Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jediné co mi na hře vadí je to, že nevím jak jí hrát.... Jsem z ní tak nadšenej, že chci zkusit všechno, ale zároveň se bojím, že když něco udělám tak o něco jiného zas přijdu. Např jsem dva dny hru nehrál a řešil jsem dilema, zda se přidat k císařskejm nebo k bouřlivým hávům. *13* .... Takže nakonec jsem Bretonec v těžké zbroji s obouručákem v císařské legii.

    Kdo myslíte, že je v právu Císařská legie nebo Bouřlivý hávy???. *1*
    • Hairy_Ass
      To je těžký, ale pokud bys hrál roleplay postavu, tak se k Bouřlivým hávům mohl přidat jen Nord, a to ještě fanatický vyznavač Talosova kultu, který přes svou zaslepenost nevidí, že proti Dominiu, které už teď zabírá polovinu Tamrielu nemůžou lidé bojovat jinak než spojení v Císařství. Ostatní rasy vlastně nemají důvod se k nim přidávat, maximálně notoričtí odpůrci Císařství. *3*
      • Asi tak, memu Nordovi je zbytek Tamrielu ukradenej. Skyrim patri Nordum. Moje Elfka je imperialni agentka kouzelnice takze za kazdou cenu udrzet byt prohnile Imperium pri zivote.
        Obecne kladna neni ani jedna frakce. StromCloakove mi prijdou jako stredoveka oboba Irske republikanske armady a Imperium se chova hodne jako "svetovej policajt USA" kterej jedinej vi co je pro kterej stat fakticky uz rozpadleho cisarstvi nejlepsi.
        Osobne bych volil variantu nakopat zadky obema skupinam, sjednotit zbytek imperia a vykopat Aldmeri elfy z Tamrielu na SommerSet *1* *1* *1* . Bohuzel jsem zatim tuhle moznost neobjevil.
      • skaven123
        to mi pripada ako obhajovanie EU :))
        • Hairy_Ass
          Kdepak, ale Thalmor se netají tím, že by rád s Císařstvím skoncoval jednou provždy, pak bude mít rozhodující slovo, a nějaká mrňavá lidská království mu nebudou moci vzdorovat. V plánu má vyhnat lidstvo z Tamrielu.
  • U devítky ! Desítka je samozřejmě individuální hodnocení recenzenta a značí dokonalost. Já bych tomu dal 90-95% protože hra má přece jen svoje mouchy (například ne moc PCčkovou grafiku, co do kvality, nikoliv výtvarného projevu, ten je povedený ale graficky dosti zaostává (můj názor). Je však nutno přiznati že hra je to velice rozsáhlá a JE LEPŠÍ nežli Oblivion ! Graficky sice zaostává za Zaklínačem 2, ale to není freeform RPG. Tentokráte se však v Bethesdě vyvarovali copy-paste lokací, nudných opakujících se questů (vlez do věže, pobij pár "čertů" dones kámen - zavři peklo.) tedy přinejmenším mi to tak připadá, ovšem zdaleka nejsem na konci hlavní dějové linky. Hrací doba je nadstandardní, rozloha mapy také. Co si přát více ? V době kdy RPG jde dohrát za dvacet hodin a pak konec, je to malé zjevení...
    • Jo u grafického spracování mi vadí, že i vývojáři sami věděli, že ne všechny textury jsou ok a hráč to v hraní pozná. Např. když jedete v úvodu na popravu tak na tom valníku jsou detailní textury dřeva, které jinde nejsou.... stejně to je i u postav, takže vím, která zombie v hrobce ožije a která je jen relikvie. Ale stejně je to nářez.... *1*
    • Hraju to 91Hodin a ještě nejsem zdaleka u konce. Nebyl jsem ještě dokonce be 2 městech a ve spoustě dungach atd. Lvl mam 38
      Ja si tu heru prostě užívám a vychutnávám a ne projet hlavni příběh a konec.
      i 4 hodiny jsem se věnoval jen Kovářstí a lítal jsem sem a tam od kováře je kováři kuli materiálu na koupení a pak jsem čekal víc jak den kuli tomu aby zase mněli nové věci a pak taky kupuju baráky a komplet tunim atd. atd atd pro mně je tam ještě toho hodně XD
  • ach boze radsi bych umrel nez abych to hral s ceskym prekladem...
    Nemyslim to jako offence na lidi co neumeji anglicky ale ten preklad mi prijde strasne vtipnej v tom smeru ze nazvy napr bylinek v anglictine aspon nejak zneji a dokazu si podtim predstavit to "fantasy" ale v cestine mi to prijde strasne ujety.
    • janchor
      Může ti to "nesedět", ale věř, že třeba bodlák je bodlák, ať to říkáš v jakým chceš jazyce. Jinak že něco nezní je většinou jen otázka zvyku. Mně šly proti srsti jména míst, který znám z historie Elder Scrolls, ale brzo jsem je vzal celkem ochotně na milost, protože jsou přeložený vesměs správně (Dawnstar je skutečně Jitřenka apod.). Stejně jako tuzemští čtenáři Pána prstenů slyší spíš na Roklinku a Hůrku než Rivendell a Bree..
      • U me jde spis oto citeni toho slova jako takoveho kdyz reknu bodlák tak je to pro me jen nazev rostliny zatimco kdyz reknu thistle tak podtim slovem vidim "pravou podstatu" nazvu te rostliny. Mozna to zni divne ale nevim jak v textu presne vyjadrit to co mam namysli.
        Co se tyce nazvu mest a vubec jmen jako takovych tak by se podle me nemeli prekladat vubec ale to je jen muj nazor.
    • No hram to s prekladom, ale co som si vsimol nejake veci prelozili uplne blbo.

      Napriklad u temneho bratrstva jeden z vasich ked mate zabit Cicera hovori "When life give you lemons... go to murder a clown" a oni to prelozili ako "Vsechno zle je na neco dobre". WTF?! :D ale inak som si nejakych velkych chyb nevsimol. Kazdopadne preklad uvitam, co sa tykaknih, tie by som nebol schopny uplne precitat s porozumenim, aj ked vacsinu obsahu by som asi pochopil.
      • smejki
        no to je ale správný překlad. nelze doslovně překládat idiomy. "When life brings you lemons, make lemonade" skutečně je obměnou českého "Všechno zlé je pro něco dobré"... i když spíše ve významu "Cokoliv nepříjmného se dá obrátit v klad". Největší problém s idiomy nastvává v momentě, kdy na nich stojí pointa fóru, což je právě tento případ, kdy byl navíc idiom modifikován - překladatelova noční můra. Neexistuje pro to žádný správný překlad krom exaktního vysvětlení situace nebo obšírného popisu... a to ve hře není schůdná cesta.
        Je to stejná potíž jako přeložení českého "Dělat Zagorku/Dášu" do angličtiny. Teď si představ, že na by na zagorce stála pointa celého dialogu.
  • gde to stahnu?
    • Hairy_Ass
      Prakticky všude...
    • farrao
      Aspoň se člověk zasměje *1*
  • Malleth
    Tak sem to dohrál. Dal bych tomu 8/10
    • Kolik to zabralo hodin?
      • Malleth
        U savu mám napsaný playtime 23 hodin. Řekl bych že tak třetinu času jsem věnoval side questům. Takže hlavní linka mě zabrala přibližně 14 hodin
        • tak to si ještě ani nezačal *1*
          • no vidis, ty jsi nepochopil do ted, ze otevreny svet TES a Skyrim specialne, ma ze vsech her k pojmu RPG nejblize a nic na tom nemeni, ze se ti nelibi souboje a ze Q jsou vic linearni
            • reakce na esc
          • Malleth
            Vim že je tam hromada side Questů a počítám že jejich kvalita stejně jak v Oblivionu nebude zlá. Už v těch pár co jsem hrál bylo pár zajímavých nápadů. Sebezajímavejší quest, ale stejně nezmění můj názor na hru jako takovou. Vadí mi poměrně nezajímavé perky (především bojové), takže nemám moc důvod si postavu vyvíjet a souboje jsou celkové nezáživné a to i ty s draky. Asi sem se zmlsal někde jinde :(
            Stejně se ale určitě hodlám do Skyrimu občas vrátit a objevovat ten svět.
            • Malleth
              Teď se ale vracím zpět do Arkham City. To je hned po Dark Souls nejlepší hra co letos vyšla.
            • Práveže minimum questov je originálnych a zábavných. 99% je to choď, zabi, dones - samozrejme do dungeonu (jaskyne, templu, ruiny), ktorý tvorí jedna chodba vedúca do hlavnej miestnosti s bossom/artefaktom - z ktorej vedie tajná chodba na začiatok. Skutočne primitívny design. Vidno, že aj rpg sa v dnešných časoch preorientúvajú na masy, takže latka musí ísť o hodne dole (veď si všimnite tie logické hádanky, to je snáď vtip... alebo rovno ten superkompas čo vyrieši všetky questy ani neviem ako - preč sú doby zákysov) aby aj bežní hráči fpsiek a podobných hier mali možnosť si to zahrať.

              S tým, že boje sú nuda 100% súhlasím, je to skrátka klikanie, bez akéhokoľvek taktizovania - diablo. Až na to, že diablo malo okrem skillov (perky) aj atribúty. :)) Súboje s drakmi - z prvku, na ktorý som sa najviac tešil urobili totálny odpad. Škoda reči.
          • Jj, ešte by si mal stráviť pár desiatok hodín čistením generických ruin/jaskýň/svätýň, ktoré ti z "hlavnej miestnosti s bossom" sami otvoria východ a pár desiatok hodín plnením generických fedex/kill questov.

            Čo na tom, že lepšie veci, ako si získal so 100 smithing a enchant už nedostaneš a čo na to, že už aj tak si pravdepodobne op aj na najvyššiu obtiažnosť. Tých pár levelov charakteru naviac bude určite stáť zato.

            *7*
            • Omieľaj tú svoju pesničku stále dokola.
              *7*

              Keď budeš starší, možno si uvedomíš, že v bojovom systém i linearite questov a dungeonov má tá tvoja najlepšia hra všetkých čias oveľa bližšie k diablu, než ku skutočnému rpg. Ale asi nie.
            • no smutne je, ze ani po tolika hrach jsi neprisel na to, ze je pro tebe Diablo a zase jsi hral Skyrim...tak snad priste
            • Jj máš pravdu, preto som hral wizardry, albion, krondor, beholdery, ultimy, roa, m&m, tes, bg, iwd, nwn, p:t, toee... aby som nakoniec skončil u hack and slash grindu ako diablo.

              Ešte že tu máme pubišov, čo vedia, že skyrim je najlepšie rpg na svete, všetkých čias a čo ja viem čo ešte - a aké hry by mali ostatní hrať.

              Ďakujem za radu ty expert. *7*
            • pro tebe je diablo a ne skyrim
            • Jsou tam další 4 velké příběhové linie a ne všechny malé side questy jsou generické. Ale pokud tě ten přiběh nečteš/nevnimaš/neposlouchaš ho, jde ti jen o to honem dohrat hlavni quest line a nasbirat gear, logicky tě ta hra nemohla zaujmout jelikož o to ani nestojiš.
  • Proc to hodnoceni resite? Si to zahrajte a dejte si tomu na svym blogisku treba 1/10 ... a nedelejte, ze se rozhodujete o koupi dle cisla tady na games, obzvlast u skyrimu ee.

    Ja osobne to neresim, hra me bavi, spoustu hodin nahrano, nepotrebuju vedet jestli dostala 8-9-10, navic se tesim na mody, kterejma si hru upravim "jak budu chtit".
    • Trol.diskuzni
      Já jsem už dávno rozhodnutý, že si to kupovat nebudu... Ale copak to, že se zajímám o nějakou hru a řeším její recenzi, znamená, že ji musím chtít hrát?
      • Jen tři slova: Jseš dem3nt
      • Hairy_Ass
        A jak pak chceš řešit případnou neadekvátnost hodnocení v recenzi, když jsi tu hru nehrál? To nemá logiku, asi jako se vztekat nad filmem, který jsem neviděl. *7*
        • Mozna proto, ze hodnoceni a celkove recenze je tu z nejakeho duvodu. Pokud se nepletu tak je urcena prave pro lidi, kteri jsou ve fazi rozhodovani koupit/nekoupit a o hre samotne toho vedi zatim malo, nikoli pro "apple-like" fanatiky jako je 80% lidi kteri momentalne chodi spamovat fora pod recenzema Skyrimu kdykoli nekdo vyjadri svuj nesouhlas.
        • farrao
          Za 1. Jak víš, že já jsem ji nehrál? *7* Za 2. I kdyby, tak už kvůli všeobecně známým chybám technického rázu, konverzací atd. je jasné, že to absolutorium není pro každého. Pořádně čti, dočteš se, že jsem už několikrát psal, že je to věc osobního názoru. Neříkám, že hra měla dostat 5/10, ale že je v pořádku, když něomu připadá na 8, někdo souhlasí s 10. Někomu to prostě sedne a chyby hodí za hlavu, jiný naopak. *3*
          • Hairy_Ass
            1. Nereaguji na tebe. 2. Nereaguji na tebe. *7*
            • farrao
              Sorry, chybka se vloudila...
            • Hairy_Ass
              farrao: Sleduj vlákno. *3*
            • farrao
              Jak to mám pak vědět? *1* OK, v pořádku...
          • Prave proto nechapu, proc nehodite za hlavu to hodnoceni, kdyz vlastne rikate, ze nekomu to pripada takove a jinemu onake, mely by se tedy sbirat hodnoceni tisicu lidi a ty prumerovat?
            • Proc tedy reagujete na me, kdyz kritizuju "reseni" ciselneho hodnoceni nechapu, prispevek nebyl tedy urcen vam. Kazdopadne "chlapce" si nechte od cesty ano?

              Muj nazor a hlavni duvod proc sem puvodne psal je takovy, ze je uplne jedno jestli hra dostala 10 nebo 8, protoze to proste neni to podstatne a urcite to neni duvod navazet se do autora nebo jeho "objektivity", kazdy si musi na hru udelat nazor sam. A take respektovat nazor recenzenta...
            • farrao
              Chlapče, už si konečně uvědom, že já tady nesoudím, stále opakuju, že vše je můj vlastní názor a hodnocení je mi celkem ukradené, protože to v blízké době hrát z největších pravděpodobností nebudu. Takže opakuju: každý si udělá názor svůj a s hodnocením zde v recenzi se dá souhlasit i nesouhlasit, samozřejmě ale z desítky neuděláme 5, když je to RPG minimálně na 7. I přesto mám právo sem psát ohledně tohoto tématu co se mi jen zlíbí, takže ti to stejně může být jedno *3* A jestli není, to už je tvůj problém...
        • Trol.diskuzni
          To určitě není to stejné... Film, který nevidíš ( = maximálně jsi viděl screenshoty), opravdu není možné hodnotit. Ale hru, ke které přečteš recenzi, vidíš videorecenzi, gameplay videa i komentáře lidí na diskuzi, přece lze minimálně ohodnotit pochybami nad absolutním hodnocení, pokud je mnoho indícií, které tomu napovídají.
          • Chlape, ty vůbec nechápeš podstatu rozdílu mezi filmem a hrou :D
            Film hodnotit můžeš podle screenshotů blbě, ale film není interaktivní. Film ti nenabídne víc, než co je ten screenshot, byť by těch screenshotů bylo milion, pořád to jsou jen screenshoty.
            Hra je proti tomu interaktivní. Ona nemá jenom to co je na screenshotu, ona má právě tu interakci. Zažít film znamená se na něj jenom podívat. Zažít hru znamená si jí sám zahrát. Ne koukat na obrázky, ne koukat na videorecenze, ne číst manuál. Pro hru je základ interaktivita, proto nemůžeš hodnotit, pokud právě tu interaktivitu nezažiješ.
      • Je minimalne zvlastni kritizovat neco co nezkusim... zvlaste u her, ktere poskytuji individualni zabavu.
        • Trol.diskuzni
          Recenzi jsem "zkusil", podcast i videoklipy na internetu + videorecenzi + ohlasy lidí (těch, co měli střízlivější dojmy)... Nekritizuju hru, kritizuju její hodnocení v poměru k její faktické kvalitě, která nedosahuje absolutního hodnocení.
          • A proc vam to... proste neni ukradene? Nutkani napravovat krivdy sveta?
            • Ja ale nechapu, proc to hodnoceni resite, proc si neprectete textovou, zkouknete video recenzi, rozhodnete zda koupit nebo ne (nebo spousta dalsich zdroju). To ze hra dostane 10 vam nejak zkazi zazitek z hrani? Tohle je to co nechapu, proc proste to ciselne hodnoceni resite, pokud si kupujete hry dle ciselneho hodnoceni, nemyslim si ze delate dobre z mnoha duvodu.
            • farrao
              Je to pouze náš názor, tvůj nesouhlas s ním je plně pochopitelný, avšak tvé odpovědi "drzejšího" charakteru ne. Snad jen v kontextu s nějakou zainteresovaností, averzí vůči lidem s jiným, pro tebe třeba nepochopitelným či "divným" názorem. Tady se řeší hlavně výsledné číselné hodnocení hry, ne hra samotná. Ta totiž kvalitativně nedosahuje hodnocení 10, avšak pro hráče, kteří jsou jí schopni ledacos odpustit, nebo jim naopak chyby ve hře vyloženě vadí, to může být 10, i 7. 18 z 20 fandů RPG se skvěle pobaví... hmm, i tohle je zajímavý způsob hodnocení *1*
  • 10/10, 11/10 a brzo uvidíme 12/10, prostě games jedou a s ničim ani nikym se nemažou...
    • Trol.diskuzni
      Já jsem si ještě nedal tu práci s tím to spočítat, kolik těch 10-tek bylo od Deus Ex... potažmo by se dal vzít celý letošní rok. Myslím, že by to bylo velmi zajímavé číslo s ohledem na to, že redakce říká toto: "Nejvyšší hodnocení udílíme zřídka a pouze hrám, které v době svého vydání jasně vyčnívají nad ostatními."

      Jen takový dodatek - Nezměnili jste si ten desítkový text teď někdy? Mám dojem, že tam bylo něco o tom, že takové hry vycházejí jen jednou za pár let, pokud se nepletu. *15*
      • jenže, aby mohli desítkou ohodnotit hru která by jen vyčnívala nad ostatními (což podle mého názoru je prozatím portal 2), tak to by vývojáři museli hodnotit hry až na konci roku. A tuto úlohu, jak víme, plní ocenění "hra roku". 10 by měly dostat hry, které jsou něčím výjimečné, a to skyrim jednoznačně je.
        • Mě, teda Skyrim moc výjimečný nepřijde. V podstatě je to jenom další použití osvědčeného receptu s pár vylepšeními a bez vážných chyb, ale nic výjimečného.
        • Trol.diskuzni
          Já bohužel Portal 2 nehrál, ale určitě na mě působil více výjimečným dojmem než třeba Skyrim... Ale souhlasím s tím, že tyhlety radikální soudy (= hodnocení 10) by se měly nechat až na každoroční vyhlašování her roku (které tady koneckonců zavedeno redakcí je).
  • farrao
    Hodnocení je samozřejmě také subjektivní, i když by měl recenzent hru hodnotit hlavně objektivně. Výslednou známku ovlivňují hráčské preference, zkušenosti, požadavky atd. Pokud v recenzi zazní, že hra má své chybky, ale lze je v tomto případě hodit za hlavu, protože prostě neovlivňují ten popř. výborný zážitek ze hry a nijak zvlášť nekazí hratelnost nebo hodnotu hry celkově, tak se zde dá absolutorium pochopit. Tady na Games není hodnocení 0% - 100%, pokud by bylo, pak bych se asi přiklonil spíše k 96%, ale v tomto případě je to samozřejmě 10. Hráči si také musí uvědomit - jak říká Ondatra - zda chtějí netýmové netahové RPG, mají dostatečně silný HW a nevadí jim chybky AI či textur - pak mohou být s desítkou spokojeni. Lidé, kteří RPG normálně nehrají a potrpí si na "bezchybnou" grafiku a alespoň lehce nadprůměrnou AI, pak 9. I když, u Skyrimu jde spíš o celkový vzhled hry, než o grafiku jako takovou (textury atd.). Ale to je, znovu opakuji, osobní preference. Já osobně bych ale hodnocení Skyrimu na Games vůbec neřešil, alespoň ne tak, jak se řeší tady v diskuzi. Je to recenze z části subjektivní, hra dostala 10 ale autor v recenzi zmínil, že má své drobné chybky a tím pádem je mi jasné, že hra nebude dokonalá, což asi nebude nikdy žádná - je třeba pohlížet také na protiváhy a význam chyb u hry, jako je Skyrim, kde se dají celkem snadno (znovu říkám, jak u koho) hodit za hlavu. Zkrátka, zahrajte si to a posuďte sami, z recenze o tom víte kulový *3*
    • řekni, jak může kdokoliv na světě hodnotit objektivně? to by pak "recenzent" potřeboval k hodnocení jenom tabulku, a podle nich by očísloval jednotlivé kategorie. (uvozovky proto, že by pak nebyl recenzent)
      • Každá hra má nějaké objektivní kvality. Recenzent by se je měl pokusit rozpoznat, popsat a potom zakončit subjektivním hodnocením, u kterého se vždy nakonec musí skončit. Pokud se ale ta objektivní složka vynechá, tak je to jako recenze k ničemu, protože čtenář potom nedokáže odhadnout, jestli by se to mohlo líbit i jemu.
        • Já mam takový pocit, že recenzím se přikládá větší význam, než jaký opravdu mají, či by měli mít. Jak zrecenzujete symfonii? jak knihu? jak hru? já se domnívám, že recenzent by měl zcela opomenout jakoukoliv objektivitu a zaměřit se na subjektivní pocity. čtenář by si pak měl časem vybrat toho recenzenta, se kterým nejvíc souhlasí a jeho recenzím přikládat větší důraz než ostatním. Proto nečtu filmové recenze Mirky Spáčilové, považuju její vkus za... za špatný(ehm), ale přesto uznávám, že v oboru je uznávaná a někomu její recenze sednou.
          • Trol.diskuzni
            Ano, proto si celou dobu přeju recenzi od Dana Vávry... Přál jsem si ho v podcastu, aby řekl pohled z druhé strany, ale nemohl. Takže zatím jsem se dočkal jen chvalozpěvu...
        • farrao
          Naprostý souhlas. *4* Mimochodem, co si myslíte obecně o číselném hodnocení na Games?
          • Hodnocení ostatních her? Nebo číselné hodnocení typu 1 - 10?
          • Trol.diskuzni
            Jestli teda můžu též zareagovat (nevím, jestli otázka byla i na mě), jsem se samotnou komentovanou škálou spokojený... Kdyby ty hry takhle dostávaly hodnocení, přesně podle té škály, bylo by to skvělé.
      • farrao
        A proč myslíš, že je tam slovíčko z části? ... *7* "hlavně objektivně" znamená co možná nejvíce objektivně, ne pouze objektivně. Je samozřejmě jasné, že je to subjektivní i objektivní, ale recenzent má hru hodnotit co možná nejvíce objektivně, samozřejmě jsou součástí recenze i jeho pocity, dojmy, názory... Stačí pořádně číst *3* (neber to jako atak)
  • Klady zazněly v recenzi, takže zápory: 1) Nejde vytvářet vlastní kouzla. 2) Umělá (ne)inteligence. 3) Malá rozmanitost nepřátel. Když vlezu do jeskyně, tak jsou to buď draugrové, nebo banditi, nebo kouzelníci. Jednou za padesát jeskyň se objeví pavouk (víc velikostí, ale furt ten stejnej druh) nebo takovej divnej červ, co nevím, co vlastně má představovat. 4) Malá rozmanitost hádanek. Nežádám Tomb Raider, ale otáčející se kameny mě po chvíli už nudí. 5) Pohybovat se ve stromu dovedností je taková pruda, že levelování není pro mě zdaleka taková zábava. Navíc mi některé perky přijdou úplně k ničemu. Příklad: Na vysoké úrovni destrukce jde zapnout, že nepřátelé s nízkým zdravím začnou po zásahu ohnivým kouzlem utíkat. K čemu? Abych je naháněl přes půl světa/dungeonu? Jiný příklad: Perk na to, že po zásahu ohnivým kouzlem je nepřítel dočasně omráčený, v podstatě znamená, že dokud je mana, tak se vás nikdo ani nedotkne. Gamebreaking. 6) NPC nepoznají, že někdo zrovna vede dost důležitou řeč v rámci questu, a začnou do ní mlít ty svoje kecy o tom, že se prý vrátili draci, nebo že je šikanuje kamarádka nebo co našli, když se dloubali v nose. 7) Krátké questové linie v gildách. 8) Absence znamení, ve kterém se postava narodila. *** Dalo by se pokračovat, ale nechci jen kritizovat. Hra mě zatím baví dost. *4*
    • u nepratel jsi zapomel na kostlivce, vlky, medvedy, v trpaslicich komplexech potom ruzni mechanicti nepratele, prerostle krysy, upiri a zasvecenci a pak takovi ti co vypadaji jako rostliny a vyvolavaji medvedy.............samozrejem mimo dungeony obri a mamuti a draci, takze nepratel dost a dost, zvlast kdyz kazdy druh ma nekolik typu dle obtiznosti
      • A pak ještě giant, falmer, mudcrab, nightingale, wolf queen, hagraven, grenmoril a nejspíš ještě pár jich bude.
      • No vyjmenoval jsi jich cca 10, když započtu různé druhy dwemerských strojů tak dejme tomu 12. To má k "dost a dost" stále daleko. Jinak nazvaný stejný model s jinými statistikami nepovažuju za zvláštní druh nepřítele. Ze všech druhů daedra jenom tři astronachové?
        • tak me ta zhruba dvacitka tvoru urcenych k likvidaci celkem staci a to navic zdaleka nemam objevene vsechno, takze porad me ma hra cim prekvapovat...nepotrebuju aby se na me vyhrnulo 100druhu nepratel
        • skaven123
          len ma napadlo, spocital som enemies v BG2 : 64 druhov, cca 20 dalsich bossov (magovia bojovnici druidi etc) 200 kuziel a time minus 10? rokov? kua neznasam mainstream
    • Jo a 9) Jde si vzít někoho za ženu, ale nejde s ní spát! *1* A autoři neměli ani dost slušnosti na to, aby jí naprogramovali aspoň větičku "Sorry, darling, I have a terrible headache". :P
      • Cahir
        *1* To není tak docela pravda. Můžeš si k ní lehnout do postele. Zbytek si holt domysli sám. To bude to vytváření a domýšlení vlastního příběhu, o kterém kluci mluvili v podcastu...
        • "Jo a tady tydlencty textury oblohy už se nám nějak nevešly do limitu paměti, tak si tam představte nějaký mraky... a ptáky třeba." *4* No to si jen dělám srandu. Ale Dračí doupě si z toho fakt dělat nebudu. Platím plnou cenu a chci sex, drogy a rock'n"roll! Zatím mám jen skoomu...
      • farrao
        Dík za úsměvný comment *1* Ale myslím, že modderská komunita s tím něco udělá *3*
  • Já si myslím, že pokud je hra po obsahové stránce blíží desítce, ale má nějaké technické problémy, tak je lze odpustit a dát desítku. Skyrim ale bohužel i kdybych ho měl hodnotit jenom po obsahové stránce má chybky. Je to hlavně skutečnost, že v podstatě hned od začátku hry máte pověst hrdiny a prakticky bezmezný respekt kohokoliv potkáte. Každý je vám ochoten svěřit důležitý úkol. Přidávání se k různým frakcím se zdá být hrozně jednoduché. Podle mě v RPG, hlavně sandboxovém jako je Skyrim, by se člověk měl hrdinou postupně stát a ne jím být implicitně hned od začátku. To trochu kazí atmosféru. Další výtku mám k rozhovorům. Nečekám v sandbox RPG složitý a dlouhý rozhovory jako dělá bioware, ale chybí mi tam možnost říct ne. Questy se často přijímají ať se vám to líbí nebo ne. Celkově mi to připadá jako, že se autoři bojí vám dát svobodu, aby jste se náhodou nepřipravili "špatným" rozhodnutím o možnost zahrát úžasný obsah, který pro vás připravili. A to prostě narušuje jinak dobrou atmosféru. Proto si myslím, že Skyrim si absolutní hodnocení nezaslouží.
    • farrao
      To je to, o čem mluvím *3* Ještě jsem nad tím moc nepřemýšlel, ale pravděpodobně by se na Games hodila absence číselného hodnocení. Ponechal bych jen textové hodnocení, kde by recenzent uvedl, kdo se zhruba u hry bude bavit, pro koho není určena, jestli má závažné nebo lehce přehlédnutelné chybky... a zakončit to třeba tím, že je ta hra skvělá pro každého, kdo má rád otevřené RPG a ke kvalitnímu hernímu zážitku nepotřebuje "bezchybnou" grafiku. Jistě, tohle u recenzí většinou je, ale s konečnou číselnou známkou se pak rozbíhají často i nesmyslné diskuze o tom, jak si text s výslednou číselnou známkou recenze "protiřečí". *7* IMHO u Skyrimu nejde ani tak o grafiku jako takovou (kvalita textur atd.), ale spíše o celkové grafické provedení.
      • Já bych číselné hodnocení nerušil. Spíš by možná nebylo od věci nějaké měřítko podle kterého by se mohly recenzenti řídit. Pokusit se přiřadit alespoň některým známkám nějakou typickou hru s takovým hodnocením. Ať se to alespoň trochu sjednotí, jinak to číselné hodnocení opravdu nemá smysl.
        • farrao
          Jistě, také řešení, pravděpodobně i lepší. Jak říkám, nijak závratně jsem nad tím nepřemýšlel, ale samozřejmě máš pravdu v tom (a já se s tím názorem ztotožňuju), že číselné hodnocení to celkově ucelí a sjednotí, pak je také "jednodušší" si udělat na hru předčasný názor. Jde o to, že to číselné hodnocení prostě docela často recenzent netrefí. Buď je příliš vysoké, nebo nízké... A Trollovy výtky k desítkovému hodnocení jsou samozřejmě opodstatněné, jelikož absolutorium si rozhodně nezaslouží tolik her, co ho na Games dostalo. Ale zároveň recenzenty chápu. Mnohdy to totiž lehké rozhodnutí nění, prostě to pak nesedí. Nebo třeba dát na konec recenze jen orientační známku, písmem velikosti 3 *1* *3*
        • Trol.diskuzni
          Tak ale jejich hodnotící komentovaná škála je ke každé recenzi k dispozici... Já se podle ní řídím a pokud recenzent odvede dobrou práci, tak ji dokážu s recenzí i ztotožnit. Bohužel tohle moc nebývá pravidlem poslední doby... *4*
          • Toho jsem si nevšiml. Měřítko mají pěkné, ale nějak není vidět, že by ho používali.
            • Trol.diskuzni
              No od té doby, co vyšel Deus Ex, tak ty desítky lítají hlava nehlava... Přitom si nemyslím, že by to byla až taková herní revoluce. *7*
          • farrao
            Nemůžu jinak než souhlasit. Nicméně, recenze je spíše orientační, stejně je nakonec nejlepší hru zkusit. Recenze slouží k vytvoření názoru na hru, získání informací atd. Já bych to zase nehrotil *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit