Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TW Attila

    trochu OT, ale dám sem par songu pro inspiraci (throat singing)
    https://www.youtube.com/watch?v=dh9HI4eudR8
    https://www.youtube.com/watch?v=1rmo3fKeveo
  • Dle současných recenzí, ta Zaklínač 3 nevypadá tak špatně a míra saturace záleží spíš na konkrétním počasí.

    https://www.youtube.com/watch?v=rbNIYBZBVSY

    https://www.youtube.com/watch?v=McI_PbjqWsg

    Navíc u takové hry jde o grafiku až úplně na posledním místě, kdo si tohle neuvědomuje, tak by měl raději sklopit hlavu. LVL je povrchní jedinec, který dokáže ocenit pouze to nejlesklejší pozlátko.
    • N0isy
      To jsem rád, že ti to příjde normální a fajn, když dříve hra vypadala takto:

      http://www.gamersyde.com/pop_images_the_witcher_3_wild_hunt-24103-1.html
      http://www.gamersyde.com/pop_images_the_witcher_3_wild_hunt-24103-2.html
      http://www.gamersyde.com/pop_images_the_witcher_3_wild_hunt-21529-2.html

      To asi nebude špatným počasím, nemyslíš?
      • Díval jsi se vůbec na ty videa nebo prostě jen plácáš?
        • N0isy
          Koukal jsem se na spoustu videí, jak z PC, tak i PS4 verze (AngryJoe, Jesse Cox atd.) a nic podobného jsem tam opravdu neviděl. Koukal ses vůbec na ty screeny nebo jen meleš? *3*
          • Obrázky co postuješ jsou naprosto irelevantní, když nikdo ještě neviděl jak bude vypadat PC verze na plné detaily v den vydání.

            Mnoho povyku pro nic...
    • jinak aspoň mohli zachovat atmosféru a neudělat z toho DisneyChannel. Už těch barviček je dost. Už nás několik let tímhle humusem zásobuje Blizzard, navíc teď máme KickStarter a indie barvičky jako Divinity či nejnovější Dungeons a samozřejmě x dalších. Pak tu máme nové Dragon Age a nezapomínejme na Moby. Všude barvičky a kýč, tak aspoń někdo mohl zachovat nějakou surovou atmosféru středověku.
    • vypadatá to prostě hrozně *3*
  • Keyz

    CD Projekt RED Dev on PC Pirates: “Day-1 Patch will be available to everyone, but please support us

    http://www.dsogaming.com/news/cd-projekt-red-dev-on-pc-pirates-day-1-patch-will-be-available-to-everyone-but-please-support-us/
  • MickeyMutant

    Vývojáři The Witcher 3: Optimalizace pro PS4 se nemusíte bát, naši kodéři jsou voodoo šamani.

    Magie už není, co bývala. Příště místo šamanů radši najmout programátory.
    • N0isy
      +1, ale zas tak zlý bych nebyl. Recenzenti hru hráli bez Day 1 patche, který má opravit spoustu chyb a frame dropů. Na GamesRadaru by tomu místo 8.5, pak dali 9. *3*

      Ale tu grafiku z minulých let už těžko něco vrátí...
      • Obrazem: Grafické porovnání finální verze Zaklínače 3 s trailery na hru z předchozích let.

        Ta hra je nekolikrat odkladana a zduvodnovali to prave tim, ze chteji aby to fungovalo zcela bez problemu, takze jakykoli patchovani je jen o tom, ze proste lzou a vydavaji stejnej smejd, jako vsichni ostatni. A specielne na konzolich se tezko muzou vymlouvat, ze to nemeli jak vyzkouset, kdyz je kazdej HW jinej. Znamena to jen a pouze to, ze to nevyzkouseli vubec.
      • hele oni měli hru už několik týdnu hotovou, navíc Day 1 patch má mít jen několik MB, takže žádné omluvy. Hypovali, hypovali a servírují nedodělanou sračkuu.
        • Keyz
          Souhlas... Navíc hra má být OK v den vydání... Nějaký kecy o tom "máme patch" jsou na nic. To měli mít předem a ne po recenzích.... To je neskutečné!

          Jinak to vypadá hůře než jsem čekal. Nejenom grafika a "tradiční" kecy předem jak to bude něco extra. To je lež jestliže vědí, že kvalitu kterou prezentují nebudou moci dát do hry....(tohle bych nečekal u CD projektu)

          Navíc údajně lehké boje atd... To vše se přibližuje americkým fantasy hrám pro tupce (aneb skrytý quest v DA:I)... Proto jsem měl rád Zaklínače. Bylo to jiné fantasy RPG a jestli tohle změnili (jakože to měnili již ve dvojce, protože nějaký amatér nadával jak je úvod obtížný), tak to teda nevím... To je mínus.

          Tohle je prostě bohužel klasika. Firma si myslí, že ten hlučný dav na fórech je nějaká reprezentativní skupina lidí a proto je musí poslouchat a měnit věci podle toho. Není! To je samé jako v politice. Psal o tom Petr Robejšek. Sice všude mají prostor lidi slepě hájí imigraci. Mají prostor v TV a jinde a proto si politici myslí, že oni snad reprezentuje voliče. Leda ho*no... Ale poté politik neříká věci jak jsou, neřeší se podstatu atd... Protože si myslí, že hlasitá skupina reprezentuje jejich voliče. Tohle je se opakuje i u jiných témat. Někdo kvičí v TV a najednou to je reprezentace občanů. Většinou to je ta akademická sféra, kde teoretikové kecají a mají velký prostor a tedy to vypadá, jakože skutečně kecají za lidi...

          Stejné to je zde, u her. Někde se kecá bez argumentů, ale hlasitě a proto si PR řekne "Na tom něco bude a tak to uděláme více easy" Jestli to takto skutečně je (Witcher 3), tak poté to je hnus. Je jasné, že hra bude většinou vychvalována (zejména na US serverech), ale pro znalce W1 a W2 to dost možná bude zklamání (viz ty polské recenze)....
          • N0isy
            Můžu jen souhlasit. Zrovna u CDProjektu bych to opravdu nečekal. Jsem z toho fakt smutný.

            Co se týče té grafiky, tak by stačilo, kdyby prostě na rovinu řekli, že to museli kompletně předělat, downgradovat. Ať už kvůli optimalizaci nebo kvůli konzolím, místo těch blbejch slibů, lží a podvodů, že se nic podobného nestalo. Vždyť se jen podívejte na tyhle 2 roky staré obrázky (takhle to ještě minulý rok vypadalo, existují screeny z 2014):

            http://www.gamersyde.com/news_images_of_the_witcher_3-13837_en.html

            Tuhle hru bych si zahrál, na tuhle hru jsem čekal. Ne ten sh*t, co nám prezentují teď.
            • Keyz
              To je ono.... Lži, kecy se tolerují.

              Tohle mě nejvíce se*e. Navíc je možné to co jsi napsal říci i nějak "diplomaticky". Nemusí říci "je to na ho*vno, protože konzole". Tak na*erou řadu zoufalců, kteří neunesou pravdu (jestliže by to bylo, protože konzole)

              Pak to má vypadat.. Recenze tohle neřeší, protože slibem nezarmoutíš a hlavně musí mít čtenost. I když je na tohle řeč, tak to má váhu 0,1 v hodnocení. Více je vše i chyby.

              Zatím to na mě působí tak, že CDprojekt chtěl vydělat co nejvíce a chtěl prorazit více v USA a jel klasicky jako další firmy. Udělal si průzkum, naslouchal na fórech (ta "reprezentativní" většina) atd.... Poté to udělal lehčí, lákal na super věci a sr*l na lidi kteří pomohli budovat jejich firmu, protože kupovali W1. No, jestli se toho prodá kupa (jakože ano), tak mohou použít Ubi styl...Soustředit se pouze na tu masu, která kupuje podle reklam a recenzí na velkých webech. Již budou mít z této masy základu lidí a na tu menšinu která kdysi dávno kupovalo a hltala W1, se mohou s klidem vy*rat. Již mají dojičku a základnu lidí.

              10/10 nejlepší RPG (tohle jsem slyším každý rok). *6*
            • nejhorší že oni osekali i tu atmosféru. Na těch screenech od tebe je to takové pošmourné, depresivní a současnost barvičky, barvičky a zase barvičky. Ještě otázka, jak je to s texturama u PS4, tam je nějakých těch 8GB DDR5, které pracují nějak dohromoady s grafikou nebo se pletu? Chápu, že to nemusí mít výkon na měkké stíny, telesaci, HBAO+ apod, ale ty kvalitní textury by nemusely být problém s tím HW, co má PS4. Dyť Witcher 2 měl kvalitní textury a já to rozjel na max s 1GB Vram krom toho super AA. Ptám se jelikož textury u Wichera 3 na PS4 jsou naprosto děsné...
        • jakubc
          Brzdi, to jsou trochu moc ostrá slova kvůli pár bugům a FPS dropům. Ta nedodělaná sra*ka sbírá jen pozitivní recenze a v průměru má zatím na metacritic 92 %...a několik absolutních hodnocení.
          • A? Ze dneska chorej mozek da desitku necemu, co nejde ani spustit, je bezny.
          • Keyz
            A?

            Je jedno kolik to má někde v recenzi, před vydáním hry.... Musíš řešit kde se to recenzuje atd.
            Je rozdíl, zda to recenzuje natěšený americký server, který slyšel o W1 pouze náhodou v době kdy byl W2...Anebo polský server, který sleduje hru od založení studia. Často do toho promítají osobní pocity a poté to vypadá jak to vypadá... Je to komentář autora, kde je nutné připočíst jeho předešlé názory apod.

            Také nemáme hodnocení hráčů, nemáme recenze pro PC atd... Zatím to má hodnotu 0. Nějaké recenze hlavního proudu které se řídí stylem hlavně neurazit a neubrat si čtenáře nemají smysl nikdy... To je logické. Copak si nějaký super-mega_web dovolí provokovat? V recenzi na hlavní stránce která je zaměřena pro široké publikum? Tohle je tenká hranice. I Top Gear měl probléme a nakonec to dopadlo špatně. Tam to ale stálo na těch borcích...
            • jakubc
              Aha, vypovídající hodnota je 0, takže mi pověz, proč ten hejt tady všude? Souhlasím s tebou, zatím to na PC nevyšlo a na konzolích tak obrovská hra zřejmě lépe vypadat nemůže, tak by se ostatní měli klidnit - přesně, jak jsem říkal, chce to trochu brzdit ve vyjádřeních.

              Nikde jsem neviděl stížnosti na příběh, svět a hratelnost, to je dobré znamení. To že hra vypadá výrazně hůř, než podle prvních trailerů, to je samozřejmě špatně, ale inteligentním lidem bylo od začátku jasné, že TAK dobře to prostě vypadat nemůže - i dvojka, opravdu hezká hra, je extrémně omezená v dohledu, kde cokoliv pár metrů od Geralta je taková impresionistická malůvka. Obrovský otevřený svět v grafice z trailerů... to by musela být podobná revoluce jako Crysis a na to CD Projekt rozhodně nevypadal a nevypadá. Navíc je dvojka i výrazně horší hra než jednička (atmosféra, volnost, soubojový systém), takže mně osobně bude stačit, když bude trojka lehce vylepšenou verzí dvojky v otevřeném světě a bez naprosto pitomého "skákání" na překážky a z nich.
          • A od kdy mají vysoká hodnocení od prvních recenzí nějakou vypovýdající hodnotu v rámci AAA segmentu her? Zejména u velmi očekávaných sequelů?
            Tím neříkám, že ta hra je špatná, nehrál jsem...jen mě trochu udivuje ta důvěra v první recenze u takovéto hry.
        • N0isy
          To je taky pravda. :)
  • Sniper: Ghost Warrior 3 nabídne otevřený herní svět.

    to říkali i o dvojce a hle jak to dopadlo *6*
  • V review si většinou stěžují na propady fps(ps4)a na ne moc povedený boj.Naopak dost kladně hodnotí qvesty,svět a příběh.
    • http://www.gry-online.pl/galeria/galeria_duze3/453065654.jpg
      Tohle snad není ani ten Witcher 3, jak byl na videu *15* . To NPC Nemá ani oči. Něco jako AC:Unity (kde to bylo ale ještě horší)

      No, začínají vylézat pěkné obrázky.
      • Te pysk ... to vypada hur, nez to co prezentuje Vavra jako prealfu.
      • Femto
        a není to schválně? Nemá je vypíchlé? *15*
  • Tak jsem zkouknul pár videoreview Zaklínače 3 na Ytube (zatím jen konzolové verze) a je fakt,že to nevypadá jako v dřívějších trajlerech a gameplayích ale na druhou stranu to zas neni nějaká katastrofa.
    • Vis, nejde o to jak to vypada, ale o to, jak to bylo prezentovano. A nevm jak to beres ty, a spousta dalsich, ale ja to beru tak, ze zde je zcela jednoznacna snaha o podvod. Podvod, vedouci k zisku. Protoze pokud prezentuju nejakej produkt v nejakym vyvojovym stavu, tak ocekavam, ze vysledek bude stejny nebo lepsi, a ne mnohem horsi. Ale to by holt nebyl milion predobjednavek, ze ...
      • Tak já předobjednávku nemám.Počkám až na víc recenzí a hlavně na víc videí a ohlasů.Do toho ještě nejaký ten patch a uvidí se.
    • Podle polské recenze to prošlo velkým zhoršením a také to má technické problémy. Boje jsou navíc lehké (asi ústup pro americké děti)
      http://www.gram.pl/artykul/2015/05/12/wiedzmin-3-dziki-gon-recenzja.shtml

      Zatím za mě W1 > W2 > W3
  • Witcher 3 - Obrázky z PS4 verze

    Varování: Je to hnus *11* *15*
    http://i.imgur.com/CDaOZPo.jpg
    http://i.imgur.com/4HnTUEc.jpg
    • Ten druhy screen celkem odpovida gameplay videim z ps4. To ze ten prvni vypada hur je jen dany lokalitou. Proste je to slaby HW a vypada to jako w2 na low detaily. Behem hrani to bude vypada asi lepe, ale zadnou slavu bych necekal.
    • Obrazem: Grafické porovnání finální verze Zaklínače 3 s trailery na hru z předchozích let.

      Hele, tos tipal z nejaky aspon 15let stary gamesky? ...
    • kennyB
      Kecy z pleci na dvě věci... nevím, kde jsi tohle vytáhl, ale meleš nesmysl. Podívej se na youtube...
    • Tohle je taky z PS4 -
      http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--M5pmugFr--/1248743196262716846.gif
    • Teda nevidím hnus, ale stále pěknou grafiku ať to běží na čem chce. Když se řekne hnus, tak pamatuju tohle http://bit.ly/1K4rA7Z Možná to není extra třída pro dnešní rozmlsaný miminka, ale zlatá dnes doba jak hry vypadají, zlatá.
      • Oproti těm ukázkám to je sarka rozdíl.... Zubaté stromy, rozmáznuté pozadí atd.. Vůbec stíny. Vypadá to ošklivě.
    • oktavius66
      To se mi nějak nezdá...Venku jsou už desítky gameplayů z PS4 a takhle to fakt nevypadá.
      • Femto
        tak si projeď tohle http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=10464&STR=5 Jako nic proti, kdybych to srovnal s jedničkou, tak trojka nebude na tom o moc lépe a rozhodně to nesvádějme všechno na PS4, viděl jsem na PS4 Dragon Age :I a vypadá skoro totožně jako na PC, viděl jsem Infamous a vypadá graficky aktuálně na rok 2015, i když vyšel loni na jaře. Neříkám, že je PS4 trhač výkonu, ale určitě to má více výkonu než PS3 a ty screeny jsou jak z PS3...
    • LV, maj gule a pouzivaj jeden nick
      • Femto
        ale má recht, vypadá to na úrovni Dragon´s Dogma. Ten první screen je na úrovni PS3...
        • bodejt, nextgen bublina splaskla uz v den vydani ps4
          • oktavius66
            No nevím... The Order 1886 je graficky úplně někde jinde. Nemluvím ani o Uncharted 4. Ta konzole má prostě výkon, ale mám takový pocit, že je chyba někde jinde. Spíše si myslím, že se to někomu nechce dělat aby to vypadalo všude stejně. Je zajímavé, že Playstation exkluzivity jsou vždy graficky uplně super a bez námitek. Viz. The Last of Us. Z té PS3 se na tu hru vymáčklo maximum a vypadalo to naprosto perfektně a téměř bez záseku.
            • Ta konzole ma vykon podprumernyho PC, ale na tom nesejde, hra muze vypadat slusne na libovolnym HW - samo v nejakych mezich. Z toho co se tu vsude kolem postuje je naprosto jasny, ze pani vyvojari se na to proste vykaslali, marketaci odprezentovali renedery, a mozna doslo i ktomu, ze pres (kolik 3, 4?) odklady se ve finale z hruzou zjistilo, ze to stejne na zadnym normalnim (= bez 4x SLI) HW nefunguje.

              A ja se ted neskutecne rechtam, protoze nekdy pred 1/2 rokem sem postul k infu o odkladu, ze to bude jeden megapruser. A voiala, je to tu.

              Ale samo, ovecky becely, ze to neni pravda, ze se hra musi jen doladit a optimalizovat a ze si radsi pockaj.
            • 2Jan: Na pozadi se v zadny hre nic nedeje, a je uplne jedno jestli je to tunel, nebo openworld. Zjisti si jak se to dela. Vzdy funguje jen to, co vidis, nebo je ve tvym dosahu. Vsechno ostatni ma tak maximalne nejakej ulozenej stav.

              Podotykam, ze me osobne na vzhledu vubec nesejde, a hraju klidne vizualne daleko horsi vytvory, pokud me zaujmou herne, ale tenhle vizual propagovat jako AAA hru, to si nekdo dela hodne velkou p.del. Mno ale co, hraci koupej, $$$ budou, tak co.
            • Srovnáš jiné hry. The Order 1886 je FPS koridor The Last of Us to samé. Koridor.

              Tam nemáš tak velký svět, kde se děje hodně věci na pozadí atd... Ten výkon tam prostě na tohle není. Když ty koridor hry jedou 30FPS a někdy jen 900P....

              Navíc SONY a MS platí těm kdo dělají pouze pro ně podporu aby to vypadalo co nejlépe. Prostě jím hodně pomáhají....Takovou pomoc CD Projekt nedostane ani nikdo jiný. Ne zdarma....
            • Femto
              PS3 stálo 18K, PS4 stojí půlku .)

              https://www.google.cz/search?q=infamous+second+son+graphics+beautiful&biw=1536&bih=758&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=wi9SVcihCorSU5GwgNAG&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ

              jinak učtítě to jde, když se chce, to mi nikdo nevymluví... Ale tak aspoň vím, že v klidu můžu ignorovat PS4 verzi u Zaklínače a zaměřím se na PC verzi.
            • C-BEAM
              nechci se zastávat konzolí protože jejich výkon je mizerný a nechci vědět co bude o 2-3 roky ale za místy skutečně mizernou grafiku Witchera3 je plně zodpovědný především CD Projekt RED (který nemá bohatou historii s portováním na konzole) a až následně slabší hw. V případě The Order je jasné, že šlo o maximálně vyladěný engine ušitý na míru PS4 s úzkou podporou Sony. Takový engine není žádná legrace a jen málo firem dokážou svůj engine takto odladit.
            • Jenže PS3 byla úplně jiná liga. Ten vizuální rozdíl mezi hrami ze začatku a na konci životního cyklu PS3 byl velmi značný díky cell architektuře, která nebyla moc snadná na zvládnutí, ale skýtala velké výkonnostní rezervy. Nemluvě o tom, že když X360 a PS3 přišli na trh, tak to byly velmi výkonné kusy HW na které se steží chytaly ty nejvýkonější PC.
              Situace s PS4 a X1 je ale uplně jiná a konzolím dochází dech už od začátku. Exkluzivka Order sice vypadá lépe než multiplatform W3,ale stejně se o žádný zázrak nejedná. To co nakonec vydali je minimálně o třídu horší, než to co původně prezentovali.
              Nemluvě o tom, že Order je koridor a ještě k tomu exkluzivka. Bylo by to celkem smutné, kdyby to vypadalo hůř.
  • W3

    Někdo psal v komentáři u toho gamespotu, že prej jeden konec zahrnuje smrt Geralda. Někdo z mnoha kdo to hráli ale moc kecal.

    Jinak podle recezentí to nemá tak hloupé a generické questy jako opěvované Dragon Age. To je dobře u tak velké hry.
    • ja četl že zemre v každem konci protože to ma byt poslední díl. ono tam tech koncu neni zas tak mnoho a liší se jen kozmeticky (treba jestli prežijou i vedlejší postavy jako cyri a pod.). Ale Geraltuv konec je dany napevno /pozor spoilery
      • Femto
        *3* to je blbost, to ti nikdo neuvěří tady. U jednoho konce budiž, ale u všech by to bylo trapné, když už ho jednou oživili a potom by ho zase zabíjeli. *7*
  • Joshua

    BoxesWithGuns 2x

    Desura key: SF4IP-7WWU7-TRPC7-Z2QAD-40440
    PM76B-7V4NA-RQ9J5-WQ3US-ATHDK
    • Draken nema Desura acc? Nebo zapomnel podekovat?

      *1* *1*
      • Draken69CZ
        Já děkuji vždy, fandím bratrům Slovákům.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit