Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Yusuf Mehdi (korporátní viceprezident Microsoftu) opouští Microsoft a míří do firmy Sonos.

    Pane novinkáři, celý svět - kromě Vás - ví, že je to Mark Whitten, ne Yusuf Mehdi, kdo opouští Microsoft. *7*
    • MickeyMutant
      Jen jestli není bleskař ještě navíc rasista. Radši vyhodí nějakého Araba než Marka Whittena.
      • Dá se očekávat, že se ten Arab brzy někde vyhodí sám.
        • MickeyMutant
          Sám asi ne, spolu s ním určitě půjde spousta lidí. To pak bude největí spontánní vyhazov v dějinách Microsoftu.
  • Project Spark

    Nové Project Spark Beta kódy (potřebujete xbox.com i Live účet, jinak nepůjdou na www.projectspark.com aktivovat):
    KJU57-35U4R-37456-JK7MJ-65KMX
    KJU67-8JXXM-6J2T8-XRU2U-523KX
    KJU6K-T5JPJ-7UM5N-MMRP3-4K2MX
    KJU6M-PXM2T-NT326-5JXNM-P2T6X
  • Veskoslav

    Titanfall shrnutí

    Takže po 15 hodinách v této hře, bych se s Vámi rád podělil o dojmy (recenze bude později). Hra je pro mě osobně perfektní a má málo chyb. Budu se snažit rozepsat, ať to není takové plácnutí do vody.

    Pozitiva hry: Pro mě rozhodně využití herního prostředí a pohyb ve třech prostorech. Člověk zvyklí na CoD nebo CS, který nebude využívat skoky, běhání po zdech atd. bude snadno kořist. A to dokonce i pro poněkud tupější AI. Zpracování jednotek do titánů až po ostatní hráče či NPC je perfektní. Grafické zpracování celkové mohlo být krapet lepší, ale mě osobně se dost líbí. Navíc nenajdete stejnou mapu. Budete tedy bojovat na pouštních planetách či v městské zástavbě. Pro mě osobně dalším pozitivem je absence kemperů. Nemají kde a kdy. Hra je tak hektická a přístupů k 1 místu více, že se to hráči vyloženě nevyplatí. Důležitý je prostě pohyb, pohyb a pohyb! Kdo se nehýbe a stojí, je snadný cíl. Epické začátky některých map za frakci Militia. Prostě když vyskočíte z lodě, vedle Vás přistane 4 Titáni a 10 výsadkových modulů, do toho střílí nepřátelské věže, NPC na "hradbách" a pak Váš NPC Titán vyhodí hradbu do vzduchu je skvělé! Boj Titán vs pilot je taktéž skvěle zpracované. Nejde o to, že by Titán měl navrch a opačně. Je to vyvážené. Není proto dobré říkat, že Titán vždy vyhraje a opačně. Mají prakticky stejné šance a je to podle mě hlavně o šikovnosti hráče. Důležitým atributem hry jsou pak speciální schopnosti a "karty schopností". Oboje si musíte nastavit před začátkem hry či nastavit si profily hráčů (5 profilů Pilota+5 profilů Titána), takže si vyhraje každý. Je libo tichého Assasina, co má pernamentní neviditelnost, která zmizí pouze při střelbě a pak se zpětně opět zapne? Pokud máte správnou kartičku, tak je to možné. Dále je dobré, že karty nejsou na celou hru, ale jedna karta funguje po čas Vašeho života. Tudíž pokud zemřete, musíte si buď vybrat novou kartu nebo hrát bez ní. Zbraní je podle mě dostatek a každý si najde svoje. Třídy jsou klasické a to tři, kdy každá z nich má pak své specializace a zbraně (vzhled Vašeho pilota se mění podle použité zbraně). Titán má primární zbraň+2 schopnosti zbraňové+2 schopnosti titána. Tudíž si mužete udělat Titána se zaměřovací salvou raket, vybaveného nukleárním reaktorem, kdy při vystřelení zničí cokoliv v okolí a který chrání obranný štít (dále jsou pak různé typy ochran). Hra jako taková je skvěle vyvážená. A kdo se obával, že samozaměřovací pistol bude nejpoužívanější, tak je to právě naopak. Na NPC stačí tak 1 sekunda na zaměření, hráče kalibruje zaměření cca 3 vteřiny a to je dost dlouho. Můžete sice střílet na slepo, ale využití této zbraně spíše vidím na zabíjení v tichosti a zezadu.

    Ale má své negativa!
    Negativa hry: AI je hrozná. Sice ve větším množství a když hacnete Spectry nepřátelů jsou super, ale vývojáři by na tom měli zapracovat. Minimálně posílit jejich brnění. Sice jejich taktické možnosti, kdy se kryjí a hlidají vchody jsou super, ale když je člověk zabije hned, je to k ničemu. Tzv kopnutí od Assasina Vás prakticky zabije. Je to jedna z nejrychleji zabíjejících technik ve hře. Příliš silná brokovnice, kdy prakticky na jednu ránu na vzdálenost 5 a méně metrů jste vždy mrtví. Asi 4 mapy jsou podle mě veliké na pouze 6 vs 6 hráčů, tak by podle mě slušelo 8 na 8 nebo 9 na 9. Je tam vidět trochu prázdnoty. Ostatní mapy tím netrpí a kupodivu jak jsem se obával malého počtu hráčů, tak v tom hektickém běhání, střílení či zabírání bodů Vám to ani nepřijde.

    A jaké je tedy shrnutí? Pro mě osobně jedna z nejlepších MP her v poslední době, co jsem měl možnost hrát. Skvělá dynamická akce, vyvážené jednotky, nový systém boje. U hry se nenudím a Titáni jsou prostě skvělí. Co na tom, že prakticky životnost Titána je kolem 1-2 minut. Hru si užívám a nelituji ani té 1000 za krabičku. Jediné, co mě štve je to, že musím instalovat všechny jazykové mutace, které zabírají monstrózních 34 GB! Instalace Vám tedy zabere od 55 do 80 minut, proto doporučuji mezitím vymalovat, povysávat a nakrmit psa. Hru jako takovou bych sám za sebe doporučil! A kdybych měl číselně hodnotit, tak 8,5/10, protože to rozhodně není CoD, jak si mnozí myslí. Toto je Titanfall:)

    P.S: Omlouvám se za délku, ale nechtěl jsem tady jenom plácnou krátký odstavec, jak je to skvělé, ale chtěl jsem to i vysvětlit.
    • Keyz
      Mně teda dost vadí komické omezení na 6vs6. To je snad vtip?

      Roboti jsou dost velcí a pak je z toho šílená akce co jsem viděl. Zajímavé, že jiné hry umí mnohem více hráčů bez problémů a člověk má pak pocit nějakého boje. A ne když se potka 12 lidi v nějaké aréně.
      • Veskoslav
        Nepřijde ti to. Více lidí by si tam s Titány překáželo. Už když jde proti sobě 5 na 5, tak tam není k hnutí s Titány. nemůžeš to srovnávat s CoD, Bf či CS. Navíc CoD mapy jsou optimální pro maximálně 16 lidí a přesto na malém prostoru je pak 16 na 16 a je to hrozné. A na více lidí ty mapy nejsou tak veliké, aby mohly být jak v BF například. A to ještě ty izavřené jsou ideální maximálně 8 na 8 a přesto tam nesmyslně rvou 64...
        • Keyz
          Protože jsou malé mapy. Kdyby mapy byly jako v MechWarrior Online tak to jde.

          Tohle je prostě jako akce hawken. Tedy asi ještě horší, protože v hawken je slušná fyzika a některé mapy nejsou malé a dá se tam hrát bez šílené akce.

          Ale jestli někoho baví styl COD s robotama proč ne.
          • pozadavky na velky mnozstvi hracu jsou podle me maximalne od casual hracu

            kdo hral nekdy multak, tak vi, ze cim vic lidi, ti vic hovad

            myslim, ze rozumny maximum je 10/10 na pubies, a tech 5-6 optimum pro organizovany hrani

            a nesouvisi to s velikosti mapy, bud se tam budes ztracet nebo tam bude hustota hracu jak na mensi mape pri 6v6, takze se udela obrovska mapa, tam naleze 50 sulinu a hra bude o nicem, cim vic lidi, tim vic anarchie
            • keyz konzole hejtuje, takže je tvůj koment neplatný, ty lanýži *5*
            • vzdyt, keyz pouziva argumenty, ktery bych pouzil ja, ale presne v opacnym gardu

              takze to bude jen nakej dalsi packovaci rozumbrada, co potrebuje chumel 10hracu, aby nekoho z nich trefil *5*
            • Veskoslav
              No věř mi, že to tak není. Jednou za měsíc pořádám s přáteli dotovaný turnaj pro děcka a pokaždé frflaj, když hrajeme maximálně 8 na 8 turnaj v CS a MW1. Dle jejich slov: "Proč tak málo? To nemám koho zabíjet." Většina HC hráčů ráda ocení mapy pro 6-8 lidí proti sobě. A i tak většina turnajů se hraje. A nebavíme se teď o Bf sérii či Planetside. Jinak je podle mě mnohem pohodlnější sehnat 6-10 hráčů, co znáš než 20 nebo nedej bože 32.
            • no a s tim souvisi ten malej pocet, kolikrat jste se sesli? to se ti nestane casto, aby se ti kazdej vecer seslo 20 na 20 rozumnych lidi
            • Keyz
              Já ale nehrál s tupcema ale lidma které znám. To pak bylo super.

              Naopak. Více hráčů je pro pro casual hráče nepohodlí, když je tam větší šance, že je někdo zabije.
          • Veskoslav
            Nemůžeš to srovnávat s MechWarrior Online ale. Nezapomínej, že máš i pěší boj a kdyby mapy veliké na to, aby se tam prohánělo 12 na 12, tak by jsi musel zcela upravit mapy. A co si budeme nalhávat v MechWarrior jsou mapy dost chudé, co se týče designu a nevím, jak by jsi tam chtěl bojovat jako pěšák. Když už tak srovnání s Hawken a tam se také neprohání kdo ví kolik hráčů. Ty jsi stále nepochopil, že jak Hawken, tak Mechwarrior jsou pouze o robotech, pěší jednotky tam absolutně nejsou. Jediná hra, kde byly takové možnosti je myslím Bf2142 a to už je nějaký ten pátek. Navíc nechápu, jak si někdo myslí, že čím více hráčů, tím větší "sranda". Jde to vidět u CoD map například, které jsou dimenzované na 16 hráčů maximálně, ale vesele se tam prohání 32 hráčů. Hra je pak takřka o ničem.

            P.S: Hráč CoD se tam absolutně nebude chytat. Nevím, kde pořád berete to srovnání s CoD, akce je tam zcela odlišná od CoD. Ano systém střelby je stejný jako v MW1, ale to je tak jediné, co je na tom stejné.
            • Veskoslav
              Nejsou na stejné úrovni. Mají jiné možnosti zničení protivníka. Titán má detekci pilotů+hlášení, jestli se ti někdo vozí. Titánem prakticky zabiješ pilota na jednu ránu všemi zbraněmi. největší slabinou je klombinovaný boj, kdy Tě odstřelují piloti+nepřátelský titán. Ale samotný pilot vs titán šanci nemá a nikdy nejsou na stejné úrovni.
            • Keyz
              Jak jsem psal.

              "Ale jestli někoho baví styl COD s robotama proč ne."

              Jakmile vylezeš je to COD + robot a menší mapa = nekončící akce. OK
              Udělali to takto ale šlo to i jinak. Pro mně škoda pro ostatní ne.

              - Již samotný fakt, že mega super robot je postaven na stejnou rovinu jako panák je klasická akce aby jsi nikoho moc nenaštval. Skočíš na robota provedeš nějakou akci a hotovo. Něco jako WoT a WT. Stejně jednotky (Tank) ale zcela jiný přístup.
    • Díky za shrnutí. Příjde mi to tvoje hodnocení hrozně přitažený za vlasy, ale když to přičtu k těm přehnaně negativním komentářům, vychází mi z toho poměrně zábavná odreagovačka. Proč ne. Má to něco do sebe, možná do toho pujdu.
      • Veskoslav
        Máš pravdu, že roli v tom hraje nadšení....U recenze se toho budu snažit vyvarovat, aby to takto nevyznělo.
    • Měl by tě zde zaměstnat. Tak rychlé a skvělé recenze se zde jen tak nevidí!
      • Klid Vesko. *2*
        • Veskoslav
          Cože?....Já si myslím, že to stejně napsal ironicky a ne nepsal jsem to já....
    • No já hrál jen betu a dal jsem tomu dvě hodiny, pak to vypl a už nehrál, nevím jak velký je rozdíl ve vydané hře a betou....

      pro mě moc hektické, kdyby nebyla u všeho nějaká barvička tak ani nevím pokom střílet, nulová spolupráce s hráči to už je v BF4 lepší na spolupráci a to je co říct.. jinak dál nemůžu hodnoti a jen nechápavě kroutím hlavou na recenzema, to je můj osobní pohled na hru

      jediné plus tedy je asi v inovaci a přidání titánů, což se v žádné jiné hře asi neobjevilo (možna BF2141
      • Veskoslav
        No my máme svou skupinu 6 lidí a jedeme přes TS, takže spolupráce je. Bf4 netuším, ale v Bf3 je tragická. Nejlepší řízenou akci jsem zažil v Planetside 2.
        • Ano v 6 lidech to je asi o něčem jiném ale když už mám bf4 nevidím jediný důvod proč tuto hru kupovat.
          • Veskoslav
            To chápu. Je nesmysl mít zároveň Bf4 i Titanfall zároveň, když oboje je primárně MP hra i když z rozdílných žánrů i na jiných mechanikách. Já mám Bf3 a pro nákup Bf4 jsem neviděl žádný důvod. Možná až zase bude v akci Premium Bf4, tak uvidím.
            • Kozy
              Teď doufám, že Dice nepodělá Battlefront. *1* Tak ten byl dobrej.
            • Veskoslav
              No já se těšil na ten 1313....Teď doufám, že Dice nepodělá Battlefront:(
            • Já čekám na hvězdné války :)
  • V blízké době se Titanfall dočká anti-cheat systému.

    za chvilku budou tyto dříve samozřejmosti, za příplatek.
    • InFamous: Second Son bylo ve vývoji 2,5 roku.

      Nj nechápu jak takováhle hra může bez anticheatu vůbec vyjít.
  • lipkozzi

    nezavisle rozcestniky

    Prave som si uvedomil, ze mi tu na games uz nejaku dobu nieco chyba - nezavisle rozcestniky. Co sa stalo? Odisiel autor ku konkurencii?
    • dyt v kazdy druhy recenzi tu nekdo fnuka, ze games=nezavisly rozcestnik *5*
    • x_ander
      Tuším, že tu nedávno někdo z redakce vysvětloval, že autor momentálně z časových důvodů nestíhá psát. Ale věřím, že se zase objeví.
  • ?

    nevite kdy bude nové gta na pc?
    • PlayStation 4 dnes dostal nový systémový update (v1.62).

      gta V na pc nebude nikdy :D to by vam uz mohlo dojst ved neni ani na ps4/one.... presne tak jak RDR cista excluzivita
      • a komu tím prospějete
    • Začínám velmi pochybovat ,že ještě vyjde.(viz Red Dead Redemption )
    • brzo.
  • V blízké době se Titanfall dočká anti-cheat systému.

    To brzo, pocitam ze jedincum kteri meli dva dny po spusteni ctyri, pet prestigi uz to bude sumak.
    • Veskoslav
      Také si občas rozklikni jejich profily. Někteří hrají už od středy například;) Jinak oficiálně vyšel Titanfall v pátek. Což máš 72 hodin už.
  • V blízké době se Titanfall dočká anti-cheat systému.

    Takže zmizí aim bot??? *1*
  • Bojovnice Thunder se očividně brzy v Killer Instinct dočká klasického kostýmu.

    Tohle je jedna z veci ktera me mrzi... O klasickych hrach a vubec hrach celkove uz dnesni novinari nic moc nevi a tak pisou casto nesmysly :( Bojovnice se menuje SADIRA a ne Thunder, navic nemuze mit klasicky kostym, jelikoz nikdy v historii tehle fenomenalni bojovky nebyla (je to zcela unikatni postava, ktera mimochodem dost narusila celou serii a vedou se o to dost spory)... je to pouze nejaky dodatecny, rekneme alternativni kostym.
  • Keyz

    Zajímavá hra Factorio (hru je možno vyzkoušet skrze demo)

    http://www.factorio.com/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit