Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lukyz

    XCOM 2 - souhrn hodnocení

    Už se začali objevovat první recenze a zatím to vypadá veskrze pozitivně *4*

    PC Games N – 9/10
    Rock Paper Shotgun – Recommended
    IGN – 9.3
    PC Gamer – 94
    Eurogamer – Essential
    Shacknews – 8/10
    GameSpot – 9/10
    Polygon – 9/10
    • Chim
      Nebylo nutné dělat ústupky kvůli konsolím, takže se to dalo čekat.
      • proto to má podobné hodnocení jako jednička
        • A hlavně to je prakticky stejné jako jednička (z letmého sledování videí jsem tedy moc rozdílů neobjevil). Jak jsem to už jednou psal, dle mého je konzolová verze jako placebo - když existuje, v hlavě PC fanboye se začnou honit ty meme jako "muselo se ustupovat", "ta hra musí být kvůli konzolím horší" apod. Zatímco když neexistuje, PC fanboye takovéhle věci ani nenapadnou, i když ta hra je vlastně stejná jako předchozí zkonzolovatělý díl.
    • hra je dostatečne dombed down na to aby se líbila, težke se nic jineho ani nečekalo
      • Aha a kolik máš odehráno, když to tak dobře víš? *1*
        • a ty kolko, ze tvrdis opak?
          • Kde tvrdí opak?
  • Doporuceni - hra pro Android

    Chtel jsem vam od srdce doporucit tuhle hru pro Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bscotch.crashlands&hl=en
    • solomon.short
      vypada to dobre a konecne zadne dalsi f2p
  • Morraw

    Division

    Zatím u mě převládají spíše rozporuplné pocity a nevyužitý potenciál. Kulisy samotného města jsou skvělé, ale samotná herní náplň a mechaniky už zase tak ne. Takový mišmaš na pomezí single/online střílečky a MMO tu vůbec nesedí.
    Singlu chybí PvE část, která by byla pro hráče společná a instancovaly by se pouze některé části (viz SWToR). Jako běhat tam sám by mě nebavilo. Single jedině co-op.
    Čas jsem tak trávil jen v DarkZone (PvP). Zdaleka nejzábavnější část hry, jen se bojím aby to nebylo po chvíli jednotvárné. Zatím je to totiž dost černobílé. Buď jste rogue nebo nejste. Žádné očividné výhody to neskýtá. Je celkem škoda, že právě díky klasickému MMO tady jako osamocený vlk dlouho nepřežijete. Snad tam budou nějaké zajímavé eventy, které donutí hráče spolupracovat nebo naopak.
    Největší problém mám se samotnou taktickou částí hry neboť s tím si série Tom Clancy každý spojuje. Nedá se skrčit a plížit. Chybí jakási forma stealthu. Nedá se střílet přes všechna mířidla zbraní, ale jen ty vybraná. Samotný pocit ze střelby mi příjde takový divný a jak řekl kolega, je to spíše takový spray'n'pray. Působí to na mě napůl takticky a napůl jako mindless shooter. To co funguje v Borderlands nebo v nejpodobnějším Defiance, tady prostě nepatří.
    Momentálně mi příjde mnohem zábavnější střílení v MGSO. A na to, že se hra odehrává po katastrofě, tak to ani moc herně jako survival nepůsobí.
    Vzhledem k tomu, že se hra chová více jako MMO, tak lze očekávat, že launch nebude ideální a spousta prvků a úprav přijde do hry až postupem času.
    • Musím souhlasit, prvotní pocit z prostředí je výborný, ale vlastně jsou přístupné jen ulice + průchody a byty jen pro vedlejší mise, žádné velké překvapení nebo průzkum tam není. Grafika je pěkná, ale textury jsou tedy hrozné. Zničitelnost prostředí je hodně omezená a spíše jen na efekt. První pocit z střelby vynikající, ale tohle nadšení vyprší. Budování základy a na tom závislé perky pěkné, množství vybavení pozitivní. Dark zone - zábavné, ale myslím že ne nadlouho. Později se nikdo nechce stát lovnou zvěří. Ovládaní je neuvěřitelně chaotické jen upravené z konzole (ovladače)

      neobjednávám, počkám jak dopadne plná verze
      • Kravicka
        Textury jsou zcela normalni to tam nesmis mit jebnuto Sharpen na 0%.
        • ehm, hrál jsem na max - 1440p a pěkné textury vypadají podle mě jinak
          • Draken69CZ
            A ve které hře jsou podle tebe pěkné ať mám nějaké srovnání.
    • kennyB
      Nevím, ale ve hře, která se chová jako MMO moc stealthu nebude. Byl vůbec v nějaké takové??? Jako stealth ale může sloužit schovávání se + použití tlumiče.
  • Rise of the Tomb Raider můžete mít s Windows 10 již za 9$, stačí změnit v systému váš region na Ukrajinu.

    Super, funguje to, nový Tomb Raider za 227 korun, tak to se mi líbí! Směji se všem, kdo si jej předobjednali za 1300 korun a také se směji pirátům, kteří suší hubu kvůli Denuvu.
    • Spades
      Jo za ty prachy jsem si už koupil i Seasson Pass :D
      • huby1234
        jak jsi to koupil? mě to nejde. piše to chybu.
        mám českou spořitelnu
        • Lol, já tu Laru mám zdarma.
          Stačí použít Steam účet z Redditu, logneš se, aktivuješ hru a dáš Steam do offline režimu a můžeš hrát do nekonečna.
    • huby1234

      Rise of the Tomb Raider můžete mít s Windows 10 již za 9$, stačí změnit v systému váš region na Ukrajinu.

      mužete mi říct jak to mám zaplatit? payu nejde a s kartou mi to děla chybu
      • Platil jsem klasicky Visa kartou jako všude jinde. Zadal jsem českou adresu, jen stát byl Ukrajina. Žádný problém to nehlásilo. Fio banka.
    • huby1234
      mě to nejde. píše to :Vaši platbu nemůžeme zpracovat.
  • dotaz

    Rozumím tomu správně že na téhle stránce je to číslo "Avg. Players" počet hráču kterí hráli současne? To znamená že napr. ve hre Grey Goo je porad online v prumeru tech 70 hráču?

    http://steamcharts.com/app/290790#1m

    a napr. že v dote 2 je porad online pul miliona? http://steamcharts.com/app/570

    chápu to dobre?
    • Lukyz
      Např. u Age of Empires II: HD Edition jede MP pořád dost slušně *4*
    • Tilwaen
      Nejspíš ano, měl by to být průměr hráčů, kteří hrají současně. V Peak Players je potom maximální počet hráčů, kteří hráli současně.
      • Díky, ono se to asi počíta v prumeru za hodinu nebo jednou za hodinu, to znamena že práve ted ve 2 hodiny rano by melo hrát grey goo 89 hráču.

        Ja se totiž chtel rozhodnout pro strategii, ktera není mrtva, ale ukazuje se že i nove hry jako grey goo, etherium nebo act of aggression maji postupny upadek hráču a ty čísla jsou proste nízke. Jestli se mi bude chtít udelam graf hranosti současnych RTS.

        je to smutne že ten žánr vymíra, i když tyhle nove hry nejsou žádne skvele tituly, ale prece.
        • p.s.
          co jsem koukal docela se hraje dawn of war soulstorm, maji temer tolik hracu co wargame red dragon... a nejaka populace bude i ve forged alliance forever

          (sry Tilwaen vim že te to nezajima ale chtel jsem se vykecat)
          • Spades
            Homeworld hraje docela dost lidí. Jak ten novej, tak remake.
            Otázka je, kdy dostane remake multiplayer, a jestli u toho nového lidi zůstanou delši dobu
          • Tilwaen
            Klidně se vykecávej, já mám RTS ráda *1*

            A koukáš se po nějaké novější RTS, nebo by ti stačila nějaká starší? Bohužel, jak sám říkáš, teď zrovna není doba, která by tomuto žánru přála; moc bych se nedivila, kdyby byly starší kousky hrané víc než ty nové. A nebo je tu StarCraft, tam bys mohl najít slušné online zázemí.
            • Starcraft me moc nebre, ale docela se mi zamlouvá Act of Aggression. Jinak hraju Executive Assault, nezávislá strategie se skvelým konceptem.
              Co hraješ ty?
  • Jack1947

    Bombshell

    Chápu že to je jen rychlokvaška ale jsak může v dnešní době vyjít hra která ignoruje a to úplně nejen FHD ale i třeba 1680x1050 a to i 1400x900 rozlišení, místo toho tam má přesvícené efekty od NVIDIA GAMEWORKS které už tak docela hnusnou a vyb litou grafiku, vyšperkují tak že se vám po chvíly hraní udělá tak nevolno že se pomalu poblijete?

    Na druhou stranu první vlaštovka v letoším roce, zato ale pěkně propečená... míření je taky hrůza kolikrát nevíte kam vůbec a jak míříte... a chápu že TOP DOWN je in (už moc ne) ale tady je to spíš TOP Chaos. Když neuskakujete tak je po vás a tam se kupodivu moc dělat úhybné manévry nedá.

    To jsem hrál jen chvíly a dá se říct z nudy nedal bych tou více než 5/10 a to jsem ještě velice velkorysý.
    • Nekoupil jsi to, a ještě držkuješ? Jacku.... přestaň cokoli komentovat.
  • Ronox
    Po 20 hodinách a 41 minutách v The Division poslušně hlásím, že ta hra je moje krevní skupina a pokud se někomu zamlouvá mix Borderlands, Ghost Reconu a Destiny, tak se máte na co těšit.

    EDIT: Ano, hra si prošla docela downgradem, ale nic to nemění na tom, že má jedno z nejlepších nasvícení, co jsem viděl. V určité časy, nebo například při vánici vypadá naprosto epesně. Rozhodně to není takový šok, jako u WD.
    • Kozy
      Sice jsem Ubisoft hater ale mám pocit, že tohle by mohlo fungovat. Beta běží parádně, hráči spolupracujou, ale i sólo si jeden užije hodně zábavy, setting je dostatečně zajímavej. Takže za mě jo, těšim se na březen.
    • Kravicka
      Prave ze downgrade skoro neni vubec, je to akorat o spravnym DOF a zaostreni na 1. screenu na steamu a ty dalsi maji akorat modrej filtr a prestavenej lvl design a malinko postprocesu ..

      viz. http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/355024907219349016/A54043527C06114E0196E6289727A2093A7FA974/
      vs
      http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/365590/ss_ccaff05381f32abfea80aa8a54b6d1e4be1f588f.1920x1080.jpg?t=1454093028

      A tvoje vanice http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/355024907219349420/A75AD7F181374B579602703DBFDE87EAA4ECF17A/


      e: jinak to neni spatny, ALE nekupuju kdyz uz oznamili 3 placeny DLC .. nebudu davat 60 za hru a 3x 20 za DLC.
      • Ronox
        A cos čekal? Tohle bude Ubisoftí Destiny :). Já doufám, že se to chytne a pak to postupně rozšíří o celé NYC a případně i okolní města. Tohle je můj šálek kávy a právě díky tomu, že vím, co nabídnou ta DLC, tak přemýšlím o GOLD edici, protože městský underground by mohl být hodně dobrý.
        • iSpirit
          Jo, není to špatné, ale asi mě to nedonutí opustit Destiny.
          • Ronox
            Mě už bohužel donutilo Bungie samotný tím, jak po TKK totálně zaspali a není tam co dělat...
  • Dying light

    Začal jsem to teď hrát, prý už je to v ok vychytané verzi a uplně hledím jak ta hra lítá, si pamatuju když to vyšlo, že to bylo ne nějak extra, ale trochu náročnější a teď? Na 960tce mám ve 1200p všechno na max vč. AA a maximálním dohledem cca 70fps venku :) mazec ...
    • Jack1947
      Jn, to se divím možná bych tomu díky vychytání a optimilizaci dal více bodů ( i tady v recenzi by byli shovívavější).

      Nicméně platí co napsal Ronox vžít se do nějakého panáka, o kterém nic moc nevíme a ani nedozvíme se fakt nedá...
    • Ronox
      Jj, postupem času to hodně hezky optimalizovali. Už první větší patch po vydání to neskutečně zlepšil. Techland umí.
  • Rise of the Tomb Raider

    Pro všechny, kteří váhají, jestli pořídit nebo ne:
    https://www.youtube.com/watch?v=SzXHEne37QU
    • ucho
      u téhle hry není třeba váhat ani chviličku. jasná koupě.
      • ještě jsem tunil a zjistil jsem, že nakonec nejvíc žere very high kvalita textur a anisotropic filtering... když kvalitu srazím "jen" na high a filtrování vypnu, jede to naprosto plynule i v cutscénách a skoro všechno ostatní můžu dát na max...
    • hlavne že ma Lara 4k textury
  • Aká RTS sa teraz hodne hraje v multiplayeri? Starcraft nechcem.
    • Asi si kúpim Act of Agression.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit