Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Star Wars: The Old Republic mělo ke konci února skoro 1,7 milionů platících předplatitelů.

    Horší je to že ke konci Března jich z toho zůstala tak polovina
    • Star Wars: The Old Republic mělo ke konci února skoro 1,7 milionů platících předplatitelů.

      Taky mám ten pocit. Spousta lidí si zaplatila 2 měsíce a jeden dostala zdarma. Tedy do konce března. Potom už to bude s předplatiteli slabší :-)
  • Star Wars: The Old Republic mělo ke konci února skoro 1,7 milionů platících předplatitelů.

    Chtěl bych vidět neplatícího předplatitele...
    • to je vacsina deciek tu, rodicia im platia :)
      • Takže logicky je pak předplatitelem rodič. Přemýšlej. *11*
  • Dubnové číslo Game Informer slibuje odhalení PC verze dosud exkluzivního konzolového RPG. Dočkáme...

    D O U F E J M E Z E T O K L A P N E ! Napjate ocekavam.
  • Nový příběh, šest úrovní a (staro)nové dovednosti do Tribes 2 přinese letní DLC. Vývojáři...

    tribes 2 asi ne
    • Yep, díky Ti...
  • Bethesda a Mojang se spolu již zase kamarádí - Scrolls zůstane Scrollsem, autorské právo na značku...

    beru to jako prohru protoze scrolls bethsede nepatri, pouze "the elder scrolls".. je to na hlavu postaveny
  • MidnighT91
    Redakce napište sem něco o Vessel... http://www.youtube.com/watch?v=z-dy1zJlMOA ... To
    pohrávání si s kapalinama vypdá sakra dobře...
    • GlaDOS
      Na webu specializovaném na indie hry už recenzi máme ;) Netřeba čekat na Games.
    • jesusek
      Taky to je... sakra dobré. *4*
    • braveman
      Před pár dny o tom na Gamesu zrovna padlo pár slov:
      http://games.tiscali.cz/datum-vydani/vessel-je-krasna-plosinovka-a-zadny-oldschool-58670
  • Ringwraith

    Jaromír Möwald vyzpovídal Honzu Herodese a Radka Friedricha. Rozhovor si nenechte ujít, oba totiž...

    Děkuji Bleskařovi.
    Sice to už je asi měsíc staré, ale já jsem o tom zatím nevěděl.

    Zrovna jsem to doposlouchal a je to opravdu zajímavá sonda do historie herních časopisů.
    • braveman
      Jsem rád, že se líbí..
      Také si to ke mne našlo cestu až v minulém týdnu, ale říkal jsem si, že by byla blbost se o to jen kvůli ""stáří"" nepodělit.
      • Inquisitor
        Já jsem o tom do teď taky nevěděl,takže díky za odkaz. Vzhledem k tomu že herní časopisy Level a někdy i Score:) kupuju od jejich vzniku, teda ze začátku i Excalibur, tak je to pro mně hodně zajímaví téma.
  • From Ashes a EA

    http://www.youtube.com/watch?v=zRRpGlmtws8
    .... *7*
    • Cahir
      Je to hnus velebnosti. Tohle je opravdu nenažranost a drzost největšího kalibru.

      Každopádně jejich hry hrát budu, protože prostě jsou kvalitní, žádná mě nezklamala, všechny se mi líbily. U jiných studií tohle tvrdit nemůžu.
      • Ringwraith
        Pokračování:

        A výtky nejsou jen od "haterů", ale viděl jsem lidi, co psali, že ME1 je jedna z jejich nejoblíbenějších her a že neradi sledují, jak se ME2 a ME3 od ní oddálily a co Bioware a EA předvádí.

        Tak to nakonec vypadá, že pokud se Bioware neprobudí a nepřestane dělat takovéto kiksy hodné začínajícího indie developera, tak jim zůstanou jen opravdu zarytí fandové jejich her, co lecos přehlédnou a odpustí + lidi, co nesledují herní komunitu a jen hrají.

        No, příští Fight Club má být Mass Effect 3 related, pokud vím, tak uvidíme, co se tam dozvíme...
        • Cahir
          Mass Effect 1 je moje srdcovka a v podstatě jediné, co mu můžu vytknout, jsou otravné mise s makem. Použitý RPG systém ale paradoxně příliš smazává rozdíly mezi jednotlivými povolánimi. Dvojka si obou nedostatku všímá a oba je dost úspěšně řeší. Bohužel, diference mezi jednotlivými povoláními si vyžádala přílišnou specifičnost každého z nich, a tak byla těžce zkrouhnuta jejich variabilita... Tyhle dva aspekty nemusí jít ruku v ruce, ale co už. Souboje byly stejně zábavné a na nejvyšší obtížnost vyžadovaly taktičtějšího ducha než jednička. Celkově tedy vnímám dvojku jako upgrade jedničky, ale nemám jí tak rád jako jedničku. Důvod je prostý - hry jsou pro mě hlavně o příběhu a ten u dvojky tvoří jen jakýsi oslí můstek mezi jedničkou a trojkou. Celkově však relativně spokojenost

          No a trojku jsem nehrál. Chápu, že AAA hra má určité technologické nároky, ale u mě osobně prostě nehraje technická stránka příliš velkou roli (kdyby ano, pak bych nezbožňoval Alpha Protocol). Ostatně, spousta AAA her se může pochlubit sprasenou formou (zdravíme Fallout a Skyrim)... A ta záležitost s Tali..No, chápu, že existují lidé, pro které hodně znamená, ale to, jak vypadá její fotografie, je z globálního hlediska naprosto nepodstatné a myslím si, že komunita to až těžce přehání. Ty reakce jsou prostě přehnaný a hysterický a jestli se o něčem dá mluvit jako o hnidopišství, je to tohle. Moje zkušenost je ale taková, že se s komunitou často neshodnu: DA2 se mi líbí.
          Recenze hru chválí do nebes, spousta hráčů taktéž, jiní nadávají na konec, na nedokonalou hratelnost. Každý člověk si musí umět oddělit zrno od plevele a pro mě je Shepardův běh, postavy běhající v dálce a fotka Tali plevel. Smysl pro mě mají jen výtky k příběhu, ale ty přirozeně nečtu. Obrázek si udělám sám, ale po přečtení asi 8 recenzí mi něco říká, že zklamán nebudu - i když uznávám, že toho proklínaného konce se trochu bojím, uvidíme.

          Takže ano, jejich marketingové praktiky odsuzuji, ale jejich hry mě prostě baví. Netvrdím, že jsou geniální, ale ani netvrdím, že je to odpad a zklamání. Jsou prostě dobré až velmi dobré, což mi připadá jako postoj, který je u komunity čím dál vzácnější. Stále rostoucí tendence typu: "OMG textures are low fu*k this sh*t i quit" nechápu.
          • MrSanta
            Zatím nejsem moc daleko, odehráno zhruba 21 hodin. Z toho jsem ale minimálně 4 hodiny prolejzlal každý kout na Citadele, nějaký ten čas strávil hledáním zdrojů na mapě galaxie a taky testováním zbraní na střelnici Spectre. Hra mě baví, hard-core obtížnost je pro mě někdy hodně hard, ale boj je zábavný. Akorát některé bitvy jedu klidně i víc jak 5x. Stačí jeden přehlídnutej granát, nebo hodně nepříjemná startovní pozice a je vymalováno.
            K příběhu se těžko vyjadřovat, zatím jsem se ničeho mimořádného nedočkal. Propracovaná je hra hodně, třeba poslouchání debat NPC na Citadele má něco do sebe. Rozhovor psychologa s asarijským komandem, nebo když si své zážitky z invaze vyměnují člověk a batarian - tyhle okamžiky mají něco do sebe.
            Po zkušenostech z dvojky, když mi zhebly rybičky, jsem za 25k creditů zakoupil speciální akvárko, které i samo dávkuje krmení. Zatím mám dva druhy rybek a na palubě Normandy jsem našel space hamstera.
            Návaznost na předchozí díly je skvělá, každou chvíli člověk potká nějakého známého. Kolikrát se na ně už ani nepamatuju, přece jen to je víc jak rok, co jsem hrál oba díly.
            V rozhovorech si člověk užije legraci, Joker zase vede, ale ostatní mu zdatně sekundují. Když Wrex zabručel "I'll be back" tak jsem se rozesmál nahlas.
            Zatím jsem spokojenej a nenašel jsem nějakou závažnou věc, kterou bych hře vytknul.
            Nízké textury jsem ani nepostřehnul, takové prkotiny mě u hraní nazejímají a co si myslí "komunita" mi je taky u pr*ele. Rozhodující je zábava a té mi zatím ME3 poskytnul hodně.
            • MrSanta
              @ Cahir: Jej, to ti závidím, že si dáváš opáčko jednotky a dvojky. Já si to plánoval, ale nějak nebyl čas. Teď kolikrát marně pátrám v paměti odkud některé postavy znám. Co mě ještě docela překvapilo je Ashley (randil jsem s ní v jednotce). BioWare skutečně zapracoval a napětí mezi ní a Shepardem cítím od prvního setkání. Málem jsem i zalitoval, že můj Shepard podlehl kouzlu Tali *1*. Myslím, že člověk který si užil oba předchozí díly bude spokojen i s trojkou. Vzhledem k tomu, že ty patříš do menšiny nás hráčů, kteří se bavíme u DA2 si troufnu říct, že tě ME3 bavit bude. Uvidíme co ten konec, žádné články k tomu nečtu, ale musel by být skutečně hodně de*ilní, aby mi totálně skazil dojem z celé trilogie.
            • Cahir
              Díky Santo! Jsi mi oporou v těchto těžkých časech *1* Vidím to tak, že jsou pro tebe u hry podstatné ty samé aspekty jako u mě. A tudíž jestli se bavíš ty, budu se pravděpodobně bavit i já. Jsem rád, že jsi zmínil návaznost. Já se teďka piplám s Shepardem ve dvojce (jedničku už jsem zdárně opět dohrál), abych měl dobrý save na trojku. Jestli se to všechno promítne, budu jen rád.

              Osobně je mi taky u prd*le, co komunita říká, protože většinou jsou to prostě hysterické bláboly, které buď věci přehánějí a nebo si prostě vymýšlejí. Kdysi jsem brouzdával po bioware fórech (asi před rokem jsem se ujistil, že se jedná o totální žumpu) a v záplavě všech těch nenávistných a často velmi banálních výkřiků jsem našel dohromady tak 5 postů, které jsme shledal trefnými a podepírajícími se o dobrou argumentaci. Jejich kritiku jsem přijal a ztotožnil se s ní. Ale je pravidlem, že v podobných postech se nezapomněly zmínit ani klady hry - konstruktivní lidé byli prostě vždycky fér.

              Tak uvidíme, jestli mě poprvé v historii Bioware zklame. Zatím díky za dojmy.
        • Hairy_Ass
          Naprosto souhlasím, Mass Effect 3 je pro mě zklamáním. Má sice pár světlých momentů, ale vývoj mi přijde uspěchaný a příběh se oproti leaknutému scénáři změnil o dost k horšímu (nehledě na naprosto divný, nic neříkající konec). Sérii ME mám rád, ale jak to vypadá, tak doba KotORů a prvního ME asi vážně pominula...
      • Ringwraith
        Hmm, tak když už i tak zarytí fanoušci jako ty uznávají, že je něco špatně, tak Bioware asi "zvoní hrana".

        On ani problém není v samotné hře, ale v tom jaký kolem ní byl hype. Prostě AAA hra, jeden z největších releasů roku, závěr úžasné trilogie... několik velkých světových stránek změnilo svůj design a staly se velkou reklamou na Mass Effect. Prostě Mass Effect všude kolem. A přístup Bioware k zakončení série některé naštval.

        A pak se ukáží věci jako:
        Tvář Tali, na kterou čekali fandové pět let a která byla jedním z největších mystéríí, se nakonec ukáže jako pouhý jednoduchý photoshop stock fotky.
        Na dokreslení atmosféry ničení Země jsou použity otřesné low quality sprity běhajících vojáků...
        atd. atd.

        Nechci tady dělat nějakej hate, nebo jak někteří rádi tvrdí, vyšťourávat každou blbost, ale Bioware (EA) měli čekat, že když ME3 vyhypují jako návrat Ježíše Krista, tak budou hráči očekávat 100% hru. A přijetí DA2 určitě nebylo jen pozitivní, takže měli čekat i to, že lidi budou na pozoru u ME3.
    • braveman
      Díky za odkaz, leč už jsem to zmiňoval v pátečních bleskovkách *3*
      • :)

        Tak on uz je to vseobecne znamy fakt a bylo mi jasne ze tady uz o tom padla zminka, ale tak video kde ukazuje jak smesne jednoduche si tu postavu "odemcit" je fajn ne? *5*
        • Ringwraith
          Hmm, tak ono se toho dost na Mass Effect 3 v poslední době "provalilo". Tedy vlastně na praktiky Bioware a EA, abych byl korektní.
  • kostejnesmrtelny

    22 dívek oblečených ve stylu herních hrdinů. Která z nich se stala Vaší favoritkou?

    Assassinskou sérii dvakrát nemiluju, ale kvůli tý slečně bych možná začal *14*
  • rancor1223

    K nedělní pohodě nabízíme hudební videoklip parodující Mass Effect 3.

    Po tom zakončení nechci ME ani vidět...! *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit