Přejít na výpis diskuzí

Připomínky / náměty / bugy

REDAKCE 28.10.2010 
3131 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant
    n: Přechylování a skloňování je něco jiného. Pro ilustraci: "Byl jsem na Logan, to je o tom stárnoucím Wolverine, ale oproti John Wick se tam moc kecá."
    • a prechylujes proto, abys je mohl sklonovat, kaplicky a smetana by mohly vypravet
  • MickeyMutant
    Mohl by mi někdo z redakce objasnit, proč ve svých článcích a jejich nadpisech neskloňujete názvy her, takže působí, jako by vypadly z Google překladače. Evidentně to nejsou neúmyslné chyby, protože tomu tak bývá pravidelně a opakovaně od všech místních autorů. Děkuji pěkně.
    • tom mas jak se zenskymi jmeny, kdyz jsou cizi a znamy, a nechces z toho delat komedii, tak je taky radsi neprechylujes, nevidim problem
  • Mart9
    Na kartě hry máte u Ratcheta 9/10, ale v samotné recenzi 8/10
    http://games.tiscali.cz/ratchet-clank-ps4-17182

    Souhlasím s tím, že 8/10 je málo, tak prosím o sjednocení na 9/10
    • Mart9
      Za 10 dní jste s tím nepohnuli, to sem nikdo z redakce nechodí? *9*
      • Draken69CZ
        Ale to, z redakce, nikoho nezajímá *15* Máš vypnutý adblock, klikáš na reklamy, vracíš se pravidelně plodit žumpu do diskuzí... to je zajímá nějaká nesrovnalost v hodnocení, trgický zvuk ve videích... pcheee
        • Jack1947
          Prostě se dělá jako že se to neděje no.. a kdoví jestli to tak i není *4*
  • PreidaQ
    Ve článku o "vydání Hidden & Dangerous 1 a 2 na GOG" se mluví o "prvním digitálním vydání" těchto her. To je zjevná hloupost, autor si zde plete pojem "digitální" s něčím co je na "nefyzickém nosiči". Prosím tímto o opravu a technické dovzdělání autora.
    Viz http://games.tiscali.cz/preview/ceske-takticke-akce-hidden-dangerous-1-a-2-vysly-konecne-v-digitalnich-verzich-na-gog-293736
    • ripper
      Ačkoliv je pravda, že protiklad k digitální je analogový (a hry na gramofonových deskách vážně nevycházejí), tak zrovna "digitální distribuce her" je terminus technicus:
      https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_distribution_in_video_games

      Takže je to napsané správně. A ano, "distribuce na nefyzickém nosiči" by bylo přesnější, ale možná sám tušíš, proč to tak nikdo neříká :-)
      • PreidaQ
        V tomhle máš zajisté pravdu. Kdybych ti chtěl ovšem mermomocí oponovat, tak bych mohl namítnout, že ale není použit výraz "digitální distribuce", ale výrazy jako "digitální premiéra" a "digitální exkluzivita", což je technický nesmysl. "Premiéra v digitální distribuci" by zajisté špatně nezněla a já bych se kvůli ní nemohl ozvat.
  • Uz mi zase i pres placeny pristup oxiduji na webu reklamy. *7*

    http://i1295.photobucket.com/albums/b626/anytanweh/bugs/ad1_zpso71zrolf.png
    http://i1295.photobucket.com/albums/b626/anytanweh/bugs/ad2_zps2m8zgmfm.png
    • Podíváme se na to a opravíme to v průběhu tohoto týdne. Díky za upozornění.
      • ... a samozřejmě se ti omlouváme za to, že přestože nám platíš peníze, tak díky naší chybě tě pořád otravujeme reklamami.

        Do pytle, to je snad samozřejmost, omluvit se platícímu zákazníkovi za to, že jsme něco po*rali.
        • Kdybych videl nejakej zaval reklam nebo na mne vyskakovaly nejaky obrazovy nebo zvukovy sh*ty tak bych se asi vstekal, takhle si akorat povzdechnu nad tim ze to musim resit... ale popravde kdyby vysechny reklamy vypadaly takhle (a samozrejme jich nebylo vic nez umerne mnozstvi) tak si nic platit nemusim protoze to zily netrha

          Btw, mnohem vic mne ser*e treba DPP kde za rok necham pet litru a ani za 3 mesice mi nebyly schopny odpovedet proc tramvaje kteryma jezdim do prace jezdi v opacnem gardu s 3 minutovym rozdilem oproti jizdnimu radu *7*
          • Jack1947
            Nej jsou vlaky když maj zpozdění( jsi zrovna v tom vlaku) tak můžeš bejt v klidu, protože se to hned dozvíš *3*
            • Musel jsem si postezovat na games aby mi konecne odpovedeli. :D A kdyz uz jsem tu odpoved dostal... :D

              Odpoved byla ze jizdni rad muze mit odchykly kvuli situaci v doprave a jedine garantovane spoje je par kousku na nocnich linkach na konkretnich uzlovych zastavkach... jinymy slovy, s jizdnim radem si muzeme vytrit pulky protoze nema zadnou hodnotu... taky dobry. :D
        • Draken69CZ
          Už jen to že se na to během týdne podívají je úspěch, kdyby to řešili stejně jako zvuk ve videích...
  • Přeji dobrý den .
    O víkendu proběhla open Beta hry ForHonor a dopadla katastroficky . Celkově velké problémy a s připojením a ještě problémy s připojením NAT. a hlavně že je zítra prodej hry
    zde odkaz :
    http://forums.ubi.com/showthread.php/1557483-Strict-NAT-despite-open-ports?s=4866e8b12c1a14b776f2b044444e49cf

    bylo by možné aby se vaše redakce na to koukla podrobněji ?? Mám zájem si tu hru koupit ale mám obavy , je to jen dost peněz . moc prosím o prozkoumání situace , prosím.
    Děkuji Janda Luboš
  • jesusek
    https://magazin.aktualne.cz/kultura/film/famu-otevre-katedru-game-designu-studenti-diky-ni-najdou-pra/r~768cc6ccedde11e69aec0025900fea04/

    Myslím, že tomuto článku by redakce měla věnovat pozornost. Možná to i s nějakým hostem prodiskutovat v podcastu.
    • Paulcz
      Docela mi přijde, že když je člověk samouk tak to dopadne mnohem lépe, než to co leze z těchto institucí.
      • Tilwaen
        Samouk se obvykle nedonutí naučit se teoretické věci širšího kontextu, které zdánlivě aktuálně nepotřebuje.
        • Paulcz
          Profík s něčím takovým nemá problém a jako protiargument můžu napsat, že se student nabifluje spoustu věcí, které nikdy nepoužije a které jsou obecně zbytečné, navíc od někoho kdo tomu nerozumí.. Takto funguje naše školství, resp. fungovalo když jsem ještě chodil do školy :)

          Lidé jako Tarrantino z žádné instituce nevylezli.
          • Tilwaen
            S tvým protiargumentem bych na střední škole určitě souhlasila, co se ale týče vysokých škol, troufla bych si ho trochu zpochybnit. Vím, že ta osobní zkušenost je nepřenositelná, tím spíš mezi různými VŠ a obory, ale osobně jsem u minima povinných předmětů měla pocit, že by byly zbytečné, nebo že by je učil někdo, kdo tomu nerozumí. Jasně, u některých člověk doufá, že je ani nikdy nebude muset použít, ale že by byly vyloženě zbytečné, to většinou ne.

            Je jasné, že když se člověk učí z vlastní iniciativy, určitě to v něm zanechá hlubší brázdu, než když se látku drtí večer před zkouškou. Co si kdo ale ze školy odnese, to už záleží na něm samotném, ne na škole.
      • Jack1947
        Naopak rozvoj v oblasti her už ve školách v čr je vítaný, pak je na každém jak velkej trotl bude no ale to se nedá ovlivnit že *3*
  • ripper
    Chtěl bych požádat, zda by autoři článků mohli přidávat přímý odkaz na zdroj do sekce Zdroje, a nikoliv jen "ign.com" nebo "playstation.com". Dost mě to vadí, protože dost často si chci přečíst zdroj v originálním, nezkráceném znění, nebo si pod originálem přečíst diskuzi, nebo porovnat jestli originální videa nemají lepší kvalitu (bohužel často ano), nebo dále sdílet odkaz v angličtině, atd. Správné zdrojování je přece základ novinářské etikety, ne (doufám)?

    Občas je přímý zdroj jako jeden z odkazů v článku (takže člověk musí projet všechny odkazy aby zjistil který to je, hodně štěstí na mobilu), ale v sekci Zdroje není v podstatě nikdy, a poměrně často není ani v tom článku.

    Pokud by se v této oblasti pohnuly ledy a autoři by měli důrazně doporučeno dávat plný odkaz do sekce Zdroje, výrazně by mi to (v mých očích) zvýšilo kvalitu portálu. Jsou to možná z vašeho pohledu drobnosti, ale drobnosti dělají celkový dojem. A jako každodenního čtenáře games.cz mě to mírně prudí 1x-2x týdně.

    Díky za zvážení.
    • Mart9
      Musím to vyrovnat názorem druhého každodenního čtenáře games.cz. Detailněji zdrojovat vůbec není potřeba, chodím na games, abych četl články na games a zdroj je mi fuk.
      • Jack1947
        Není to profesionální... tot asi vše *4*
        • Mart9
          Jenže oni zdroj uvádějí.
          • ripper
            Uvádět "Zdroj: PCGamer" je podobné jako uvádět "Zdroj: Internet". Má to velice nízkou vypovídací hodnotu, a v podstatě je to tam zbytečně. Tzn nepovažuji to za uvedení zdroje.
            • Jack1947
              Já bych to čekal automaticky na webu jako je games ale protože ty recenze a většinu článků stejně nečtu tak mě to nevadí jen jsem reagoval na upozornění.
            • ripper
              @ringmancz: Bohužel z vlastní zkušenosti mohu potvrdit že často to tak lehké opravdu není.
            • ringmancz
              Jacku, kdyby někdy nějakou seminárku psal, tak určitě víš, že se necitují snadno dohledatelný zprávy a data. když si teda vyhledáš název hry a serveru, odkud zprávu mají, během 5 sekund zdroj najdeš
            • Jack1947
              Přesný zdroj jako v seminární práci, souhlas *3*
          • PreidaQ
            Jenomže zdroj se má uvádět celý.
    • ringmancz
      to už se tady kdysi řešilo a prý je to kvůli tomu, že je určitá databáze zdrojů a pokud bys tam chtěl mít odkaz přímo na danou stránku, museli by ji do databáze pokaždé vkládat ručně
      • No tak ho tam holt budou muset vkládat ručně. To přece není žádnej argument, že musím udělat nějakou práci navíc, abych měl řádně ozdrojováno.
        • Jack1947
          Hledaj prý posily nechceš se přidat?? *4*
          • Ne.
  • Mart9
    Kdy už prosím budou ty Best of články? Snad to nechcete promlčet *9*
  • Čím to, že se mi titulní strana i rozkliklé články zobrazují s bílým pozadím se zarovnáním vlevo v podstatě bez formátování?
    • Mart9
      adblockem
      • adblockem to neni protoze ve firefoxu se zobrazuje spravne a v opere ji vidim jak pise prof.
        • Tilwaen
          Osobně s Operou (42.0) nemám problém, ať už bez adblocku nebo se zapnutým nativním adblockem.
        • Jack1947
          To vše vysvětluje *3*
      • Jack1947
        Možná nějakou starší verzí *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit