Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nikdy jsem nepochopil co na tom bylo tak super.. kdyby to nebylo z CR tak po tom nestekne ani pes..
    • bukrr
      Kdo nehraje Vietcong není Čech *paf*paf*
    • Inquisitor
      Tak určitě. To je první co mě u hry zajímá, kdo jí vyrobil. Podle toho nastavuju zábavnost hry.
  • Shenkster
    Ratata kur*a ratata !
    • zabiju, zabiju!
      • Ty už bejt mrtveeej! Ustřelim ti pdel, zmrde! Ratata, kua ratatata, další vietcong - hurá na ně! Olověná dávka pro vietconga! Žlutáci zasraní, támhle je budoucí mrtvola! Další vietcong - super! Vystřelim ti další díru do pdele! Komouš, na dvanácti hodinách! Odkud sakra furt lezou?! Další charlie!
  • Odulin
    Vietcong byl super. Zůstalo dost vzpomínek....i na tunely a svícením na cestu pomocí střelby, než jsem zjistil, že mám baterku. :D
    • corfer
      Já chodil podle toho, jak se mi rozšiřoval zaměřovací kříž.:D:D
    • Inquisitor
      Ale je stejně zajímaví, že člověka nenapadlo podívat se na ovládání. Dneska bych to udělal jako první, ale tenkrát mě to nějak nenapadlo :)
  • Vietcong je parádní pařba. Jdou na něm vidět zlaté české ručičky, je to poctivá hra, která se nebojí jít vlastní cestou. Umí předat příběh, podobně jako první Mafia. Autoři neopomíjí detaily, hra je místy epická, ale ne prvoplánově jako hry západní produkce. Spíš je místy hodně civilní, sledujete proměnu vlastního bunkru, míváte celkem přirozené konverzace se spolubojovníky. Postavy jsou sympatické a chovají se logicky. Navíc je potřeba zdůraznit parádní multiplayer a rychlé bitky, vystřílet Halong port na nejtěžší obtížnost je výzva a občas si to střihnu.
    Je to hra, netahal bych politiku tam, kde ji není třeba.
  • Inquisitor
    Osobně jsem víc žral Flashpoint, ale Vietcong byl přeci jenom dost jiná hra. Ta džungle, pasti, přepady a nakonec ty hlášky :) Plus ty tunely, kdy člověk nevěděl že má baterku a střílel do tmy podle zvuku. Vlastně si to člověk sám udělal víc hardcore, ale stejně jsem to prolez :D
    Prostě jedna z her na který mám vzpomínky a mám ji s něčim spojenou.
    • V tom tuneli som takisto nevedel o baterke ale nakoniec som ho presiel tiez len pomocou vystrelov *1* *1* Skvela hra s mafiou 1 top.
  • Gordar
    Jde to hrát dneska na gamepadu?
  • Tak tento článek mi mluví z duše. Hned jsem instaloval a hra časem vůbec nezestárla. Pořád pecka oproti přeplácaninám co dneska vychází. Bomba.
    • Mart9
      vůbec? :)
  • a co teprve hidden and dangerous 2 ja myslim ze lepsi hru jeste nikdo neudělal :D
  • Jack1947
    Jízda serpentýnami !

    Legendární hra na které se tady furt čeká na ten slíbený retáč *10* *12*
  • maros.goc
    Vietcong som nikdy nehral, vzdy som chcel no po precitani clanku ma presla chut. Ciernobiele vykreslenie vojny? Zadne spomenutie hroz ktore robila armada USA? ....tak to je velka hanba....
    • jedna z najlepsich ceskych hier spolu s mafiou a hidden and dangerous 2 , u mna jedna z naj fps hier a ty to nazves hanbou :D chod si zapat final fantasy lebo to su jedine hry na ktore nemas krive slovo lebo su to tvoje modly :D
      • maros.goc
        hanbou som nazval to, že ako prasatá vykreslili len komunistov ...na hrateľnosť som nepovedal krivé slovo
    • Tohle je prece hra a ta musi byt historicky presna a politicky korektni...aha, ja zapomnel, to uz vlastne neni vtipny, ona dnes uz diky takovym individuim musi...jo to byly casy, kdy se jenom hralo...
      • maros.goc
        Práveže Vietcong je politcky korektný až až ....
        • No jo, toje strasny...tak si procisni plnovous a bez se z toho vykecat do kavarny...hry stejne nebudou neco, co by te zjevne bavilo.
    • Rekni mi jeden rozumny duvod, proc by tam mely byt ukazany zverstva ze strany usa? Je to pribeh specialnich jednotek a ne povinne odvedenych primitivu
      • maros.goc
        Pretože sa Vietcong hral na realizmus, a keďže sú tam spomenuté zverstvá komunistického režimu vo Vietname, tak by sa patrilo, aby boli ukázané zverstvá páchané americkou armádou.

        Veľmi ma sklamalo, že sa o hre píše ako o čiernobielom pohľade na tú problematiku. Dokonca aj Spielberg mal väčšie gule, keď v Zachráňte vojaka Ryana nechal zastreliť vtipmi sršiacimi amerických vojakmi dvoch po česky hovoriach "Nemcov" vzdávajúcich sa so zdvihnutými rukami hore, čím ukázal, že individuality v armádach často konali inak, ako žiada kódex. Ah, čakal som od Vietcongu viac.

        Áno, nie je to o primitívoch, no na pozadí, nie priamo tými vojakmi, čo ovláda hráč, to malo byť rozhodne ukázané.
        • KrPa
          Boze, ze to hra, zabava, z pohledu jednoho clena US army, neni to zadny dokument! Ani filmy si nehraji na dokumenty a ukazuji sakra vetsi kraviny (ahoj Fury).
        • Bože, už ti idioti z Novinek, zblblý kremelskou propagandou, lezou i sem.
          • Možná kdybys vytáhl hlavu ze zadnice americké propagandy a o věcech co se dějou či udály ve světě si vypátral maximum informací co jde, pak bys přestal plácat takové blbosti. A nebo taky ne, možná jsi jen hloupý člověk, co potřebuje mít tzv. "pravdu" naservírovanou na podnose a holt ten kdo zrovna servíruje je západ v čele s amíky...
            • maros.goc
              Ono paradoxne západ o zverstvách svojich vojsk informoval viac a intenzívnejšie, než o zverstvách Severného Vietnamu počas vojny ..obe strany sa dopúšťali neuveriteľných krutostí, a preto mi je smiešne, že on hovorí, že za tým všetkým je Kremeľ :DDDDD

              smutné, že hra Vietocong je taká jednostranná ...myslel som, že keď je to česká hra, že si nebude brať servítky, no som sklamaný z prístupu....
          • maros.goc
            prosím? zhadzovanie napalmu na obývané územia je kremelská propaganda? vsak to je vseobecne znamy fakt
            https://www.youtube.com/watch?v=Ev2dEqrN4i0
            https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_My_Lai

            a ano nezabudni dodat ze to vsetko napisali Rusi :D
            • Chlape tady jsi na serveru o hrách a ne někde v kavárně. Na nějaký filosofický rozbory pozadí hry ti není nikdo zvědavej. Že ty jsi založil ligu na ochranu monster v Doomu a bojuješ za umístění kontejnerů na tříděnej odpad do Diabla?
            • Vietcong je spíš hodně volná herní adaptace Platoon (Čety). Pokud si pamatuju, nějaké kontroverze tam naznačeny byly - samozřejmě zdaleka ne dostatečně. Na druhou stranu, her, kde můžeš hrát za tu jednoznačně "zlou" stranu, mnoho není; Vietcong je v tomhle taková milá vlaštovka.

              Vietnam byla nejsvinštější válka vedená některou z velmocí po WWII. Sovětský Afghánistán byl sice pěkně drsný, ale Vietnamu se ani zdaleka neblížil. Trolling Aeronetu, Novinek nebo PL s tím vůbec nesouvisí. Vietnam byla v první řadě nechutná postkoloniální zvůle, ale to, co následovalo po zapojení US v Indočíně, to bylo neuvěřitelné. Bohužel se o tom nemluví zdaleka tak, jak by mělo. Plošné bombardování jižního Vietnamu DDT (herbicidy) na území velikosti Moravy, jehož cílem byl hladomor (a tím pádem zlomení lidové podpory Vietcongu) nemá brutalitou, bezohledností a rozsahem v moderní válce obdoby a bylo naprostým popřením jakýchkoliv právních (a koneckonců morálních) zásad vedení války.

              Třešničkou na dortu je pak podpora US Pol Potovi (s Vietnamem přímo souvisí), o které se "bůhvíproč" mlčí. Pol Pot byl z hlediska US "our bastard" a i po vietnamské invazi 79 která jeho režim zlomila zůstával díky US a Číně reprezentantem Kambodže v OSN. Za zmínku stojí i "trestná výprava" spojence US - Číny - do Vietnamu; za to, že si Vietcong dovolil Pol Pota svrhnout. Vietnam se naštěstí ubránil, nicméně čínský režim Tenga Siaopinga pokračoval v nepřátelských akcích až do roku 90.

              Studená války byla skutečně svinstvo; z hlediska geopolitiky představoval Západ bohužel spíš aktivnější (= zločinější) stranu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit