Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • WhySoSad
    Zdravim herni obec, blizi se nam witcher a ja budu muset z gtx 660 prejit na novejsi nvidii.

    Jak to tak ale byva tak se nemuzu rozhodnout, rozpocet mam kolem 7000, v tehle cenove hladine jsem koukal hlavne na gtx 960 nebo gtx 770. Se 770 bych se do limitu nevesel, tak jsem koukal spis po novejsich bazarovkach. Ma smysl jit do starsi rady s trochu lepsim vykonem ? Jak velkej a podstatnej je rozdil mezi 128 a 256 mb sbernici ? A obecne, da se cekat od novejsi rady do budoucna neco vic ?

    Proste potrebuju radu do ceho jit a proc, takze diky :)
    • Draken69CZ
      Už se nemůžu dočkat až dorazí LV426 *15*
      • Jack1947
        Tjn, ten mu doporučí 980 radši i novej zdroj. ( Což zase není tak marné). *4*

        Tak už dorazil, a ta 960 není špatná. (sám jsem o ní vlastně uvažoval před 770, kdyby teda byla v prodeji no dřívú.
        • Draken69CZ
          Tak on neradí špatně, jen je omezen jen na jednu značku, ale co tam jde spíš o ten způsob jak to občas dovede.
          • Jack1947
            Tjn, protože když on má to tak počítá s tím že každý by měl mít to samé, atp...

            Všechno ostatní jsou sraččky. (nechciho pitvat že).
    • Pokud delas upgrade jen kvuli witcherovi, tak bych na tvem miste pockal jak to bude vubec chodit na tvem stavajicim HW. Jinak momentalne se vyplati pockat na co prinese dx 12, tedy nekam do poloviny pristiho roku. Prip. jestli sezenes za dobrou cenu gtx 970 / r9 290, tak bych do toho taky sel.

      Kazdopadne bylo by dobre napsat i co mas za cpu a ramky.
    • frag.ment
      S takovými otázkami mazej na weby zaměřené na HW a nepruď s tím tu. A co se týče opět těch hádek dole kolem PC a konzolí, to už je opravdu trapný. Prý bych neuměl ani nastavit grafiku na PC. Házení lidí do jednoho pytle aby se mohl nějakých pár slaboduchých jedinců považovalo za Mastery, že umí kliknout na Options a nastavit si vše na max, kdy jim to stejně nepojede, mě už fakt nebaví. Doufám, že se dožiju času, kdy se bude konečně řešit, hratelnost a dojmy hráčů. Grafika a zvuk jsou důležité, ale mě bohatě stačí grafika na PS4 i PS3. Jinak patřím ještě ke generaci, kdy se hrálo na PC v DOSu, nastavoval se autoexec.bat a config.sys, aby se hra vůbec rozjela.
      • WhySoSad
        Proc bych mazal na HW weby ? Snad proto mame na hernim webu diskuze, tak proc se nepobavit o hardwaru ? Tvoji narazku bych pochopil kdybych se ptal jestli na knedliky hladkou nebo hrubou mouku, takhle fakt ne...

        A co vubec placas o hadkach mezi pc a konzolema, v celym vlakne o tom nepadlo jediny slovo, takze pokud nemas co rict k tematu nebo se chces hadat tak kloboucek a ahoooj
      • Jak jsi napsal. Je to o preferencích.
        Někdomu stačí skutečně 30 FPS a základní grafika a je spokojen. Ale co je horší...Konzole se dlouhodobě nevyplatí, protože jsou dotovány a vydělávají na hrách a předplatném. Ledaže by jsi hrál pouze hry z předplatného. Kupovat nové hry je velá část jejich výdělku. Nemluvě o nutnosti mít to 5 let + a tedy ke konci se tam dívat na ošklivé hry atd. Prostě konzole.
    • Keyz
      U HW to máš jednoduché podíváš se na testy a hotovo. Co máš za CPU?

      Sběrnici je lepší mít větší. Za ty prachy ber nové AMD (jestli na to u tebe stačí zdroj). Ty se vyplatí více do 7000 Kč. Jestli tedy chceš novou kartu.
      Sapphire R9 280X VAPOR-X. Tento model, protože má dobré chlazení a to je u této karty potřeba. Také je silnější než běžný model a silnější jak GTX 960.

      GTX 960 má menší spotřebu, jestli tohle vyžaduješ anebo máš slabší zdroj tak pak to.
      U bazaru máš vždy riziko... Zase možná seženeš ještě lepší kartu.

      Nvdia se "vyplatí" u té nejlepší třídy kdy prodá lepší výkon jak AMD / stejný ale z výrazně menší spotřebou. U střední třídy výkon podává slabší. A u her jde hlavně o ten výkon. Na to AMD potřebuješ 600W zdroj s jedním 6pinem a jedním 8pinem. Ten se doporučuje.
      http://www.czc.cz/herni-graficke-karty/produkty#q-c-1-f_2027483=sRadeon%20R9%20280X&q-c-0-f_2027481=sAMD Ten ve slevě je super. Jestli ale máš pevný limit tak i ty levnější.
      • WhySoSad
        Mam i5, 3,1ghz, je to uz takz na hrane, ale musi zatim stacit

        Ja bych radsi nvidii, uz kvuli physhx atp, nemam holt s konkurenci moc dobry zkusenosti. Nizsi spotrebu vylozene nepotrebuju, zdroj mam 500w
        • Keyz
          Jestli máš 500W bral bych tu 960. Výkon je podobný 770 a budeš to mít nové v záruce.
          http://www.techspot.com/review/956-dying-light-benchmarks/page3.html

          Tady vidíš jak silný zdroj se doporučuje a jaké kabele potřebuješ: http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page362.htm

          Ber tu se 4GB pamětí. Třeba dragon age využije skoro 4GB:
          http://www.hardwarepal.com/dragon-age-inquisition-benchmark-mantle-vs-directx/
    • Ja sem kupoval 960 gaming pred 14 dnama a su spokojene, karta je uplne ticha a vsechny hry zvlada na high v 60FPS, treba Alien Isolation uplne na max 120-130 FPS. Far Cry 4 tam uz je trochu problem na High, ale za to bych rekl muze horsi oprimalizace na vyssi graficky nastaveni.
      Bazarovku bych urcite nekupoval , a AMD bych nechtel ani zadarmo, staci cist vzdycky fora po vydani novejsich her AMD proste nefunguje.
      Ale rozhodne nejsu zadne odbornik abych mohl nekomu radit.Rozhodnout se musis sam podle recenzi rad odborniku atd.
      • na forach vacsinou kricia ti, u ktorych je problem medzi stolickou a pocitacom :)
        nefungujuce ovladace priznal aj jeden byvaly nvidia programator, musia suplovat pracu hernych programatorov
        a beznych 60 FPS je len tvoj vymysel, tj klames

        http://www.cnews.cz/testy/megatest-19-grafickych-karet-v-21-hrach-vse-podstatne-od-4000-do-30-000-kc
        • Jinak je to stredni trida, a tak nemuzes cekat zazrak, logicky. Me ale karta za cenu 6200 prijde v pohode.
        • Nevim proc bych mel lhat, kartu mam v PC a tak vim co zvladne a co ne.
          Metro LL na high, full hd, akorat vypla tesalace, a skoro vsude drzi karta 60FPS, pri narocnejsich scenach je tam pokles i tech 7 snimku, ale prevazne jede hra v 60FPS, kdyz se vypne VSync jede hra prevazne mezi 60- 75 FPS.
          Klidne sem napisu i podrobny nastaveni Farc Cry 4 pri kterym hra drzi stabilnich 60FPS
          • Hrajes nejspis bez AA nebo s mensim rozlisenim. Pak ty vysledky sedi.
          • neviem ci si si pozrel ten link, ale tvoja gtx 960(tam je OC) ma bud 120 FPS v hrach, kde vsetky hry maju okolo 100FPS alebo 30-40-50 a vynimocne 60 FPS (vacsinou 35-45FPS) co je malo, to ma takpovediac aj PS4 :) Farcry 4 tam ma priemernych 45FPS
            preto sa mi zda 6200kaciek za tu kartu vela
            • Jak pisu nahore, ty testy sou vsechno na ultra, to nemuzes cekat od stredni tridy takove vykon.Nikde sem taky nepsal ze me FC4 jede na ultra.
              Me jedou vsechny hry na 60FPS, vypnu nejake efekt, treba tu tesalaci v MetroLL a hra ma 60FPS.
      • Jo a bez urazky, ale Jacka vubec neposlouchej.
    • cenovo sa dnes oplati R9 290, gtx 960 urcite nie, ta karta uz ide na doraz aj teraz, bohvie co s nou W3 urobi
      • WhySoSad
        Chci nvidii, ta co jsi napsal uz leze pres 9k a za to by byla i 970
        • spominal si tam, ze si pozeral aj bazarovky, preto som hodil tu r9
          na tvojom mieste by som pockal, ci nevydaju gtx960ti alebo nieco take, vykonovo medzi 970 a 960 ked uz chces tu nvidiu (pocitam ze v case ked vyjde nova amd rada)
          • WhySoSad
            Tak jako 2 mesice si klidne pockam, ono do te doby stejne zadna vetsi hra nevyjde... myslis ze se do te doby muzeme dockat 960ti ? To je myslim jeste dost brzo ne ? Taky by me zajimalo jakej to bude rozdil proti me soucasne 660 OEM, ktera ma 1,5 gb a 192bit
            • Jack1947
              Rychlost jader 7010mhz? *8* to se mi nějak nezdá.
            • WhySoSad
              A kdyz je rec ze 2gb Uz je na hrane, tak co toto ?
              http://www.czc.cz/msi-gtx-960-gaming-4g-4gb/168790/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Graficke_karty&utm_term=MSI_GTX_960_GAMING_4G_4GB
            • Jack1947
              Čekat je fakt nesmysl asi, když víme jak vrtkavé t s korunou je.
            • je to len moj sukromny nazor, podla mna si Ti drzia ako konkurenciu proti AMD, zatial nemaju dovod nic nove vydavat
            • No ja bych teda s koupi nevahal, vsichni vime jak je to s dolarem. Aby ta karta pak nestala vo 2000 vic.
      • Jack1947
        Nechtěl bych 960 hlavně kvůli paměti protože 2gb je fakt tak tak, jinak je to střední třída no a taky od toho nikdo nic velkého nečekal.

        Na iupgrade to není vhodná doba, bůbec (poděkujme čnb) s tou cenou 770gtx zachvíly nebude k sehnání.

        960gt by měla smysl kdyby, byla ve dvou a více sli variantě. Jinak asi ne.
        • jakubc
          Jacku, nemel hlouposti prosím, SLI se vyplatí právě hlavně u karet s dostatečně velkou pamětí, takže když 2 GB jsou už taktak, tak je jasné, že to není správná volba.
          • Jack1947
            9600/8800GT a to byla 512 základní verze s 256bit sběrnicí se doporučovala tehdy do sli, ty karty s dostatečně velkou pamětí jsou drahé tak nevidím problém proč by nemohl někdo mít 2 karty za cenu jedné velké. I když to může být žrout ale s tím se počítá.
            • jakubc
              Třeba proto, že ta paměť se nesčítá? Takže u SLI tě bude paměť u 2GB karty limitovat...
  • Levl podvadi :D

    http://podvody.net/level-250/

    Musim se tomu typkoj smat uplně ho vidim ajk tam má tech 20casopisu :DDD
    • Keyz
      Do toho ten komentář pod článkem:
      "co jineho cekat od českých podnikatelu" *15*
      • Jack1947
        2 blbouni na jednom místě se sešli aby si postěžovali, btw co to je vůbec za tu stránku podvody není to zase další výpload JDho který už neví jak více by pošpinil Level. *7* *12* *15*
    • Docela by me zajimalo co mu na to napsali :D
    • frantisek_nejezchleba
      víc mě teda zaráží komentář toho pana Jelinka. :D
  • Hry na dlouhou chvili

    Doporucte prosim neco na Android co by me mohlo bavit na dlouhe a nezazivne ceste. At to prosim neni F2P (radsi zaplatim za poradnou hru) a at to neni tower defence.

    Diky
    • a co tak ...knihu? :)
      • Knihy si beru taky ale nejsem az tak vasnivej ctenar abych cetl 5 dni za sebou cely den a chtel jsem si i neco zahrat.

        Diky vsem za tipy.Kdyby vas jeste neco napadlo tak sem s tim prosim :D
        • Tilwaen
          Trochu poupravím skavenovu otázku: co takhle gamebook? :-)

          A aspoň žánr zhruba víš? Logické hry ano/ne?
          • Nejradsi nejaky roguelike ale bojim se ze ty nejlepsi uz asi mam... Shattered Pixel Dungeon a Wayward Souls. Stahnul jsem si jeste z GP "Out There" a mimo zanr jeste Breach and Clear tak snad bude do ceho pichnout. Co se logickych her tyce tak to me moc nebere.



            Na gamebook se citim moc starej :D
          • Jack1947
            Ty jsou na mobilu to nejlepší! dobrá byla ta hra nevzpomenu si na název na způsob incredible machine. *4* Možná i zadarmo.
    • Rejsek
      Dream league soccer, pokud by te bavil fotbal. Je to sice free, ale neprijde mi, ze by zidacky zadal penize. A to se f2p taky vyhybam svinskym obloukem.
    • https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ubisoft.mightandmagic.heroesiii
    • Za mě tohle, je to dokonce i česky https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ubisoft.mightandmagic.clashofheroes&hl=cs *3*
    • Draken69CZ
      XCOM®: Enemy Within
  • Jack1947

    Battlefield 4 obdrží v květnu DLC, které přidá 5 nových zbraní a mód Gun Master.

    Hmm, žádná nová mapa really shame isnt it? Gun mod (DM) s získáváním zbraní má i cod několik let ale to asi nebude ten případ nebo ano? *4* Jsem zvědavý na hartlajana DLC až oznámí. *3*
  • frantisek_nejezchleba

    Life is Strange 2

    uuffffff.... tak to je skoro jak polití vařící vodou. Sešup dolů od chvíle, co se člověk sejde s Chloe. Ještě jsem to nedohrál, tak snad se to ještě spraví (pro ty co už hráli: zkysnul jsem u [nelogického] hledání flašek, nebavilo mě modrovlásce [nelogicky] ukazovat schopnosti, vadil mi její [nelogický] jek na kolejích a navíc se mi díky bugu restartovala PS3).
    • frantisek_nejezchleba
      tak jsem to dohrál... a nemohu se ubránit pocitu, že se při vývoji autoři dostali do solidní tísně, kdy při testování zjistili, že jejich výtvor je tak krátký, že není hoden samostatné epizody. A tak se horkou jehlou spíchly „mezihry“ s hledáním flašek a střílením. A při jednom se ponechala i nekvalitní scéna s vlakem. Doufám, že v recenzi zde na Games dostanou autoři zasloužené pokárání.
    • Jack1947
      Nevím, ten zlom teda nic moc čekal hsem možná více to lepší bylo už GOT3 tam se to pěkně vyvrbilo. *4*
    • Fremencz
      Jo ta část mě taky nebavila,ale nelámej nad tim hůl ten konec to napraví.
  • ucho

    slevový kupon

    jestli někdo uvažuje o koupi PS4, třeba s Bloodborne, na Mallu stojí 10890,-. mohu poskytnout slevový kupon na 1000,-, tedy by to mělo vyjít na 9890,-
    • To je porad o 9890 korun vic nez ma ten kram hodnotu. *3*
  • Ahoj, kdyby vás zajímal zpětný pohled na Die Hard Trilogy - tak tady je https://www.youtube.com/watch?v=3jdNMYu0rw0&list=PLbUQ5zxJsw1L3mO3tRnefSZQzsV9oheOt
  • homeles8

    Rockstar zjišťuje, proč u PS4/Xbox One verze GTA V došlo po aplikaci patche ke zhoršení grafiky.

    Divím se že se to neřeší od tý starší bleskovky, že takovej patch vydali. Každopádně co si o tom konzolisti myslíte? Jde na konzolích hrát se starší verzí hry? Nebo vám to nevadí? Tyhle komprosmisy jsou největší mínus konzolí, ani nemáte možnost si připlatit za lepší výkon, jako na PC.
    • smutny je, ze kvuli zmene grafickych detailu potrebujou patch

      uz par desitek let je standard, ale jen na pc, ze uroven detailu si muze volit hrac sam v nastaveni

      takze bud muze on@novat na detaily nebo fps, konzolista musi on@novat jak vyvojar piska *5*
      • ucho
        tak já se přiznám, já bych si snad ani to nastavení grafiky nedokázal změnit. a fps bych tolik neřešil, těch 30 bohatě stačí.
        • Jistě, že stačí. Ale najdou se bohužel blbci, kteří ti to budou chtít za každou cenu vyvracet.
          • Blbci co tvrdi, ze 60 je vic jak 30. Hrozni blbci... *3*
        • 30 fps je zbytečný luxus. Filmvých 24 snímku za vteřinu bohatě stačí.
      • 90% konzolistu je, jak to rict slusne, no jednodussich.
        Voni by si ani grafiku ve hre nedokazali nastavit.
        Legracni je i ta kauza s GTA 5 kdy jim FPS padaji az k 20 ale na diskuzich ovecky Sony blijou ze jim to jede v pohode.
        Ja nechapu jak ty konzole jeste nekdo muze obhajovat, nebo brat vazne, predrazena sr@cka co neutahne ani 30FPS v 900p, fakt uzasny.
        Nejhorsi na tom je ze jim uz tech 20-30FPS prijde normalni a sou schopni to obhajovat.
        • He7he
          Přednáška o jednoduchosti v podání tágového odborníka, učitele a zástupce proletáriátu? A pak, že není sranda...
        • ale zas maj malou spotrebu elektricky energie, nejsou to po vsech strankach spatna zarizeni *5*
          • Pravda, nejsou po vsech strankach spatny. Jsou spatny jen po tech dulezitych. *15*
  • Tak to na novou Zeldu letos nevypadá :( https://www.youtube.com/watch?v=C6Pzdl1wdUM
    • jakubc
      Co se dá dělat, jestli to ale má být o tolik lepší, než kdyby to vydali letos, tak je lepší si počkat.
  • frantisek_nejezchleba

    John Oliver a EA Sports

    https://youtu.be/pX8BXH3SJn0?t=18m33s
    • Akorat ze ten dil nema skoro nic spolecneho s EA, takze nechapu cos tim chtel rict.
      • frantisek_nejezchleba
        jen jsem tím odkazem, který tě přesune na daný čas, chtěl sdílet humor.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit