Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • God-of-War

    Grafická extáze v akci.

    http://www.youtube.com/watch?v=BA2JrvrPocA
    • Skoda ze to hrajou v tom traileru na ovladaci. Hrat to na volantu tak to video vypada o dost lepe.
    • V té poušti, nebo či co to je, vypadá hra famózně. Opravdu s tímhle si krááásně vyhráli. Doufám, že budu někdy mít možnost si hru zahrát. PS4 se mi nechce kupovat. No vlastně nejsou ani prachy, takže je to jasný... Asi budu muset zfanatizovat některého z mých kamarádů, aby si tuhle lahůdku koupili a já si mohl hru v klidu zahrát. *15* *15*
    • Draken69CZ
      Forza mi přijde atraktivnější.
      • ucho
        jo, to mně taky, ale tohle špatně nevypadá. ještě se uvidí, jak se to bude hrát.
        • Draken69CZ
          Tak jasně, soudím jen podle videí v ruce to může být o něčem jiném. Njn kde jsou ty doby kdy i na PC byli zábavný závodní auta :(
    • ucho
      vypadá to pěkně, jen se bojím toho koridoru. a zajímalo by mě, jak moc je to svázaný s tím multiplayerem. no určitě to tento týden prubnu a uvidí se. cena upgradu na plnou verzi je příznivá.
    • Ale no tak ....

      Skyrim s auty ? No každému co se do něj vleze ....
      • Jestli tam bude fus ro dah tak to chci *3*
      • Jediné, co tam vypadalo jako Skyrim, byly šutry na začátku videa.
    • Graficky to vypadá naprosto fantasticky, a i jízdní model vypadá dobře, na to, že vývojáři říkali, že to má být čistá arkáda či co.

      Až si budu pořizovat jednou PS4, tak by to mohla být první hra, kterou si pořídím. Jednak nějakou závodní chci a druhak bude v té době už levná.
      • C-BEAM
        jj vyzerá to dobre, tie scenérie sú moc pekné ale i malé detaily. Normálne ma štve že tieto arkády majú tak skvelé prostredie. Avšak po tom čo som skúsil Assetto by sa mi aj tak zvykalo ťažko na horší jízdní model takže mi je vpodstate jedno, že to hrať nebudem. Radšej si počkám na P. Cars.
      • God-of-War
        Sem fakt rád, že to vydání odložili:).. Bezkonkureční grafický zpracování a ten jízdní model je prej něco mezi NFS a Gran turismem. Určitě to pořiď. *3*
  • Her je moc a času málo. Mnohdy tu píšete, že už ani na svoje oblíbený či hodně očekávaný hry nemáte čas a přitom tu neustále píšete, jak jste dohráli to a to, jak jste se dostali v téhle hře daleko a jak tahle hra měla špatnej konec apod. apod.

    Má otázka zní: kde na to berete teda čas? Předpokládám, že máte buďto školu či práci, k tomu přítelkyni, rodinu, zkrátka osobní život. Kam ty hry stíháte mezitím vtěsnat?
  • Keyz
    https://twitter.com/Toshi_TNE/status/518456202498670593
    *15*
    • To neni Dan ale Jagr s plnovousem (!).
    • Co vubec to #based a GamerGate znamena? Nejak mi to vse uniklo *12*
    • fesna kresba, tu by si moh dat beze studu i do obcanky *5*
    • Vavra status: #BASED
      SJWs status: #REKT
  • Vyšel nový firmware (v3.30) pro PSV. Mezi hlavní novinku patří podpora témat.

    nemohl by mi někdo vysvětlit, proč si v ČR nemůžu do PSV stáhnout témata? Ve Storu žádnou záložku kromě „Game“ nemám...
    • vyhod ten srot a kup PS4 *7*
      • frantisek_nejezchleba
        jo, to je logické, PS4 taky strčím do kapsy a užiju si na něm víc než na mobilu.
  • oktavius66

    Alien: Isolation recenze

    Vím, že už to tady padlo, ale hodím to tu ještě raz *15* . Tady jsou recenze na nového Aliena:
    The Guardian – 10/10, Total Xbox – 9/10, Xbox Achievements – 9/10, PCGamer – 9.3/10, Eurogamer – 8/10, GameInformer – 7.75/10, Games Radar – 9/10, CVG – 8/10, GamesTM – 9/10, VideoGamer – 9/10 nebo Metro – 7/10. Jen servery Gamespot - 6/10 a IGN – 5.9/10.

    Celkem pěkné známky si myslím. No nezlobte se na mě, ale IGN a Gamespot hry hodnotit fakt neumí. Pokud dá někdo tak nízkou známku za to, že je hra 15-20 hodin dlouhá a AI je tak nepředvídatelná, že se to nedá... Tak jako kde jsme ? Jim tam musí pěkně Je*at... Toto jsou +, které dneska má málo her. Ještě abych si stěžoval na to, že taková značka jako je Alien je dlouhá hra. No to snad ne. AI je v dnešních hrách na takové špatné úrovni, že mi je z toho občas zle a oni to berou jako - . Jestli chtějí dělat recenzenty, tak ať to dělají pořádně ! Kdybych se k nim dostal, tak vylítnou jak špinavé prádlo.... *16*
    • C-BEAM
      lenže ona ta AI je fakt dosť nepredvídatelná a nie v tom dobrom slova zmysle. Mám pocit, že sa Alien teleportuje na rôzne miesta podľa polohy hráča. Neviem to presne posúdiť pokial si to nezahrám ale je to trochu divné. Ale dojem z toho čo som videl zatial super, známky 6/10 alebo dokonca pod 6 sú podľa mňa čisto zámerné na zvýšenie návštevnosti... aspoň vieme ako hlboko tie weby klesli.
      • Keyz
        Toho jsem obával. Jestli AI nějak podvádí a vždy se dostane do okolí hráče i tam, kde by jsi to logicky nečekal. Pak nelze uvažovat a jen automaticky víš, že vždy na toho šmejda rychle narazíš :(
        • C-BEAM
          na jednej strane je nepredvídatelnosť v prípade aliena veľké + ale musí to mať svoju logiku. Už sa neviem dočkať keď si tú AI riadne otestujem a zistim ako sa to skutočne má. Bol by pre mňa skutočne obrovský pozitívny šok keby som zistil, že sa prostredím pohybuje plynule bez teleportácie a jednoducho je iba tak rýchlý.

          EDIT: narazil som na tento gif: http://a.pomf.se/vllqpw.gif A teraz babo raď, buď je rýchlejší ako alieni v avp1 alebo to bol teleport ...
          • Keyz
            Z toho gifu nelze nic poznat. Klidně se mohl poté otočit a doběhnou za hráče. Chce to otestovat. Jestli tam budou nějaké podvody, tak to je na ho*no. A padá to s čím machrovali. Pak nemáš naději na útěk atd. Prostě víš, že vždy bude všude.

            Přitom jak může být obtížné udělat pohyb v leveleech? Když NPC dělají věci venku.
            • Mrknul jsem na pár záběrů, někteří lidé už to mají a hrají vesměs na normal. Viděl jsem u těchto lidí jak vypadá Alienův běh a řekl bych, že tohle smrdí teleportem. Takhle bleskově ta mrcha neběhá, aby to stihnul jako v tom GIFu. Alienův běh mi "pocitem" spíš než rychlou potvoru připomíná sprintujícího vojáka ve vestě s flintou v ruce (to bude asi tím ocasem ^_^).

              A co jsem zatím viděl AI tak nic ve zlém ale na Normal žádný zázrak - dá se alienovi vlézt pomalu před čenich a on stejně hráče ignoruje. Celkem mi přijde že ta bestie má dva režimy - předskriptované momentky, kdy je velice ostražitý a hráč si opravdu musí dávat pozor, a pak nějaký režim "choď si po lokaci jak chceš", ve kterém alespoň ze záběrů vypadá, že si jeho smyslové orgány dávají dovolenou.
            • ucho
              ten gif teleport patrně nebude, ale celkově nelze udělat AI bez toho, aby se ten vetřelec neteleportoval za hráčem, aby byl pořád někde poblíž.
          • jsou to skripty a koridory, snad nečekaš že nekdo bude programovat AI na lodi kde se mužeš volne pohybovat a to navic pro konzole *1*
          • ucho
            vetřelec se bude určitě teleportovat za hráčem.
      • ucho
        Jako když dá někdo horší známku něčemu, co se tobě líbí, tak automaticky klesl a je špatný recenzent? :) Lidi mají holt různé názory. A jak jsme si všimli i zde na Gamesech, ta výsledná známka nereprezentuje známku webu, ale známku konkrétního recenzenta. Někomu se holt něco nelíbí a tak to té hře vyčte. Nebo ho ta hra tolik nebaví a nepřijde mu zajímavá. Těžko najdeš web, kde budeš souhlasit se všemi známkami. Můžeš si ale najít konkrétního recenzenta, se kterým budeš mít podobný vkus a názory. Stejně to funguje u filmů a jejich kritiků. Tam může být informativním přínosem i negativní recenze, pokud víš, jak se daný kritik staví k tomu konkrétnímu žánru (viz třeba Spáčilová).
        Nízké hodnocení rozhodně není o tom, jak hluboko klesl nějaký web. Prostě tam má někdo jiný názor. Je s podivem, že řada lidí nedokáže překousnout, když se jim nějaký recenzent se známkou netrefí do jejich vlastního hodnocení. To vidím jako pokles inteligence některých jedinců :)
        • C-BEAM
          u teba ma už vôbec neprekvapuje, že si môj koment nepochopil. Nie, vôbec to nemusí byť zlý recenzent, to je zase len tvoje fantazmagória ktorú si mi vsunul do huby. Ide o to, že nízké známky pútajú pozornosť, ľudia radšej kliknú na kontroverznú recenziu ako na ďalšiu 9/10 ale to by mal vševedko tvojho kalibru vedieť. Nehnevaj sa ale moja pokleslá inteligencia mi vraví, že s tebou ďalej nemám strácať čas.Tak si to uži *7*
          • ucho
            Nízké známky poutají pozornost a zaručují z dlouhodobého hlediska vyšší návštěvnost stránek. No to dává naprostý smysl, génie :D
            I pologramotným lidem musí být jasné, že každý web potřebuje hlavně pravidelné návštěvníky, tedy lidi, kteří se na daném webu budou cítit dobře a budou se tam vracet. To jaksi odporuje tvé teorii ;)
            • Uprime se skoro az divim ze celou recenzi dneska jeste nekdo cte a pak o tom dokonce diskutuje. Uz se mi nekolikrat stalo, ze reakci v diskuzi, ktera mela tra odstavec ( ty 3 - 4 radky ) dotycny oznacil za prilis dlouhou a nasledne pozadal aby ji nekdo prepsal do par slov.
            • Pilgrim66
              Zajímavý je, že Quarter to Three to vychází už roky. Ono v tý recenzi nemusíš přímo lhát, abys nějaké hře mohl říct, že je naprd. Kontroverzní recenze produkují kliky a přitahují rezidentní trolly a flamewar.
            • ucho
              Pilgrim66: kdybys použil při čtení mého příspěvku mozek, tak by ti došlo, že si toto uvědomuji a právě na to reaguji, jsi tedy o krok pozadu. tohle není z dlouhodobého hlediska aplikovatelné na recenze, které nejsou dobré a pravdivě napsané. jinými slovy pokud by web dával špatné známky kvalitním hrám jen na základě tohoto a ty špatné známky nedokázal odůvodnit tak, že by s tím řada čtenářů souhlasila, tak ty recenze na webu v budoucnu ztratí veškerou hodnotu.
              uvažuješ tedy stejně jednoduše jako c-beam, protože se na to nedokážeš podívat z širší perspektivy a dlouhodobého hlediska. časem ti to třeba dojde, ale je mi jasný, že tady to nepřiznáš.
            • Pilgrim66
              http://en.wikipedia.org/wiki/Clickbait

              pouč se
        • Přesně tak! Není důležitý vkus recenzenta, ale jeho konzistence, že nehodnotí podle toho jak se vyspí, ale v rámci nějakého svého dobře etablovaného žebříčku hodnot resp. vkusu. Problém jsou právě ty podplatitelné, emocionálně labilní rychlokvašky, které sami sebe považují za recenzenty, stejně jako fanatičtí fanboyové, kteří si berou osobně to, že ne každý vyznává to co oni.
    • Pilgrim66
      Holt nepřišly balíčky zelených.

      IGN je výsměch už delší dobu, ale Polygon začíná být to samý.
    • Miserius
      Nevyšiluj, na Meta nemá ani jedna platforma průměr nad 80, takže šestky jsou stejně podivný jako desítky...
      • oktavius66
        Jo tak jasně... 79 je pěkné číslo, ale i tak. Kdyby nedali 5.9 tak ta hra má možná blízko k 85-90 .
        • Miserius
          Prosimtě, je tam 19 recenzí, umíš počítat? Kdyby IGN dalo 85 tak z toho bude 81, kdyby dali 100 tak z toho bude 82... Jednoduchý počty
          Beztak nechapu o co ti jde... Recenze je nazor jednoho hrace, c ose jednomu libi se druhymu libit nemusi...
          • oktavius66
            Matiku k smrti nesnáším.. Nikdy jsem ji nechápal a jsem na ni totální kkt (nechlubím se). I ty jednoduché počty nezvládám promin *1* . Jinak se přece nebudeme hádat o takové hovadině... Snad jsme dospělí lidé a já chápu, že každý má svůj názor. Ale je to trochu přehnaný až debilní názor.
            • Miserius
              Vždyť já se nehádám, jen rikam ze je nesmysl aby jedna recenze z 19 změnila prumerny hodnoceni o 10 bodu, pocital jsem to *1* Já třeba Last of Us bych dal 10 z 10 a podle diskuzí by se tu našlo par lidi co by tomu dalo 5 z 10... A nebo naopak Destiny bych dal tak 3 z 10 a jsou lidi co tomu rikaj hra desetileti...
      • Pilgrim66
        Meta by podle mne měl začít dělat medián, aby se vyfiltrovaly click-bait sity jako treba Quarter to Three.
  • Dark Souls čeština

    Kdyby náhodou někdo chtěl zahrát DS a neumí cizí jazyk, tak teďka byla vydána čeština na tuhle povedenou hru. Mimochodem se teďka dělá i na překladu druhého dílu.

    http://www.ow.ly/ChDFH
    • Draken69CZ
      Ještě by mě zajímalo jak to zas odinstaluju :(
      • Mělo by stačit ověření souborů hry, kdy se nepůvodní soubory stáhnou znovu.
        • Draken69CZ
          No mám WFG verzi tak to bude chtít zkopírovat z dvd původní soubory.
  • Jack1947

    Alien: Isolation - Dojmy

    Takže to není uplně k zahození, tedy když pominu to že je tam všude tma jak v prdeli... doslova a bez světlic se člověk nikam nehne... grafika je už tak nějak klasika ničím nevybočuje a hratelnost je taková no řekněme si hodně vzala napč z Outlastů (schovávání ve skřínkách ahoj) je to to více či méně logická hra defakto žádnej gorefest nebo masakry ale předskriptovaný průchod ruskou lodí... (z které mrazí!!) takové ty hádanky typu dostat se do zavřených dveří, nahodit generátory a nebo si otevřít dveře

    Nic překvapivého a ni zajímavého zatím, už jsme to viděli jinde... zvuky takyhrají svou podstatnou roli a dost napomáhá savovací "stanice" emergency která vás upozorní na blízkého nepřítele.
    Proč by jste to měli hrát? nejen proto že je sucho a nic moc nového není ani se až na pár vlaštovek zatím nechystá no třeba proto že to je lepší než minule, je pocta Vetřelci (hlavně filmovému) a očivisdně to je dlouhé já zatím dal jen 3hodiny pak jsem se zasekl u toho chlápka s motpákou kterou potřebuji otevřít dveře... ještě jsem vetřelce ani nikoho jiného (nepočítaje posádku nepotkal)

    Tak hlavně asi ti co se rádi bojí se možná trochu uspokojí, i když uvidíme co bude dál ale ta tma ta mi asi nedí spát... jo a mimochodem po delší době zase dobrá hra v celku. (není to uplně naskriptované, dá se i vracet na některá místa i když omezeně). Zatím bych ale těžko hodnotil no. Znělo by to celkem pozitivně tedy až na takové ty kravinky typu nemůžu se strefit a sebrat předmět na poprvé - trigger se zobrazí později nabízi hra i kraftování předmětů které jsou důležité např medkit poslouží asi dobře no. Chceto jen najít poslední ingredienci.

    Výjimečně bych doporučil ke koupi což je ale zbytečné pač už by to minimálně každy kdo chrěl měl předobjednané... i tak s tím nic nezkazíte.

    + Velké + je že jsem se nemusel zatím s hrou rozčilovat tedy i šetří nervy což je + jako hrom.
    • oktavius66
      Malá otázka. Je mi sice po tom úplně fuk jo, ale kde si hru vzal a hrál již 3 hodiny když oficiálně hra vychází až 7.10. 2014 *1* ? To si nějaký slavný Let's Player na YT, že dostáváš hru dříve než oficiálně vyjde ?
      • To je náš Jack, ten co nadává na PC kvůli vysoké míře pirátství *1*
        • Jack1947
          Zase blb, co kecá blbosti co... já jsem nadával na míru pirátství nebo co mě to je ukradené stejně jako nějaký ad anonymní kryplík. PC si zato můžou sami... jednou sis přečetl jméno a děláš machra.
    • Přečetl jsem to 3krát a nepochopil jsem naprosto nic z toho, co jsi napsal. Vyznívá to jako stylem, jo je to super, ne není to super. Jo to jsem už viděl, ne vlastně neviděl. To jsou už někde hrál, ne to jsem někde hrál. Ve tmě je tma a světlice udělají fííí a je světlo.


      Psal si, že máš vystudovanou střední školu. A to máš kde vystudované? V Africe? Protože češtin já nebýt jazyk dobrý, já nejspíš podplatit všecha čeština v okolí, jinak nevysvětlila, jak já udělala maturita vlastně...Už ti spousta lidí psala, ať s tím nějak zajdeš (psychlolog atd.) protože to není normální. Nedá se to číst, člověk neví, co vlastně chceš říct. Věřím, že máš dobré úmysly, ale fakt je to otřes.
    • na steamu to stojí 50€ to je moc možná za pár let ve sleve až budu mít zlomenou nohu, nebudu moct ven a jine hry nebudou
    • prekvapive a evidentne ma lekani dobrej vliv na tvuj sloh *5*
      • :)

        Mě zase děsí, že vůbec někdo čte něco od Jacka. To není moudré takto investovat svůj čas.
  • Battlefield Hardline bude mít zlaté, stříbrné a bronzové kamufláže na zbraně i auta

    A duhová nebude?
    • Spekulace: Začátkem prosince dojdee k oznámení minimálně dvou exkluzivních vysokorozpočtových AAA her pro PS4.

      = 3x DLC, kazde za 15€
      • titulek jsem zkopcil spatne hroznej system *11* *1*
    • Draken69CZ
      V té by si asi moc splýval z okolím :D
  • Spekulace: Začátkem prosince dojdee k oznámení minimálně dvou exkluzivních vysokorozpočtových AAA her pro PS4.

    Ze by byl uz konecne The Last Guardian ve stadiu hodnym oznameni? Kur*a doufam—mam hlad po hre vystrizeny s eleganci, velkoleposti a dusi sobe vlastni klenotum jako Shadow of Colossus, nebo ICO.
    • ringmancz
      na twitteru píše, že TLG to nebude
      • Vazne by me zajimalo, jaky porodni komplikace protahujou vyvoj tohoto projektu uz hezkou radku let. Tipuju neshody mezi kreativnim tymem a marketingovou divizi SONY. Ale porad doufam, ze jde jen o peclivy brouseni a lesteni hrubeho diamantu, tak aby ztratil co nejmene ze svoji tematicke a pribehove hmotnosti a ryzosti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit