Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav

    CS:GO jako Quake

    https://www.youtube.com/watch?v=l2kIDDBXWlk
    • to mi pripomnelo, ze v csku akutne chybi bazuka, bez raketaku je kazda fps polovicni *5*
  • TotalBiscuit - rakovina

    Jedna hodně špatná zpráva pro všechny fanoušky TB a pro celou herní novinařinu.
    http://www.twitlonger.com/show/n_1snlj3r
    • Keyz
      To je na h*vno. *13*
      Takový borec jako on není, jeho styl atd je unikátní.
      Rakovina je nejpo*ranější nemoc. Příčina není známá, prevence také není 100% a léčí se to tak, že si člověk zničí celé tělo díky chemoterapii apod.
      O to více na*ere, když se na to tohle téma nezaměřují odborníci ještě více. Je zde řada nemocí které se také stále nedají vyléčit, ale prevence je 100% a i doba žití s nemocí je v řádech desítek let.

      Přesunou výzkum HIV na rakovinu. Protože parta lidí nedodržují nějaké zásady, tak proto mají problém. Zde není prevence a jak to napsal, dožití je na h*vno. Tohle se má maximálně řešit a ne nějaké kraviny, kterým se člověk se základními návyky vyhne. To nasere. Když vidíš prachy co jdou někam zbytečně a jinde kde není možné se rakovině na 100% vyhnout se to řeší méně. Nebo by se to mohlo řešit více
      To raději ani nemluvit o výzkumu plastické chirurgie, tam jde prachu jako sra*ek. Hnus

      *10*
    • kostejnesmrtelny
      Fuck cancer! *13*
    • Tohle bych nepral nikomu a uz vubec ne TotalBicuitovi :(
    • Inquisitor
      Svinská rakovina a do jater obzvlážť. Opravdu nepěkný vyhlídky. Kolik je mu vůbec let?
      • 31
        • Inquisitor
          To je síla, tak mladej a takový ortel.
  • Lukass

    Doba temna

    Najde se jeste nekdo kdo veri v nezaujatost a objektivitu recenzentu a hernich novinaru, je me uz z toho dost smutno. Recenze uz dneska ztratili svuj vyznam, uz je vetsino uani nectu, misto toho ctu recenze na Steamu.( kecy ze je recenze subjektivni si nechte, sou veci ktery se proste prehlizet uz nedaji)
    Jak jinak si vysvetlit vyborny hodnoceni Heroes, na konkurenci hra dostala dokonce 4/5, podle me je to nedodelane polotovar v osklive grafice, jak si vysvetlit prehlizeni obrovskech technickech chyb u Zaklinace, je toho plne net a herni novinari nic nevidi, kdepak vec se ma tak ze chcou zustat u vydavatelu oblibeni a ti je pak zvou na akce, davaji hry zdarma atd. smutny.
    Co ja bych jenom dal za ceske herni web ktere se neboj napsat pravdu, dava hodnoceni jaky si hra zaslouzi, a stupnice u neho funguje skutecne od 0-10 a ne ze si najdem obetniho beranka Hatred a toho znicime.
    Je to fakt smutny, ale krasne to vsechno do sebe zapada, podle me nas cekaji jenom horsi a horsi casy, coz pro me jako hrace ktere zacinal v roce 1996 a zazil vsechen ten boom okolo 3D atd je strasne smutny.
    • x_ander
      To je zase úvaha. Podívej, dokud si buedš myslet, že recenze mají být objektivní, tak prostě budeš plakat do konce života. Recenze nikdy objektivní nebyly, nejsou ani nebudou. Protože zkrátka být objektivní nemají a ani to nejde.

      Pokud chceš aby "recenze" byla objektivní, tak by to bylo pouze článek který by se smrskl na prostá konstatování typu "je to 3D akční hra z vlastního pohledu", "je to sci-fi", "je v ní 8 druhů zbraní", atp. Prostě by to byl jen holý popis faktů, ne recenze. "Recenzent" by si v takovém případě nemohl dovolit cokoliv jiného o hře okomentovat (např. jakou má grafiku, hratelnost, příběh, hudbu, jak dlouho mu zabralo ji dohrát, zkrátka jak se mu líbila) nedejbože ji ohodnotit - protože tohle jsou subjektivní věci a jinak to nejde. Jak bys chtěl okomentovat grafiku nebo hudbu ve hře objektivně? Maximálně tím, na jakém hra jede enginu a že obsahuje 25 skladeb. Pokud by ti tohle stačilo, tak Ok, ale to je informace na prd.

      Dokažu pochopit, že tvé hodnocení určité hry se s hodnocením recenzenta může rozcházet, ale pokud kvůli tomu takhle pláčeš, tak je chyba u tebe. Stejně tak, pokud ti vadí, že by ses měl řídit jednou recenzí na jednom webu a pak být nasraný, že tvůj názor je jiný, tak to je prostě mimo. Asi těžko může fungovat, že si v každé redakci každou hru zahraje třeba 10 lidí, a pak napíšou "společnou recenzi", kde to nějak zprůměrujou.

      Pokud se nedokážeš srovnat s jednou recenzí, kde holt recenzent má jiný vkus než ty, tak buď těch recenzí čti víc a najdi si takového, kdo má vkus podobný a nebo se řiď "hromadným hodnocením" hráčů třeba na steamu nebo metacritic atp. Samozřejmě čím víc hodnocení, tím se výsledek "objektivizuje", ale to neznamená, že pořád může být tvůj názor úplně jinde, než většina. Pokud pomineme občasný hromadný trolling na metacriticu.

      Je potřeba si uvědomit, že tvůj názor, že třeba Heroes jsou srágora, není ten jediný a správný. Chápu, že tenhle můj koment je mlácení prázdné slámy a že jsi prostě troll, ale tak třeba si z toho někdo něco vězme.
    • Nejlepsi je si najit nejakeho recenzenta online, co dela review na youtube a sedne ti. Takze hnedka uvidis prvky o kterych mluvi. Pravda, taky bych obcas radsi psanou recenzi, ale nejakou kvalitni nebo alespon primerenou jsem necetl uz leta, natoz v cestine.
    • MrSanta
      Nezaujatost a objektivita - tam bych to neviděl tak černě. Hlavně být objektivní u recenze filmu/hudby/knihy/hry vlastně ani není možné. Když to vezmu na hru, tak by se daly objektivně hodnotit věci jako kvalita grafiky a plynulost hry, zda je možnost uložit si hru kde chci, nebo je tam pouze autosave apod. Zbytek hodnocení je ovlivněn spoustou faktorů. Autor se může "blbě vyspat", nemusí mu hra jít, může něco důležitého pominout a to může ovlivnit celé hraní atd. Jak říká Fuka, hodnotit filmy/hry objektivně nejde.
      Technické chyby, bugy a další - to je věc, která nemusí potkat každého. Když vezmu třeba Skyrim - z debat měl člověk pocit, že je to pomalu nehratelné. Mě to běhalo bez problémů, žádný game-breaking but, natož menší bug jsem nepotkal, draci mi nelítali zpátečkou. A když je hra rozbitá na cucky, tak se to napíše, viz PC verze posledního Batmana, která fungovala jen pár šťastlivcům.
      Časy se nehorší, to jen každá generace má pocit, že za ní bylo líp. Dřív taky byly chyby. Ale bez internetu si měl akorát články jednou za měsíc v časáku. Dneska nahodíš YouTube a hned najdeš videa s chybama, na webech se taky probírá každá hloupost. Je přirozené, že víc jsou vždycky slyšet ti nespokojení. A tak není problém získat pocit, že je to všechno v kopru.

      Osobně se recenzema neřídím, už dokážu z dostupných informací odhadnout, která hra mě bude bavit. A když si nejsem jistej, tak nekupuju. V dnešní době je toho tolik, že to stejně nestíhám hrát.
      V recenzích mi vadí (můj pocit), že se řeší věci jako grafika, hudba, příběh, umělecký dojem a kašle se na to hlavní - jak se to vlastně hraje. Vzpomínám třeba na recenzi na Mass Effect PC verze. Recenzent (nevim už kde) napsal, že na PC to nehrát na normální obtížnost, protože to je, díky myši a klávesnici až moc snadné. To se dneska nedozvím.
    • Veskoslav
      Řeknu ti malé tajemství. Rok 1996 se naprosto neliší od toho 2015, co se týče novinařiny, her a přístupu vývojářů ke hrám.

      Fakt by mě ksakru zajímalo, kde ty chyby v tom Zaklínači berete. Za 148 hodin, co mám jsem narazil na 4 grafické glitche a dva bugy. Ale ani jeden neovlivňoval hru jako takovou či nedejbože nešel nějaký quest dohrát. Ve svém elaborátu ala růžové brýle a všechno bylo lepší se přibližuješ k dalšímu ufňukánkovi slavnému Jackovi. Znám tolik her ze "starých" dobrých časů, co měly vysoká hodnocení a přesto měly chyby atd. Kdyby jsi to bral objektivně, tak MGS V by také nemohla dostat tolik kolik dostala, bugů je tam taktéž požehnaně, Skyrim i GTA V to samé. Ale tobě asi vadí jenom Zaklínač....

      A pár takových "legrácek", co měli herní legendy: Starcraft v 5. misi za Prottose se občas stalo, že na začátku mise se jednotky "teleportovaly" po mapě. Nebo drony v 3. misi za Zergy sbíraly místo 4 plyn 50 plyn. AoE II nešla občas dokončit I. mise za Saladina. Nešly totiž zničit brány u Egypťanů. On byl totiž nepřítel, ale brána se tvářila jako spojenec, takže se nejenom neotevřela, ale nešlo na na ni ani zaútočit. Diablo II to ani nemá cenu rozepisovat, občas ty "triky" jako kopírování předmětů od spoluhráčů a jiné srandy, co šly dělat:) A přesto jsou ty hry legendy a mnohdy s absolutním hodnocením. Novináři jsou stále stejní, nic se nezměnilo. Spíše si blbě pamatuješ;)
    • Zkus se podívat na kanál Worth a Buy na YouTube. Brit se s tím nepáře. Dal palec dolů Zaklínači 3 i MGSV. Je mu jedno, jestli kvůli tomu ztratí odběratele, prostě říká, co si myslí a nenechá se zmanipulovat okolím.
    • Inquisitor
      Tak tragicky bych to zase neviděl. Ale je fakt, že jsem se vždy v Levelu těšil na recenze totálních propadáků s hodnocením 1/10, to byla největší sranda a to už dneska neuvidíš. Nevim jestli je to tim, že se už takový sračky: nerecenzujou, nebo už na to nikdo nemá odvahu.
      Ale v podplácení redaktorů za účelem lepší recenze nevěřim.
    • Mart9
      V době internetu jsou pro mě nejdůležitější obecné ohlasy na hru od uživatelů v diskusích nebo lidí v podcastech (games, hrej). Pokud jsou pozitivní a hra mě dokáže zaujmout na první pohled na youtube (max. minutové video), až pak si čtu recenzi, abych se o hře něco dozvěděl.

      Tím částečně podepisuji tvůj názor, recenze pro mě v žádném případě není směrodatná a třeba známce 10 u Hotline Miami se musím zasmát, protože je to zkrátka srágora hra. Ale je to názor jednoho člověka, který má naprosto totožnou váhu jako ten můj, a tak je to potřeba brát. Recenze mi neřekne, jestli mám hru koupit, od recenze chci nějaké informace o hře.
      • hotline je dobra hra, nevim jestli na 10/10, ale kdyz se v ni clovek dostane diky hudbe a dobre rozjety akci do tranzu, tak dokonce vynikajici *5*
        • Mart9
          To se mi nestalo a hudba se mi vůbec netrefila do vkusu, takže maximálně 4/10.
    • kennyB
      V 90 letech ve hrách žádná chyba nikdy nebyla??? Psalo se o nich??? Ať už v časopisech, nebo kdekoliv jinde jsem se o těch chybách teda nějak nedočetl/nelyšel o nich a přesto jsem je ve hrách taky několikrát viděl. Že je vzaklínači obrovská technická chyba??? Dohrál jsem ho a na žádnou takovou jsem nenarazil. Neviděl jsem ji ani, když jsem se díval na několik lets playů. Ono totiž když hledáš chybu, najdeš ji všude a to ať už dneska, tak také v roce 96. Doba temna začíná jen s lidma, kteří tohle tenkrát nevnímali a dnes jsou kvůli tomu pohoršeni. Jem smutný z těchto lidí...
      • Lukass
        Tak ze tam neni chyba u tebe neznamena za tam neni ve skuteconsti, ja nemuzu dohrat 2 questy a o nespoctu glitchu ani nemluvim. Spis me jde o to ze vyjde 17 gb patch hra je vic rozbita nez pred nim a sbira plny hodnoceni, to ja proste nemuzu pochopit.
        No jo chlapce jenze v tom zminenim roce a nekolika dalsich letech udelali hry neskutecen pokrok a clovek si rikal jak to asi bude v roce 2015, ten je tady a technicka stranka her se krome grafiky vubec neposunula. Half Life 2 a jeho hratky s fyzikou, kde to dneska najdes, vzdyt dneska ses rad ze ve hre rozbijes okno. Podle toho jak pises sem mlade fogl, a to co pisu nemuzes pochopit.
        • Draken69CZ
          Takže chceš co patch to nová recenze? Recenzovala se hra tak jak vyšla nebo mají čekat až vyjde GOTY edice, zas to nepřeháněj.

          /"to ja proste nemuzu pochopit." tím bych to uzavřel.
    • Morraw
      Něvěřím v jakoukoliv nezaujatost nebo objektivitu v médiích obecně. Jak píšeš, stačí recenze na Steamu. Hráči to vždy napíšou tak, jak to je.
      "Herní web, který se nebojí napsat pravdu" - nevím jestli by to byl ještě klasický herní web, ale spíše blog několika lidí. A jedna recenze je furt málo od kohokoliv.
      • Lukass
        Mas pravdu, media obecne sou zumpa.
    • Draken69CZ
      Takovejch slziček na tak malém místě to je k *15*
    • Já si nestěžuji. Pokud si opravdu nejsem jistý tak si přečtu více recenzí, díky youtube můžu hru projít celou. Opravdu málokdy se spálím, naposledy to bylo u Assassins Creed III. Člověk nesmí hned podlehnout hype a radši si počkat.
    • Chim
      Ano.
    • Založ ten web.
      • J neco jako csfd pro hry.
        • Myslíš databáziher.cz? Pozdě *1*
  • N0isy

    Na App Store a Google Play vyšla vyšla mimoní hra Minions Paradise.

    To už si snad děláte srandu, ne?
    • Asi reklama, jinak tu demenci nechapu *12* *12* *12* *12*
  • Lukass

    Project Cars

    Chtel by si nekdo zajezdit sampionat s hraci z Ceske Republiky, pokud jo tak se ozvete.
  • Včerejší livestream o generování povrchu planet v Elite Dangerous

    https://www.youtube.com/watch?v=-Et5Ivi_yIg

    a tady čištý záznam prezentovaných videí, protože se jim stream při vysílání kousal

    https://www.youtube.com/watch?v=8jIrUQnUM0M
    • Fakt moc hezky. Skoda ze do tak solidne udelany kostry hry nejsou schopny dat nejakej poradnej obsah kterej by me u toho udrzel a za datadisk chteji 50Euro bez bety... diky tomu mi Elite dost zhorknul.
  • Lukass
    Zdarec tak me skoncil 5 dni ban, ani buh nevi za co sem ho dostal , asi za slovo pako.
    Ale k veci , budu sem psat slusne, bez urazek k tematu ale prosim at me mistni makaci vysvetli jak to vlastne je.
    Ja totiz fakt nevim, mam ban furt ale nevim za co, Veskoslav ma v kazdym prispevku sprosty slovo a vesele si tady pise dal, nechapu to!!!
    • ja tu jednu dobu dostaval bany i za uzivani slova konzolista, ale packovac/packovatel je zrejme politicky korektni
      • V tvém případě by bylo asi také vhodné zmínit, v jakém slovním spojení a kontextu bylo slovo "konzolista" užito...
    • Veskoslav mění IP dle nějakého prográmku viz jeho naklikávaní nebo platí redakci, takže ho nebanují.
  • Doom - nové screeny

    http://wccftech.com/bethesda-id-software-reveal-first-details-of-dooms-closed-alpha/
    • Lukyz
      To vypadá na BFG *14*
      • MrSanta
        Nejsem si jistej. Styl to má podobný, ale není to přesné. Jestli to nebude nějaký jiný paprskomet. Nebo to jenom předělali od toho letošního videa. Tam je BFG na konci ukázky z pekla.
        Viz obrázek: http://www.ohmygeek.net/wp-content/uploads/2015/06/DOOM-2016-BFG-OhMyGeek-610x341.jpg
      • kostejnesmrtelny
        Věru doufám, že to je BFG a nic jinýho nebude zabírat na monitoru tolik místa. Jinak to ale vypadá poměrně úžasně, hlavně ten cyberdemon je prostě *14*
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain vydělal za první den prodeje 179 milionů dolarů.

    Takze me radeji smazou nez by opravili nadpis??? Ty vole ta uroven zurnalistiky jde do ... asi to soudruh redaktor pochytil z novinek.cz kde hadam, ze profesne vyrustal
  • Veskoslav

    The Crew -Wild run beta

    UCRUK728W7ZZ
    RAQMMWHZG62V
    P9UCIYBT2AUV

    Vypněte si Capslock (Příspěvek obsahuje příliš mnoho velkých písmen (vypněte si CAPSLOCK)) Jo takové hovadiny se tady řeší.....
    • ringmancz
      bež se učit nebo něco hrát...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit