Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak se mi spíš zdá, že ty máš ničím neopodstatněný mindrák z islámu... Ne, neobviňuji tě z náboženské netolerance, ale z pouhé idiocie.
  • No jenže není bojové letadlo jako letadlo:

    Bojové letouny 38ks (14x Gripen + 28x L-159)
    k tomu třeba pro zajímavost. Máme jen asi 10 raket AM 120 AMRAAM starší generace. Zbylých asi 12ks je vždy na údržbě. AM-9 Sidewinder máme asi 20ks. Opět starší generace. Čísla nejsou přesná už si to nepamatuju.

    Tanků máme sice cca 170 ale použitelných jen 30 T-72M4. Zbytek jsou zakonzervované původní verze.

    Protivzdušná obrana je v úplněm rozkladu a jedinou novinkou je 16ks RBS 70. Zbytek je do šrotu.

    Je to prostě bída a utrpení. Než udržovat tohle + ěkolikanásobně předražené zbrojní zakázky, bylo by lepší to snad zrušit úplně.
  • Čísla jsou pouze orientační a převzatá z jiných webů. Na stránkách AČR se mi překvapivě nepodařilo najít seznam vybavení *1*
    Vybavení české armády

    v roce 1993 dnes
    Tanky 1600 179
    Transportéry 2315 515
    Bojové letouny 227 38
    Bitevní vrtulníky 36 42
    Počet vojáků 100 000 25 000
  • Zase to zlé Rusko. *7* Se toho mindráku z nich snad do smrti nezbavíme... Daleko větší nebezpečí do budoucna je stále se rozpínající islám, ale to by si nikdo do hry dát nedovolil, protože by ho multikulturalisti hned obvinili z náboženské netolerance. Potom mě ještě pobavil bankrot EU v roce 2017, nebo co to tam bylo. Jak to tak vidím, přijde mnohem dřív. Už i velký státy jako je Španělsko, nebo Itálie jdou těžce do hajzlu a pochybuju, že takoví Němci se budou chtít nechat spolu s nimi táhnout ke dnu. Nejdřív rozpustí euro a pak, když pochopí, že to je málo, tak rozpustí i celou EU...
  • Jo s tím souhlasim. Nicméně historie mluví za vše...

    A úroveň naší armády? Možná máme profesionály, jenže proč si myslíš že je ostatní nemají (asi syndrom zlatých českých ručiček, že?). A co se týká výzbroje? Těch našich 30 tanků a 14 stíhaček by asi nikomu moc velké problémy nedělalo. Můžeme bejt jenom rádi že jsme tak přizpůsobivý v přijímání nových vládců a hlavně že v evropě se snad doufejmě dlouho nic dalšího nesemele.
  • Nic není tak typicky Český, jako podceňování vlastního národa.

    Naše armáda, i když malinká se zastaralým vybavením, patří k těm nejprofesionálnějším na světě. Zdar.
  • Já nespochybňuji jednotlivce, kterých jistě nebylo málo a opravdových válečných hrdinů máme jistě dost. A věř že na ně hrdý opravdu jsem.

    Ovšem jako národ jsme schopní akorát tak nadávat u piva a nechat se odírat a vést za ručičku od těch co zrovna měli to štěstí že nám vládnou.
  • Hairy_Ass
    Ve starověku tady moc Čechů nežilo... A že jsme ve středověku platili za docela dobré válečníky nikdo nezpochybňuje, ale v kontextu současné situace se to opravdu zdá směšné, možná kdyby tam dali širší časový horizont, ale do roku 2024 se mi tohle nezdá ani na sci-fi. *7*
  • Náhodou nemáte někdo pozvánku do bety? fallen@centrum.cz
  • díky za tip *3*
  • Mno vidis a pritom je cesko historicky narod dobrych a slavnych valecniku, byt jsme mala zemicka a to napric dejinami od staroveku az do soucasnosti... Ovsem defetiste jako ses ty zvladli v poslednich sto letech presvedcit vsechny kolem i sami sebe, ze jsme narod svejku... :-)
  • Vilge
    Myslim ze je to peknej napad....uz se tesim az to otestuju.... :)

    Volme TLS :P
  • xixixao
    Ne že by Rusáci museli být vždy ti zlý, ale realisticky, od koho jinýho by se v dnešní době dala čekat agrese? Já bych vsadil boty i kalhoty na Union State (http://en.wikipedia.org/wiki/Union_State)...
  • Kravina. Prej bankrot EU až 2017 *15* *15* *15* *15*
  • Při čtení prvního odstavce jsem si mimoděk vzpomněl na knížku Flotila Země, kde se ČR stala světovou velmocí :)
  • Souhlas lepší než to co tady máme *1*
  • Proč na mym volebním lístku není okýnko pro TLS? *16*
  • Svatá prostato zavítal jsem na homepage a přečetl si "alternativní" historii...

    Kucka omezte hulení a koukání na bednu, jenom vám to prospěje...
  • Předvádět, byť hypotetitcky, ČR jako nějakou zemi schopnou vojenského konfliktu, navíc s high-tech výzbrojí, je tak směšné že to není ani vtipné. Hodně možná bychom dokázáli házet půlitrem, ale raději tak, aby nás nikdo neviděl *1*

    Rusko joko "evil" ani nekomentuju...

    Ale nakreslený je to pěkně. Dřív sem míval podobně kreslené military comicsy dost rád.
  • V mechovi fyzicky sedí řidič. Robot je samostatný/dálkově ovládaný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit