Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • *12* *16* *11* *14* *6* *5* *14* *3* *15* *2* *1*
  • michaliuz18
    super :) hru som presiel som rad ze to vyslo aj na PC , no nejsom rad za pridavok THE SIGNAL , co je prepadak a nuda, prehnane veci ako litajuce knihy a derby s monster truckmi, uz nevedeli co do hry pridat ... no a minus k hlavnej hre ze malo svetla a volnosti, zbytocne vela tmy tam bolo hru by dost obohatila volna prechadzka a nie len skriptovana cesta cez den , video, a zas hodinu hrania v noci
  • Na začátek napíši,že jsem se na tuhle hru docela těšil a měl jsem velkou radost když autoři oznámili,že vyjde i na pc.Upřímně,po třetí kapitole šla z počítače pryč a moje původní natěšení vystřídalo velké zklamání..Jedná se o další průjmovou konzolojdní předělávku,se škaredou grafikou,která by možná tak zaujala v roce 2005 ,ale rozhodně ne v roce 2012,společně s grafikou musím dále zmíniti optimalizaci,která je rovněž tragická..další kámen úrazu je ovládání postavy,které je katastrofální..To,že se jedná o koridorovou hru by mě až tak nevadilo,ale tahle hra nemá skoro co nabídnout ani co se týče příběhu,který je dost nudný a co se týče napětí je to taktéž dost slabota...když to srovnám ku příkladu se silent hill tak obojí má hnusnou konzoloidní grafiku,obojí stejně tupé ovládání,ale to hlaví..napětí a děsivost a děj,tak u tohoto u mě jasně vítězí silent hill..každopádně je to škoda,tahle hra měla slušný potenciál..
    • Mám pocit, ze som hral úplne, ale úplne inú hru ako ty... *8*
    • Jsi deb*l....
    • Hloupe decko co si stahlo warez verzi hry tu bleje sve moudra. Tvuj prispevek mi uplne pripomel tveho "kolegu" co "recenzoval" WoW z traileru. Aneb pamatna veta "Nemuzu soudit ale soudim ji za 85%..."! *15*
      • k věci:
        optimalizace:nevím.. nehrál jsem na konzoli..
        grafika- velice dobrá
        ovladání - strašné..
        Btw: nenadávej někomu že si stáhl warez verzi když absolutně nevíš jestli je to pravda.Já si hru koupil na steamu a k ovládání postavy mám také veliké výhrady.Hru si určitě zahraju ale počkám si na češtinu
        • čeština je už dávno ke stažení.Stačí zadat do vyhledávače ALAN WAKE čeština a je to.No snad to není moc složité :-).
          • Ta je ale bez dlc a hapruji tam fonty v poznamkach, zkratka cista predelavka z xbox verze. Taky si radeji pockam na ofigo lokalizaci
    • Erien
      Normálně jsem ti to i žral, ale když jsem došel k části: "se škaredou grafikou,která by možná tak zaujala v roce 2005" Tak jsem zjistil, nejen žes to nehrál, ani si neviděl jedinej screen, ale vůbec netušíš jak vypadaly hry v roce 2005.
      • No já myslim že jde spíš o tohle "...dále zmíniti optimalizaci,která je rovněž tragická..." Pánovy se holt seká a tak je to sh.t.

        Asi se i dá souhlasit že je Silet Hill lepší. I když Silent Hill je trochu o něčem jiném. Alan Wake má ale rozhodně co nabídnout. Hraje se to parádně. Grafika a efekty světla jsou moc pěkné. Chce to jen hrát v noci a mít sluchátka. Kupodivu mi nevadí ani ten blur. Příběh není špatný a ovládání je bezchybné. Stačí pochopit ,že na hry z konzolí je celkem fajn pořídit si gamepad. Což je dokonce ohromě pohodlné.
        • Porizovat si na PC gamepad? To si rovnou muzu poridit konzoly, ne diky. Kvuli ovladani klavesnice+mys jsem zaryty pc hrac.
          • Heh a zkusils to...?

            Na FPS je myš s klávesnicí nepřekonatelná s tím souhlasím, ale 3rd person a auta jsou s gamepadem o dost lepší.

            Neberu ti to jen bych ti doporučil vyzkoušet a udělat si vlastní názor, než jen tupě následovat image.
            • subjektivní??? 4+2=6 je taký subjektivní??? Stejně jako takové rozlišení a citlivost??? Jistě gamepad + rozvalení v křesle je pohodlnější než klávesnice a myš, ale tím se okrádáš o velkou část gameplaye. Já chci, aby postavy reagovali na zásah do končetin, do hlavy atd. Vyžaduji jistou míru realističnosti u TPS (Gears of War apod.). Pokud to tam není tak by to měla být hra typu painkiller nebo jiné kde třeba střílíš gumové medvídky...:D Pak se nediv, že PC hráč je nasra*ej, když má hrát nějakej port, kde mu jeho ProGamingová myš a zručnost je k hov*u.
            • Ok v šoku nejsem, ale tak dobře že sis udělal vlastní názor.

              Každopádně já třeba v 3rd person absolutně nemám potřebu dávat headshoty. Přesně počítám s tím že tam je autoaim. Prostě to beru jako fakt. Dám si nohy na stůl a opřu se. Je to prostě jen pohodlnější. V těhle hrách o skill prostě nejde a proto mi nikdo nevymluví že gamepad je na tohle ideální kór v případě kdy je přímo na něj ovládání děláno.

              Holt je to dost subjetivní
            • Budu te sokovat ale zkusil. A budu te sokovat podruhe - jednalo se o desitky, ne-li stovky hodin (necele tri tydny pujceny X360). Takze cas na zvyk, nebo minimalne dukladne posouzeni byl podle me dostacujici. Jediny na co mi gamepad pripadl vylozene vhodnejsi byla fifa/nhl. Na ostatni hry je pro me absolutnim trestem, rozhodne ne "sledovanim image".
            • 3rd person se možná hrají lépe na gamepadu ale to je proto, že je tam asistence míření. 3rd person hra s RAW input, bez filtru a akceleraci myší s pořádnou myší se hraje mnohem lépe. V Alanovi jsem snad netrefil nic než headshot. Jde to úplně samo, protože je tam asistence míření. Citlivost mé myši nebo ruky je úplně k ničemu když to zaměřuje skoro samo. A potom je úplně zbytečné mít tu myš.
  • Alan Wake hmm. Je to konzolovka a jako každá konzolovka smrdí přílišným zjednodušením, stagnující grafikou, ne optimalizací a špatného ovládání (hlavně myš trpí). Gameplay je asi stejný jako u Dooma: svítit, střílet, mačkat tlačítka (spuštěni světel, otevření dveří, zapnutí zdroje napájení atd.). Nic detektivního či logického, jak bylo dříve autory slibováno. Grafika patří do let 2004\2005 (Přidejte FarCry Ambient Occlusion a pokročilejší světelné efekty a máte mnohem graficky krásnější hru a taky mnohem méně náročnější.) Bída je hlavně v tom, že moc věcí je statické. Stromy vypadají úděsně. Dále ty textury. Možná vypadají dobře v rozlišení 1280x1024 ale v rozlišení 1920x1200 je to bída. Přitom vyšším rozlišením textur dnes netrpí žádným poklesem výkonu (od grafik GTX2xx a HD4xxx). Jenom to potom žere víc VRAM a RAM. Každopádně na rok 2012 bych už očekával nerovnosti povrchu jako samozřejmostí. Nemám na mysli zrovna teselaci ale aspoň bump mapping. Co se týče level-designu je to jeden z nejlepších co jsem, kdy viděl. Sice se něco opakuje, ale i tak. Je vidět že na tom vývojáři strávili hodně času. Pro zvuk byl použit FMOD, takže je to záruka kvality. Teď drobnosti Další klady: Postava mluví, nastavení FOV a v posledním patchy opravená myš_příkaz -rigidcamera. Další negativa - postava chcípne i když vkročí do mělké vody do úrovně paty. Postava neumí chodit po schodech. To co předvádí by mohl závidět i Michael Jackson. Proč hru hrát? Asi jen kvůli příběhu. Sice oplivá až zbytečně okatě komerčními seriálovými triky, ale je poutaví a zábavný. Jinak hra nemá co nabídnout. Takový Alone in the Dark 5 je mnohem lepší, ale ten fatálně selhával na ovladatelnosti. Alan Wake nemá nic čím by mohl konkurovat TPS hrám. Resident Evil je Resident Evil stejně jako Mass Effect a podobně. Hru bych dnes číselně nehodnotil protože to není hra současných let ale dávno minulých.
    • deridon
      pane Vávra?
      • Ten ma teda na Dana Vavru hodne daleko. Tak nejak mi pripadne ze musel hodne pouzivat google aby nasel vsechny ty nazvy... *2*
        • Když myslíš. Aji kdyby. Pořád jsem lepší než ty lamy co v googlu neuměj hledat aneb vyloženě typy pro tohle: http://lmgtfy.com/?q=Mr.Lolendo *1* *1* *1*
      • Pěkně napsáno,s většinou bych souhlasil..
  • spoock
    vadí mi, že není způsobu, jak se bránit přízrakům, když mi dojdou náboje, jedině co můžu je utíkat, což je dost dementní
    • deridon
      já si teda neumim představit, že bych na místě Alana, chtěl za každou cenu zabít uplně všechny co po mě jdou a jednoduší by bylo prostě vzít nohy na ramena a zabíjet jen, to co je doopravdy nutné..
    • rodneymckay
      no právě častý nedostatek nábojů a obava z toho, že zkrátka bez nábojů si proti nepřátelům ani neškrtnete dotváří tu pravou atmosféru. Při útěku se dá sem tam použít i baterka a protivníky tak částečně zpomalit. Ovšem pokud se jich na vás sesype víc, tak snad jen doporučuji utíkat a i v takovém případě to často končí smrtí. Zkrátka bez zbraně a střeliva není šance a v tom je to kouzlo. Jsem za to moc rád.
      • Me osobne je prave tato cast nejvice protivna ,proste hraju nejakou psycho thrillerovku tak predstava toho ze beham po lese a strilim jednoho drevorubce za druhym a jeste se musim soustredit aby me vubec nezabili a aby mi zbyli naboje mi dost kazi atmosferu a efekt cely hry.
    • Je to ubohé na to že v DOOM 3 jsme mohli mutanty umlátit baterkou :DDD
    • A co bys jako chtěl aby dělal? když ten přízrak má sekyrku nebo cep ? Když nemáš jak je zabít tak aspon dostaneš pocit strachu (beznaděje) kterej ta hra měla asi vytvořit ;) ,škoda že od třetí kapitoly to je moc akční ,ale jinak je hra super !
    • To je opravdu dementní, na druhou stranu, nikdy se mi to nestalo.
      • No je fakt že absence beznábojové zbraně je celkem divná. A je to i trochu škoda. Aspoň lopata by se hodila.
      • PreidaQ
        To třeba mě se jednou stalo, že bylo jasné, že nepřátele nedokážu ustřílet a musel jsem to proběhnout k nejbližšímu světlu. *3*
        • Tak já všeobecně jakmile bylo poblíž nějaké takové to pouliční osvětlení, tak jsem se bojům vyhýbal a snažil se k němu dostat co nejdříve.
          No a nakonec máš asi pravdu, vzpomněl jsem si, když jsem začal hrát ten přídavek Writer, tak v jedné pasáži jsem všechny náboje vystřílel a před posledními nepřáteli jsem musel utíkat.
  • Dalsi blbost
    • Inquisitor
      Dalsi blbec
      • Je horší člověk co blbosti dělá nebo ten co mu na to skočí??? *1*
        • Inquisitor
          Já vim no, ale tentokrát mi to nějak nedalo:)
  • Alex81
    Dohrál jsem to na jeden zátah takže dobrý ale... Stále to stejné, absolutní tunel, žádné adventurní prvky... Z tohohle klasika nebude ale hrál už jsem horší.
    • Jak pro koho ,ten kdo má rád příběhy a atmosféru to je hitovka ;)
      • PreidaQ
        To já třeba příběhy i atmosféru rád mám a přesto mi Alan Wake připadá jen jako lehce nadprůměrná hra. *7*
  • Ocelot
    Jinak hra výborná! Už dlouho jsem nepociťoval takové napětí jak to bude dál.
    Teď hraju ty 2 DLC a jsem rád, že pokračují v příběhů...bál jsem se, že to budou nějáký blbosti jenom :)
  • Ocelot
    Kdyby měl někdo zájem o ,,scary momenty,, z Alana Waka tak tady to máte i v CZ by me :D
    http://www.youtube.com/watch?v=ogxZ2tH2CeM
    • Fuj to je ale malo fps *11*
  • Cestina je v pohode akorat je treba si domyslet pismena s hackama plu ř což s trochou snahy jde bez problemu, akorat ty dlc, pro mne osobne mile prekvapeni zacatku roku dead space to neni, ale i tak atmosfera vynikajici.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit