Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • skajrym má hnusný kmeny voe...
  • Na pristi generaci, v roce 2015, husiti a perspektivni? Dohromady spis usmevny, bohuzel.
  • Preed
    No ak ten projekt bude taky aky si myslime,ze bude,nejake to realisticke RPG inspirovane husitmi,tak aj tak to na PC bude musiet vyjst lebo pochybujem,ze konzole su cielova skupina niecoho podobneho nehovoriac o tom,ze o hrach z vychodu na konzolovom zapade casto ani nepocuju,vid uzasny zaklinac 2,takze ak by chcel Dan Vavra dodrzat slova o tom,ze to bude robit podobne ako bratia Poliaci zo Zaklinacom(idu si svoje,predava sa im to velmi dobre na PC pomery atd) tak keby to bolo len konzolovka tak by z podobnych idealov asi moc nezostalo.
    • O Zaklinaci neni na zapade slyset prave proto, ze ho neudelali na konzole. Co neni na zapade na konzolich, jako by nebylo...
      • Proc by meli nemce, francouze atp. zajimat husiti? Kolik to bude stat za ty minimalne ctyri roky vyvoje? To je prilis dlouho.
        • Tikov
          Proč by měl kohokoliv zajímat nějaký Azeroth, Mars, planeta K, Kvítečkov ...
          • Odkud je planeta K ?
            • Tikov
              Klendathu z Heinleinovi Hvězdné pěchoty, v původní RTS byla a předpokládám, že v tom FPS se taky objevila.
      • Preed
        Sak preto ho robia na Xbox,preto je tiez ovela pravdepodbnejsie,ze to bude ked uz tak na PC a Xbox,kedze co som cital lahsie sa to portuje na PC ako PS3,resp. nemaju tak vela zdrojov ako velke frimy,takze mi to pride realnejsie.

        Edit: Alebo teda,necudoval by som keby to bolo presne tak ako to urobili(urobia) Poliaci zo Zaklinacom,Pc+Xbox,bud naraz alebo jedno skor ako druhe.
        • Wyder
          .
          • Preed
            Varime z vody,ale hra ktore sa prezentuje,ako realisticke husitske RPG+reci Dana Vavru(neviem presne,uz to bolo davno ten FC) ako ho sere sucasna produkcia a prave sa mu pacil Zaklinac na ktoreho sa odvolaval(ze CDprojekt si ide vlastnou cestou,maju dobre napady a tu hru si robia tak ako chcu)takze pri podobnom scenari,si nedokazem predstavit,ze to vyjde iba na konzole,maximalne,ze ta hra bude uplne ina,''usposobena zapadnemu konzolovemu publiku'',potom by som si to kludne predstavit vedel,ale stale to bude o husitoch ale to by si zrejme poriadne nasral do huby s tym komentarom o skyrime,jedine,ze by urobil komercne uspesne realisticke RPG o husitoch iba na konzole,ale taka predstava je skor smiesna ako hocico ine.
            • Wyder
              .
  • Víte že Vávra je pěkný fousatý muž? *1*
    • Vime, pet let jsem s nim delal... :P
      • Jo? *1* dostává plusy takže je to asi pravda *3* . Můžu mít otázku?Co vlastně člověk musí dělat(jakou mít školu,bejt vyučenej) aby mohl vůbec začít dělat do vývoje her?
        • Nemusis mit nic. Opravdu. Kdyz chytnes nejaky framework, nebo maxko, nebo poradne zahucis do kodu a neco si udelas poradneho do portfolka, byli by blbi, kdyby ti sanci nedali. Snad jen v 2k ohrnuji nos a personalistka sotva vi co se deje. To stejny Vavra - lita po prednaskach, povida co musi umet grafik a jak se ma vyznat v architekrure, ale ten jeho script k mafii po teto strance by mu sesrotoval i clovek se zakladkou. Dodnes premyslim, zda vubec bydli v baraku... *2*

          http://udk.com/ - tu mas engine
          http://udn.epicgames.com/Main/WebHome.html - tu mas dokumentaci
          Nauc se Uscript, udelej si kostru vlastniho sidescrolleru, nabastli tam grafiku jen z boxiku, nauc se zaklady Scaleformu, udelej si jeden level, nic originalniho hlavne nevymyslej a nesnaz se udelat final, pouze prefab (opravdu to jde i v jednom). Plus si udelej neco poradneho do portfolka - grafiku, levely, nebo neco v kodu - tady vetsinou ale musis tu skolu mit, pac znalosti v kodu moc neprokazes a sam vlastni projekt neudelas.

          Otazkou je, jestli mas vydrz *3*
  • xolevle
    Zde v diskuzích musí mít člověk vyhraněný názor, ale já zkrátka nechci soudit hru podle jednoho článku, ve kterém se navíc o hře samotné dohromady nic moc nepíše. Vávra umí udělat dobrou hru, a teď to vypadá,že má více tvůrčí volnosti než u Mafie 2. Tak jen doufejte, že ji využije.
    • Nekdy to vypada, jak kdyby ty hry delal jediny clovek, nebo buh jmenem Dan Vavra, od ktereho se odviji vse. Neni to nahodou kolektivni prace? Nedelaly na tom desitky lidi? Ja bych docela rad vedel, jaky podil vlastne Dan na Mafii mel.
      • delal jediny clovek, *2*
      • Myslim, ze v jednom podcastu Dan svuj podil na hrach vysvetloval. Sorry jestli to neni presne, ale tusim ze u obou her psal scenar, tedy pribeh a hlavne je herni designer. Tedy vymysli herni principy, podle kterych hra funguje (v mych naivnich ocich to znamena, ze v podstate tu hru vymysli a machri programatori a grafici jeho vizi nasledne zrealizuji). Navic dela tusim 2D grafiku (textury)...
        • Taky si pamatuju jedno video, ve kterem Vavra povidal, ze v Mafii 2 pracoval na scenari (nevim jestli celym nebo jen nekterych castech). Kazdopadne tvrdil, ze ta jeho verze bylo "hodne jina" a kdyz se ho behem vysilani zeptali, jestli by mohl povedet o necem z jeho pribehu, tak rekl "ne" :)
          • Samozřejmě že to odmítl, když je, stejně jako asi všichni vývojáři v AAA studiích, vázanej NDA.:)
            • A proto nemuze rict ani jedno vetu o tom co tam chtel mit jinak? Ale notak, zase jim nesmis vsechno zrat...
      • RakeW
        Přesně. A u dvojky by mě to zajímalo ještě víc, protože slušná skvadra lidí tvrdí, že on za její výslednou podobu nemohl a že to před jeho odchodem byla skvělá hra...

        Vůbec na vývoj druhé Mafie se vždycky v diskuzích najde spoustu odborníků, kteří vydávají různé, kdysi někde řečené spekulace, za absolutní pravdu.
  • bude to bomba ja dana vnimam tak ze on pristupuje ke hram jako k dílu a snaží se to co nejvíc promakat,bethesda-activision nebo ea myslej jen na to jak na tom co nejvíc vidělat proto jsou ty hry tak nevymakaný.Věřim,že k danovy z 2K czech přešli ty nejlepší lidi takže se nebojim toho,že to bude špatný.
    • No...myslim, že do roku 2015 stihnu dohrát znova všechny díly the Elder scrolls (i když asi jen tak tak), tak doufám, že se Warhorse vytáhnou a jejich RPG bude alespoń z půlky tak kvalitní:)
    • Maly deti maj chodit spat po vecernicku!
      • Tak čo tu ešte robíš? *1*
        • Chlapci Chlapci vy jste se moc nepochlubily stěma mínusama :D musíte napsat něco jiného a dostat to do plusů *3*
    • Ocividne hovinko vyliza zpoza tvych nehtu!
  • Máme Bakalovu vládu a teď i Bakalova Vávru :)
    • Nakonec skončíme pri Bávrovej Vakalu *1*
    • Tak si pockej, az bude i Vavrova vyvojarska kabala *1*
  • Phillios191
    Tak RPG mě nelákaj, takže to mi je jedno, že vyjde jen na konzole, horší by to bylo s něčím jako Mafia....
    • Mafie (II , 3, 4, 5 etc.) to je ale sra*ka ze?
      • joo je semnou zaslouží plusy :)
    • To jsi přišel z kritizovat rpg hry? Mě zase neláká hry jako mafia ani trochu takže ta ať je klidně jen na konzole bohužel je na pc :(
      • Phillios191
        idiote, každej má svuj názor
        • ted si ale sám proti sobě,protože já sem řek svuj :)
          • Phillios191
            jenže jen trapně papouškuješ ubožáku....
            • Jenže už po druhý nadáváš já nic proti tobě neřekl koukam že tě to vytočilo.
              Já se nehádam :)
            • Se nehadejte. V demokracii ma kazdy pravo na svuj hloupy nazor, to mu nikdo nevezme :)
  • Musí to vyjít na pc,konzole fuj :D a teď kvěci kolik schválně dostanu +++ plusů +++ :D
    • SirArag
      Zatím to vypadá, že asi stejně jako mínusů :)
      • Zatím to vypadá že za tenhle tvuj skoro zbytečnej koment(v dobrym) dostaneš víc plusů jak já :D:D
      • aha musím se modlit aby si to přečetlo více pcčkářů nežli konzolistů(nechtěl jsem nikoho urazit) :D
  • Už kvůli silně kritickému postoji Dana Vávry ke Skyrimu, za což s ním dost sympatizuju si myslím , pokud se teda přemůže a dočkáme se verze pro PC, páč Šitbox ani Plejstejšn jejichž slabé komponenty a nepovedené porty her z nich ruinují PC scénu nechci doma vidět ani koutkem oka, že by to mohla být dost vydařená hra. Jestli to sponzoruje Bakala nebo jeho stará je mi fuk ... komu to vadí, tak má jenom zbytečný komplexy z toho, že někdo umí ve světě financí chodit, nebo jim ty melouny zkrátka závidí. Navíc kdo hru financuje je ve výsledku úplně jedno protože hlavní je to kdo na ní pracuje, takže jestli nám naservírují aspoň trochu povedené a hratelné openworld RPG a ne ten paskvil který se Bethesda opovažuje označovat za hru *3* tak budu hepy kór když to bude czech made.
    • Jsi totalni kret*n.
      • Nebuď Sprostej !!!
    • Jsi bohaty?
    • Myslis 101 re*ardovanych duvodu co jsem si ted vymyslel abych mohl kritizovat?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit