Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejlepsi hra z alienovskyho prostredi je Alien Breed Tower Assault.....Nazdar.
  • Dobrá gamesa, už ji hraju jsem v cca v 5 té misi a že by to byla nějaká lekačka nebo horor se mi ani nezdá, občas na Vás bafne Alien a občas tu máme otravné andriody(nic moc teda), jinak je to pro mě pohodlná procházka, stačí jen chytře využívat situaci a prostředí, jinak ai vetřelce nic moc teda - aby mě vetřelec nenašel se schovávat pod stolem...
    Jinak konečně po dlouhých několika letech vetřelci jak se patří, až na ten příběh.
  • VaZqeZ_EU
    https://www.youtube.com/watch?v=GhcjHhIapO4 *1*
  • Tak jsem to hrál asi 8 hodin. Vůbec mne to nebavilo, žádná akce, pořád se jen plížit, furt něco sbírat. Nechápu jak to někoho může bavit. Čekal jsem, až budu mít zbraně, že akce vypukne. To je velký omyl, zbraně nestačí ani na androidy, jednou vystřelím z koltu a je u mne vetřelec.Proti vetřelci nemá člověk žádnou šanci. Na tu hru jsem se moc těšil, ale tohle?? To je lepší jít v normální realitě jít na houby do lesa. Si aspoň udělám smaženici.
    • hraj COD to je hra pro tebe
    • Kdyby jste četl, tak se dozvíte, že je hra podle filmu vetřelec, konkrétně ten první původní film. Vetřelce není čím zabít, tak to bylo i ve filmu.
    • Taronyu
      https://www.youtube.com/watch?v=s2xY9bR0Sqs
  • cr8gg
    Mno atmosfera je uzasna a beru to hru, jakofilm na nekolik veceru :) .. jsem pussy,a nedokazal bych to sam hrat... takze se divam na HD walktrough a strasne si to uzivam, zvuky jsou naprosto paradni a to prostredi? ... Anologovy 80.leta jsou proste pecka :)
    • Hanzales
      Heh, no na hard si tak kolikrát říkám, že je pekelně rychlej, i šachtama i koridorama se pohybuje tak rychle, že máš tak tak šanci něco vymyslet a někam se pohnout dál. Někdy o tobě ví, ale prostě si tě vychutná, systematicky si to projde a jak tě zmerčí, je u tebe než bys řekl š... Nejlepší je počkat, až jde definitivně chvíli šmejdit jinam a kradmo se přibližovat k cíli ;o) Hlavně nečekat tiše někde v koutě blízko šachty v domnění, že žádný pohyb, žádné nebezpečí. I jako v přestřelce v lese, je třeba se stále přesouvat a nedat mu šanci jednoduše zaútočit ;o)
      • no a jsou to skripty a spawnovani, nebo normalni AI?
        • Hanzales
          Když se tak koukám do configu obtížností, tak ta mrcha reaguje na spoustu podnětů, různě podle obtížnosti ;o) On se prostě tu a tam objeví na scéně, ale pak už řádí podle sebe ;o) I ti "blbí" a pomalí roboti člověka systematicky skřípnou, když se hráč prozradí a rychle se nezpakuje. Taky často pomáhá nohy na ramena, ale ne když už vás honí sám pán mafián, to je lepší si dřepnout a počkat na jistou smrt :)
        • Taronyu
          Žiadne spawnovanie a žiadne skripty, až na zopár cutscén. Naopak, celkom podarená AI. Ani pred koncom hry netuším, ako sa bude chovať a kade pôjde.
          • C-BEAM
            tak to sa im ťa pekne podarilo oklamať *1*
          • ucho
            na oficiálním fóru padlo, že se vetřelec teleportuje s hráčem, aby bylo zajištěno, že je pořád poblíž hráče. a je to logické, protože jinak to udělat prakticky nejde. nemohli by riskovat, že se vetřelec někde sekne a hráč zbytek hry projde sám...
            takže je to podařeně zvládnutý gameplay, kdy si to hráč neuvědomí...
            co se týče skriptů, tak to chování AI vlastně skripty jsou. akce->reakce = v podstatě skriptovaná situace...
            • ucho
              n: no ty skripty jdou při troše snahy eliminovat. minimálně tak, aby nebyly v takové podobě, jak se klasicky používají. šlo by opravdu jen o soubor instrukcí, na základě čeho se bude AI rozhodovat. smyslem by pak mělo být, že by AI mohla vymyslet vlastní řešení situace, tedy takové řešení, které ty vyloženě naskriptované nemáš... ale s takovou AI si žádná AAA hra experimentovat nedovolí, na to by byla potřeba nějaká experimentální hra. tedy v podstatě ano, mohl bys pak takového vetřelce někam hodit a čekat, co vymyslí.
              pro klasickou hru je samozřejmě pohodlnější skriptování, protože hráč potřebuje jednoduché rozhodování typu, "když udělám tohle, stane se tohle". správně by to mělo být ale tak, že když udělám tohle, mohlo by se stát, tohle, tohle a někdy se stane i něco, o čem jsem ani nevěděl, že by se mohlo stát"...
              já myslím, že každému, kdo se kdy otřel o umělou inteligenci, bude jasné, co jsem se snažil říct. ti ostatní mají holt smůlu :)
            • hm, a jak si takovy ucho predstavuje hru bez scriptu? zatim umela inteligence neexistuje, takze vsechno je de facto script... nemuzes tam aliena jenom tak hodit a cekat, ze zacne sam neco delat, to by si maximalne tak zacal honit nebo pustil neco na konzoli *5*
            • ucho
              Asirix: "v podstatě" ;)
              samozřejmě že nečekám, že se v některém místě bude vetřelec chovat vždy stejně, ale z principu ty základní způsoby chování jsou předskriptované, jak sám píšeš...
            • Akce=>reakce není úplný skript. Skriptovaná situace je přesně naplánovaná a naprogramovaná scéna, kdy by se například v nějakém místě vetřelec choval přesně podle nalinkovaného scénáře neustále stejně. To je skript. Zde podle všeho AI vychází z toho, jak se hráč chová a na základě jeho akce, vetřelec vybírá z portofolia jeho reakcí, kterými jej obdařili tvůrci. Čili jde o skript jen v tom smyslu, že se AI rozhoduje, jakou reakci použije jako odezvu k hráčově akci. Takže určitě nelze říct, že jde o zcela skriptované situace. Pokud by se na nějakém checkpointu, či místě choval vetřelec neustále stejně, pak by šlo o plný skript, takto se o plném skriptu nedá mluvit. Skriptované bude, jak už jsem psal, jeho portfolio reakcí, ale kterou použije, si vetřelec vybírá na základě své AI.
    • VaZqeZ_EU
      Spoiler Alert!! *7*
  • podporuje to 3D ? :-)
    • Je to možné pustiť v režime na oculus rift. Na tom bude zážitok ešte lepší.
    • Bohužel ne, je to celé jen 2D.
  • Ja som vám to tu písal, že sa jedná o perfektnú hru! A teraz súp sup to kupovať, nech Sega chystá ďalšieho Aliena :)
    Ps: som na začiatku štvrtej misie z osemnástich a mám odohranych niečo cez 6 hodín...
  • Můj první počin, video z průchodu první výzvy Přeživší - Sklep s Amandou. Samozřejmě nechybí splnění všech 3 úkolů. Vytvořil jsem pár úvodních titulků s efekty a přidal zvuk a náhled. https://youtu.be/blviIzuChs0
  • Tohle je nejlepsi recenze, kterou jsem tu cetla za nekolik let. Slyseli jste znicujici pravdu, kterou nelze odmitnout.
    • Bud klidny, s blaznem se nikdo hadat nebude;-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit