespravil patch, ale stává se to.
    • Tak logicky, kdyz ma nejaka hra na ps4 30 fps lock, tak pobezi 30 fps dokud ho nekdo neodstrani.
      U znamych a popularnich her bych pocital ze s tim neco tvurci udelaji, ale u tech ostatnich spis tezko.
      • 30 fps lock nevadí, ale jde mi o to, když to u některých her padá pod 30, jestli se to zlepší, nebo se Pro bez záplatované hry chová jako stará PS4 a fps nejsou ani 30.
        Ne dojmy, jak by to mohlo být, ale zkušenosti prosím.
        • Jo, pády grafického výkonu se určitě zlepší. Pokud se grafické rozlišení a FPS ve hře mění dynamicky, tak rozdíl bude velký a v ideálním případě můžete vytáhnout z PS4 Pro u starších her plnohotnotné FullHD na 60fps.

          Problém je tam, kde vývojáři udělali nějaká umělá omezení. Třeba 30fps lock. A nebo když věděli, že PS4 jejich hru nedokáže vykreslit ve FullHD, tak v rámci úspory osekali textury na nižší rozlišení (např 720p) a v takových případech se lepší výkon na nemůže projevit (dokud vývojáři hry nevydají patch).
    • bez patche je to naprosto totozne, snad nektere fps dropy zpusobene nedostatkem vykonu by nemely byt, ale v podstate vsechny nove hry uz podporu maji.
    • bez patche je dle mého úplně stejné jako na klasice...
  • Jinak já třeba neznám nikoho, kdo by si kvůli konzoli kupoval TV. Všichni ji už měli. Ale naopak k PC si monitor musíš koupit vždycky. *4*
  • Samozrejme, ze pri sledovani 4k 55'' z 2-3m telky je uplne jedno aky je upscale. Je to na 4k daleko a nie je sanca vidiet tam vyhodu 4k rozlisenia.
    • Test
    • Jo, tyhle srovnání, který neberou v potaz vzdálenost mě taky vždycky pobaví.
  • Aktualni cena za ps4 (asi 6500 Kč) je dost lakava *2* Ma cenu kupovat si ps4 pro, kdyz nemam zadnou supr tv za 50hadru? A novou tv si kvuli tomu kupovat nehodlam... Dekuji za radu *12*
    • PS4 Pro má smysl i pro "obyčejné" TV s FullHD (1080p).
      Ani PS4 a ani Xbox One totiž nedokážou vykreslit 1080p (reálně se to pohybuje tak okolo 720p a v náročných scénach to jde ještě níž) a většinou si o nějakých 60fps můžeš nechat zdát (spousta her běží na 30fps).

      Takže pokud si chceš vychutnat plnohodnotné FullHD při 60 snímcích za vteřinu, tak ty 3 tisíce navíc na PRO verzi je dobrá investice.
    • Robotron3
      Bez adekvátní TV podle mě do PRO nemá cenu jít.
      • Za 6500Kč PRO nekoupíš
        K otázce pokud máš 1080p, což je pár let standard, tak to smysl má
    • Mart9
      Ber PS4 *3* Grafika je tam parádní a na výkon si taky nemůžu stěžovat. Všechno, co jsem hrál se hýbalo a vypadalo dobře.
    • Jak jsem psal pro exkluzviti co se dělají jen pro ps4 to cenu má. Kor když vyjde red dead redemption 2.
      Jinak jsem zásadně PCčkář.
      • exkluzivitiiiiiiii, tiiiii, ti, ti, tiiiiiii. Boze to zni tak blbe, ze bych si z toho i sam urazil palici, kdyz to rikam.
  • Docela me fascinuje, jak sem na web nekteri lidi pisou treba vic jak 5 let, ale neni v jejich prispevcich videt ani znamka nejakeho posunu v mysleni, nazorech, ci toleranci.
    Profesionalni provokateri ?
    • Robotron3
      Asi už jsou na posledním levelu a dál to nejde *1*
    • homeles8
      To bylo chvilku, pak bych řek že se zdegenerovali tak, že už prostě nic jinýho neumí a už to mají v sobě. Prostě už automaticky se musí útočit, ať je důvod jakkoliv praštěnej, nebo dobrej. Stali se z nich psychopati, co nedokážou normálně komunikovat přes internet. Samozřejmě kdyby se všichni sešli, tak by to bylo přátelský, protože kdybyb měli něco takovýho co tu píšou vypustit z huby, tak by si připadali jak kreténi, tady jen zapadnou.

      -samozřejmě je to můj názor z různých zkušeností, třeba to dělají pořád ''naschvál'', jinak jsou v pohodě a třeba by se tak hádali i osobně
      • Jeste me napadlo, kdyz jsme obklopeni tim bulvarem a reklamou, jestli to neprovokuje sama redakce nebo jejich znami kvuli navstevnosti ?
        Mozna uz je degenerovany i moje mysleni, kdyz mi tohle vlezlo na mysl, ale skutecne mi to nedava smysl, protoze kdyz pozoruju mlady lidi kolem sebe, tak se kazdych 5 let meni, az by clovek neveril, kdyby je neznal.
  • Whoossain
    Já s ní jsem celkem spokojenej. Je ale pravda, že jsem na tom dohrál jenom Until Dawn a jinak to používám předevšim na přehrávání BD, protože se do tho cpou líp, než do PS3 Slim.
    • Whoossain
      Co bych ale rozhodně vytknul, je celkem zoufalá podpora multimediálních souborů, jazykových stop a titulků u .mkv souborů atd. V dnešní době bych očekával něco znatelně lepšího. Původně jsem chtěl s PS4 nahradit multimediální centrum, který má zase problémy třeba se 7.1 zvukem, ale bohužel...
  • Ale pánové, co tolik zášti? Aby vám nepraskla žilka :-) Já vám to s dovolením vysvětlím z jiného pohledu. Ten váš Šitstejšn či Lowzoli si člověk nemusí nezbytně kupovat z nedostatku peněz a protože je blbej a nevidí ty MOŽNOSTI (óóó) upgradu božského PC, ale někdy právě naopak. Tak nás nechte žít a nedělejte z nás tupce co nepochopili óóó vaši, tu jedinou a správnou MYŠLENKU :-). Pro toho kdo je otevřený názoru druhých: Myslíte, že lidi co mají Lowzoli zákonitě nemají dobré PC? Vážně, jo? .... PRD. Zkusili jste někdy Šitstejšn pustit na bečce či když se sejde pár známých na plátno a zapařit ve dvou za mocného povzbuzování ostatních Mortal kombat nebo NHLko, FIFu? Nebo patříte mezi ty co v zaprděném pokojíčku u mamky četují u LOLka či WOTka do noci a kochají se svými FramesPerSec? Pocítili jste zážitek z Last of us, Uncharted? Není lepší přestat dětinsky vřískat o zhovadilosti PS4 a jít do PC i konzole (v ceně průměrné grafické karty)? Zamyslel bych se :-)
    • Last of us, Uncharted...

      meh...
      • Jo, PS4YourSorryAss. Marně přemýšlím, jaké lepší příběhové hry než Last of us a Uncharted za poslední roky vyšly. Ok, Tomb Raider. A dááál? Meh meh meh (tak dělá koza, ne?) :-)
        • LoU a Uncharted jsou příběhové hry? Sakra, tak to úroveň dost klesla. Hrát několikahodinovou filmohru s brakovým příběhem podle mě nestojí za koupi konzole, ale brát ti to nebudu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit