Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • OZuna
    Štastný nový rok všem a stále platí má nabídka výher za vyplnění mého dotazníku a tedy šance o losování o ceny 500, 1000 a 2000 Kč! Dotazník se týká výhradně konzolí PS4 a Xbox One, děkuji Všem a hodně štěstí! (omlouvám se redakci za spam, bohužel stále nemám dost potřebných dat zejméně u Xboxu One)
    Odkaz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeso4iTcjkxVVoCDYMogH88CP2fgu8iHTvDZL_61b2aTDSNuA/viewform
    • Otázka 42 by měla mít možnost více voleb - jak pak mám odpovědět jen na jednu volbu, když hraju i na handheldech, WiiU a samozřejmě i na PC
    • Mart9
      Dávno jsem ti vyplnil. Zajímají mě pak výsledky, díky.
      • Na Hrej.cz už ten dotazník kromě původního požadavku (http://www.hrej.cz/diskuze/uzivatelske-diskuze/rozhodnete-mezi-xbox-one-a-p4/) přidal další do úplně jiné diskuze (http://www.hrej.cz/diskuze/uzivatelske-diskuze/xbox-one-vs-ps4/).

        Tomu týpkovi bych nevyplnil ani ň, cpe to všude možně a komunikace z jeho strany je nulová. Hlavně, aby mu to lidi vyplnili a pak už nasr@t.

        Jestli někdo dělá diplomovou práci na téma XboxOne vs PS4, tak ani nechci vědět jakou dělá školu *1*
  • No nekecej, můj pracovní panel stál přes 40k na hry je to zbytečnost, že?
    • test
    • zaty
      Můžu se zeptat, k čemu na práci potřebujete panel za 40k, když pracujete v elektrokrámě?
    • A proč na herním webu píšeš o pracovním panelu?
  • Oplatí sa PS4 PRO aj na full hd? Ide mi o to, že predpokladám, že hry optimalizované, niečo ako Rise of the Tomb Raider. Menej detailov, viac fps alebo naopak... Teda nevyťažiť s konzoly 4k ale lepši kvalitu grafiky, viac fps a pod.
    • predevsim ve srovnani s PC cenou her a HW se ti NEOPLATÍ nic z lowzolí ať té či oné
    • PS4 Pro má určitě smysl pro TV s FullHD (1080p).

      Klasické PS4 a ani Xbox One totiž nedokážou vykreslit 1080p (reálně se to pohybuje tak okolo 720p a v náročných scénach to jde ještě níž) a většinou si o nějakých 60fps můžeš nechat zdát (spousta her běží na 30fps).

      Takže pokud si chceš vychutnat plnohodnotné FullHD při 60 snímcích za vteřinu, tak ty 3 tisíce navíc na PRO verzi je dobrá investice.
      Navíc některé upravené hry se dokonce budou renderovat ve vyšším rozlíšení než 1080p (např 1800p) a pak to downscalují na nižší rozlišení (1080p) a obraz je díky tomu ostřejší.
      • v 720p nebezi na PS4 vubec nic, pokud tvrdis neco jineho, tak bych prosil odkaz na zdroj. Neco malo jede v 720p na XBOX ONE, ale i tam je to maximalne tak do deseti her za celou dobu jeho existence.
        • říká se tomu "dynamické rozlišení" a v náročných scénách je občas ten pokles kvality vidět.
          • ide to este dalej - rozlisenie hry je mozne dnes menit per frame, per cast obrazu /foveated rendering/, per shader, per screen space a uplne samozrejme su temporalne metody.

            Takze ani hladna srnka v lese netusi v akom rozlisenie, ktory pixel na obrazovke bezi, plati aj pre PC, WD2 to pouziva doslova defaultne /temporal filteriing/ a Ubisoft a dalsi na to nabehnu v tomto roku uplne rutinne.

            Stale hovorim o PC /na konzolach ide o roky osuchanu temu/.
      • 1080p na PS4ke je bezna vec, 900p alebo dynamickych 900-1080p je hranica, ktoru slusna /teda dobre naprogramovana PS4 hra/ nepodlezie - GTA 5, MGS 5, WD2, Mafia 3 su vsetko ak neklamem open world hry v 1080p/30 az 60 fps pri MGS 5, XO je typicky o poschodie nizsie, teda 720p-900p, 1080p je skor ojedinele.

        60fps pre PS4ke tiez nie je ziadna velka veda a ide o zlate pravidlo pri MP rezimoch - Battlefield, Battlefront, COD, Uncharted, EPIC MOBA Paragon atd. atd.

        Dnes vsak je PS4 PRO kazdopadne perfektna herna volba, klasicka PS4 slim za 249 /pred vianocami jej bolo plne obchody/ je-bola zas uplne dokonala bezmyslienkovita spontanna kupa.
    • http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1324251

      - sleduj tento odkaz, chlapik ho doplna priebezne, zelanym cielom pri 1080p na PS4 PRO by malo byt aby vyvojari rutinne presli na vyuzivanie downsamplingu, ak si na PS4Pro v 1080p rezime = jasne lepsia IQ /ev. lepsi fps atd./

      Nieco ako pixel density na PC, alebo DSR na NV kartach.
  • Mám kvalitní PC a díky PS4 Pro na něho padá prach. PC jsem nezapl od pořízení Pro.
    • a jak si na tom zahraješ treba total war?
      • Přidám se k dotazu- a jak si zahraješ na PC Final Fantasy XV? :-)
        • presne tak jako si sakra zahrajes ty DVE (warhammer a civ 6) exluzivni hry co na PC vysli tenhle rok, to je prusvih jak poleno:)
          • a co kdybys si chtel zahrat Transport fever, starší TW Atillu nebo pristi rok Dawn of War 3? Smula co. (bavíme se o hrách kde mužeš utopit stovky hodin)
            • To neni podvadeni. Je to neomezovani se jen na jedno.
            • musíš si vybrat jeden tábor, tohle je podvadení když mas obe platformy *7*
            • Tak to zapnu PC. Problém solved
        • tam jsem v podstate smeroval, je to o preferencích. až na to že final fantasy je jedna hra. Jak si na konzoli zahraješ novou civilizaci?
          • Doplním- Final Fantasy je jedna hra, TLOU jsou dvě hry, s Uncharted už šett her, S until Dawn už sedm her, s Hevy Rain už osm her, s Beyond Two Souls už devět her, s Bloodborne už deset her atd.... :-)
            • ja respektuju tvuj herní vkus, mne tyhle hry naprosto nic nerikaji. mam rad strategie. trochu mne lakalo bloodborne, pustil jsem si par epizod na YT ve full HD a pak mne to nejak prešlo...
          • Uznávám- nezahraju. Dostal jsi mě. Ale nezahraju si to proto, že mě tyhle hry strašlivě, děsivě nebaví. Kdyby mě bavily, tak si je zahraju úplně v pohodě, od toho mám doma PC :-)
            • mne zas nebaví final fantasy co s tim
  • PCckar a Konzolista - kdo pouziva jedno ci obe z techto slov je omezeny bezmozek.
    • zdeeneek
      A ten kdo používá slova ovoce a zelenina je taky bezmozek? Oboje je přece k jídlu, tak proč to rozlišovat, že?
  • aneb narvi 30k do tolevize, abys pak "ušetřil" na toastovači :D
    • Co to je bídný argument? Co tí brání ti připojit Pro k stávájící televizi či dokonce k monitoru.

      https://www.youtube.com/watch?v=oAKeROkrWJk&t=456s

      Rozdíly jsou tak mini, že klidně můžeš hrát i na tom monitoru...
    • Ale,ale,ty nase masterrejsatko, a co takto pouzit vase oblibene tvrzeni - ale televize neni jen na hrani...
      • Jeste bych to vylepsil...to je jako vrazit 30k do herniho PC a poustet si na nem akorat benchmarky a hry (samozrejme vsude tvrdit,co vsecho se jeste da na PC udelat) a hry samozrejme piratit...ja vim, ja vim, masterrejsove nepirati, oni stahuji dema na vyskouseni... :D
  • https://www.originalky.cz

    Hned na úvodní stránce Mafie 3 konzolová dražší o 79kč než PC verze. Rozdíly se v současnosti stírají, že konzolovky jsou daleko lepší investice. Stojí to +- stejně, jenže se toho můžeš zbavit.
    • Na konzolích stojí o dost víc, další věc je, že si tu koupenou hru bez problému pustim na další generaci PC, ty si hry z PS4 nna PS5 pustíš jen těžko že
      • Co to je za dětský argument? Jasně vidíš, že ceny jsou vyrovnané, pokud víš, kde nakupovat. Ty taky nekupuješ novinky na Steamu, kde klidně stojí 1600kč. Navíc je tolik her, že sotva stíhám hrát nové, neumím si představit, že bych se k něčemu vracel. Samozřejmě pokud jsi v pubertě a máš tuny času, tak smýšlíš jinak.
        • To ale není tak uplně pravda, že, novinky na konzolích jsou řádově o několik stovek dražší než ty samé hry na PC, což se dá velmi snadno ověřit a zvládnul bys to jistě i ty, kdyby ses místo směšného trollení v diskusích pro jednou věnoval faktům, viz například Battlefield 1 PC 1399, Battlefield 1 PS 4 1799 v JRC těch 400 neni zrovna malý rozdíl. Jasně, můžeš tu hru pak střelit po roce v bazaru za 500 a tím tu cenu dorovnáš, až na to, že vlastně ne, prototože si tu hru narozdíl od PCčkáře už nezahraješ, budeš s tim mít běhání a vyřizování (pošta atd) a ve výsledku na tom stejně proděláš, navíc budeš hrát v horší kvalitě a to se vyplatí! *1*
          • JRC *15*

            https://www.originalky.cz/hledat/?t=199&q=Battlefield

            O stovku dražší trolle *15*
            • přesně tak. To,že tu konzolovou hru musíš prodat, aby sis zlepšil finanční situaci není žádný plus.

              Na PC je hra navždy moje a klidně si ji můžu o 10 let později na dalších generacích Hardwaru zahrát. Zatímco na konzoli si musíš koupit remasterovanou edici (která bohužel stojí skoro stejně jako novinka *16* )

              Mám PC a i konzoli a dost mi vadí ty předražené hry na konzole. A nejenom novinky, starší (legendární) hry na PC pořídím klidně za 100kč, zatímco staré konzolovky pod 300kč nikdy nejdou.
            • no, ty se konzolovky můžeš zbavit, já si pc verzi na další generaci můžu zahrát, nemusim kupovat remaster za dalších 1800 *1* *1*
            • PC Troll zahnaný do kouta, když vezmu fakt, že se hry můžu zbavit, tak je konzolovka o několik stovek v globále levnější. PC hra jen neprodejný krám...
            • no vidíš, když se hodně snažíša hledáš, najdeš obchod, kde je konzolová verze dražší jen o stovku, což jen dokazuje, že konzolové hry jsou dražší vždy a všude, někde víc, někde míň, každopádně díky za potvrzení mého argumentu *1*
        • btw: nechci ti do toho kecat, ale nauc se kde nakupovat :-P
        • ceny nejsou vyrovnane a argumenty jako dite mas ty. Mafii 3 na pc sezenes za 4 stovky, staci jen pohledat. (cdkeys a pod).
          • No jasně srovnávat ruské klíče s originální plackou. Well done
            • pokud ti vadi rusko, muzes zkusit i cesky obchody od 449 korun :-D
  • Paulcz
    "Na druhou stranu, co předvádí mašinka za deset tisíc korun, je překvapivě solidní kvalita" - ve srovnání s čím? Možná by autor článku mohl postavit PC za podobnou sumu a udělat pár testů :)

    "Za 6000 Kč si herní počítač s legálním operačním systémem zkrátka nepostavíte." - Proč by ne? Bude to více "herní" než vykopávka PS4, navíc se spoustou her zdarma.
    • jnsCZ
      Ten nápad s postavením PC jsem měl už před časem, určitě by to bylo zajímavé. Co bys navrhoval za komponenty, aby se to vešlo do 6000 Kč a běžel na tom nový Tomb Raider ve FullHD aspoň na střední detaily?
      • Paulcz
        Jenže to zakládáš na fabulaci. PS4 není "herní PC". Hardware má své limity, tudíž na konzoli nevyčaruješ nic více než na PC, architektura moc odlišná není a stále žijeme ve světě s fyzikálními zákony - to je důvod všech těch hw a sw udělátek typu upscaling, dynamické rozlišení atd, na kterých ta konzole na rozdíl od PC stojí. Museli bychom vědět jaký je rozdíl mezi konzolovou verzí a PC verzí Tomb Raidera a pak na PC spustit stejně osekanou verzi hry.

        PC ekvivalent PS4 GPU je podtaktovaná 7870, která se dá sehnat na Aukru za 1500-2000 Kč, případně za podobnou cenu novodobá alternativa? To by byla nejnákladnější položka. Zbytek komponentů je otázka, muselo by se vše otestovat a najít něco s poměrem cena/výkon. Ono je pěkné, že PS4 má osmijádrový CPU, ale je to low-end. 8GB paměti v konzoli je sdíleno se zbytkem HW, kdežto u PC je 8GB RAM čistě 8GB RAM, stejně tak různý cache atd. Neskládal bych to podle papírových specifikací, ale po datech získaných z měření výkonu.
      • Za stejný prachy to prostě není možné. Samozřejmě to člověk může obejít tím, že postaví komp z použitých dílů (jak to mají v oblibě yt kanály s budgetovými PC za stejnou cenu jako konzole), ale to se pak u použité PS4 dostáváme na nějakých čtyři a půl litru, což teda hodně štěstí se stavbou takového PC.
  • Aj keď som PC odborník, tak konzoly nezavrhujem. Je to pohodlné a vstupné náklady sú minimálne. Samozrejme cena hier je vysoká ale stále to je dokopy menej ako za obstojné PC + nové hry. Sockáry, čo pirátia alebo čakajú 20 rokov aby si kúpil nejakú hrui na steame za 10 centov toto nepochopia.
    • Zajímavé ze výpočty vychází pro pc. Dražší ale mp zdarma a o dost levnější hry.

      Navíc je pc víceúčelové. Oproti herním zařízení kde nejsou kompatibilní všechny staré hry jak na pc
      • Live gold vychádza okolo 3 eura mesačne a dostaneš zadarmo 4 hry + zľavy v akciach navyše. Keby čosi bolo podobne na steame tak si to predplatim. Bavíme sa o hraní , ja na tom istom PC čo hrám, nepracujem.
        • na PC je hromada her zdarma a u Ackovejch tytulu cenovka o 500,-/ hra nizsi za pouhych deset her mas 5000,- na HW mnohem mnohem lepsi investice! Nehlede na daleko kvalitnejsi hrani 60/120fps lepso grafiku atd. o rychlosti nacitani netreba mluvit dnes je na PC SSD stadard, nehlede na to ze dnes jsou konzole v podstatne x86 konstrukce je to jen omezeny pc hw sice vyvojari lehce portuji hry, ale vykon je tristni odpovida cemnovce 10k *11*
        • Hry zdarma? To není argument když běžná cena je u pc nižší... To neresim slevy ani víceúčelové pc..
          • Tak za MP se sice platí, ale zase je bez hackerů, kteří by ku*vily hru viz. GTA V na PC.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší