Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant

    Rapper Kanye West... přemýšlí, proč neumožnit dětem během testů ve škole vyhledávat info mobilem na netu.

    Protože jak jim dojde baterka, tak jim vypne mozek.
    • Jde o to, jak to vlastně West myslel. Možnost vyhledávání informací v poznámkách/knihách/na netu se občas při testech praktikuje, ale podoba testu tomu musí bejt uzpůsobená. Takový testy jsou obvykle poměrně těžký a založený spíš na přemýšlení a chápání souvislostí než na memorování dat. S tím poměrně souhlasím, ačkoli si nemyslím, že někde na základce by děti byly schopný takový testy řešit. Ale na středních/vysokejch školách to v některejch předmětech určitě místo má.

      Už jsem takovejch testů taky pár absolvoval a kvůli tomu, že jsem se při učení nemusel zabejvat blbostma, který vždycky najdu, nýbrž spíše pochopením souvislostí, který bez důkladnýho studia nepochopím, si toho pamatuju výrazně víc.

      Samozřejmě je blbost dovolit vyhledávání infa u testů typu "kdy zemřel Karel IV.", "jaký je hlavní město Německa" apod. A upřímně, taky dost pochybuju o schopnosti učitelů na základkách sestavit kvalitní open book test.:D
    • Je rozdíl mezi přemýšlením a vyhledáním si potřebného infa .. řekni mi kolik informací ti vlastně ze školy zůstalo, teda pokud ještě do ní nechodíš samozřejmě. Kdyby se to používalo korektně, místo biflování se něčeho o čem za tři dny nevíš a kladl se větší důraz na samotné přemýšlení! Řekni mi na co potřebuješ znát všelijaké jména vědců, spisovatelů bla, bla, bla, .. to využiješ jednou až pudeš do AZ kvízu a pak zdarec. Logické mýšlení ale jen tak nezapomeneš. Je potřeba nahlížet na věc z více stran než jenom jedné zaostalé. *16*
      • MickeyMutant
        Řekni mi na co potřebuješ znát všelijaké jména vědců, spisovatelů bla, bla, bla...

        Na co vlastně potřebuješ nosit cokoliv v hlavě? Všechno je přece na netu. Jenže vypadne proud nebo ti nějaká vlivná zájmová skupina zcenzuruje vstupy a jseš v loji. Rázem je z tebe logicky skvěle uvažující debil, který nemá ani základní všeobecný rozhled a ten, co má informace, si s tebou bude vorat, jak uzná za vhodné. Například. Těch důvodů je spousta, tohle je jenom jeden z nich.
        • Můžeš mě prosím říct co vlastně děláš za práci, kde se po tobě šéf vozí, protože nevíš kdy se narodil Zola? Nevím jak ty ale já raději příjmu chytrého člověka, který je schopen potřebné znalosti k výkonu své práce vstřebat během chvíle než chodící encyklopedii, která je naopak totálně vypatlaná a samostatně neschopná pořádných výsledků. *16*
          • MickeyMutant
            Jenže my tady neřešíme, jestli přijmout nesvéprávnou chodící encyklopedii, nebo učenlivého ignoranta. Diskutujeme, jestli mají v dnešním online světě vědomosti v hlavě vůbec nějaký smysl. A ten tvůj kandidát na zaměstnance by znalosti potřebné k práci, jak píšeš, vstřebat během chvíle stejně nedokázal jednoduše proto, že ho to nikdo nenaučil - dýl než pět minut si nikdy nic pamatovat nemusel.
            • Nevidím důvod proč by normální jedinec nemohl vstřebat jakékoliv informace. Opravdu nevím co je na tom k učení? "Diskutujeme, jestli mají v dnešním online světě vědomosti v hlavě vůbec nějaký smysl." - s čímž vůbec nesouvisí práce že? O které jsem začal mluvit kvůli tomu co jsi napsal ty - "Rázem je z tebe logicky skvěle uvažující debil, který nemá ani základní všeobecný rozhled a ten, co má informace, si s tebou bude vorat, jak uzná za vhodné." Jestli je pro tebe smyslem nošení informací v hlavě to, že se můžeš s někým hádat a ukazovat mu své znalosti jaká si to veliká bedna, tak to je potom nesmysl spíš. - "Jenže my tady neřešíme, jestli přijmout nesvéprávnou chodící encyklopedii, nebo učenlivého "ignoranta". - jistě, člověk který se soustředí na svůj obor tak aby ho dělal špičkově je jasný ignorant. Ach jo na diskuzi se tohle fakt blbě rozebírá. *16*

              Tak mě napadá, nemá games.cz IRC nebo nezaložíme si nějakej kanál?
  • Novoroční Humble Indie Bundle nabízí tituly Nuclear Dawn, Max & The Magic Marker, Fractal a Super...

    Ovšem až na to ,že to není Humble "Idnie" Bundle jak je psáno v bleskovce , ale Indie Royal Bundle ;/
    • jindra.veliky
      to jsou nazvy jak z mekace...neni to jedno? proste par indie her ne? *15*
      • Novoroční bundle Indie Royal nabízí tituly Nuclear Dawn, Max & The Magic Marker, Fractal a Super...

        :D No mne spíš zaujala ta indická doména pod kterou Royal Bundle začínalo ;)
  • Fanoušci Valve začali zaplavovat kancelář a facebook stránku firmy páčidly. Instrukce jsou jasné:...

    už jim tam napsal někdo z valve, že ty peníze raddši měli dát na charitu *1*
    • Lost Planet 2 vyjde podle jednoho asijského obchodu na PSV.

      Můžete mi někdo vysvětlit o co jde? Z příspěvků na valve fóru jsem to nezjistil?
      • braveman
        Pokud se mluví o Valve, Vždycky jde o Half-Life (3) *3*
        Fanoušci se snaží Gabea dotlačit k nějakým novým informacím...
        • HL už tak nějak vyčpěl , takže dějově to bude už jen větší maglajz

          Taky by jim mohli natruc udělat z HL3 strategii ;) , když EA dokáže z Syndicate udělat FPS ...
          • Že ty chceš dostat páčidlo do kolena! *16*
            • vlastik.plaminek
              To už by ho pak nikdo nerespektoval *1*
        • Aha díky *4*
  • http://games.tiscali.cz/grim-dawn-13859

    2011 nestihli.
    • braveman
      Tak snad 2012...
  • Rapper Kanye West zakládá novou multimediální společnost s názvem DONDA, která by se (kromě...

    Mother of god!
  • RakeW

    Postal III

    Doporučuji mrknout na GiantBomb.com na Quick Look Postalu III. Nemějte obavy z jazykové bariéry, ingléze je celkem jednoduchá, rozuměl jsem i já ;). A na to, abyste poznali, jakej je to kekel, ani poslouchat nemusíte.

    Postal 2 byl možná trapárna, ale byla tam spousta zajímavých nápadů a technicky mu to taky celkem slušně šlapalo. Ale tohle?! Snad nejhorší začátek hry, jaký jsem kdy viděl...
  • ucho

    indieroyale

    vyšlo další indie royale http://www.indieroyale.com/
    • Novoroční Humble Indie Bundle nabízí tituly Nuclear Dawn, Max & The Magic Marker, Fractal a Super...

      :) Škoda ... Steam měl lepší nabídky , takže brzdím ...
      • no omrknul jsem videa a nijak me to nelaka. humblebumble byly lepsi
  • MidnighT91
    Pátá hratelná třída v South Park: The Game odhalena bude to žid... Ale myslím že to nikoho nepřekvapuje :)
    • Jsem to říkal. *1*
  • Názory?

    http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/kdo-by-byl-nejlepsim-ceskym-prezidentem-hlasujte-v-ankete.html
    • co to *8* *8* , pryc s tim z tohohle webu
    • Peter Molyneux.

      A před tím videem mi začala hrát nejznámější skladba od TSFH. Nějací trapáci tím boostují svojí reklamu.
      • vlastik.plaminek
        Molyneux by měl spíš dělat předsedu parlamentní strany před volbama nebo aspoň tiskového mluvčího. Vždycky plná huba keců, ale skutek utek.
        • Naopak, plná huba keců, ale vždycky splní aspoň něco a nikdy není nic vloženě podělaného.
          • vlastik.plaminek
            Tak je fakt, že žádnou hru nikdy vyloženě neodfláknul. Fable 1 a 2 (ke 3 jsem se ještě nedostal) mě chytly pohádkovou atmosférou a hudbou no a u starších her nevím, protože ty jsem jenom hrál a nečetl o nich, takže nevím co nasliboval.
  • Nový Syndicate nabídne 9 misí z původní hry a co-op pro čtyři hráče.

    ooo a z ktereho stoleti tahle zprava priletela, kdyz to vime od oznameni hry :))
    • braveman
      OK, stahuji a nahazuji ihned jinou...

      a jako bonus přihazuji k Syndicate 4 nové screeny *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit