Přejít na výpis diskuzí

Připomínky / náměty / bugy

REDAKCE 28.10.2010 
3106 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • MickeyMutant
  Nejsem si jistý, jestli si někdo z Games uvědomuje, že náhodné spouštění extrémně hlasitých reklam může být ve skutečnosti pro sluch docela nebezpečné. Už bez žertů. Máte v uších sluchátka a zapomněli jste stáhnout zvuk, jak to obvykle děláte, když lezete na tyhle stránky. Najednou se vám třeba při čtení nějakého článku zařízne do bubínků motorová pila z Hornbachu nebo zřejmě z jakéhokoliv podělaného banneru, co hodlá upoutat vaši pozornost tím, že vám vyrve duši z těla skrz ušní boltce. Myslíte, že v tu chvíli budete zvažovat donátorství jako způsob podpory a metodu blokování inzerce? Tipujete, že právě to je myšlenka, která vám v onom okamžiku vytane na mysli? Ne, není. Vaše představy se uchylují k brutálnímu násilí a na jazyk se derou slova, která tiscali jazykobrusičský systém považuje za zakázaná.
  • Jack1947
   Lituji lidi co stále nevyužívají adblock... tady je jasný důkaz že čeho je příliš je toho až moc a trpět by to nikdo neměl. Nebo jsou uživatelé pokusná stáda, co vydrží ještě za reklamy? děkuji nechci.
 • Už je po 1.Apríli takže môžte ten žart vypnúť a dať sem starý dobrý design..
 • blixa
  Krátké hlášení k reklamě ve videích: Kromě toho, že jde reklama přeskočit už po pěti sekundách, další změnou je fakt, že se jednomu uživateli nezobrazí častěji než jednou za půl hodiny. To znamená, že pokud si třeba pustíte víc videí hned po sobě, reklamu uvidíte u prvního a pak až po uplynutí těch 30 minut.
 • smejki
  Lidé jsou nepoučitelní a namísto toho, aby ignorovali pitomce, tak na ně stále reagují. Prosím prosím, prstíčkem hrabu, udělejte ignore list, který by způsobil, že se sbalí příspěvek ignorovaného a celé navazující vlákno (přičemž by pro zájemce mohlo být umožněno, aby si tu sbaleninu rozklikli). Fakt je ten bordel v diskusích už k nevydržení.
  • xMort
   Dobrý nápad. A možná by nemusel být ignore list a stačilo by to navázat na karmu. Jakmile bude mít příspěvek určitý počet minusů, automaticky bude třeba poloprůhledný a veškeré věci pod ním sbalené.
   • smejki
    i mínuskování je krmení trolů, proto považuji ignore list za jediné účinné řešení
 • Musim redakci, potazmo reklamni oddeleni pochvalit, s jakou vervou provadi osvetu uzivatelu ohledne znalosti svych prohlizecu a nabidky jejich pluginu. Ac jsem za posledni desetileti tomuto osvetovemu tlaku odolaval a nikdy nepotreboval zadny Ad block, po nekolika dnech soustavneho vyskakovani hlasitych reklam zde jsem si jej preci jen nainstaloval a zapnul... jen pro games.cz. Obvykle mi reklamy nevadi a uznavam, ze stranky musi byt z neceho zivy, ale co je moc, to je prilis. Zamyslete se nad tim, jestli je opravdu nezbytne timto zpusobem vzdelavat sve ctenare a kteri si timto posleze zablokuji nejenom ony straslive hlasite vyskakujici reklamy, ale i vsechny staticke, neobtezujici, ktere na strance jsou. Ne nadarmo se rikava, ze "kdo chce vic, nema nic".
  • Pekne to shrnul Martin Maly v clanku http://www.zdrojak.cz/clanky/adblock-neni-vrazda/
 • jak to vypada s Pavlem Dobrovskym, bude sem psat?
 • frag.ment
  S tou točící se reklamou jdětě tam, kde slunce nesvítí.. fakt hnus..
  • Thorar
   Na chvilku jsem si v chrome vypnul adblock abych viděl na co to všichni nadávají. Wow, netušil jsem že to až tak zlé.
   • SKRYTÝ PŘÍSPĚVEK
    reklamu chápu má svuj důvod.ale co nechápu je proč na mne reklama má z monitoru a repráku řvát. *16* *16* *16* *16*
   • reklamu chápu má svuj důvod.ale co nechápu je proč na mne reklama má z monitoru a repráku řvát. *16* *16* *16* *16*
 • Hrozný. Je asi to správné slovo. Další slušná už mě nenapadají. "Starý" web nebyl dokonalý, ale alespoň o něm šlo říct, že už je starý. A rozhodně byl přehlednější. Jak už asi sto lidí přede mnou:

  - font, layout, design, kontrast, dlaždice!, a technická stránka. Napadá mě X variant, ale ty asi nikoho nezajímají, tak se omezím jen na praktické poznatky. Na  to jak "jednoduchý" obsah zobrazujete, je kód stránek zbytečně velký a komplexní.

  Bleskovka o Zaklínači: 9 řádků textu v megafontu. Úvodní obrázek je příliš velký a splývá s pozadím. Když už konečně najdu kýžený text, tak mi ho polovina odjede i s celou stránkou kvůli reklamě. Při dalším skrolování znova. Nahoru a dolů. A jako bonus další reklama vpravo pluje také.

  Javascriptová chyba a cca 7MB dat kvůli 9 řádkům textu. 130 requestů! pro první načtení. Chybějící placeholder obrázek atd. Pokud ho náhodou neznáte tak https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ je jeden z mnoha základních užitečných nástrojů pro testování optimalizace stránek.

  Přeji hezký zbytek dne, trpělivost a brzké prozření :-) 

  • Johny666

   jako desítky ba stovky uživatelů, co místní stránky navštěvuji z pc, tak musím souhlasi, že je to naprosto nakokot. předtím jsem si proskroloval, co mě zaujaolo poslal do novýho panelu. teď? .. no.. všechno vypadá jako clickbait, tak radši nebudu klikat nanic. ..

 • MickeyMutant
  Tentokrát by mne, milá redakce, zajímalo, co nepěkného jsem provedl, když jsem dnes ráno v bleskovkách psal o zatím nejrychleji prolomené ochraně Denuvo první den vydání hry Total War: Warhammer 2.
  Je to zpráva, kterou včera přinesly ve světě respektované herní portály jako Dsogaming, Wccftech, Spaziogames, lokální mutace IGN, Gamestaru nebo u nás třeba Zing.cz. Tedy se mi jeví jako vysoce pravděpodobná, žádná kachna. Pokud mě paměť neklame, tak o prolomení Denuva píše občas i váš bleskař – ani jádro zprávy tak nejspíš nemůže být na závadu.
  Jde tedy snad o formu, kterou jsem "bleskovku" podal? Nejsem si vědom, že bych se zrovna nadsázkou, jakou byla napsaná, mohl někoho dotknout nebo jakkoliv porušit diskuzní pravidla a slušné chování.
  Pro případ, že by se tenhle dotaz v redakci dostal ke zrakům někoho, kdo nemá představu, o čem tu mluvím, přikládám původní text. Raději pod spoiler tag, aby na první pohled nemohl nikoho pobouřit.

  Denuvo v Total War: Warhammer 2 prolomeno během pár hodin

  Ve čtvrtek vyšel druhý Total War: Warhammer zabezpečený Denuvem. Chráněný nakonec nevydržel ani jeden den. Úspěšné tažení Denuva, které poprvé zakusilo porážku před rokem s hrou Rise of the Tomb Raider, tak letos postupně dostává čím dál silnější direkty. Resident Evil 7 byl prolomen za týden, Rime a Tekken 7 v několika dnech. Pád ochrany se nezadržitelně zkracuje z týdnů na dny a z dnů na hodiny.

  Co z toho plyne? Blíží se den, kdy se Denuvo podaří prolomit ještě před vydáním. Nejdřív v řádu hodin, dnů, ale postupně i měsíců před objevením nového titulu v prodeji. S nevyhnutelným prodlužováním intervalu mezi prolomením a launchem bude docházet k situacím, kdy cracknutí bude hlášeno i u her, které ještě nejsou oznámené a nakonec i u těch, na nichž jejich autoři ani nezačali pracovat a nemají ponětí, že je někdy vytvoří. Tenhle logický vývoj ale pravděpodobně nezviklá vydavatele v přesvědčení o nutnosti Denuva, protože pirátství je špatné, mkay, a nechráněná hra je něco jako panna unášená z rodné vísky na palubě vikinského drakkaru.
  • MickeyMutant
   Aleš Smutný: Nejsme pro upozornovani na to, kdyz warez prolomi DRM nejake hry. Chapu, ze to beres ryze informacne, nicmene i tak to muze slouzit jako pobidka pro jine "uz si to muzete stahnout". Jine sajty o tom treba informuji, u nas se tak bude dit jen zcela vyjimecne ve vyjimecnych pripadech (protoze "nikdy nerikej nikdy" :))

   Je zcela na vás, zda o těchhle záležitostech chcete psát články, jsou to přece vaše stránky. I když všichni ostatní ve světě i v Česku o tom psát budou, protože je to věc, která významně a zajímavě ovlivňuje herní trh. Bylo několikrát prokázáno, že Denuvo má negativní vliv na chod softwaru, a protože se tyhle problémy týkají her, hráčů a jejich komfortu, je docela zvláštní, že se největší herní portál u nás rozhodl danou oblast ignorovat. Škoda. A myslet si, že podobné informace někoho "pobídnou" ke zpirátění? To je celkem iluzorní, protože prakticky každá hra, která dnes ještě vychází s ochranou, je pravidelně během pár dní cracknutá. Netřeba nikoho zvlášť upozorňovat nebo pobízet.

   Jedna věc je události ignorovat jako novinář, druhá ale aktivně mazat posty čtenáře, který jen přinese zprávu o dalším neslavném rekordu v rychlosti rozmetání překonaného systému, jež je navíc převzatá z respektovaných zdrojů. To je na téhle situaci podstatné. Bráníte tak prosté informaci a zároveň nafukujete mantinely, které jste si sami na svých stránkách vytyčili. Nebo snad opravdu dle svých diskuzních pravidel považujete takové zprávy za "odkaz na nelegální software"?
   • Jack1947
    Bacha, přílišná rýpavost nikdy nevedla k ničemu dobrému ( tady na games) já nevím třeba to necháme tak jak to je a když to bude výjimečný případ pan bleskař to zmíní jako v tomhle případě ;)
  • Tipuju ten odkaz na torrent sajtu *3*
   • MickeyMutant
    TorrentFreak není žádná "torrent sajta", ale respektovaná stránka, která píše původní články o digitálních právech, soukromí na internetu, sdílení dat a právních kauzách týkajících se pirátství. Wiki
    • To jsem nevěděl. Tak se admin asi spletl podobně jako já...
  • jsi uz provarenej provokater, takovy tu nikdo trpet nebude *1*
   • Jack1947
    Kdybych to napsal já měl bych už najeto na ban režím dávno hehe.
 • Jsem ochoten tolerovat ledascos, ale může mi někdo vysvětlit, proč mají dnes weby obecně tendenci vše neúměrně zvětšovat? Mám monitor 1980x1080 a nevejde se mi na něj pomalu ani jeden delší příspěvek ze zdejší diskuze - obří písmo, nafouknuté rámečky, aby zabíraly co nejvíce místa, všude velká odsazení...

  Mám pocit, jak kdyby redaktoři Games.cz ujížděli na Eyefinity a podobných krávovinách! Jak k tomu přijdou uživatelé notebooků s 1366x768? Pro ně to musí být naprosto nečitelné. To abych začal i na desktopu používat mobilní verzi Games! Zmenšete ten web o 10-15% současné velikosti, aby se to dalo nějak rozumně číst a vyznat se v tom...
  • Tilwaen
   Naopak mám pocit, že to bylo právě pro rozlišení 1366x768 optimalizované (s nadsázkou), protože si všichni stěžují na velikost objektů a já s tím nemám nejmenší problém. Vše je větší, to ano, ale žádná tragédie. Jestli se mi ale zde na notebooku zobrazí úplně to samé, co vám ostatním roztahané na velkých monitorech, tak chápu ten křik, to asi musí vypadat opravdu blbě; takhle na menším je to vcelku dobré.
  • není nic jednodušího než ctrl+kolečkem k sobě ..dube
   • Co tim jako vyresi? Zmensenim se posty neroztahnou,pouze budou zabirat jeste mensi plochu na prazdne obrazovce *16*
    Text v clancich ma pismena jako pro prvnacky a kdyz si to clovek zmensi,tak se musi koukat na prazdnou obrazovku,protoze okna se neprizpusobi.
    Vazne doufam ze to zmenite,protoze pro me naprosto zasadni.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit