Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ArcheAge

    Malý tip pro Games, čemu věnovat pozornost: ArcheAge má 2 týdny po spuštění plné verze asi 2 miliony registrovaných hráčů (NA/EU).
    • Veskoslav
      Další Japonsko/korejské MMO, kterých jsou tucty. Ničím nezajímavé, opět s F2P modelem, co bude fungovat na P2W základu.
      • Dost možná, ale oblíbené téma=návštěvnost a tahle hra tu s námi pár let bude. Navíc ArcheAge má sice základ z obyčejných korejských MMORPG, ale přidává trochu té nadstavby v podobě hráčských obydlí, hráčské ekonomiky, plavení po moři, létání na kluzácích a tak dále. Což nevysvětluje ten počet plusů, co mi někdo zřejmě naklikal, za což se neomlouvám, protože za to nemůžu. :-)
        • Veskoslav
          V pohodě, nereš. No mě to přijde jako kombinace Aionu, GW 2, 4Story a kdo ví čeho ještě takový kočkopes, kdy pejsek s kočičkou vařili dort. Navíc soubojový systém mi přijde dost nudný a nezáživný. A po grafické stránce taky žádná sláva. A jak jsem viděl "ithem" shop, tak se tomu vyhnu raději obloukem. Jako beru, že to nějaký úspěch mít bude, ale nemyslím si, že by třeba po měsíci zůstal takový počet hráčů. Většina si to založí spíše k vyzkoušení a jde dál.
          • V grafice a soubojovém systému máš naprostou pravdu, ale item shopy už jsou dnes snad všude. Zároveň bych tu hru tak nepodceňoval, protože podle reakcí z betaverzí je po takové hře velký hlad.
  • Tafaraj

    Battlefield Bad Company 2 je nyní pro majitelé zlatého Xbox Live členství k dispozici zdarma, avšak z důvodu nedostupnosti serverů si užijete pouze singleplayer.

    Neasi..takhle se to dělá....plaťte GOLD ať můžete hrát online, semtam dostanete hru..která pujde jen offline :D
  • Obrazem: Unikly screeny z PS3 verze Alien: Isolation.

    No fuj (pardon jestli jsem urazil majitele PS3, ale tohle je opravdu slabota).
    • ucho
      asi jen chabý pokus o trolling, protože ty screeny náhodou vypadají velmi slušně. ta scéna je detailní, je tam slušná práce se světly. v pohybu to bude hodně dobré. na to, jak starý kus hardwaru to je, to vypadá parádně.
      • To si děláš srandu? Vždyť je to hrozná mazanice bez detailů a hra se světly? Myslíš ty primitivní volum. a ten černý čtverec co má být stín ? Pořádně se podívej na obrázky z jiných verzí. Nevím, jestli si chceš obhajovat svoje nebo jsi zvyklý z konzole na nižší kvalitu, ale ta hra vypadá opravdu bídně, takový Dead Space nebo jiné podobné hry vypadají teda líp. A navíc tohle je koridor s malýma místnostma, opravdu fail řekl bych.
        • kennyB
          Fail jsou ty tvoje komentáře. V pohybu jsi to neviděl, ale podle pár obrázků to soudit nejde. Mimoto, ta konzole vyšla před cca 8 lety, tak je paráda, že to na ní ještě vydali. Kolik her hraješ ty na 8 let starou grafárnu???
    • Tafaraj
      Mi přijde, že to dělaj schválně....třeba FIFA 15 na X360 vypadá jak FIFA 2001 na PC :D
  • Veskoslav

    Mortal Combat X Quan Chi

    https://www.youtube.com/watch?v=czVS-hW8WC0
  • Battlefield Bad Company 2 je nyní pro majitelé zlatého Xbox Live členství k dispozici zdarma, avšak z důvodu nedostupnosti serverů si užijete pouze singleplayer.

    skoda, ze tam je region lock. Uz tak byva pravidlem ze hry z xbox live gold me jdou stahnout jen ty mensi skakacky a jakmile je to neco AAA, tak : region, this console, wont be downloaded
    • WhySoSad
      Co máš za region ? Já si nedávno měnil z UK na CZ a jde mi to všechno stáhnout bez problému...
      • no ja mam USA.. takze problem bude v tom ze mam USA ucet a pritom jsem v cesku ?
        • WhySoSad
          To nevím, to bych kecal... Zkus si to přehodit na CZ účet, máš to za minutu hotový, já s tím žádný problémy nemám.
          • ok diky kamo.. ja uz jsem si to chtel dat davno na cz ale ponekud me odradila slozitost toho kroku
  • MickTheMage

    Na aktualnu temu ;))

    Osvetovy
    http://www.kulturakriplu.net/gender-a-pocitacove-hry-nie-je-to-len-o-hrach/
    • Vrook
      Ja třeba nechápu, proč se v naší (západní) společnosti tolik řeší otázka genderu a neustále se poukazuje na nějakej sexismus (zdaleka ne jenom ve hrách, ale například i ve sféře řízení podniků, v politice a podobně), když jsme očividně dospěli za posledních 100 let do fáze, kdy individuální svoboda téměř naprosto nuluje nějaký genderový nerovnosti už ze svého principu a to obousečně - tudíž začnou-li aktivisti zkrze politiky na nejvyšší úrovni otupovat to ostří, které stojí proti nim, chtě nechtě tím budou paradoxně otupovat i samotnou svobodu jedince na vlastní názor a projev, protože otázka genderu neni nic jiného než otázka názoru. Teď nemluvim samozřejmě o poukazování na problémy ve hrách, o čemž píšeš ty, poukazovat si každej může na co chce. Mluvim o reálných kvótách na počty žen v politice, v řízení podniků jak státních tak soukromých, o regulacích a podobnejch nesmyslech.
      Osobně bych aktivistům za rovnost pohlaví doporučil neztrácet čas napravováním něčeho, co není rozbité, a zaměřit se na něco, kde se toho dá napravit kam až oko dohlédne, a pokrytecky to nepřehlížet. Pokud je otázka genderové rovnosti otázkou humanismu v podstatě bez hranic, což mi valná většina aktivistů potvrdí, proč se tolik zaměřují na západní civilizaci a tak málo třeba na islámský svět? Tam by se dalo poukazovat až až. *3*
    • https://www.youtube.com/watch?v=heIH9vfwKBM
    • Mick má samozřejmě pravdu (vycházím z jeho komentáře, ne z článku). Preference získáváte jednak geneticky a jednak v průběhu života na základě zkušeností. To je neurologický fakt.
      • Otázka je jaký vliv má propagace určitých genů, preferovaní určitých ženských vlastností, řekněme, že si budeme volit jen zrzavé ženy (já vím je to přehnané, navíc ignorujme fakt, že zrovna tenhle gen způsobující zrzavost asi není specifický pro jedno pohlaví), jestli pak všechny ženy za x generací nebudou zrzavé, čili jestli jsme si za ta léta nevytvořili genderovou nerovnost na obě strany sami. (zase hloupější přirovnání: se podívejte kolik ras psů jsme vyšlechtili za těch pár tisíc let) A pochopitelně to platí i pro muže, že ženy mají také preference které formují naše pokolení, což v ideálním případě by společenský tlak mohl způsobit to, že by se trollové stali nepřitažlivými (ještě víc) a postupně vymizeli :D
    • MickeyMutant
      Máš to blbě, Micku. Protože vycházíš ze špatných předpokladů. Preference jsou vrozené, ne získané.
      • Veskoslav
        Bullshit. A jak je máš vrozené? Geneticky? Preference jsou dány tím, že každý si je utváří na základě získaných poznatků, z reakcí okolí atd. Vrozenou můžeš mít srdeční vadu nebo vadu řeči,ne preference... *7*
        • MickeyMutant
          Vrozené toho máš mnohem, mnohem víc. Viz reakce na Micka.
          • Vrozené >>>> získané, doporučuju vygooglit "David Reimer".
        • Jistě, že geneticky. Poměr hormonů, charakter/povaha/vkus totiž také určují preference.
          • Veskoslav
            Víš, že charakter, povaha a vkus není dána geneticky....Nikdo nemá předpoklad, že tvůj otec je zloděj, budeš zloděj. Tvoje matka je mrcha, budeš taky mrcha. Tvůj otec je cholerik, budeš taky cholerik. Dědičně můžeš "získat" větší šanci v oblasti závislosti například (gambling, alkoholismus atd.). Ale to, co jsi ty vyjmenoval, to nemá geneticky dané ani kdyby ses na hlavu postavil. Nesmíš věřit babičkám, když ti budou tvrdit, že máš povahu po mamince, že jsi takový hodný klouček....
            • Já nevěřím babičkám, já věřím psychiatrii, psychologii a neurologii. Doporučuji ti začít studovat. Otevře ti to oči.
          • A v neposlední řadě také inteligence. Ale těch proměnných je hrozně moc.
      • MickTheMage
        Prave to nie je pravda. Vrodene mas len iste biologicke predpoklady, avsak zvysok ziskavas socializaciou v spolocnosti.
        • MickeyMutant
          Kluci jsou od narození orientovaní technicky, holky sociálně. Kluci řeší problémy násilněji, mají rádi vláčky a auta, neztratí se v lese. Holky se líp učí, povídají si s kamarádkami o svých problémech, líp odhadnou, co si kdo myslí. Kluci i holky si nakonec slušně osvojí většinu schopností z druhé skupiny, ale i pak holky naboří auto spíš při couvání, zatímco kluci spíš při telefonování a zbytečném předjíždění.

          Hry jsou ve své většině boj, řešení logických problémů, orientace. To je převážně mužská doména. Tam, kde se staráš o rodinu a společenské aktivity, jako třeba série The Sims nebo kde se pracuje s jazykem, jako třeba Scrabble, tam to víc táhne holky. To je hlavní důvod, proč jsou videohry převážně mužskou záležitostí, proč je v oboru méně holek. Tuhle příčinu ve svém textu totálně přecházíš, proto to máš blbě.
          • MickTheMage
            To je prave to o com som pisal. Su to rodove stereotypy, ktore nemaju opodstatnenie v prirode. Biologicky su dane len zakladne potreby. Vsetok zvysok vychadza zo socializacie cloveka v spolocnosti. Ked su rodicia vychovavani k tomu, ze modra je dobra pre chlapcov a ruzova pre dievcata, tak tymto smerom vedu aj svoje deti. Je to presne ako s tymi pocitacmi a hrami. Jednoducho ak rodicia vedu chlapca k pocitacom a dievca nie, nakoniec ostanu mimo ich oblast zaujmu. Rodove roly su sice len castou socialnych rol, ale hraju velmi dolezitu ulohu pri socializacii. A ty vychadzas prave z tychto rodovoych stereotypov, ktore (este raz sa zopakujem) nie su biologicky dane. Tieto stereotypy su socialnym konstruktom viazanym na historicko-kulturne pozadie (ostatne to tiez pisem v tom clanku).
            • MickeyMutant
              Bohužel, nebo bohudík, je to úplně jinak. Ženské a mužské rozdělení preferencí je jasně zřetelné už po narození. Úzce souvisí s hormony, testosteronem, s činností mozku. Samozřejmě se dotváří a vyvíjí v průběhu života, ale jasný směr je určený už v děloze. Seriózní vědecké studie to potvrzují. Příčinou nejsou sociální stereotypy, příčinou je biologie. Stereotypy mohou už jen posilovat, ale ne způsobovat.

              Ber to tak, že Kamerunci mají větší pen!s a Japonci zase dosahují lepších výsledků v IQ testech*3*
          • Veskoslav
            Tyhle všeobecné kecy, že kluci mají modrou barvu, auta a řeší vše násilně a holky mají růžovou, panenky a řeší to slovem jsem myslel, že používá už jenom pár zvláštních lidí. Je zvláštní, ale jeden z nejlepších mechaniků, co znám, tak je holka, naopak psychologové chlapi jsou u nás narozdíl od žen mnohem častěji a také mnohem lepší a přitom dle tvé logiky by to měly být ženy, protože ty hovoří o problémech.....A vidím, že nemáš řidičák, kec o autech a bourání mě také dostal. Doporučuji statistiky BESIPu, Policie ČR a ministerstva dopravy. Divil by ses, jak a které nehody kdo způsobuje. Takové pseudokecy, co jsi napsal, tak takový blábol snad píšou jenom zaryté feministky, ale s opačným vyzněním než máš ty.
            • proč má mickeymutant mínuska? Když to co napsal je vědecky doložené. Zdejší komunita je poněkud zaostalá...
            • MickeyMutant
              Těm "zvláštním lidem" se říká behaviorální vědci*4*
  • MickeyMutant

    Video: Téměř tři hodiny gameplay záběrů zz alfatestu Bloodborne.

    Vykašlete se na tyhle tříhodinový kousky. Dejte to sem, až to bude kompletní, ať to numusíme kupovat.
  • WhySoSad

    Video: Pětiminutová jízda ve finální verzi Driveclub.

    Nějak mi tam chybí stín pod autem vypadá to jak vznášedlo...
    • ucho
      je tam malinkej, ale taky jsem si toho všiml. mně osobně na tom nejvíc vadí ten stísněný pocit tratě. jako kdybys jel nějakou rýhou, kdy všude kolem tebe jsou mantinely. takovej klaustrofobickej pocit :)
      • Kozy
        Vim že je to prkotina, ale mě nejvíc štvalo jak rychle tam plynul čas, to bylo hrozně nepřirozený ale jinak se na to docela těšim.
        • ucho
          rychlost plynutí času by měla jít nastavit ne?
          • victor
            No efekty pěkný ( .. na to že jsem si vzpomněl na Pole Position v noci ) , ale na simulaci jízdního modelu to vliv nemá :(
    • kennyB
      Jj, pravda, ten jízdní model vypadá hrozně. Škoda, ty tratě jsou moc hezky udělané...

      Edit: neví někdo, čím se bude lišit klasický Driveclub od Driveclub playstation plus edition???
      • Ronox
        Počtem aut, tratí a updatů. http://www.psnation.com/wp-content/uploads/2014/09/driveclub-calendar.png
        • kennyB
          Díky *3*
    • Vypadá to celé hrozně. Takové účelné na efekt. Auto se do toho prostředí vůbec nehodí, najedeš na krajíček cesty a divně tě to odrazí zpátky, jízdní model od pohledu jak pro děti. Mi celá PS4 přijde jako velký fail, ty hry na tom jsou bída a to už je na trhu rok.
      • victor
        No co je horší , tak Destiny i Drive Club se prezentují jako hry , které by měli všichni chtít pro svou unikátnost , ale ani jedna ve výsledku v ničem neuniká již existující konkurenci ....
        Stále nemám jediný důvod pro koupi PS4 . To co bylo k vidění na Playstation Nation zoufale neuchvátilo , volností oslovil jen Far Cry 4 a ten beztak bude na PC ....
  • Modifikaci GTA Vice City RAGE jsem viděl z mnoha pohledů, ale s ENBčkem ještě ne. Pak jsem našel náhodou tohle video a spadla mi huba. Hlavně z prvotní části u pláže. https://www.youtube.com/watch?v=m1T1IL08ISE
    • Lukyz
      To vypadá fakticky skvěle *14* Okořenit to ještě nějakýma modama a bude to vypadat skoro jako WatchDogs *1* Tohle musím ve volnym čase vyzkoušet. Díky za tip!
      • Můžu ti dát i víc tipů. Sám natáčím GTA videa s mody a ještě mody sám dělám. Tedy vlastně nedělám, možná pár textur nebo map z traineru jsem udělal, takže nic čím by se dalo jakkoli chlubit, ale v poslední době jsem dělal fakt na něčem smysluplnějším pro GTA IV, mám to z 50% hotové, ale řekněme, že se něco prostě pokazilo a já nemám čas vymýšlet kompromisy, abych to spravil. Jde to, ale... Možná se k tomu ještě někdy vrátím. Každopádně chtěl jsem říct, že o modech pro GTA mám přehled a vím, že je ještě spoustu modů, které stojí za řeč. Alespoň si to myslím.

        Ono jde si i dobře zahrát s ENB a přitom si to hrát i s normálními FPS. Už snad roky doporučuji ENB SERIES L3EVO 8-7. Toto ENB používám už přes rok. Vyzkoušel jsem hodně ENB, ale k tomuhle jsem se vždycky nakonec vrátil. Dokonce jsem četl někde, že by to ENB na dnešních průměrných PC mělo brát jen 5 snímků za sekundu, což je dobrý. Já osobně mám zkušenost, že mi hra jede furt na stálých 55 fps (mám vertikální synchronizaci).
        Video zde i s III RAGE: https://www.youtube.com/watch?v=vsu5oEA26kQ
        Shodou okolností je to moje video. Za svůj kanál se spíše stydím. První videa byla uploadnuta v době, kdy jsem ještě neuměl ani v Camtasia Studiu zeslabit zvuk a podle toho taky vypadají. Hlavně intro je hrozný a chtěl jsem ho odstranit, ale YT mi to prostě nedovolí... Ale to je úplně fuk.

        K Vice City Rage bych ještě nainstaloval pár aut z osmdesátek. Já stahuji modely aut hlavně na www.gtaall.com, dokonce jsem tam našel i starou Škodu Rapid (Alpha version), ale myslím, že už ji smazali. Pak bych přidal ještě pár skinů a to je asi všechno. Modifikace VC RAGE je už tak o sobě dost zajímavá. Pro mě je už delší dobu zajímavá modifikace Criminal Russia RAGE. Že existuje, o tom spoustu lidí bezesporu ví, ale možná neví, že se plánuje v nové verzi přidat úplně novou mapu. http://vk.com/urm_criminal_russia?z=photo-1052134_335768480%2Fwall-1052134_45860 http://vk.com/doc2146504_309519566?hash=377d4a6762e64dddfb&dl=91a7b6e8ca7825a972 Pravděpodobně i s tramvají: http://vk.com/urm_criminal_russia?z=photo-1052134_329860252%2Fwall-1052134_45356 http://vk.com/urm_criminal_russia?z=photo-1052134_335768478%2Fwall-1052134_45860 Pak jsou ještě útržky z mapy GTA V do GTA IV. První vyšla myslím v lednu, natočil jsem na to takové malé stupidní video. Co se tyče map do GTA IV, je ještě spousta závodních tratí. Taky jsem narazil na mapu z GTA 2 do GTA IV. Prvně jsem ji ani nepoznal. Je spousta dobrých modifikací do GTA IV. Klidně bych mohl pokračovat, ale už tak je toto dost dlouhé a nezáživné a pro někoho zbytečné, tak radši abych skončil...
        • Lukyz
          Tak než se na to o víkendu vrhnu - už je nějak lépe vymyšlený instalování módů nebo stále musím vždy otevřít *.IMG soubor, dohledat 2 soubory (model+textury) a nahradit je a znovu zkompilovat archiv? Tahle metoda mě strašně žrala, navíc jsem musel dělat jeden mod, vyzkoušet jestli hra nepadá, protože zpětně jsem už nikdy nebyl schopnej dohledat co všechno jsem vlastně měnil... Díky za info *3*
          • Myslím, že konkrétně Vice City RAGE má svůj vlastní installer. Pokud chceš instalovat auta do GTA IV, jde to jednoduše přes jeden program. Jmenuje se GTA IV Vehicle Mod Installer. Ten používám i já. Program jednoduše nahradí WTD a WFT soubory a přepíše řádky v corcols.dat, handling.dat a vehicle.ide, tedy kompletní instalace modelů do GTA IV. Bohužel někdy tento program má problém přepsat handling.dat, takže člověk musí nakonec modely instalovat manuálně, ale i tak jsem přes tento program nainstaloval rychle a jednoduše spoustu modelů. Jinak, abych nezapomněl, modely stažené přes www.gtaall.com mají vlastní installer, ale ten nefunguje. Je zastaralý a podporuje starší verze GTA IV, takže zaškrtni manuální instalaci a importuj soubory do složky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit