Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nevíte někdo web, kde by byli vypsané všechny interní zprávy ze stanice Sevastopol ?? Nějaké už jsem minul a docela bych je pročetl, to samé záznamy o Nostronomo. Dík.

    Jinak hra parádní, co se týče grafiky i AI. Docela mě ten parchant překvapil, když jsem byl v jedné z místností se spousty možnostmi se skrýt pod stoly a on je prohledával jeden po druhém až na mě vybafl. Bylo jasné že jsem v háji buď mu vylezu nebo počkám jestli se na to vykašle nebo pak nahlídne i pod ten můj.

    Jednu z mála chyb však jsem spatřil když šel k šachtě a že jde pryč tam mě docela ignoroval ikdyž by mě mohl zahlédnout
  • Zajimavy ja hraju taky na normal a kde me hledat rozhodne nevi, jestli to spis nebude tvym stylem hry! Jinak ruzny bomby vyuzivam a fungujou, se pak nediv ze vi kde te ma hledat kdyz nevyuzijes potencial tvech obranech prostredku!. AI rozhodne neni dokonala, souhlas ze obcas je vetrelec slepe, ale hre to odpustim, pac nic takovyho tu dlouho nebylo.
  • Respektuju tvůj názor, ale nemyslím si, že by to byla nedoladěná AI. Koneckonců tu hru tvořili kolik? 3 roky? 4? Věřím, že během té doby měli spoustu času zjistit, co je ještě snesitelné a co už je moc.

    Teď mě napadlo, že by bylo docela zajímavé, kdyby se hrou vydali i jakýsi "tuner" na AI toho Vetřelce, kde by si každý mohl nastavit, co ten Vetřelec může a nemůže dělat. Jsem přesvědčen, že spousta lidí by poté, co by mu nastavili neúprosně vysokou obtížnost, by měla problém to vůbec rozumě (u)hrát.
  • Na normal.

    Jenže tady je to opačnej extrém než popisuješ, on mě nevidí i když vlastně téměř nejsem schovanej. Hra zdá se moc nerozlišuje jednotlivý typy překážek a i prťavej stolek vyhodnocuje jako velkou neprůhlednou věc. *7* Ale zase musím pochválit, že reaguje i na radarovej pípák, kterej proto radši vůbec nepoužívám a orientuju se podle zvuků z okolí.

    Je to zkrátka nedoladěná AI, která těží hlavně z toho, že podvádí a vždycky tak ví kde se nacházím i když jsem potichu jak myška.
  • ...
  • A na jakou obtížnost to hraješ? Opět mi to přijde jako stěžování si na problém, který v zásadě neexistuje. Resp. možná existuje, ale kdyby to mělo fungovat tak, že by tě Vetřelec měl vidět pokaždé, když nejsi zcela schovaný za překážkou, dost možná bys s tím hraním brzy seknul.
  • Mám z toho takový smíšený dojmy, hra vypadala ze začátku opravdu pěkně, ale ta umělá inteligence kazí dojem.

    Nějakej hint během lodingu tvrdil, že vetřelec vidí a slyší lépe než ostatní nepřátelé. :-)
    Ano, na jednu stranu ten parchant slyší krom plížení téměř cokoliv včetně radaru, ale naopak má solidní problém se zrakem.

    Pod 99% dobře osvětlených postelí a stolů vetřelec prostě nevidí a párkrát se mi stalo, že vetřelec napochodoval do místnosti s nizoučkým stolkem uprostřed, pod který se nešlo ukrýt. K mému překvapení stačilo zůstat skrčený na opačný straně stolu než byl zrovna vetřelec a ten trubec si mě vůbec nevšiml přestože mi koukala zpod stolu víc než jen hlava, doslova jsme na sebe koukali. Stejně tak mě snad nikdy nezahlídl když procházel boční uličkou jen 2 metry ode mě jako by měl jen velmi malé zorné pole. A naopak vzácně se stane, že vidí i to co by vůbec neměl, jednou mě zcela nepochopitelně zahlédl pod postelí a to ještě v místě kde byla tma.

    Ve výsledku je to obtížný jenom proto, že ukládat jde jen málokde a alien vždy zcela přesně ví v které chodbě vás hledat. Navíc většina předmětů je vlastně k ničemu a stejně vám pomůžou jen na okamžik. Zatím si bohatě vystačím s obyčejnýma světlicema na odlákání pozornosti.
  • Koupí jsem neprohloupil. Hra mi nabízí přesně to co jsem očekával. Ale měl jsem možnost, kterou asi nemá každý. A to, zahrát si AI s OculusRift DK2. Po několika minutách jsem si uvědomil, že mám ústa dokořán. Nejlepší herní zážitek v životě. Až bude mít OR lepší rozlišení, řekněme alespoň ty 4k, bude to totální nářez. A pohrávám si s myšlenkou, že AI strčím do šuplete a počkám si na vydání plné verze OR. Protože rozdíl v prožitku s a bez OR je propastný.
  • K autorovi recenzie. Nezaškodilo by si trochu naštudovať votrelčie univerzum. Votrelec NIKDY nezabíja pre zábavu. :)
  • To s tím omezením pohybu na světle je docela dobrý nápad. Dle všeho hádám, že tohle v potaz ta AI nebere. Na druhou stranu tam zjevně figuruje nějaký rozhodovací mechanismus, který určuje, zda se dál vydá šachtou, nebo jen nějakým koridorem. Pokud to není jen prosté "teď to zkusím o dvě místnosti vedle a tam se nejrychleji dostanu touhle větračkou", je docela možné, že tam nějaká procentuální fuzzy logika funguje.

    Pro mě coby programátora by bylo docela zajímavé vidět, jak je ta AI koncipovaná a co všechno se míchá do toho rozhodovacího procesu. *4*
  • Tak mám nahráno něco přes 13 hodin a musím říct, že koupi hry ani v nejmenším nelituji. Vše podstatné již bylo řečeno, takže se v příspěvku omezím jenom na mých pár dojmů. :) Předem upozorňuji, že budu spoilerovat, takže kdo si nechce příp. zkazit zážitek, nechť nepokračuje ve čtení.

    SPOILER ALERT
    Nejprve se přiznám, že od setkání s alienem hraji na easy, protože jsem zvědavá, jak celý příběh dopadne a medium by mi herní dobu protáhlo, ale popořadě...
    Nejvíce na mne působilo úplně první setkání s vetřelcem, tuším že v té psychiatrické klinice(oddělení). To jsem opravdu se zadrženým dechem sledovala, ať už z pod stolu či ze skříně, pohyb vetřelce a přemítala, jestli mne najde, či nikoliv. Byl to opravdu silný zážitek. To jsem to ještě hrála na medium.:-D Jenomže si mne vetřelec dost dával, tak jsem obtížnost snížila na easy, ale i tak mi hra poskytla příjemný herní zážitek. Co jsem však nafasovala plamenomet tak se moje "úzkost" snížila a hra tak trochu ztratila na svém kouzlu "bezmocnosti" a nutnosti se skrývat. Nejspíše to však bylo i obtížností, na vyšší obtížnost by třeba tolik munice do plamenometu nebylo a i vetřelec by se nějak přizpůsobil...
    Avšak poté, co byl vetřelec SPOILER vypuzen do vesmíru SPOILER už hra trochu ztrácela ze své stísněné atmosféry, proti androidům a lidem už to nebylo ono. Ani mne nebavilo se kolem nich plížit, takže jsem je většinou pomlátila, vzhledem k mé obtížnosti to bylo jednodušší a rychlejší.
    Načež jsem putovala dál, až jsem dnes dorazila k SPOILER "hnízdu" SPOILER. A tím nejspíše mé putování končí, protože jestli se něčeho opravdu moc bojím, tak jsou to SPOILER facehuggeři. *9* Nesnesu prostě ten pocit, když na mě tahle potvůrka běží, už v aliens:colonial marines mne to stálo hodně sebezapření, abych ty pasáže s nimi prošla(bez zvuku s pečlivým vystřílením vajíček a "nastudováním", kde na mě naskryptovaně vyběhnou), ale tady je to mnohem děsivější a nepředvídatelnější. Nikdy nevím, kdy a odkud na mě nějaký vybafne a to já prostě psychicky nedávám. Třeba AVP2 jsem kdysi prošla v pohodě, protože tam na vás nikdy facehugger neběží přímo, ale tady v Isolation co jsem koukala na video na YT, tak jich tam je požehnaně.
    Takže se asi půjdu dívat na Walkthrough videa, abych věděla, jak to dopadne. Nevím, jestli se překonám a vejdu do toho hnízda, opravdu mám z těch malých potvor nějaký blok.:)
    Každopádně hru doporučuji, brzy se vrhnu na DCL Last Survivor a Crew Exp., tak snad tam nepotkám facehuggery.:) Kdyžtak mod přeživší mi poskytne další hodinky zábavy s mým oblíbeným vetřelcem.
    Díky za pozornost, potřebovala jsem se trochu vypsat.:) Hezký večer přeji všem.
  • C-BEAM
    nerád by som sa moc rozkecal :) ale hlavne by som zmenil jedno - pre mňa ako fanúšika aliena nie je nič horšie ako pozerať sa na šmatlajúceho sa aliena v osvetlenej chodbe, je to dehonestujúce. Tomuto sa každý rozumný režisér v Alien filmoch vyhýbal ako sa dalo a veľmi dobre vedeli prečo. Na mieste vývojárov by som to urobil tak, že by sa alien zo 70% pohyboval šachtami 25% veľmi tmavými chodbami a interiérmi a iba 5% osvetlenými časťami lode kde by sa presúval rýchlo napr. keby sa chcel dostať do inej šachty, takže by si napríklad išiel osvetlenou chodbou odrazu by sa ozval motion tracker - alien by bol niekde v šachte, tak by si sa niekde rýchlo schoval a o chvílu by si videl aliena iba na 2-3 sekundy rýchlo prebehnúť napr. zo šachty do nejakej tmavej miestnosti a odtial zase do šachty. A motion trackeru by som dal väčší dosah aby mal hráč čas reagovať.

    Ide hlavne o to aby alien nebol tak ČASTO a DĹHO na očiach - aby stretnutí bolo menej ale o to intenzívnejšie a desivejšie by boli... pozerám, že aj tak som sa rozkecal, sorry :)
  • Zajímavý pohled, ale težko říct, jak by to fungovalo v praxi. Můžeš ještě trochu rozvést ten předpokládaný způsob pohybu Vetřelce, když je -- jak ty říkáš -- na lovu? Myslím, že už takhle ve tmě není moc vidět ani když chodí vzpřímeně, natož když by se neustále někde krčil a rychle se přemísťoval.

    My hráči máme často dojem, že něco není tak, jak by to ve skutečnosti být mělo, ale už nám nedochází, že kdyby tomu tak opravdu bylo, naopak bychom si stěžovali, že je to moc těžké, nedá se to hrát a zkrátka to není zábava. A o to jde u her především.

    Souhlasím s tím, že vidět ho promenádovat se po chodbách mu nedává zrovna punc nejagresivnějšího známého organismu ve vesmíru, ale ruku na srdce -- kdyby byl pořád někde skrčený a jednou za pár minut na tebe vystartoval ze zálohy, aniž bys vůbec tušil odkud, fakt by tě to bavilo těch 20 hodin, co trvá ta hlavní příběhová linie?

    Pokud to bude pro tebe/vás jednodušší, berte to tak, že takhle se chová predátor, který o sobě ví, že nemá přemožitele a nepotřebuje se schovávat. (I to je rozdíl oproti predátorům ve zvířecí říši -- ti nejsou nesmrtelní a musejí vyvažovat pro i proti svých útoků.)
  • Taronyu
    Ale veď on to robí. Zapni si detektor keď je v šachte a uvidíš ako rýchlo sa pohybuje. Ak by sa takou rýchlosťou pohyboval aj po chodbách, tak hráč nemá žiadnu šancu. Treba si uvedomiť, že autori museli spraviť nejaký rozumný kompromis, aby sa ta hra dala hrať. Mne tam vadí skôr jeho hlučnosť. Keď zlieza zo šachty, tak hneď viem že je dole a že si musím dávať pozor. Mohli tam pridať ešte jednu obtiažnosť, kde by to hráč nevedel tak ľahko rozpoznať.
  • to měla být reakce na c-beam, nějak jsem se ukliknul
  • Do puntíku souhlasím. Ovšem místní fanboys tě za to ukamenují a pak počůrají tvou mrtvolu za to, že ses odvážil upozornit na takové chyby...
  • Kdyby se choval jako ve filmu, tak se obávám, že si nezahraješ. A předpokládám, že by jsi byl první, který by psal že se to nedá hrát a "AI" podvádí *3* .
  • Veľmi dobre napísaná recenzia. Dobre sa to čítalo. Palec hore. Presne takto som si vždy predstavoval hru o Alienoch. Viac survival a menej strielačka.
  • to se s jednim vetrelcem asi jinak udelat ani nedá, imo lepší namet na hru by byl remake AvP nebo Vetrelci od camerona - tohle tu sice uz bylo ale nedopadlo moc dobre
  • C-BEAM
    mne nevadí, že hráča hľadá (i keď AI v Isolation vie vždy kde hráč je) mne osobne vadí to, že sa nechová ako predátor. Keď je ktorékoľvek zviera na love chová sa veľmi špecificky, presúva sa rýchlo a opatrne z jedného bodu do druhého, vyhľadáva tiene a drží sa pri zemi, skúma prostredie. Toto AI v isolation nerobí, iba pochoduje ako znudený dôchodca z miestnosti cez chodbu do inej miestnosti. Chýba mi v tam ten pocit, že alien je žijúci organizmus. Samozrejme od momentu keď ťa vidí a začne útočiť tak to je všetko vporiadku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit