Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdravím...
    Tak trošku přispěji do mlýna. Tákže... WOWko jsem kdysi nadšeně hrál, to se přiznávám (Vanilla, TBC a WOTLK.) Chvíli jsem zkusil i Cataclysm, ale už to nebylo ono. Ta hra pro mě neustálým zjednodušováním ztratila kouzlo. Nebo to bylo tím, že jsem dospěl? Když mě bylo 14, 15 byl jsem do toho magor (hrál jsem na Free serverech) poté jsem se k tomu dostal v 18, kdy to hrála půlka třídy na mé škole. Ale to už jaksi nebylo ono. Nevím proč, hra pro mně ztratila kouzlo a našla se jiná onlinovka(y), jež byly zábavnější (Star trek online- Nesrovnávám, aby bylo jasno) Nebudu plivat na WOWKO, že je to kravina atd, ale nedívím se tomu, že ztrácejí hráče.
    Ta hra je tu jak dlouho? 9, 10 let? Nezlobte se, ale většina lidí, co ji kdy hrály a znám je, tak je ta hra omrzela po roce, po dvou. NEní možné aby si taková hra (měsíční poplatky) udržela komunitu TĚCH samých hráčů ještě dalších 5-10 let.
    Je to jen můj názor. Nic víc...
    • Souhlas. Většinu původních hráčů držely raidy, ale i to se po čase omrzí. Navíc je to pořád dost časově náročné a jak člověk stárne, času ubývá. :) To si myslím, že by mohl být taky jeden z důvodů.
    • nedokážu si pomoci

      http://www.mojecestina.cz/article/2008081801-shoda-podmetu-s-prisudkem
    • kostejnesmrtelny
      V osmnácti jsi fakt nedospěl, to mi věř *1*

      EDIT: Jinak máš ale samozřejmě pravdu.
  • wow je super jen me prestalo bavit s pandarii na 90ce :/ ale asi to vetsinu bavi podle cisel:) kazdopadne jsou tu pro me zajimavejsi veci jako neverwinter,TsecretWord atd..:) kdo chce si najde
  • Mám strašně rád ten zde převládající hipsterskej názor "WoW je shit, hovadina, hloupá hra", kterýho se všechny ovečky kolem dokola chytaj, aby byli "cool". Přeci! Je to v módě, tak si plivni taky.
    Tvrzení, že WoW má tolik subscriberů díky tomu, že je na trhu dlouho, je kravina. V rámci MMO si tohle tvrzení i odporuje. U většiny MMORPGs můžeme spíš sledovat drastický snižování aktivity hráčský základny v delší časový lince od jejich spuštění. Proč? Protože většina jich stojí za h***o.
    Hlupáčci, mektáte o hlouposti WoWka, ale budujete anální tunel, pokud se jedná o GW2, kde běháte s 5ti skillama a sem tam dognete. GW2 jsem hrál a skončil asi po týdnu. Tak vágní, nudnou, mělkou hru jsem dlouho nehrál. Poplivali všechno, co bylo dobrý na GW1. Ale však! Dneska je cool slintat si blaženě na triko, pokud mluvíme o GW2. Ovečky.
    Po debaklu s GW2 jsem se vrátil k WoW a jak jsem byl rád! Plivejte si, jak chcete, ale WoWko je dobře udělaná, vyšperkovaná a časem ověřená theme-park jízda. Zkusil jsem už hodně MMOček, ale žádný prostě nedosahuje kvalit WoWka. Prostě ne. Nebudu říkat, že ho v průběhu času nezjednodušili. Co to ale znamená? Znamená to jen, že si l33t děcka už nemůžou tak honit triko. Hra je přístupnější všem. A na konci je to ale pořád o skillu, taktice, atd. Ovečky zase namítnou něco o "facerollu". Ok, zkuste si při hraní švihat palicí o klávesnici. Chci vidět váš owning, vy šusťákovky. Vždycky musíš vědět, co děláš.
    WoW baví a o tom hraní je. Zdar. Nazdar!
    PS:Nemůžu se dočkat těch lahodných mínusek. Your rage is tasty!
    • Já se obávám toho že tu hru už nikdo nikdy nepřekoná s počtem platících a dobou existence. Nicméně právě to je onen problém že bude asi ironií že ani sám Blizzard s TITÁNEM to nepřekoná. Bohužel lidi už moc platit u nových her nechtějí u WoW to chápu je to ověřená hra rokama. Pokud bude TITAN zas na stejný způsob no nevím nevím...
    • musim stebou vevsem souhlasit.mas naprostou pravdu gw 2 jsou naprosto mimo gw 1 jsem nehral.jen jsem vyhodil litr z okna. taky jsem se vratil k wow.
      • Dobře, takže litr z okna vyhozen, ale do WoW narveš daleko víc. Řekněme, že otázka peněz není zrovna pádný argument na stěžování vůči GW2.
        Ale ono upřímně, čím méně hráčů WoW v GW2, tím lépe.
    • Rhulad
      Nesouhlasím... Blizzard svými kroky evidentně wowku uškodil a v současnosti je wowko dosti podprůměrné. Absolutně vyprchala atmosféra a hra se stala takovou parodii a řekl bych dokonce kýčem. To co Cataclysm napáchal stejně nejde vzít zpátky- tauren paladin a další přešlapy v lore a nevyváženost raidu - battleress pro DK znamenalo,že polovina raidu byla DK( sám jsem hrál podstatě jen DK a dosti mi to vadilo) A mohl bych psát dál, ale je to zbytečné. Rozhodně to chce svěží vítr do mmorpg...
      • Na nějaký internetový flamy už nemám věk ani chuť. Řeknu jen, že nesouhlasím. Logicky.
        Je to tvůj názor. Ok, beru, protože jsi schopnej vyplodit konstruktivní kritiku. Mám ale pocit, že na to koukáš dost nostalgickým okem. Ta hra už sice nemá ten "feeling" vanilly/TBC, ale to je pochopitelný, hra se vyvíjí. Pro někoho k lepšímu, pro někoho k horšímu. Atmosféra tam ale pořád je.
        Cataclysm a lore. Přecti si tohle, brepto.
        http://www.wowhead.com/forums&topic=116623/tauren-paladin-priest-explained
        Půlku raidu DK jsem nikdy nezažil.
        Svěží vítr neuškodí nikdy.
        A pro prd*l k tomu, co jsi napsal, dodám:"9 million people don't give a fuck!" :D
        • Rhulad
          Prosim tě... ten lore je totálně zničený ty brebto... tak to pokurvit to se nevidí... PS. Samozřejmě, že to hráči co to platí budou obhajovat, když každý měsíc solí Blizzardu peníze. Ale slyš tohle - wowko je na začátku ulice do záhrobí.
          • Lore za drakama/aspektama je, že jsou ve světě přítomni z toho důvodu, aby svět ochraňovali. Na konci Cata je jasné, že už nejsou nadále potřeba, jejich pochodeň teď nesou šampióni(hráči), kteří stejně ochraňovali svět už od Vanilly(Nepamatuju se, že by u Ragnarose asistovali draci).
            Souhlasím ale, že konec Caty mohl Blizzard vyřešit líp+nějaký kvalitní video(jako třeba po sesazení Arthase z trůnu), který by dořešilo všechny nesrovnalosti.
            • Rhulad
              Tak Arthas, Illidan--- za chvíli je oživí jelikož nebudou vědět kudy kam... konec Arthase byl vyloženě trapný na to jak bylo ICC dobrý raid. PS. Popravdě priest tauren je snad ještě horší než ten paladin...
          • Shania
            Problem s lore je ten, ze uz to neni jen jedna linka z RTS, ale ruzných pribehovych linii jsou tam tisice. Dalsi problem je ten, ze se lore musi podridit hernim mechanikam.

            Jen se divim, ze mas problem s tauren paladinama, tohle je proste rasismus:)

            A k te tvoji posledni vete, myslim ze lore v MOP je velmi dobre a ve hre dobre zpracovane.
          • Příklad, prosím. I beg you!
            • Rhulad
              Tak třeba konec Cataclysmu a ty tuny klišé v podaní aspektů---božínku by mě zajímalo, kdo ten scénář v současnosti píše.
      • Shania
        Raidy:
        Vanila: min max se jeste tenkrat moc neresil, nikdo to neumel poradne hrat, kazda clasa mela jeden pouzitelny spec a rozdil mezi nimi byl hodne velky. Jedine co bylo protreba pro uspesny raid bylo mit 50 lidi, co umeli aspon trochu hrat (extremne tezky), herni mechnaiky v raidech jsou na velmi nizke urovni.
        BC: synergie + pocatky min maxeru:) Zlate casy raidovani podle nekterych, prakticky to steje co predtim, ale extremne narocne na prpravu, slozeni raidu, opet jediny pouzitelny spec na clasu a nektere clasy pouzitelne jen na nektere boje. Mimo to extremni propad komunity, Top gildy kanibalizovali na tech mensich. Herni mechaniky v raidech jsou oneco lepsi, stale je to ale hlavne gearcheck.
        WTKL: zlate casy raidovani podle nekterych:) prvni raid byl jednoduchy, nasledoval Ulduar, jeden z nejlepsich raidu, HC mody, vozidla, rozdeleni na 10 a 25, herni mechaniky se dost vylepšili, prakticky kazdy spec pouzitelny (mimo top hrani). Rozdeleni na normal a HC a hlavne desitky, pritahlo spoustu novych hracu k raidovani.
        Cata: vyssi obtiznost normalnich raidu zpusobil rozpad vetsiny 25 raidu na desitky a s hranim skoncilo vic jak 2 mil casual hracu. Kazdy spec je pouzitelny.
        S prichodem DS se otevrelo raidovani pro vsechny v podpobe LFR. Hra byla vic jak rok bez aktualizace...
        MOP: obsah pro vsechny, extremne tezke HC raidy, dobre herni mechaniky, mozna az prilis tezke normal raidy a LFR pro ty ostatni. Kazde 2-3 mesice novy obsah.

        Ano Vanila byla skvela, tenkrat, dnes? Ani nahodou. Kazdy datadisk mel + a -, ale daji se hodnotit pouze v kontextu doby, kdyby BC vyslo dnes, ani pes po nem nestekne.
        • kostejnesmrtelny
          Přesně tak to je. +1 není dost.

          EDIT: Zlatej čas raidování (a potažmo WoW) byl samozřejmě WotLK *14* . "Now why would you go and do something like that? Didn't you see the sign that said 'DO NOT PUSH THIS BUTTON!'?". Modří vědí *5*
          • holec89
            Mimiron ?:)
            • Firefighter. ;)
      • SnakePlisken
        Ano, chce to svěží vítr, proto se maká na Titanu. Já se jen modlím, aby nebyl přeceněn, když je tak očekáván. To, že pro tebe vyprchala atmosféra je subjektivní, když hraješ jednu hru dlouho, po čase tě přestane bavit, i když je sebelepší. Co se týče změn, dalo by se o tom polemizovat. Sám mám pár výtek. Blizzard totiž dělá jednu věc za kterou byl milován a nyní je nenáviděn, naslouchá totiž hráčům. Ale ne jen tak ledajakým, totiž těm nejhlasitějším a tím jsou s prominutím tupci, kteří brečí, jak je WoW těžké. Naštěstí si i tzv. hard core hráči ve WoWku najdou své výzvy.
        • S nedávným patchem přišel novej raid, Thunder King. Obtížností návrat k vanille, hardcore hráči potěšeni.
  • me se wowko libi a klidne bych i platil ale bohužel se ted content rozdelil na dve časti - ten kt. je s obtiznosti jako pro šimpanze a ten pro nolifery kdy už si planujete život podle wow kalendare.
    imo tam neni nic mezi pro casual hrače, kteri ale maji skill a chteji nejakou vyzvu. A to se tyče jak pve tak i pvp.
  • co mate furt s tim trunem hocijakou f2p picovinu hra vic lidi nez wowko...
    • nehraje, to že se tam regne kdejakej bot, neznamená že to hraje :)
  • Rhulad
    To jsou ještě poměrně pěkná čísla na to jak wowko dopadlo... Zlatý TBC časy...
    • No to jo, ted jsem poprve na WotLK serveru a ten (R)DF to "uplně" zabil...

      /resp. některé zábavné herní prvky, které ted vubec nikdo nepozná, + wipe protože nikdo neív co má dělat, když přijdou na řadu trochu obtížnější dungeony
    • nj kde neni konkurence...mezi slepymi jednooky kral
  • Myslim, ze Wildstar bude novy kral...ale wowko mam rad to jo, ale jak tu psali lidi, ruzovy peti jsou fakt naprd...Wildstar bude mit v tomdle vyhodu, je to uz od zacatku ladene MMO do lehke ironie + catoon styl. Coz je super kombinace a hlavne myslim, ze lidi, co to tvori...myslim maji vazne 5 pohromade:
    budou tam areny (end game)
    narocne i nenarocne raidy
    promysleny crafting (ne jako v gw2)
    souboje (viz neco jako gw2)

    tesim se
    • Zajímavý názor, ale chytl bych se té části "end game", kterou jsi uvedl v té svaté čtveřici. Jako příklad bych uvedl třeba všemi nenáviděné a ještě více lidmi hájenej SWToR. Ten v podstatě měl taky v začátcích PvP prvky a nezachránilo ho to. Osobně si pamatuju ještě, kdy bylo BG pro všechny dohromady a třeba 11 lvl mohl zabít i 50 lvl. Ale jsem odbočil. Jenom bych teda PvP nepovažoval za 100% end game. *3* . A to v podstatě platí i o Raidech. Ale samozřejmě, nebudu tu zbytečně psát HATE, když o té hře toho moc nevím. Jenom zrovna to mě trošku pobavilo, to o tom end gamu.

      Co člověk, to názor *5*
      • Ja vim, jen jsem tim myslel jako areny...areny. U wowka me to udrzelo strasne moc dlouho..takhle jsem to myslel...
      • jenze ono je PvP a PvP...je fajn ze jsou nejake areny, ale podle me je dulezite aby existoval nejaky ladder a ti lide se mohli pomerovat...o to prece jde v PvP, je to soutez. Navic neni uplne snadne to vyvazit z hlediska povolani a skillu...swotor zrovna tohle taky uplne vychytane nemel (aspon v dobe kdy jsem to hral ja) pak k tomu pridej podivny engine a z nej vyplyvajici lagy a ve vysledku sice mas hru kde je zastoupene PvP, ale je ti to k nicemu ;]
  • myslim ze to maji dobre spocitane, za 5 let az WoWko bude mit nejaky 1M hracu tak vydaji Titan a budou ryzovat penizky dal

    do te doby krome wowka datadisk SC2 a diabla...blizzard se nejakych problemu s penezma asi bat nemusi
    • Shania
      Jasne, maji v planu nejdriv ztratit 80% predplatitelu a pak spusti Titan, aby to zachranil....

      Je velmi malo pravdepodobne, ze WOW skonci na jednom milionu jeste pred vydanim TItanu, ne pokud budou neustale zrychlovat pridavani noveho obsahu, jak je to ted.

      Navic Titan tezko WOW ohrozi, udelaji proste neco podobneho jako u D3, daji ti pristup ke vsem jejich hram.
    • SnakePlisken
      A o tom to je, umí si to spočítat. To je základ úspěšného podnikatelského modelu.
  • fizola
    Hlavným úspechom WoW je práve to ako dlho je už na trhu, vďaka tomu ma toko obsahu, že sa mu začinajuce MMO nemožu nikdy rovnať (čo sa kvantity obsahu tyka) to je proste fakt. Je ale teraz viac faktorov ako f2p hry preco stracaju predplatitelov
    Ja osobne som opustil WoW po vydani pandarie, nie je to zle ale hlavne talenty a celkovo uniformita ktora teraz zavladla ze kazdy je vlastne rovnaky mi velmi vadi. Hladal som nieco podobne a nasiel SWToR, ktory ma vlastne system ako WotLK alebo CATA a zaroven uplne novy svet na objavovanie atd.

    Inac na WoW budem mat vzdy dobre spomienky a vzdy ked su free tyzdne tak sa rad pripojim aby som si ich pripomenul *1*
  • WoWko je jako serialy Ulice nebo Ordinace v ruzove zahrade - jsou to sra*ky ale stejne se na to divaji vsichni.
    • Paulcz
      problém je že tu jsou buď WoW klony nebo asijský šílenosti a nikdo neudělá "dospělou" hru bez růžovejch petů a nesmyslů.. tenhle žánr je zdegenerovanej :)
      • Jak nikdo? A co treba vynikajici Age of Conan kterej tento mesic oslavi svoje 5 vyroci. Nenajdes tam zadne priteplene elfy, trpasliky, orcy a jine fantasy zhovadilosti. Je to perfektne ztvarnenej svet Hyborie z pera R.E. Howarda.
        • Paulcz
          Ano Conan má slušný zpracování světa, ale jinak mě to nenadchlo. Hrál jsem to když to vydali a bylo tam plno bugů, mizerná komunita, instance, zajímavej soubojovej systém změnili na nudnej atd..
          • Jenze ta hra od vydani usla peknej kus cesty vis? A soubojovej system u meele class je porad system zklalajici se z komb.
            • A kolik to hraje lidi ? 50 k ta hra je uz davno mrtva.
      • MMO Witcher? ^^
        • Paulcz
          jooo :) něco kde nevytáhneš mounta z batohu a kde archer nestřílí jak moderní artilerie, s decentní magií a efektama, s pořádným PvP a zakázaným OOC :)
      • Má pravdu ten chlapec .. *2* .. Ale pokud teda hraješ MMORPG, vyzkoušej novej NeverWinter, kterej je teď v Open Betě .. Stažený to je za chvilku a mě osobně to příjemně překvapilo. Pokud přehlídneš "drobné" nedostatky, jako například drobné lagy.
        • Paulcz
          No nevím, další tuctovka co běží v zavedeném režimu..
        • Kozy
          Nejsem hráč MMORPG ale Neverwinter hraju protože je zadarmo, vypadá "kouzelně" ale v rámci D&D, který jsem měl vždycky rád. Ale ty lagy který to předvádí ve městech, to je hrůza.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit