Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "Ovládání na klávesnici není vůbec špatné, i když někdy může mít hráč špatný pocit, že mu některé pohyby nepřijdou úplně logické. Lze si však bez problémů zvyknout."

    Tahle věta a nebo rovnou celý 2 odstavec by si zasloužil vlastní rastr. Vzhledem, že se jedná o port, tak to může znamenat, že se u toho buď budu bavit nebo vztekat.
    • yuri337
      Mě ze začátku hodně vadilo, že kamera není za zády, ale kousek na stranu:

      http://www.youtube.com/watch?v=eLDfUvl1seM&feature=related

      Ale dalo se zvyknout. Komu vadí levá strana, lze přepnout klávesou TAB na pravou.
      • budeš se vztekat, kamera je totiž epic fail!
  • Ano máš pravdu... hnusná grafika, až na to že když jí máš na Max ta je skoro hezčí jak crisys2 nebo 3, ale my ti to nebereme. Jo a pokut se bojíš tmy, tak si di rači hrát WoWko. Jo díky...
  • C2Duo na 3,6GHz a 5870 1GB vše na max a FPS kolem 35 *4*
    • V rozlišení 640 x 480, nebo 1920 x 1080? Docela podstatnej údaj.
      • Psal VŠE na max, takže asi i rozlišení
        • Jenže může mít 10" monitor s max. rozlišením nula krát nula, nebo 100" s max. rozlišením milion na milion. Aha *7*
          • S takovým PC se dá předpokládat, že to bude něco normálního a ne CRT s VGA. Nehledejte za vším extrémy. Aha...
            • Prostě jen říkám, že ten post postrádá základní údaj. A možná by ses divil, na jakých hovadech jsou lidi schopný hrát, i když mají dělo.
  • BoB.2
    Mě hra opravdu potěšila hlavně příběh a perfektní ovládaní gamepadem.
  • michaliuz18
    super :) hru som presiel som rad ze to vyslo aj na PC , no nejsom rad za pridavok THE SIGNAL , co je prepadak a nuda, prehnane veci ako litajuce knihy a derby s monster truckmi, uz nevedeli co do hry pridat ... no a minus k hlavnej hre ze malo svetla a volnosti, zbytocne vela tmy tam bolo hru by dost obohatila volna prechadzka a nie len skriptovana cesta cez den , video, a zas hodinu hrania v noci
  • yuri337
    No já se na Alana těšil moc, ale jsem celkem zklamaný. Lehoučké puzzle, stále stejná krajina(i když krásná), 4 typy nepřátel, jen pár zbraní. Většinu hry nevím co se jak a proč děje. Velmi zmatený příběh mě moc nechytl. Navíc vše je pořád na stejné brdo - někam vlezu, nabíhají nepřátelé a lítají posedlý krámy, vrány a barely na který se má svítit baterkou. Rinse and repeat. Snad nejlepší moment byl na pódiu těch dvou starých metalistů ve vikingském stylu. Ovšem i to mi přišlo trošku moc podobné jednou levelu z L4D2.
    Možná jsem jen trošku otrlý, protože jsem před Alanem dojel oba dva Dead Space. Proti čemuž je Alan svojí atmosférou jen velmi slabý čajíček.
    • Dead Space mám taky hodně rád, ale přiznejme si to. Je to úplně ten stejný systém, někam vlezeš, spustí se script, naběhnou nepřátelé atd.....Co se týče variability prostředí, tak Dead Space taky žádná sláva, takže v tomhle si tyto dva tituly nemají co vyčítat. Co se týče atmosféry, ta podle mě hlavně Alana hodně táhne a myslím, že nejen fanoušci Twin Peaks si tuhle hru právě kvůli tomuhle zamilují. Až na ovládání, které by zj. při soubojích mohlo mít rozhodně lepší odezvu, nemám hře co vyčítat a rozhodně svých utracených 500,- nelituji (navíc alespoň u mě za herní čas +/- 15h). A ikdyž grafika možná není dnešní top, tak má své kouzlo a rozhodně jsou některé scenérie nejen při východu/západu slunce nádherné.
    • montatatana
      Hlavne jsi ten pribeh mel chytat poradne, protoze Alan je primarne o nem a s Dead Spacem ma spolecnou leda tak 3rd person kameru.
      • Jj, to jsem ještě chtěl dodat, oba dva zmíněné tituly staví atmosféru trošku na něčem jiném, takže se to nedá až tak srovnávat.
  • Alan Wake hmm. Je to konzolovka a jako každá konzolovka smrdí přílišným zjednodušením, stagnující grafikou, ne optimalizací a špatného ovládání (hlavně myš trpí). Gameplay je asi stejný jako u Dooma: svítit, střílet, mačkat tlačítka (spuštěni světel, otevření dveří, zapnutí zdroje napájení atd.). Nic detektivního či logického, jak bylo dříve autory slibováno. Grafika patří do let 2004\2005 (Přidejte FarCry Ambient Occlusion a pokročilejší světelné efekty a máte mnohem graficky krásnější hru a taky mnohem méně náročnější.) Bída je hlavně v tom, že moc věcí je statické. Stromy vypadají úděsně. Dále ty textury. Možná vypadají dobře v rozlišení 1280x1024 ale v rozlišení 1920x1200 je to bída. Přitom vyšším rozlišením textur dnes netrpí žádným poklesem výkonu (od grafik GTX2xx a HD4xxx). Jenom to potom žere víc VRAM a RAM. Každopádně na rok 2012 bych už očekával nerovnosti povrchu jako samozřejmostí. Nemám na mysli zrovna teselaci ale aspoň bump mapping. Co se týče level-designu je to jeden z nejlepších co jsem, kdy viděl. Sice se něco opakuje, ale i tak. Je vidět že na tom vývojáři strávili hodně času. Pro zvuk byl použit FMOD, takže je to záruka kvality. Teď drobnosti Další klady: Postava mluví, nastavení FOV a v posledním patchy opravená myš_příkaz -rigidcamera. Další negativa - postava chcípne i když vkročí do mělké vody do úrovně paty. Postava neumí chodit po schodech. To co předvádí by mohl závidět i Michael Jackson. Proč hru hrát? Asi jen kvůli příběhu. Sice oplivá až zbytečně okatě komerčními seriálovými triky, ale je poutaví a zábavný. Jinak hra nemá co nabídnout. Takový Alone in the Dark 5 je mnohem lepší, ale ten fatálně selhával na ovladatelnosti. Alan Wake nemá nic čím by mohl konkurovat TPS hrám. Resident Evil je Resident Evil stejně jako Mass Effect a podobně. Hru bych dnes číselně nehodnotil protože to není hra současných let ale dávno minulých.
    • deridon
      pane Vávra?
      • Ten ma teda na Dana Vavru hodne daleko. Tak nejak mi pripadne ze musel hodne pouzivat google aby nasel vsechny ty nazvy... *2*
        • Když myslíš. Aji kdyby. Pořád jsem lepší než ty lamy co v googlu neuměj hledat aneb vyloženě typy pro tohle: http://lmgtfy.com/?q=Mr.Lolendo *1* *1* *1*
      • Pěkně napsáno,s většinou bych souhlasil..
  • Mam intel quad 6600 (2,4ghz), 4GB, ati 4870 1GB. Nie je to ziadna novinka ale doteraz mi islo skoro vsetko na vyssie detaily. Preto mi je divne ze ma na mojom pc alan wake, ktory neni super mega ultra krasny, celkom malo fps. Nastavenia som musel mat na low a rozlisko 1280*720 tusim aby mi to islo normalne. Pri hocicom vyssom mi myska plavala. Bolo to na zaciatku jak vystupil z auta, dalej som to ani nezkusal hrat lebo to nechcem drtit v naprd grafike. Som jediny s takymto problemom?
    • Doporucuji vypnout motion blur. Hra pak vypada lepe a rekl bych ze fps docela povylezlo. Staci dopsat parametr -noblur do cile v zastupci hry.
    • Erien
      Podívej tady podle PCtuningu jedna z nejnáročnějších her. http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/23334-alan-wake-krasny-temny-a-krvave-narocny-thriller
    • Nejsi. Mám sice lepší procesor a ramku, ale celkem jsem se divil na ty FPS, když jsem to poprvé zapnul, a to mi Battlefield 3 běží bez problému na vysoké detaily. :) Ale myslím že už na to vyšly nějaké patche.
      • vyskusam...
  • Krásný vizuál, skvělá hudba a ozvučení, co se velmi reálně blíží zážitku v kině. Alan Wake není nijak zvlášť děsivou hrou, ale s hifi sluchátky a ve tmě se často dostavovala husí kůže. Příběh je skvěle vyprávěn a výborně balancuje s fakty a hráčovou představivostí. Linearita tu vůbec nevadí, naopak a lokální rádiový show a epizody Night Springs vše jen podtrhují. Ze hry je znát, źe Alan svoji ženu skutečně miluje, takže jako hráči mi na ní brzy začlo záležet. Postava Barryho příběh hezky odlehčila a poskytla možnost se pobavit, aniž by příběh jako celek jakkoliv ztratil na vážnosti. Dohrání mi zabralo 18 hodin, datadisky posunuly číslo na 22. Teď mě čeká hardcore mód. Jediná výtka směřuje k animacím v ingame filmečcích. Ty jsou občas dost prkenný, synchronizacw rtů s dabingem není znát ani náznakem. Největší "chyba" je ale jednoznačně krize, která se dostavila po dokončení hry. Nikdo ještě nevynalezl přístroj na vymazání paměti a mně se teď nechce hrát noc jinýho...
  • Ocelot
    Kdyby měl někdo zájem o ,,scary momenty,, z Alana Waka tak tady to máte i v CZ by me :D
    http://www.youtube.com/watch?v=ogxZ2tH2CeM
    • Fuj to je ale malo fps *11*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit