Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • hm, je na čase 560 vyměnit :)
  • To je taky důvod proč jsem si pořídil konzoli sice to graficky nebudu mít jak na pc ale nemusím pár let řešit nové komponenty
    • kdyz ti na hrani staci 30fps tak na PC komponenty nemusis resit desitky let....
      • Ja mam desktop s Windows XP za ktery jsem dal 40k a neni stary ani 10 let a presto mi na nem dnesni hry nefunguji.
        • Ja mam 10 let stary desktop, aktualne s win 7 a funguje mi na nem 100% games. Pravda, nikoli na maximalni nastaveni, pochopitelne, ale rada nv 8800 je stale jeste na hrani dostacujici. A abych si zahral libovolnou stavajici gamesku na max ... staci mi vymenit GPU.
          • Jack1947
            Což už dneska přestává platit nejdříve Wolf a ted Dead rising3, Alien:Isolation, Lichdom... a další přibudou.
        • jasne ze 64bit hry nepojedou na 32 XP kde muzes mit max. 4GB RAM a DX9 na xBoxu bez HDD ti taky nepojedou hry co vyzaduji HDD *3*
  • Nesrovnavejte prosim vykon a soucastky z pc s temi konzolovimi,konzolove procesory a pamet ram,gpu i cpu je navrzeno na zakazku,primo firmou sony.Ps4 je navrzena vyhradne pro potreby studim sony,jako naughty dog,tvurci havy rain,tvurci killzone atd atd.Ne pro tvurci assassina.Tem je poskytnuta jen pc archytektura.nic vic nic min.Uncharted vam ukaze,a ta nova hra od tvurcu killzone s otevrenym svetem taky,a o Gta5 ani nemluvim,ponevadz rockstar vzdy pekl ze sony.
    • Ty zjevne vubec netusis, ze stavajici konzole jsou zcela standardni PC. Pouzivaji presne stejne CPU a presne stejne GPU. Samo lowend, protoze cokoli vic by se v ty pidikrabce upeklo.
    • Nechcu ti brat iluze, ale ani PS4 ani X1 nemaji komponenty 'na zakazku' a uz vubec ne navrzene Sony nebo MS.
      GPU a CPU maji od AMD, pricemz to cpu je dokonce z rodiny tzv jaguar procesoru, ktere jsou urceny primarne pro mobilni segment. Ano, pro smartphony a tablety.
      Inzenýri Sony a MS to dali vsechno dokupy, ale rozhodne si vlastni chipy nevyrabi. *3*
      Nemluve o tom, ze soucasne konzole jsou poprve postavene na bezne PC architekture. Ano, v podstate je to PC v hezke krabicce.
      HW vybavou jsou na tom tyto krabicky opravdu jako prumerne az podprumerne PC. Z ceho ale tezi a co jim dovoli rozjet hry lepe, nez stejne vykone PC, je prave unifikovana architektura, jednoty HW, diky cemuz muzou z tech krabicek vyvojari vymacknout maximum.
      Bohuzel, vzhledem k pro vyvojare celkem zname architekture, nelze ocekavat takovy graficky pokrok v prubehu zivotniho cyklu konzoli, jako tomu bylo u generace predchozi a to zejmena u PS3. PS3 byla postavena na cell technologii, s kterou se vyvojari museli ucit pracovat. A taky na to ze zacatku nadavali, ale umoznilo jim to celkem znatelny posun ve vizualu ke konci cyklu PS3. Tohle vsak u PS4 bohuzel nehrozi.
      A tu hlasku o poskytnuti PC architektury tvurcum AC, zatimco tvurcum Uncharted je poskytnuta jina architektura, tak to sem nejak nepochopil. *1*
      • Myslel jsem tim,ze vyvojari sony maji urcite o neco vetsi pristup k ps4,nez ubisoft,ponevadz
        to pomahali stavet.myslim devkity atd,lepsi technologie,ted sony kopila nejlepsi snimovaci studio v evrope na mimiku oblceju atd.Uncharted a nova hra z otevrenym svetem od tvurcu killzone bude to co dokaze ps4,assassin to nebude kamo.
      • Tak proc myslim na bonuswebu,byla odhalena nova revize ps4 a tam na processoru,tedy cpu atd je napsano sony computer entertainment inc 2014 a naky kody.je tam ukazana cela deska s novymi soucastkami.amd ma tovarnu na processory,a sony ne,udali lepsi nabidku na konstrukci zakazky pro sony,tak to dela amd,intel je asi na zakazkovou vyrobu podstatne drazssi.
        • Tak hlavne jde o to, ze procesor v PS4 je APU, tedy jadro CPU i GPU je ne jednom cipu, coz poradne neumi ani nvidia (neumi udelat poradne CPU) ani intel (neumi udelat poradne GPU). AMD je jediny, kdo umi udelat APU s poradnym CPU i GPU.
      • Nechci ti brat iluze, ale konzolove procesory maji zakaznicke upravy na prani Sony a MS.

        Mobilni segment nejsou jen smartphony a tablety, ale i notebooky a ultrabooky. A schvalne, ukaz mi jediny mobil v kterem najdes Jaguar. Preji ti mnoho stesti.

        Konzole, minimalne PS4, nemaji beznou PC architekturu, protoze bezna PC architektura nepouziva GDDR pamet, ktera navic umoznuje soucasny pristup CPU a GPU do te same oblasti.

        Proto ta architektura az tak znama neni a bude nejako dobu trvat, nez se vyvojari nauci co nejefektivneji vyuzivat sdileni mezi CPU a GPU a prizpusobi tomu sve algoritmy.
        • A u integrovaných grafik se paměť nesdílí?
          • Ne, u integrovanych grafik se pamet rozdeli mezi CPU a GPU, ale nesdili se. U PS4 CPU i GPU mohou pristupovat do te same pametove oblasti, takze nektere vypocty nad stejnymi daty muze provest CPU a jine GPU, podle toho, na jake vypocty je ktery procesor efektivnejsi. A tohle bezne PC (a jejich procesory) neumi a ze to PS4 umi je prave zasluhou prave pomerne narocnych uzivatelskych modifikaci.
            • Ale nemel jejdasu, vis o tom zcela zjevne lautr howno. Pristup (do zcela libovolne) oblasti pameti je ciste veci OS. Uz kdysi davno v dobach 8mibitu se pouzival takovy pekny trik, ze CPU vykreslil do pameti grafiky nejaky obraz, a pak tu pamet nastavenim prislusnyho registru predal grafarne, ktera to zobrazila. Na PC to lze delat presne stejne. Zalezi jen a jen na OS co dovoli/nedovoli delat. Ostatne, na widlich se da soft patchovat i za chodu, protoze se jinak zvlast nebranej zapisu do cizi casti RAM ... (at zije bezpecnost).

              Pokud grafarna pouziva tzv "sdilenou" ram, a OS mi dovoli do ni zapisovat, tak do ni zapisovat (z CPU) muzu. A uplne stejne muzu (primo apliakci) zapisovat do RAM, ktera je na GPU. Je to jen otazka kusu kodu, tu pamet si muzu namapovat od adresy X do Y a pak si do ni psat co chci.

              Jenze ve slusny spolecnosti se takovej pristup povazuje prinejmensim za poradnou prasarnu.
            • Tohle prinasi uplne nove moznosti zpracovani dat a efektu, ale chvili potrva, nez se to vyvojari vubec nauci vyuzivat a nasledne optimalizovat a efektivne vyuzivat. Par let to potrva. Na pc to bude mozno emulovat tim, ze se prislusna data budou kopirovat tam a zpet mezi pameti pro CPU a GPU, coz bude mnohonasobne pomalejsi a bude tedy vyzadovat mnohonasobne rychlejsi pocitac a mozna i tak to bude neefektivni a nemozne. Mozna se to proto bude vyuzivat jen u exkluzivit. Kazdopadne ono tvrzeni, ze konzle omezuji pc hry je trochu zavadejici. U multiplatformnich titulu maji vsechny platformy nejake omezeni, vcetne PC a omezuji tim vyvoj her.
        • asi tak jsem to chtel definovat.dik
    • Ok,kdyz teda nemam pravdu,tak me ukazte pc ze stejnou 8gb gddr5 ram jako ma ps4,nebo procesor,nebudeme pocitat odpory a kondenzatory.Ale, gpu, cpu,zbernice atd.
  • Ze se tady zbytecne rozcilujete. Ta hra si stejne nezaslouzi, aby fungovala na PC
    • mysleno, ze takovej brak na PC nepatri
  • Jezis v klidku, nemusim mit full detaily a s r9 270 to pojede s necim stahnutym uplne v klidu. Nikdy mi zazitek z hry uber nastaveni nevylepsilo. Fakt ne. A full hd oproti 720p neni taky kdo vi co. Dejte si schvalne srovnavaci obrazky z her. Ja to musel udelat protoze jsem po koupi full hd monitoru nepozoroval skoro nic
  • ps4 shitka,je videt ze archytekture konzoli nic nevite.1.Mam to primobod ingenira od sony!Vykon ps4 ma byt vycerpan do 4let.Procesor je navrzen primo sony a nema nic spolecneho z amd jaguar v pocitacich,na zakazku primo vyrobena 8gb gddr5 pamet ram z propustnosti 176gb per second,sdilena s video ram.Tudis se komponent netlucou jako u pc,kde video ram ma propustnos 176gb,kdezto pametova jen 68gb per second,ale s pc komunitou resit archytekturu konzoli rozhodne nehodlam.Konzolova archytektura je delana primo jen na hry,pc podle moznosti a penez a neni primo jen na hry,proto takove naroky.
  • Jako jediny dil si nezahraju - mozna nekdy..ale uplne tomu rozumim,vsechny dily bezely snad na stejnem enginu ktery nebyl az tak narocny na vykon-v pomeru kolik zobrazoval postav a objektu.Ted to podle me bude vypadat docela jinak a je to dobre pokud by prisli se starou grafikou stejne by hraci nadavali
  • Lotr
    Tohle mne nijak neštve. AC je celkem kvalitní série. Ale důvod proč dělat upgrade počítače? To asi jen pro skalní fanoušky.

    Jediné co mne může jako PC hráče štvát je jedna věc.
    Požadavky jsou přehnané. Tedy pokud se PC verze nebude od konzolové opravdu lišit. Což se prostě nestane. Jde jen o "lenost" vývojářů kteří si zvykli na to že PC jsou prostě výkonnější než poslední generace konzolí a tedy mohou zanedbat optimalizaci
    • Ámen !
  • Zas tak přehnaný to není *5*
  • pokud se spokojite s 30fps pak vzdy staci minimalni konfigurace *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit