Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Age of Mythology hraji od vydání původní verze a pohybuji se v komunitě, jsem zkušený v multiplayeru, znám problémy původní hry. U Extended Edition jsem byl pozván na playtesting, hraji po vydání, sleduji relevantní fóra a zapojuji se do diskuzí o problémech a pomáhám hráčům.

    Můj pohled na věc:
    Hra má problémy, které by mít neměla, to bez debat, nicméně často se dají řešit a často jsou také způsobeny hráči samotnými, kteří si myslí, že hru mohou hrát na maximální detaily a rozlišení, "protože je to 12 let stará hra". Vzhledem ke grafickým úpravám a faktu, že engine neumí využít více jader, to ale není pravda, a takovíhle si pak nejvíce stěžují na fórech (ale nejenom ti, existují lidé, kterým to opravdu nejede pořádně, i když by mělo, znám takové). Když na takového pak narazíte v multiplayeru, tak to samozřejmě laguje až na půdu, protože hra je p2p, tedy funguje tak rychle jako nejpomalejší člen. Tohle si taky dost lidí neuvědomuje, dnes jsou zvyklí na dedikované servery jako StarCraft 2, ale tohle nic takového nemá. A to samozřejmě znamená, že vážným problémem může být i špatně nastavený router/firewall, což je také běžná věc.

    Existuje spousta lidí, včetně mě, kterým hra funguje bez problémů. Každopádně však opravdu existuje určitá množina lidí, pro které to nefunguje pořádně bez zatím zjevného důvodu. Problémy pak také nastávají u notebooků, kde se to u někoho přepíná na integrovanou grafiku místo přídavné grafické karty a hra pak krutě trpí (a hráč ještě více), nicméně to se dá ručně přepnout a je to vyřešené - konkrétně tohle pomohlo opravdu hodně stěžovatelům.

    Cena je úlet i podle mě, ale stejně tak jsem se na internetu setkal snad i s výraznou většinou lidí, pro které je v pořádku, čiliž je to každého věc. Hlavním argumentem pro takové lidi, který mi tedy osobně moc nesedí a spíše vystihuje pohled dnešních hráčů na věc zvyklých na 10h kampaně, je fakt, že cílovkou jsou původní skalní hráči, kteří s hrou strávili ohromné množství času (často roky), a tudíž vlastně získali za původní obnos opravdu hodně zábavy, a tak by neměl být problém vývojáře a hru samotnou takto podpořit. Nějaký smysl to dává, ať si to každý přebere po svém.

    Co se týče samotné recenze, hodnocení mi přijde až příliš kritické, popis singlu je v pohodě a dobrý, ale na to, že multiplayer je prý podstatná část hry, je docela zvláštní, že se o něm vlastně vůbec nepíše... Přitom má autor pravdu a oživený multiplayer je opravdu jedna z nejdůležitějších věcí v tomto remaku a o něm by se opravdu mělo napsat pár odstavců. Pokud chcete vidět multiplayer lobby a umíte anglicky, můžete se podívat na video, které jsem k tomu během testování vytvořil na přání hráčů https://www.youtube.com/watch?v=PqrHJFDpsa4. Mám tam i nějaká gameplay videa.
    • "a faktu, že engine neumí využít více jader," ??? tím chceš říct co? že dnes je v pořádku když na DNEŠNÍM procesoru nejede plynule 12 let stará hra protože místo 4 jader využije jen 1??? to si děláš prd€l? za něco takovýho chtít prachy je jak kopat lidi do koulí a pak jim poslat účet za masáž!
      • Tohle je přesně o čem mluvím, tohle není 12 let stará hra. Díky úpravám je tohle "nová" hra s novodobými nároky, nelze tak snadno porovnávat nynější výkon původní verze a této nové. V době původního enginu byla multijádra snem, a přepsat jej na podporu multithreadingu by znamenalo předělat prakticky celý kód, což u remaku nikdo dělat nebude. Z toho pak mohou vyplývat netradiční potíže, zejména u uživatelů notebooků, kteří si na fórech často stěžují na výkon - mobilní procesory dost často nejsou děla a jsou tak tak na úrovni doporučené konfigurace hry, což znamená, že to na nich nemůže člověk napálit na max nastavení a čekat, že to to vícejádro v klidu zvládne, když to zvládne nějakou novou hru, která na rozdíl od AoM:EE umí multijádro využít.

        Také to znamená to, že pokud má uživatel spuštěno x dalších aplikací, které budou vytěžovat stejné jádro jako hra, tak mohou potenciálně nastat problémy. Dá se to do určité míry řešit pomocí ručního přiřazení procesu jinému jádru, některým hráčům to pomohlo.
        • to že hra jede jen na jednom jádru není žádný problém a nic tak zásadně nového, aby to ospravedlňovalo pokles o jediný fps na ni není! Nová je jen cenovka naprosto neodpovídající tomu co člověk dostane. A jestli je ta NOVÁ hra tak prasácky napsaná, že hráči musí ručně přiřazovat ostatním aplikacím jiné jádro protože OS evidentně nevytížené jádro nepřiřadí, páč asi ani nevý, že mu ta NOVÁ hra to jedno pekelně zatěžuje tak to je k pláči...Ale ono to bude hlavně tím, že to není nová hra, ale jen prásácky zmatlaná stará hra!
    • napiš čtenářskou recenzi - tu nebude číst nikdo podobně jako tento příspěvěk
      • To jsem rád, že máš ale dost času napsat alespoň tvojí "reakci" :-)
        • jj, vidim dlouhej příspěvek, musim reagovat, i kdyby to byla jen opsaná stránka z Mein Kampf. Pokud by to byl opak - něco chytrýho a krátkýho - ani bych si toho nevšiml :-)
  • http://www.gameexpres.sk/hra-pre-pc-age-of-mythology-gold-cz-p-1629.html

    starší hry v pohode vycházejí jmenuje se to kolekce klasiky a je to udelane tak abyste to rozjeli i na novších strojich
    • týýjo!!! díky!!! a potom je ještě něco, nevim přesně jak se to menuje, ale prý se za to neplatí.. něco jako tornaut nebo toremont, tonemt... fakt nevim prostě nějak tak - dáš jen stahovat a pak hned můžeš hrát!!! ani nemusíš řikat mámě aby ti něco platila, prostě super!!!
  • Super recenze Miloši! Možná trochu MMORPG overdose, nemyslíš? Objektivně, upřímně, bez komplexů - ano, tak píše profesionál. Ale mám nápad.. nechceš pracovat jako kritik jídel? Úplně to vidim - "Jednoduchá jídla pro chudé od Miloše Bohoňka". Můžeš začít v hospodě - "Zbožňuji plzeňské pivo. Ale když se do něj výčepní nebo číšník vymočí, pak je to to nejhorší, co jsem letos ochutnal. Váš Míla".
  • Kdyby trhal, ale MP AoE2 HD se trhá stále, a nevypadá to že by s tím ti tvůrci cokoliv dělali. Fakt dementní. Alespoň že SP více méně funguje.
  • A nejhorší na tom je... že já to vážně koupil *16*
    • to jo no pritom stačilo zapnout hamachi a hrát to z kámošema přes virtualní LAN
  • AoE 2 HD má stejně dmntní bugy v multiplayeru, proto radši počkám až to opraví tam, jelikož to následně bude i v AoM. :D
  • co je tohle nejaka PC exkluzivita? *15* fakt pecka *15*
    • driv to trollovani byvalo aspon vtipne
  • uz se mi dere z udu hlen potrebuji postrikat nejaky ty kozy jako vozy a pak jeste stencla do priposrale rite narvat
  • TheGGG
    jaký to má smysl?
  • michaliuz18
    tieto remake su skor len pre pamiatkarov, nostalgikov ktorí si chcu uzit hru znova, v lepsom prevedeni a okusit multiplayer ktory by bez tejto novej hry bol zapadany prachom , ale samozrejme experti games.cz tomu daju 4 , neviem co chce od hry chceli ocakavat .. next gen? alebo co ?
    skoda ze to nie je indie hra, mala by 10
    • milos.bohonek
      Viděl jsi z recenze něco víc než jen číslo nahoře?
      • jj, řekl jsi to sám - jen koukat, číslo a obrázky, ale hlavně nečíst
      • michaliuz18
        ne sry necitam tie odpady co sa tu casto pisu ,len niektore ,staci mi cislo
        • ty si robíš naproti a ešte si myslíš jaký si super *15* *15*
        • davidBray
          vytáhni si už konečně tu hlavu z perdele, všem se uleví a tobě nejvíc
        • Škoda, pak by ses tej 4 nedivil a nekecal howna v diskuzi :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit