Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vidím, že trolí odpad si tu dal sraz. Max, hnisavec, GGG.... *11*
    • GGG je maximalní hnisavec
    • Nová registrace, čtyři plusy během vteřínek, debilní nick to musí být Veskoslav
      • Jasný. WW, raději mlč, tolikrát jsi ukázal, co jsi zač a jedno z největších tragédií lidské rady, co se tady vyskytuje. Napíš nějaký moudra zas. Obzvlášť jak si protiřečíš, to mám nejraděj. Číst ty tvý psychobláboly je radost.
  • Magister_Peditum
    Koukám, že si místní trollmasteři zase dali sraz. *14*
    • Konzoloidní kr"i"pl WW to zabije celé, už do toho začal míchat Xbox a PS4,teď nemá smysl diskutovat k W2:(
      • Proč ty ostrá slova Venco? Slušně jsem se zeptal, co zapříčinilo downgrade grafiky? Co myslíš, proč to vypadá na rok 2000 a ne na rok 2014, když pc je výkonově neomezená platforma, čili nechápu, proč PC-exluzivita nevyužívá současné herní pc ani z 10%
        • Protoze nizke naklady na vyvoj, protoze se primarne zamerili na hratelnost, protoze to navazuje na hry z te doby a vyuziva se íbdébny graficky styl.
        • Hnisavec
          opravím ťa ani z 1%...tá hra by bežala i na PS1 alebo 486....pritom mali neobmedzený výkon PC NASA strojov 4x Titan atď...čiže PC, ktoré podľa diskusiíí o konzolových novinkách vlastní 99% PC master race *15* *15* *15*
        • davidBray
          jdi to říct tvůrcům a neotravuj tady
        • Nemá cenu se bavit s člověkem jako ty. A jestli tam vidíš grafiku z roku 2000 tak chápu proč tě tady většina považuje za idiota.
  • Hra je v zakladu vyborna,ale co me opravdu stve je nutnost otacet kamerou aby jsi videl co je za zdi/kopcem/bednou. U her s touto grafikou to povazuji za nejvetsi zvrhlost. Taky kamera v boji porad nekam pojizdi a je to matouci. proc nemuze byt v klidu?
    Je to jenom muj problem?
    Vazne nevim jestli se pres to dokazi prenest. Hodne mi to kazi zazitek ze hry.
  • Nemá smysl diskutovat, WW započal klikačku na své příspěvky a příspěvky dalších trolů viz Hnisavec, takže opusťte diskuzi, nemá smysl. Tento konzolový blázínek by měl dostat konečně permaban a byl byl klid.....
  • Hru mám nainstalovanou druhej den a už mě stačila několikrát vytočit, bohužel né proto, že wasteland je harsh, ale protože její engine je odfláklej jak po grafické části tak i samotný gameplay stojí za starou bačkoru. Hra je schopna několikrát za sebou spadnout, kamera častokrát dezorientuje, během boje se postavy z ničeho nic dostanou skrze textury a nemůžou z nich vyjít ven, mapa po které se pohybujete je prázdná plastelínová sranda, co zažila umění leda tak z letadla ( kdyby tu mapu udělali 2D bylo by líp ). Podstata save and load her není špatná, ale ne za předpokladu, že hru ukládáte kvůli strachu z pádu hry nebo ze strachu, že kvůli kameře utrpíte zásah z nějaké pasti co prostě vidět nemůžete. Jsem zvyklej hrát hry, který vám dají ze začátku na prdel, ale musí to mít nějakou logiku.

    B. Fargo je sympaťák, ale je vidět, že patří do starýho železa, pokud nedokáže uhlídat projekt tak, aby hráč nemusel řešit dilema jestli hru má odinstalovat po prvním spuštění. Je to fakt ostuda na to jaký měl promo pro výběr peněz. Docela se stydím, že jsem na todle naletěl....

    Jinak hra má výbornou hudbu, dabing, dialogy a celková propracovanost textu a spojení s questy, dějovou linií je skvělá. Bohužel aby se člověk dokázal uvolnit a vychutnat si pravě tyto věci, hra musí udělat prostor.

    Třešnička na dortu je 40€, k tomu se nebudu vyjadřovat.

    Nejsem nadšenej z toho co sem napsal, ale je to pravda, ámen.
    • Nechápu, proč všichni dělají takové scény okolo grafiky. Vždyť není tak hrozná.
      • nehrat divinity (nemusi kazdymu sednout styl, ale je to pekne malovany), ktery vybralo na ks tretinu co wasteland (kterej vypada, jako by vysel pred 10 lety), tak mozna budu s tebou souhlasit...
        • Před deseti lety? Ses zbláznil ne? Hrábni do poličky pro hry z roku 2004 a srovnej to. Pěkně vedle sebe. Žádné já si pamatuju že...
          • http://bonusweb.idnes.cz/the-fall-last-days-of-gaia-0hg-/Recenze.aspx?c=A070315_thefall_bw

            banda nemeckych indies pred 10 lety zvladla podobne podivnej vyzor a na vlastnim enginu
            • Jde ve Wastelandu 2 také bojovat s motorovou pilou jako v the Fall ??? ... a jdou tam vůbec používat dopravní prostředky !??
            • The Fall jsem hrál. Na obrázcích v pohodě ale v realu vypadá a hraje se podstatně hůř. Zkus sis někde sehnat neopatchovanou hru, to je fakt mazec. :D
        • wenceslaus
          A byl třetinovej i celkovej rozpočet?
          • asi nebyl, ale ten problem je jinde, v lenosti, viz nize
  • aa už se těším, večer zapnu, opráším angličtinu a slovník a hurá do světa
  • hral jsem to ted asi 6 hodin, a musim s litosti konstatovat, ze zatim me to vylozene nudi... jestli me to nechytit jeste ani zejtra, tak budu mit problem vubec nabrat motivaci hrat dal *6*
    • mimochodem to intro... tvl, to uz bylo fakt lepsi to stary ve falloutu jenom s obrazkama, nez tam davat naky fan made video (ktery jsem, nota bene, videl uz snad nekdy loni)
      • Tak zrovna intro se mi libi. Neni to nic co bych si poustel porad dokola,ale amatersky to rozhodne nevypada.
  • Mám menší dotaz... např. tady mají wasteland v nějaký verzi "ranger edition".... a ještě k tomu "jen" za 899,-....
    http://www.jrc.cz/hra_pc_wasteland_2_ranger_edition
    a na GOGu mají nějakou "digital deluxe edition".... a k tomu je za 55 doláču, což je skoro o 3 kila víc... a přitom je na GOGu snad vždycky všechno levnější než jinde...
    http://www.gog.com/game/wasteland_2_digital_deluxe_edition

    tuší někdo jak to s těma verzema je....? a to ta "Ranger edition" na JRC podle všeho i tak obsahuje dost věcí, jako soundtrack, plakat, stylovej manual, 5 nějakejch karet, vytisklou mapu, takže poměrně dost... tuší někdo, jestli je ta "deluxe verze" z GOGu v něčem lepší, když navíc stojí víc...?
    • Included FREE goodies: manual+ Official Soundtrack (MP3)+ 3 Wallpapers (1440p)+ Wasteland Novella 1 + Wasteland Novella 2 + Wasteland Novella 3 + Wasteland Avellone Novel (coming soon) + map + reference card + Official Soundtrack (FLAC) + Concept Art Book
      ...
      In addition to the above goodies, the Digital Deluxe Edition includes:
      GOG gift code for Wasteland 1
      GOG gift code for The Bard's Tale

      Wasteland 1 je dnes už opravdové hardcore ( The Oregon Trail a BattleTech: The Crescent Hawk's jsem sice také hrával , ale .... ) a Bard´s Tale mám z Humble bundle ... takže GOG edice která mne neoslovuje .
    • Už to tak vypadá , že se vyplatí koupit sběratelku z krámu , než si kupovat standardní digitální download ... Na druhou stranu , to také může znamenat , že cena půjde rychle dolů . The Fall: Last Days of Gaia jsem musel mít hned , tady ale také váhám ...
  • Kinet1c
    Pozeram, ze mnohy tu placu nad grafikou. Ja si myslim, ze grafika neroby z hry, dobru hru aj najkrajsia sra.ka bude len sra.ka, nech je akokolvek hneda. Grafika musi byt podla mna taka, aby vedela zobrazit prostredie tak, aby si mal z hry pocit, ze si sucastou toho sveta a vies sa donho vzit. Grafika nema byt a nemusi byt ultranadherna, musi byt vkusna v prvom rade. Co stoho ak mame nadhernu grafiku, ale z hry nam ostane nic a nikdy sa knej nevratime a ani si na hru nespomenieme. Grafika hru neuroby nezabudnutelnou, grafika sluzi hlavne na to aby si clovek nemusel vsetko predstavit. To co roby hru nezabudnutelnou, je jej prostredia, postavy, zapletka, boje, pribeh a hlavne rozsiahly herny svet a moznosti v nom, grafika je iba akesy plus. Cim skorej si to vecsina grafikofilov uvedomy, tym skorej zisti, prave tuto skutocnost. Ani ja nie som stych co akceptujem kazdu jednu graficku moznost, ale som ako tak vidim, ovela tolerantnejsi, ako mnohy s tunajsich do diskuzie prispievajucich osob. Neberem im lasku ku nadhernej grafike a vyzivani svojich fantazii v hrani grafickych dem "tzv akoze hier", ale ty ludia si musia uvedomit, ze ked vidia, ze ta grafika tej danej hry, im nevyhovuje, tak by bolo pekne tam pridat, ze tato grafika je na ho.no pre nich samotnych a nezovseobecnovat to. To znamena nenatarat niekomu, ze ta hra ma tak strasnu grafiku, ked ten dotycny simoze mysliet pravy opak. Pravda je vsak aj to, ze kto chce si byt niecim isty, tak nepocuva rady ani najlepsieho kamarata, ale presvedci sa o tom sa prostrednictvom videii a obrazkov, ktorych na nete najde pozehnane.
    • proboha ty musíš mit ze slovenčiny 5
    • Clovece, ked spravi hru 3 clenny team a nema AAA grafiku tak ok. Fargo vybral snad dost penazi, aby tym backerom ukazal viac lasky a respektu. Sorry, ale ta grafika je totalna zlatanina, to nema ziadny rukopis nejakeho art directora, ktory to usmernoval. To su vyoutsourceovane assets, za ktore asi ani velmi vela nezaplatili. Pre mna je nedostatok ucty k ludom co hru zaplatili.
      • Ta grafika je uplne ok, vyvojari s backery kímunikovali a da se predpíkladat, ze vetsina backeru si prala oldschoolovou hru s bohatym obsahem na misto nalesteneho vykalu. Tech mas plno v komercni produkci.
    • Keby si sa naucil pisat v odstavcoch, tak by si to mozno niekto aj cele precital..

      Btw "roby" sa pise s makkym i...
    • C-BEAM
      niekdo by ti mal vysvetliť, že grafika je trochu širší pojem a omnoho komplexnejší problém ako si predstavuješ. Dizajn prostredia, modelov postáv, textúr je súčasťou grafiky tak ako ich polycount, rozlíšenie alebo kvalita osvetlenia a shaderov.

      Grafika nie je "IBA akésy plus", na grafike záleží, vždy ne nej záležalo aj na nej bude záležať ďalej, je to totiž hlavný prostriedok ktorý hráča prepája s virtuálnym svetom hry.
      • Vzhledem k existenci her bez grafiky a presto velmi zabavnych, na grafice zas az tak nezalezi.

        V prvni rade u hry zalezi na hratelnosti, na interaktivite a promyslenosti hernich pravidel, na jejich atraktivite. To bez hratelnosti prestava byt hra hrou.

        Grafika je tak jen doplnek, ktery muze zvysit atraktivitu hry, je dulezity marketingove, ale neni podstatny herne.

        Nejhorsi je, kdyz hra a hratelnost kvuli grafice naopak trpi, treba nizkou rozmanitosti, protoze vymodelovat a rozanimovat vetsi pocet objektu je moc drahe a pak se do hry vkrada stereotyp a hry maji stale kratsi herni dobu.

        Ja ted hraju demon gaze, je to dungeon a treba nepratel je tam pres 150 ruznych a cela hra je takto rozmanita. A ani po 50 hodinach hrani me ta hra neomrzela, protoze dokaze pomerne casto a stale prichazet s necim novym. A jeji jednodussi provedeni mi proto ani v nejmensim nevadi. To dnesni AAA produkce me omrzi zpravidla velmi rychle.
        • C-BEAM
          K tomuto len toľko, mám k dispozícii desiatky starých hier so skvelou hratelnosťou a veľmi rád by som si ich znovu užil ale nemôžem, pretože slabá grafika ma už nedokáže vtiahnuť do virtuálneho sveta hry. Hovoriť o grafike iba ako o dolnku ktorý je herne nepodstatný je krátkozraké a hlúpe.
          • To je tvuj problem, ze si nedovedes uzit skvele hry, kdyz ma jednodussi provedeni. Ja s tim problem nemam a popularita indie sceny ukazuje, ze nas takovych, kteri prahneme po herni kvalite, nikoliv prazdnych hrach s nalestenou grafikou, je mnoho. Kratkozraka a hloupa je adorace nakladne grafiky, ktera vedla k upadku herniho obsahu.
            • C-BEAM
              tebe stále nedochádza, že ja neprahnem po prazdnych hrach s nalestenou grafikou ale kvalitných hrách s peknou grafikou. A toto skutočne nie je len môj problém, pozri sa na moderskú scénu ktorá prahne po remakoch, snaží sa vylepšovať grafiku starých hier aby si ich mohli užiť.
          • to je tvuj problem
            • C-BEAM
              môj a väčšiny ľudí. Možno o tom nevieš ale je prirodzené a v ľudskej povahe mať hlad po niečom lepšom.
              • C-BEAM

                Reakce na příspěvek:

                lepšia grafika znamená lepšie vtiahnutie do hry, človek je vizuálny tvor, i partnera si vyberáme primárne prostredníctvom vzhľadu až potom sa pýtame "aké má srdiečko", nie naopak. Ak máš 2 rovnako kvalitné hry ale jedna z ních má lepšiu grafiku tak tú hru grafika urobila lepšou, to je to čo ti uniká. Keby napr. Dear Esther nemala tak nádherný vizuál neštekol by po nej ani pes. Vďaka vizuálu však dokázala človeka pohltiť a vtiahnuť do seba. To je ale tebe samozrejme nedochádza.
              • Reakce na příspěvek:

                Jenze lepsi grafika neznamena lepsi hra, je tomu prave spis na opak. Takze lide kterym jde o lepsi hry pak radsi hledaji mezi temi starsimi.

                Napriklad v zanru taktickych tahovych her dosud nic neprekonalo starou dobrou JA2. A sebelepsi grafika tento fakt nezastre.
    • Amen. Grafika nemusí být úžasná a nádherná, stačí když bude vhodná k dané atmosféře.
    • Keyz
      Je to dlouhé a navíc to je slovensky *6*
      • Veskoslav
        Neumíš snad číst slovenštinu? Docela ostuda....
        • Nemyslim si, ze je problem, ak niekto pise na ceskom fore po slovensky, ale preco je tam tolko gramatickych chyb, v kazdom druhom slove, to je prezentacia fakt nahovado. Kazdemu uleti, ale tu je jasne, ze ten clovek ma vazne problemy s gramatikou rodneho jazyka, to je trosku na zamsylenie.
        • Keyz
          Moc dobře ne. Je to již cizí jazyk a jak ho pravidelně nepoužíváš zapomeneš *3*
          Tedy nevím co je na tom ostuda. Neumět dobře jeden cizí jazyk.
        • No já se tomu ani moc nedivím, od listopadu 89 už uplynulo docela dost času, takže dnešní děcka moc často do styku se slovenštinou už nepřijdou, dokonce jsem se už několikrát v autobuse když někdo řekl něco slovensky setkal s otázkou "Co to bylo za řeč, ruština, polština nebo něco takovýho?"
          • federace se rozdělila až v roce 93..
  • Omlouvám se za svého bratra, on právě oslavil 10, takže si myslí, že je dospělý, za to může ten jeho stav, čili omlouvám se ještě jednou..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit