Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Můžeme si o tomhle joypadu myslet, co chceme (já si třeba myslím, že je to krám k ničemu), ale jisté je, že tlusťoch si ho prosadí. Dokázal PC hráčům prodat DRM systém "Steam", dokáže i PCčkáře odehnat od stolů na gauče, prostě proto, že chce.

    Nikdo ho nezastavil, dokud byl čas. Teď už je pozdě.
  • ja by som ho kupil ale či bude plnohodnotný aj v ramci klasického ovladača a kompatibilný ako xbox controler to sa asi nedozviem čo?
  • s HL3 nespechaji protoze jim je jasny ze by to dnesni radoby hraci naprosto ztrhali jako uplne vsechno, svejma smesnejma ocekavanima zalozenyma na nizkym IQ.
  • Veskoslav
    To tím tuplem nenechají:) Jako když byl dollar za 18 a euro za 25, tak jsme platili o 20-30% více než v USA, takže za ty´roky jsme si to předplatili tak, že i kdyby euro kleslo na minimum a dollar na své maximum, což je 22 Kč a 35 Kč (bereme v potaz posledních 10 let), tak se to nezaplatí ten svinský systém ojebávání zákazníka.
  • -Toto byla reakce na uživatele Okes.
  • USD už je skoro na urovni EUR....já spíš doufám, že to tam nechají....a nechají to tam i v době až bude USD před EUR což nebude dlouho trvat....
  • Ale stejne te to nutí dělat zpětne přesunutí palce a opětavat pohyb v přítlaku na ploše směrem předešlím. Analog stačí jen přidržet - když jsme u toho tak když analogem hneš pruce v plné síle rozsahu tak se to otočí v extra rychlosti. (Analogová páčka ma několik poloh)

    PS: Opravdu by mě zajímalo zač ty negativní body. Né, že by mi to vadilo, ale chtěl bych znát důvod v čem dotyčné osoby nesouhlasí. Nebo se jedná o ony zatvrdlé PCčkaře, kteří nechtěj nikdy vzít do ruky gamepad, protože je to gamepad a neni to klavesnice a myš, ale tohle je od "valve" takže jsou to schopní akceptovat a zdá se jim to jako nejlepší řešení ?
  • C-BEAM
    vidím to stejně, když už nějakou evoluci tak osobně bych chtěl větší pravý analog který by byl kolmý vůči gamepadu i krajních polohách a odpor by byl ve všech směrech stejný. Stavba takového analogu by byla mnohem náročnější ale mohlo by to stát za to.
  • KamilZm
    V podstatě ano, ale HDMI máš použitelné tak do 15-20m, pak potřebuješ extendery přes UTP a tam už je velký lag. Bezdrátová klávesnice a myš také extra velký dosah nemá.
    Při tomhle řešení můžeš mít zavřené výkonné PC někde ve sklepě gamesit v prvním patře v obýváku.
    Mě se to celkem líbí, pokud to ale bude fungovat i mimo Steam :-)
  • C-BEAM
    tak pokud budou ty trackpady skutečně kvalitní, vydrží celé roky a odezva bude zanedbatelná tak by se ta cena dala pochopit. Jsem zvědav jak se s tím bude hrát, i když k stolnímu PC to asi nemá velký smysl, tam pokud chci analogový pohyb tak použiji klasický gamepad ak němu myš, které se jednoduše nic nevyrovná.
  • KamilZm
    Nějakému extra masivnímu rozšíření také nevěřím. Kolik lidí má dnes u PC gamepad? Podle mě moc ne. A ke konkurenčním konzolím to asi nepřipojí. Ale pokud to bude použitelné...., uvidíme, chce si to osahat.
  • Veskoslav
    No možná to bude ta vývojová slepá větev jako tehdy "herní" myš od Microsoftu v největší slávě RTS. Místo toho, aby kolečko bylo vespod a sloužilo k pohybu, tak ji Microsoft přesunul nahoru. Mám ji pořád ještě doma, protože ji otec dostal v práci, ale nic horšího jsem snad nepoužíval.
  • KamilZm
    A přes to všechno jsem skeptický. Nevěřím primárně trackpadům a jejich komfortu při ovládání. Trackpad není myš, jde o ekvivalent touchpadu z notebooku. A kdo zkoušel hrát strategii nebo nedejbože střílečku na touchpadu, ten vám potvrdí, že to není žádná výhra, ale spíše utrpení.
    -------------------------
    Podle mě je nesmysl to takhle srovnávat. Hraní na touchpadu, kde musím něco ukazováčkem šudlit je něco jiného, než gamepad uchopený pevně v rukou a dotykové plochy ovládat pomocí palců.
    Pokud to začnou nativně podporovat i hry (tzn. ne pouze emulovaně, ale styl ovládání přímo pro tohle určený), tak to může být docela super.
  • Veskoslav
    Dokud Valve nepřejde jako GoG na systém dollar=/=euro, tak pokud je alternativa na GoGu, kupuji tam. Bohužel u tohoto ovladače mi to přijde ještě více přestřelené, když mě Xbox ovladač vyšel na 35 euro....Chápu, že je to něco nového, ale takovou nadsazenou cenou mi to přijde dost na palici.
  • Veskoslav
    100-150k dollarů denně. Takže to není nereálné. Navíc teď přidaly nové truhly. Jinak Valve si nebere čistě 75%. Tvůrci předmětů atd. mají také z toho procenta. Teď se navíc přidaly ještě truhly, které jsou všechno od externích tvůrců, takže zisk bude sice pořád gigantický, ale není to 75% z toho, co do toho vrazíš:)
  • 50 USD = 55 €
  • Shaker
    Taky k tomu mam neduveru, ale na druhou stranu si pamatuju, jak jsem nekdy v 99. poprve hral na klavesnici a mysi Aliens vs Predator v Hypernove v Pruhonicich :D Nebyl sem schopnej za predatora zapichnout kleciciho marinaka a rikal sem si jaka je to blbost a proc se to neovlada na sipkach... Demo na Half-Life Opposing Force jsem taky ze zacatku hral na klavesnici a jen kdyz se ukazal nepritel, prehmatnul jsem na mys, abych zamiril.

    Pointa je, ze dneska na klavesnici a mys nedam dopustit, ale treba je to vazne jen o zvyku.
  • Vidlec
    Když už je řeč o Valve...

    Momentální prizepool na TI5 DOTY je neco málo přes 11M euro. Předpovědi jsou takové, že na těch 15M by se to mělo nakonec dostat.

    Pokud si koupíte compendium tak do prizepool jde 25% z ceny.

    Což znamená, že 15 * 3 * 28 = 1200M kč = 1,2 miliardy čistého zisku pro Valve z TI5 :D

    Gaben je hlavička. Pak se nedivme, že nespěchají s HL3
  • je to o rychlosti, když si na to zvykneš budeš se otáčet rychleji než na páčce (teda pokud si to sw nenaboostuješ a to pak prakticky nejde ovládat).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit