Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mart9
    Opravdu nelituju toho, že jsem Unravel koupil za 600 Kč, ale když je o pouhé 4 měsíce ve slevě za dvě stovky, fakt to nasere. Jinak teda doporučuju - v PS Store.
  • Mikit

    LIMBO zdarma

    Jen pro info,
    na Steamu je aktuálně možno získat zdarma LIMBO (http://store.steampowered.com/app/48000/).
    • alladjex
      díky
    • Kvalitní hra, stojí za zahraní.
    • Draken69CZ
      Super díky
      • Jack1947
        *7*
  • Jack1947

    Ach ti Asiati

    *7* *12*

    https://www.vg247.com/2016/06/21/17-year-old-overwatch-pro-is-forced-to-prove-that-she-isnt-cheating/
  • Draken69CZ

    Logitech G910

    Na CZC s CZ popisky a The Division k tomu slint slint *14*

    /pokud máte lepší tip sem s tím *3*
    • Veskoslav
      Já mám Tesoro Durandal Ultimate už více jak rok a neměnil bych. Mechanika je mechanika, ale nejprve doporučuji vyzkoušet. Znám spoustu lidí, co na ni nedají dopustit, ale i takové, co by se z toho klapání zbláznili. Navíc jedna z věcí, co jsem chtěl, tak byla možnost dalších USB vstupů (má dva) a možnost připojení sluchátek (vstup na mikrofon a sluchátka). Ten Logitech působí jako něco "futuristického" a makro klávesy jsou naprosto k ničemu, protože jsou debilně umístěné. A multimediální klávesy mám přes FN tlačítko řešení a klasicky na F klávesách řešené. Což mi přijde elegantnější než je mít takto na pevno. Navíc ta klávesnice má netypický tvar kláves a když jsem ji zkoušel, tak po chvíli psaní z toho bolely prsty a solidně.

      A co bylo osobně u mě jako jedna z podmínek bylo to, že bude mít české znaky, což tahle klávesnice nemá.
      • 0011
        jo tak ta se mi líbí, perfektní podložka pod ruce a žádné kraviny v levé části(často si místo escape vypnu podsvícení), docela si mě navnadil, ale fakt mi vadí to klikání, i ty nejměkčí spínače *9*
        • Veskoslav
          Jako to věřím. Spoustě lidí to vadí. Já bych třeba už do klasické membránovky či "falešných" mechanik nešel. Je to o něčem jiném:) Jako nebyla nejlevnější, ale je to nejlepší, co jsem kdy měl a počítám, že tam 3-4 roky minimálně vydrží. Navíc jsem dostal i sadu nových spínačů v rámci balení, když se něco porouchá a je záruka 5 let. Navíc pro mě osobně mi vyhovuje červeno-bílé klasické podsvícení, nepotřebuji 16 miliónů barev, pak je to jenom nepřehledné. Ale jak říkám, mechanika nemusí vyhovovat každému. Tady mi to vyhovuje i tím, že to má klasické rozmístění kláves a zdvih není nic extra:)
        • Draken69CZ
          Počkej píšeš všemi deseti a netrefíš na ESC to snad ne :)
          • 0011
            no při psaní ve wordu escape nepotřebuješ a přepínání barevných režimů je hned vedle a když jsi léta zvyklý na to, že escape je ta poslední klávesa vlevo nahoře....
      • Draken69CZ
        Má český popisky dyk to píšu že na CZC ji mají s CZ popisky. Taky pěkná klávesnice, ale mě to řešení přes FN nesedí to už můžu rovnou používat klávesové zkratky, jo to tvarování by mohl být problém.
        • Veskoslav
          Rozhodně prvně vyzkoušej, protože jak říkám, zkoušel jsem na tom psát (vzhledově zajímavá, ale pro mě už drahá) a bolely z toho prsty, protože mi to přišlo jako spíše systém držím hlávesu a občas mačkám a píšu minimálně.
    • 0011
      Využiješ mechanickou klávesnici? Mě osobně to klikáni dost štve, proto jí nemám ale jestli ti jde o podsvícení, seženeš mnohem levnější. Jsou to tvoje prachy, ale pokud se neživíš hraním, tak za ty prachy bych si radši koupil páky na lítání, případně pořádného herního hlodavce, kde rozdíl při hraní poznáš, narozdíl od klávesnice v rozmezí od 1 do 5 tisíc korun
      • Draken69CZ
        Netuším nikdy jsem ji neměl, mám SideWinder X4, o podsvícení mi ani tolik nejde jen mám nějaké kritéria která tahle klávesnice splňuje a mám docela chuť vyzkoušet mechanické spínače, ale je to pořád ve fází "X4 funguje novou nepotřebuji jen se kochám" a mezi levnými klasickými mi nic nesedí. Jinak myšku mám sice starou, ale podle mě stále nadstandardní G700, lítaní mě momentálně moc nebere a už takhle jsem línej vytahovat volant.
        • 0011
          já mám taky staršího myšovce, ale pokukuju po něčem novém, hlavní je pro mě u klávesnice integrovaná opěrka a u myši nejenom ergonomie, ale velikost, páč mám velký pazoury a málokterá myš mi vyhovuje, ale chtěl bych rozhodně větší než mám teď. Na periferiích jsem šetřil, ale s klávesnicí jsem spokojený, mám Evolveo GK862 a hraje se mi na ní líp než na většině 3-4x tak dražších klávesnicích, co jsem měl možnost vyzkoušet, i když kvalita podsvícení je diskutabilní, pod úhlem jsou vidět divně, zezhora to není problémale stejně píšu všema 10 bez dívání, tak je to spíš na efekt, já jí bral kvůli ergonomii a ne podsvícení. Určitě si jí nejdřív vyzkoušej, líbí se mi možnost modifikovat si hloubku při které to sepne a modifikace tvrdosti stisku různými spínači, to je fajn, na to cvakání se snad dá zvyknout
          • Draken69CZ
            Je to hodně individuální, ale tohle mi vzhledově vůbec nesedí.
            • 0011
              mě se taky moc nelíbila, ale sedne mi na práci i na hraní a nebolí mě z ní ruce, ale hlavní důvod byl, že jsem spíš chtěl mít lepší komponenty v bedně než periferie a tam jsem rozhodně nešetřil, ono je to ve výsledku jedno čím to ovládáš ale logitech byl vždycky předraženej, za ty prachy by k tomu mohli přihodit víc než division, ale ta opěrka vypadá pohodlně
        • Tak neřeš ptákoviny a raději to pošetři na VR.
          • Veskoslav
            Kupovat cokoliv v první generaci mi právě přijde jako ptákovina. Obzvlášť za ty prachy, co stojí VR na pc.
            • Cena je vysoká, to jo. Chtělo to dát na KS Oculu těch 300$ hned na začátku a teď mít DK1 i finální verzi zdarma. Pořád ještě je ve hře Sony s Playstation VR, to bude pravděpodobně uvolněno i pro PC, ale asi až ve druhé vlně pro zachování nějaké časové PS exkluzivity. Pak by se mohly hnout i ceny ostatních.
            • Veskoslav
              Tak já jsem měl připravené peníze na VR, ale nechce se mi dávat 18 táců, to je pro mě už moc:( Jako byl jsem ochotný dát i 12/13, ale 18 už je příliš a kdybych šel do "Valve", tak 23 pomalu.
            • Mě to jako první generace ani nepřijde, když jsem měl poprvé Oculus na hlavě už před třema rokama. Někdo musí kupovat a udávat směr. :) Prachy se musí točit. :P
              edit: to máš jako u grafik, někdo hraje na GTX 960 a 10 let čeká na tu pravou novou kartu, zdravím LV :D
    • Mám lepší tip! Co kdyby sis místo předražené klávesnice konečně koupil nějaký hry?
      • Jack1947
        Neblázni, nejdřív potřebuje něco s čím to bude hrát navíc má vyzobáno hodně her na x let sdopředu takže no problem^^.
        • Já si z něj už jen dělám srandu, za to že si on dělal z nás a už tu pak s tím vyzobáváním jen troloval. *3*
    • Hmm, za klávesnici bych nedal ani 1/5 toho, co stojí ten Logitech. Zbytečnost
      • Draken69CZ
        A jakou máš? Já jsem nic do nebo kolem litra nenašel aby byla minimálně stejně dobrá jako ta co mám.
    • snorgrind
      jak to nema NA layout tak je to pro me naprosto nepouzitelny, coz zaroven snizilo muj vyber klavesnic, nakonec sem skoncil s k95 RGB :)
      • Draken69CZ
        To už není klávesnice ale piáno *15*
  • Vogon

    Artwork a screenshoty z Berserk "Warriors" hry (špatná kvalita)

    http://imgur.com/a/9J4uQ
    Potvrzené platformy: Steam, PS4, PS3(Pravděpodobně pouze Japonsko), PSVITA
    Datum vydání v Japonsku: 21. Září 2016, takže na západě tak Leden-Únor
  • MickeyMutant

    Inteligence a pirátství

    Vědecká studie potvrdila velmi silnou korelaci (vzájemný vztah) mezi inteligencí národa (státu) a mírou softwarového pirátství. Prokázala nepřímou úměrnost zkoumaných hodnot - čím je inteligence vyšší, tím je míra pirátství nižší. Zeměmi radikálně se vymykajícími z popsaného vzorce zůstává Čína na jednom a Jihoafrická republika na druhém konci spektra. Česká republika nepřekvapila, drží se v pelotonu očekávaného průměru.

    Předchozí studie popsaly, jak softwarové pirátství zvyšuje gramotnost a vzdělanost hlavně v afrických zemích, což vede k zvyšování průměrné inteligence a snižování pirátství v dlouhodobém horizontu. Vypadá to tedy, že někde je nejlepší medicínou na softwarové pirátství samo softwarové pirátství.
    • Urug

      Korelace != Kauzalita

      https://cs.wikipedia.org/wiki/Korelace_neimplikuje_kauzalitu
      • MickeyMutant
        Že by soudruzi výzkumníci z Německa nečetli Wikinu?
    • Zajimava studie, neni ale problem spise v tom, jak je ktera zeme bohata ? Preci jenom asi kazdy vi, ze piratstvi je zlocin, ale nejakych 50€ pociti treba nemci podstatne mene, nez treba cesi.
      • MickeyMutant
        S kupní silou pirátství samo sebou taky souvisí, ale zajímavé je, že zřejmě víc koreluje právě s inteligencí. Všimni si třeba, že některé státy bohatší než ČR mají výšší míru pirátství.
        • Naopak : tzv.inteligence národa koreluje s vyspělostí jednotlivých států (to souvisí s úrovní základního vzdělání a celkem překvapivě i s kvalitou stravy) Takže tato studie ukazuje jen vztah pirátství a životní úrovně v jednotlivých státech.Všechno se opět točí kolem peněz.
  • ringmancz

    Mass Effect 3 na Originu

    Deluxe edice je teď za 10 euro, základní hra za 5 a upgrade za 2,5. to nějak nedává smysl, ne (pro EA samozřejmě)?
    • Morraw
      Myslím, že všechna DLC pro ME3 vycházejí na nějaké 2000,- ? Když nechcou, abych si je koupil, tak si je prostě nekoupím.
      • x_ander
        Je to prasárna. ME3 jsem koupil sběratelku a chci si to zahrát někdy se všemi DLC, ale za ty prachy ať si trhnou. Přitom bych to klidně koupil znova v nějaké GOTY edici za rozumný peníz.
      • jakubc
        EA je v tomhle prostě na hlavu... DAI jsem si předobjednával a dal za něj 1000 Kč, dohrál jsem ho v podstatě hned a teď mě zaujala ta kompletní edice za krásných 20E... Kdybych si koupil ta DLC zvlášť, dám za to 30E a víc, takže jsem si musel koupit hru podruhé... :-( Přitom mi v podstatě jde jen o to, abych měl co nejkompletnější "svět" do Dragon Age Keep v případě, kdyby se vyskytnul další díl, což se doufám stane.
    • Lukyz
      Jejich cenová politka je všeobecně na hlavu!
      DLC Citadel, stojí pořád 15€ a ještě nikdy nebylo ve slevě *16*
      • ringmancz
        tak ME DLC se nakupují za Bioware body a ty byly ve slevě jen jednou v Gamestopu. přitom na konzolích se DLC prodávají normálně a ve slevách bývají pořád. podpora EA se to lidem snažila vysvětlit, ale ten důvod nedával smysl :)
  • Dead Rising 4 bude exkluzivním titulem pro Microsoft pouze po dobu jednoho roku.

    "Pouze"? Jeden rok je sakra dlouhá doba. A to pak budou chtít jako prodávat rovnou za plnou cenu na PS4 a PC? To jsou ty nejstupidnější nápady. Časová exkluzivita mě fakt štve.
    • SalemCZ
      Microsoft znamená i PC, Microsoft=win10 a xbox one
  • Jack1947

    Dead Rising 4 bude exkluzivním titulem pro Microsoft pouze po dobu jednoho roku.

    Jeéé opravdu tak moc nutná ? *7*
  • Veskoslav

    Když Číňan kopíruje hry:-D

    https://www.youtube.com/watch?v=nZJeisfRrdY

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit