Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na Steamu jsme založili novou skupinu pro čtenáře Games.cz a začali vytvářet i náš vlastní kurátorský seznam (thx Edie). Přijdete se!

    Moc díky pánové, už delší dobu některé hraju hry na vaše doporučení, zvláště ty které občas vychválíte do nebes v podcastu. Takhle jste mi ulehčili práci. PS: Měl bych děkovat i STEAMu za poskytnutí prostor a za nakopnutí vás
  • Veskoslav
    Nic proti, ale pokud máš uložené čísla kreditní karty pro platbu a nemáš ji chráněnou sms kódem či něčím obdobným, tak je to slušná debilita, obzvlášť pokud máš takový nesmyslný limit na kartě. Jinak by mě zajímalo, jak se dá nabořit do Originu, pokud je nastaveno mail+heslo+ověření při přihlášení z jiného pc, kdy ti přijde na mail kód. Nebo chceš říct, že nejenom zjistil všechno o tvém Originu, ale bouhnul jsem na tvůj osobní mail, co máš na Originu? Navíc kdyby ti někdo ukradl 150 000 Kč, tak už jsi dávno na policii, kde to hlásíš jako krádež (trestný čin od 5000 Kč) a nechodíš prvně do banky (všechny banky navíc mají blokaci karet přes jejich linku (musíš znát svůj bezpečnostní kód).

    A tedy pokud nekecáš, tak příště už snad budeš natolik chytrý, že když máš někde uložené číslo své kreditky že ho buď zabezpečíš sms kódem nebo budeš mít účet, kde si finance přeposíláš před nákupem....Ale limit 150k nemá na kartě snad nikdo normální.
    • - platba byla provedena z karty kterou nepoužívám a ani na ní neměly být dostatečné finance k dispozici (limit jsem si nevymyslel , ale některé banky jej tak idiotsky nastaví samy )
      - objednávka byla provedena z Origin účtu , který mám jen kvůli tomu , že jej některé hry vyžadovaly (tj ověřování na mail jsem neřešil a nebylo zapnuté )
      - prvně odříznu zdroj pak řeším nahlašování policii (zásadně)
      - Dle podpory EA se k Originu dostal právě přes napadení svázaného emailového účtu (což je divné , když si POP3 přeposílám zprávy jinam a na starém mailu rovnou mažu )

      Jo je to zvláštní pocit koukat se na svůj Origin a vidět objednávky na 89 stránkách plných Goldů a Fifa pointů za cca 40 CAD jeden *10* .
      • Keyz
        Prvně bych to dal na polici a pak je šance, že to ten nákup bude zrušen. Tedy jestli je EA slušná firma a uvidí záznam od policie (anglicky). Tak to lze technicky lehce vrátit atd... Navíc lehce vidí z jaké IP se prováděl případný bruteforce. A jestli to nebylo tvoje je to lehké dokázat :)

        Každopádně k heslu. Měl jsi s 8 písmeny a čísly.
        Zadej ho sem: https://www.grc.com/haystack.htm a uvidíš kolik trvá Bruteforece útok. Málo :)
        Ale to asi není tvůj případ. Není jen tak možné zkoušet kombinace na email / účet. Tam se to po 3 sekne a musíš dát potvrzení atd. Tedy u mého emailu to tak je. Spíše to udělali jinak. (EA to vidí, jak se kdo přihlašovat atd.)

        Jinak heslo musíš mít něco jako ".T5aZc'#=8W9:xc". To pak nelze prolomit. A jak to řešit když máš více takových hesel? Zahesluješ si soubor s hesly a budeš k tomu přistupovat přes jednu takové heslo. To se dá zapamatovat. Případně si to někam napiš, jestli ti to nevadí... No tam budeš mí další hesla a pak to jen budeš kopírovat atd. Lehké.
        Lze mít zaheslovanou zálohu na flaskdisku atd. To je super, když si nepamatuješ.

        Tedy jestli se ti to vrátí bude záležet na EA, důkazy lze sehnat zcela lehce. Musí ale EA spolupracovat :)
      • Veskoslav
        Jestli fakt nekecáš, tak kamarád měl podobnou věc, takže udělej toto:

        1. Podpora EA+důkaz, že jsi neprováděl transakce v dané době (práce, škola atd.)
        2. Banka blokace a zrušení dané karty.
        3. Okamžitě na policiie (potřebují číslo účtu, kreditní kartu, kdy došlo k transakcím atd.)

        Na Originu mám 13 her, na Uplay 4 hry a na Blizzardu mám 6 her (Steam 226 her), ale všechno je zabezpečené právě z těchto důvodů. Doporučuji všude nastavit nejenom bezpečnostní otázky, ale změnit hesla+ bezpečnostní kódy na mail a případě Blizzardu doporučuji mít aplikace, kde ti zasílají 10 místný kód (pokud nemáš smart, lze to zakoupit za cca 250 Kč jako příspěvěk na klíče). Ale v dnešní době nestačí mít jenom silné heslo.
        • Jack1947
          Ale i pevné nervy, mě by zajímalo nakolik to vůbec tu banku zajímá že někomu vybílí učet vždyt není to pro ně jen zátěž to řešit otravovat se a pak se nakonec příjde na to, že si to ten nebožák způsobil svým neuváženým jednáním sám. (což nebude určitě tvůj případ)

          Já pokud někdy bych měl mít nějaký vyšší obnost tak nevím ale kartu bych nechtěl, nevím ale asi bych to měl tak že bych si poslal peníze na učet jen tolik kolik bych potřeboval než to mít stále kdyspozici na kartě ale chápu někdo to rád jinak no.
          • WhySoSad
            Po tobě to luštit, to by se jeden pos*al... *7*
  • Co takhle DOOM Lego

    https://www.flickr.com/photos/ochre_jelly/15374213411/in/set-72157647706131447/
  • Pánové pozor na hesla ! .... Právě jsem zjistil , že mi nějaké ucho z kanady nabouralo účet Origin (respektive patrně mail na Tiscali) a nakoupilo Fifu15 a herní body cca za 150 000 Kč (default limit) .
    Takže žádné já jsem v bezpečí mám silné heslo .... už dokáží bruteforce prolomit číselné kombinace na 8 míst :( .
    Děkují tímhle české podpoře EA . Snad se podaří zablokovat co nejvíc . Já teď letím do banky blokovat kartu ...

    (Ještě se vrhnout na PSN a smazat veškeré karty - Tam je to s bezpečností a ověřováním dlouhodobě na štíru :((( )
    • A ses si jistej, ze sis do PC nezatahnul nejakej keylogger?
      • Vybílený účet ...

        Ještě to tak ... v PC telefonu či tabletu ? Vše se synchronizuje :(
    • Ronox
      Já měl takhle jeden čas násosku. Dělal malý platby, kterých jsem si nevšimnul (500-1000) a přišel jsem na to až zpětně a to to trvalo skoro dva roky. Od té doby jsem se naučil značit si platby a průběžně kontroluju účet přes Appku. Jsou to zmetci. U tebe to je ale horší no. Držím palce ;)
      • Miserius
        Se mi taky stalo, Amazon mě účtoval 16 stovek za nějaky jejich předplatný (pravděpodobně jsem to jako pako nějakym omylem aktivoval) a všimnul jsem se taky až když děkovali ža dlouhodobý členství *1* CO jsem se ale divil, tak když jsem zažádal o zrušení tak mi vrátili uplně všechny peníze, protože jsem to prý ani jednou nevyužil... Nechce se mi věřit že by tohle nějaký česka firma udělala...
    • kdo ti dal to minus, to by me opravdu zajimalo, diky za upozorneni a at to dobre dopadne..
    • tak to by ti snad mohlo ea vratit...
      • Ano už to blokují a co jde navrací ... Za to jim děkuji .
    • Jack1947
      Jo to mi jednou psali na GMAIL, že jsem provedl pár nákupů přes svůj učet na XBOXlive, docela sranda no. Když kartu nevlastním a žádné fyzické udaje tam nemám no snad měl ten dotyčný radost... že si něco koupil za svoje peníze ale z cizího učtu. *4*

      Ted se zase můžu obávat abych neztratil novou občanku, měnil jsem si kvůli změně bydliště a mám si vymyslet aspon 4-5místný kod. Sice jsem (musím zaklepat) nikdy neztratil ale pak co když se jednou stane. Pak tyhle bezpečnostní udaje pomalu ztrpčují život, pasy už mají mezikontinentální otisky prstů (nutné pro USA atp...) co bude dál všechno nanochipy a aby se rovnou četlo všechno ve skenu "mysli".

      Jinak nezávenihodná situace, taky nezvratný důkaz že anonymita udajů na internetu (hlavně kreditních) je hodně snadno ohrožeitelná. Co naplat že tu je spousta fíglů, no ono když může přes 20let působit na Windows vir o ktereém neměl nikdo až do ted (pár dnů) ponětí tak co by si nedokázali poradit s takovou prkotinou jako hesly. Na to je třeba říct kdo nic nemá, tak se nemusí bát. *3*
      • To mne také prvně napadlo (díky tomu jak vnímá gmail aliasy) , ale řekni mi kdo protočí takové peníze za tolik objednávek na cizím účtu (kua a zrovna na mém :( ) ?
      • Miserius
        Jak se můžeš bát že ztratíš občanku? Jsi mentál? ... No, asi jo, ale stejně... To je jako se bát že zítra zakopneš
        • Jack1947
          Misero, psal jsem že můžu bát ne že se bojím *15* , už jsem te tak dostal. Že my vymýslíš slovíčka co bys chtěl tak moc abych řekl, *4* .

          Tyvle ty reklamy jsou otravné zpomalují vyhledávání a prostě mě už seerou, proč mám vždycky protrpět to ppodělané zaseknutí na hlavní stránce... ještě chvíly a házím Ad-block sry ale je toho moc.

          Když už jsme u policie, tak jednou mi našly nový (SE P1i) mobil který mi na hlavním sebral nějaký cigoš... sic to byl krám potěšilo a mohla se po vánocích zaplácnout ta nová N95ka (kterou mám doted) byla to fůra let a i když vím že se tady asi šábli a byla to nějaká ta výpomoc. Změnilo to trochu pohled na policii...Aspon tu klasickou...
        • No občanku ztratíš jedna dvě ... už se mi také poštěstilo , když jsem jel na kole , tak prostě vypadla s ostatními dokumenty na železničním přejezdu . Díky bohu tehdy to dobře dopadlo a byla doma dřív než já z výletu ....
          • Miserius
            To je mi jasný ze to jde ztratit, ale nechápu jak se někdo může bat že by ji nekdy ztratil... To by se celej zivot jen neceho bal
    • Miserius
      Tak to ti teda nezávidim, good luck
      Šel jsem si hned pro jistotu podívat kolik mam denní limit na kartě, ale napadlo mě, proč ty jsi limit neměl? Jo počkat, ty jsi měl denní limit 150 tisic? *8* Tak bych si taky chtěl žít *1*
      • No právě že mám několk karet , ale tuhle na internetové platby běžně nepoužívám (ležela mi doma s minimálním vkladem , takže jsem limity neměnil ...) No uvidíme .
  • Hráči z celého světa podpořili Warhorse v jejich snaze o vytvoření RPG Kingdom Come Deliverance už dvěma miliony dolarů.

    Aby za to ta hra taky pak stála *12*
    • Inquisitor
      Taky aby to očekávání nebylo příliš velký, jak to u podobných her bývá.
      • Mě stačí, když dodrží to, co píšou na stránkách. "Realistic open world First Person Medieval RPG" + dobrá optimalizace a co nejméně bugů při launchi a budu spokojen.
    • To si piš české hry jsou nejlepší. To strčí do kapsy všechny akční RPG.
      • Tak Bitchera a Boring Souls sérii to strká do kapsy už teď, to je jasné. *5*
  • Elite: Dangerous - beta 2

    Jiz zitra!
  • Veskoslav

    Witcher is coming

    https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10628500_1554135601466219_2211499295604412849_n.jpg?oh=e7147da7b406e1da88bc23c6e21eb673&oe=5491DFCA
    • Inquisitor
      Klidně už může přijít, nezlobil bych se :)
    • nice ass *3*
    • a proto to hrát nebudu, je tam plno takovych neslušných obrázku.
      • Jack1947
        Zdá se mi a stále více připadá k uvahu ta neunávně známá věta - Že trol se trolem nestává, nýbrž se jím sám rodí. *3*
      • nekromant33
        taky to není pro děti
        • Psychotic
          Určitě? Já bych totiž přísahal, že ty nahaté obrázky a nadávky v každé druhé větě tam beztak jsou jen pro dvanáctileté blbečky, kteří si chtějí připadat dospělí.
          • nekromant33
            Tak na základě týhle logiky by mě zajímalo, pro koho je uhlazená mluva a sex přes oblečení v Dragon Age.
            • Psychotic
              To existuje? Já si vzpomínám jen na mazlení ve spodním prádle.
              Mně osobně náznak stačí, tobě ne?
          • Nene pro ty je tu Dark Souls *3*
  • Kingdom Come

    Dnes pokořili 2 mil. dolarů !!!!
    http://kingdomcomerpg.com/
    • Keyz
      Ta fotka: https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/q82/s720x720/10394087_823992810966305_1588056173754528842_n.jpg?oh=a353c3b2dcd79cd43a6a6d0f262fb246&oe=54CC3D5B *15*
      • ucho
        to nebude fotka, tuším, že by to mohlo být ze hry.
        • Diky ti, bez tebe bysme to nepoznali.
          • ucho
            za málo
        • Keyz
          Jo, myslel jsem to jako fotka na FB. Proto ta "fotka"
    • Draken69CZ
      http://youtu.be/VDJTast7EBg?t=1h15m59s
      • Ty jo dobře tam Dan dává tomu tlouštíkovi *1*
        • davidBray
          myslíš toho co sedí naproti? ty v*le víš vůbec kdo to je?
          • Nevím a měl bych?
            • Draken69CZ
              Měl bys kleknout na klávesnici a strčit prsty do CD-ROMky, já tě budu bít atárkem po hlavě.
      • ringmancz
        ty jeho imitace jsou nejlepší - http://youtu.be/whcjRhXpgGE?t=3m37s
      • no jo, žižka byl skutečne zajímava postava, bohužel ale poznačil českou historii a čechy tím trpí dodnes. defacto diky nemu je to takova zaprdena ateisticka zemička
        • nekromant33
          Zaprděný jsme hlavně díky protektorátu a komunismu. Ateismus možná má s husitama něco společnýho (ač pokud se nemýlím husité byli silně věřící a taky proto šli tvrdě proti církvi), ale to je jedině dobře, když rozum a poznání nahradí mýty a pohádky.
        • Veskoslav
          Nechci ti brát iluze, což trolímu blbounovi jako ty neberu, ale mnohem horší je tzv. pobělohorské období, co se týče vlivu na víru českého obyvatelstva. Mimoto české země jsou od 18. století se snižujícím stavem věřících a Husité na to nemají žádný vliv. Ti mají vliv na dění v Evropě v 15. století a mocenské konflikty ať už z náboženských či politických důvodů. Ale co se namáhám. Ty to stejně se svým IQ nepochopíš.
          • jasne že to nechápu, protože historii nesleduju a tvuj prispevek nema hlavu ani patu *3* píšeš že pobelohorske období ma špatný vliv na viru, pritom to období se vyznačuje zavadenim katolocizmu - to je protimluv ne? a napsat že husite nemaji vliv na 18. stol je stejne jako napsat že Ježiš Kristus nema vliv na treti tisiciletí, protože tehdy nežil lol
            proste jako trolling dobry, veskoslav opet nezklamal *3*
            • Veskoslav
              Ještě jednou na tebe trotlíku zareaguji. Do bitvy na Bílé hoře byly naše země, tedy země koruny české převážně protestantské. Násilná katolizace po roce 1621 způsobila nejenom odliv vzdělaného protestanského obyvatelstva, ale nechuť k církvi jako takové, protože ta získala povětšinou majetek protestantských pánů, šlechticů a církevních hodnostářů. Zbylý majetek pak lidé z katolické aliance. Chápu, že tvůj trolí pidimozeček nechápe psaný text, ale doporučuji si například zjistit, kdo brojil proti církvi, ačkoliv byl katolík a císař R-U. Byl to Josef II, který zavřel většinu klášterů, zakázal Jezuity a zabavil veškerý jejich majetek. A s Husity to nemělo nic společného. Navíc u nás se dařilo Klasicismu a jiným osvíceným směrům, které dávaly přednost vědění a umění před vírou. Proto u nás Baroko jako styl nemá až tak silné zastoupení jako například v Rakousku. Baroko ukazovalo moc a sílu církve, která byla reprezentována katolickou církví a lid český se od ní odvracel. Už v 18. století bylo v tehdejších zemí nejvíce "ateistů", kteří nevěřili v učení katolické církve. Další "úpadek" nastal v 1. republice a dokonali to komunisti. Doufám, že teď už dáš trolí debílku aspoň na chviličku pokoj.
            • Nepřijde mi to jako protimluv. Když ti víru někdo nutí, tak to tvůj pohled na ni dost zásadně ovlivní.
            • Ježíš, ty by si to mal vediet, ty vidis vsetko...alebo nie? *3*
            • Do nebe volající zděšení

              Maxi, vy studujete? *8*
            • Jack1947
              No tak když ho ještě někdo bere vážně, ten "trolling" tak pak určo nezklamal. *3*
      • Zizka byl lapka a husiti byli kr*teni. *15*
  • Draken69CZ

    Veselá otázka na pozdní neděli - Hodiny

    Chci si pořídit hodiny na stěnu do "sklepa", ale chci nějaký fajn nerd, herní nebo filmovou tématikou, nějaký rady? Dík.
    • ucho
      sluneční hodiny na stěnu, každej ti je bude závidět
      • Draken69CZ
        Do sklepa? Víš kolik by stálá ta zrcadlová kaskáda? Ale možná hodiny á la Bat-Signal to by šlo.
        • Tilwaen
          Aspoň by sis mohl připadat jak v jednom ze Skyrim dungeonů :-)
          • Draken69CZ
            Nemám rád Skyrim
      • nekromant33
        hlavně ve sklepě
  • Slunce v duši

    Mohu se zeptat, koho považujete za nejlepšího diskutéra? S jehož názory souhlasíte, jehož komentáře považujete za věcné a dlouhodobě kvalitní? Máte jedinečnou možnost někomu pohladit ego, tak neváhejte.
    • kennyB
      Myslím si, že skoro každý komentář se tu dá považovat za věcný. Jen to trollení a psaní komentářů jen aby dotyčný nějak urazil, nebo zesměšnil je svinstvo. Takže považuju všechny komentáře, které se nějak týkají článku/hry, ke kterým se píšou za kvalitní *3*
    • Jednu chvíli tu byl uživatel bez nicku, ale měl ikonku hlavního protagonisty z GTA III. S jeho názory jsem souhlasil, ztotožňoval se s nimi, dobře se četly. Navíc založil Nedělní otázky, které se chytly. Už tady ale dlouho nebyl.
    • Líbí se mi tvé komenty Ježíši. Myslím, že mají opravdu hloubku a nevím čím to je ale jsou takové.... no božské *3*
    • Ježíš Kristus.
    • zapomínate na waltara, i když se nekdy chova jako kret3n ale ja mu odpustil
    • Tilwaen
      Nejlepšího diskutéra těžko soudit, ale kvalitních se zde najde spousta.
      Namátkou třeba GlaDOS, wenceslaus, eStar, MickeyMutant, frag.ment, Coffin.Corner, Magister_Peditum, Lukyz, Morraw, ... plus ještě takový ten sympaťák, co má jako ikonu strnada, na jehož nick si teď nevzpomenu a nemůžu ho momentálně nikde dohledat.
      • Jack1947
        Sice moc se v ptácích jako takových nevyznám ale mám zato že to byl náš milý konzole hejtr Keyz (nemůžeš ho dohledat proto že už tento obrázek nemá) nevím třeba se mýlím.
        • Tilwaen
          Ne, byl to určitě někdo jiný. Není tak aktivní, ale zapamatovala jsem si ho právě díky jeho rozumným názorům.
      • Draken69CZ
        Strnad? A není to spíš straka zlodějka?!?
    • nekromant33
      nevím jestli jak polovina účtů tady nejseš něčí rozštěpená osobnost, ale ač ateista, dal bych hlas tobě
    • Draken69CZ
      Teď nevím jakou má přezdívku, ale jako avatara má tokového zeleného pedoméďu ten je vtipnej *14*
    • Ucha - za to ze vsechno vi, vsude byl a na vsechno ma jediny spravny nazor
      Veskoslava - za to ze kazdy kdo nesouhlasi je troll
      Kennyho, Miseriuse a Goda - za to ze jsou objektivni v hodnoceni konzole vs. pc a nepropadaji pokrytectvi
      Jejdaska - za to ze ma skvele argumenty
      GGGho - za to ze ma vtipne a vecne prispevky
      Jacka - za jeho inteligentni nazory

      Dalsi si momentalne nevybavuju *4*
      • Pod to bych se klidně podepsal. *3* Prostě místní elita. Co kousek, to vzor hodný následování. *4*
    • Jednoznačně TheGGG a Jack. *3*
      • Jack1947
        Díky za uznání, jsem tedy poctěn. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit