Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GlaDOS
    S recenzí nesouhlasím (ale respektuji ji) a to z několika důvodů. Vezmu to pěkně v odstavcích.

    Kritizované prostředí je prostě lepší než hrad z minulého dílu. Ten byl skoro pořád stejně šedivý. Tentokrát je variabilita výraznější. Temná sklepení, interiéry panského domu, uličky města, kostel, hřbitov,...

    "protože se zkrátka „probudíte“ někde a z jistých důvodů potřebujete sestoupit do hloubi podzemí" Právě ty důvody jsou zpracovány zajímavějí, než v předešlém díle. Jsou konkrétnější a tak nějak na hráče apelují více. A ono taky těžko vymyslet něco lepšího. Konkurenčnímu Outlastu se to těžce nepovedlo. Autor recenze vytýká hádanky, které ale nejsou o nic rozdílnější, než v předešlém dílu.

    Manipulace s předměty je skutečně osekanější. Nevidím v tom moc problém. Židle a menší nábytek jde pořád odsunout. V minulém díle jsem nijak zvlášť nebral do rukou každý předmět. Spousta šuplíků byla stejně prázdných. Lampa nově nepotřebuje olej a křesadla jsou také vypuštěna. Díky bohu. Křesadla se válela všude a vždy jsem jich měl nadbytek. Lampou teď lze svítit neomezeně, takže můžete volněji prozkoumávat prostředí. To je navíc ještě temnější než dřív, takže to má svou atmosféru. Světlo navíc vůbec není silné. Sotva to osvětlí pár okolních metrů. Přirovnal bych to jako lepší svítící tyčinku z Penumber.

    Zatím jsem asi v polovině hry a pokud se vám líbil první díl, určitě bude i tento. Atmosféra na mě působí ještě tíživěji, než v Amnesia: The Dark Descent. To hlavně díky senzační paletě zvuků. Kontaktů s nepřáteli je méně a díky tomu nikdy nemáte jistotu, co kde čeká. Outlast na hráče sypal jednoho blázna za druhým, což atmosféře spíš škodilo. Před koupí se vážně přečtěte více recenzí, než je tato (desítkovka ani devítkovka to určitě není, ale pod sedmičku bych nešel).
    • XXDarthVaderXX
      No jo, ale TomášMarný *3*
    • Hele, můžu se z eptat, jak můžeš být v polovině, když jsem ted koukal na steam a vychází to zítra???? Jestli to máš stažený, tak to vůbec nehodnot ty nulo - nemáš na to žádné právo.
      • GlaDOS
        Než budeš někomu nadávat do nul, zamysli se nad tím, že i sem chodí pisálci odjinud, kteří třeba taky mohou vlastnit review verzi, kterou rozesílali snad dva týdny v předstihu (menším webům asi jen tři dny dopředu).
      • Možná má preview verzi, či co já vím... osobně čekám na plnou, ale naschvál jsem se teď mrknul, zda v této chvíli existuje cracklá verze a ještě jsem jí neobjevil...takže je pravděpodobné, že má verzi podobnou jako většina novinářů
    • Souhlasím je jen dobře že zrušily prvky, které akorát odtrhovali pozornost od samotné atmosféry a vcítění se do hry.(inventář a kombinování předmětů, prohledávání všeho možného pro křesadla a olej)
      • odtrhovali pozornosť od atmosféry ? takže v FPSke nemá zmysel prebíjať, lepšie je urobiť nekonečnú muníciu a atmosféra sa zlepší, hej ?
        • GlaDOS
          Ano, odtrhuje to pozornost. Místo nasávání strachu je to honba za co největším počtem křesadel. Zásobit se co nejlépe a nakonec se je bát (dal jsem to kurzívou, protože mi to cenzůruje jako slovo jebat) využívat "abych měl něco do zásoby". Lampa v prvním dílu navíc svítila víc a hra byla méně temná. Tady je ale i osvětlený dům potemnělý. FPSka potřebuje svoje mechaniky. Hororová hra založená na atmosféře a příběhu je tolik nepotřebuje.
          • správne, každá hra má svoje mechaniky a v hororových je jednou z mechaník to, že do nich nepatrí permanenty zdroj svetla. To čo ťa štvalo v Amnesii nebolo to, že olej v lampe vyhorel ale to, že vyhorel nezmyselne rýchlo. Keby to bolo riadne vybalancované všetci by boli spokojní.
          • Aha, takže řešení nebylo počet křesadel snížit a rozmístit je více strategicky tak, aby se hráč skutečně musel strachovat jestli jich má dost?

            Ne, řešení bylo je úplně vypustit, protože hráči nesmí myslet.

            A jak smutné to je, když si uvědomíš, že redukovaný pocit křesadel a jejich lepší umístění by navodilo ještě lepší vcítění se, protože i ty i hlavní hrdina by jste cítili stejný strach, jestli vám zrovna křesadla nedojdou.

            Ale ne, žádný křesadla, čučíme na skorofilm.
            • GlaDOS
              Ringwraith: Máš pravdu. Bylo by lepší, kdyby křesadla rozmístili střídměji. Je to jedna možnost. Druhá byla právě jejich vypuštění. Je mi jasné, že to některé nepotěší. Ale sakryš, vždyť o tom to vůbec nebylo. Bylo to groteskně vypadajících nepřátelích, skvělých zvucích, atmosféře, příběhu, hudbě,... Nutnost šetřit zdrojem světla je jen část. A po dohrání mašiny na prasata můžu říct, že to skorofilm není ani omylem a absence křesadel a neomezená lampa je tím posledním problémem hry. Víc mě mrzelo, že v poslední dvouhodině (z šesti) autorům tak nějak došel dech a prostředí upadlo do stereotypu.
            • *1* *1* *1*

              Ty jsi hotovej.
            • jseš k smíchu když nemáš co odpovědět a dělání ze sebe troubu ti nepomůže a vytrhování slov z kontextu ti spíš ubližuje končim s tebou když se nedokážeš už bavit k tématu.. *12*
            • Knoxx ty se zahrabáváš čímdál hlouběji a hlouběji. A je opravdu trapné, že už ti nezbylo nic než se ohánět tím, že to "lidi baví".
            • Jinak je tu spousta tě tvých "skoro her, skoro filmů " a lidi baví a dostávají vysoké hodnocení.. a jestli si tady hraješ na nějakýho hardcore pablb hráče tak trochu uber a nehraj tolik her a budeš se pak na hry koukat trochu jinak když si najdeš čas jednou za víkend..
            • Jo fajn, ale že se amnesia považuje za jednu nebo i nejlepší hororovou hru hitorie, protože totálně osekala různé zbitečnosti které akorát kazí atmosféru a nenavozují ty správné pocity to popřít nemůžeš a mě nazýváš blbcem protože zrušily k tomu všemu ještě inventář který si použil tak 10x v celé hře..
            • Knoxx: Jsi blbec. Už se tomuto tvrzení nemůžu dál vyhýbat.
            • Knoxx: tak si zájdi do kina
            • A co je pořád na tom špatnýho ??? já chci čučet na skoro film.
        • Tady se bavíme o hře založené na atmosféře a vcítění se do ní jinak to nemá ani cenu hrát to je jak koukat se na špatný horor u kterého se akorát směješ..
          • Takový horory ale mám nejradši, přesně takové, jakým vzdává hold film Planeta Teror, filmy jako plan 9 from outer space apod. Takovou hru bych si zahrál ale neexistuje. Dobrý horor je Thief 3 třeba
          • Ty slávo, víš vůbec o čem jsou hry? Nevypadá to tak, když se pouze dokážeš vcítit do filmu či skoro-filmu.
            • Ale prosimtě buď máš krátkou paměť nebo si amnésii nehrál, když jses někde zasekl tak různé experimentování s předměty nebo zkoušení kombinací v inventáři tě úplně vytrhovalo mimo dění a kazilo atmosféru.
          • každá jedna hra má svoju atmosféru a je od nej závislá, od stratégií po akčné hry. Permanentný zdroj svetla ešte nikdy hre založenej na strachu nepomohol.
            • Myslíš to v amnésii otevření 3 šuplíku u stolu a jedné skříně v místnosti ? *15* prozkoumávání si představuju trošku jinak a za trochu jiným účelem.
            • Knoxx: napomohlo to TEBE, hráčovi ktorý oblubuje interaktívne filmy a pre ktorého je preskúmavanie prostredia nuda.
            • Ale napomohl však se o tom celou dobu bavíme nemusíš jak blb prozkoumávat každej šuplík a hledat ty křesadla a olejničky a co si budem povídat světla bylo v pozdějších fázích hry až moc, velké místnosti,haly,chodby atd
      • Ty vole, a nutnost mačkat klávesy a myš pro postup ve hře tě taky neruší?
        • Ono se ve hře obecně hodně těžce navozuje hororová atmosféra oproti filmu kde tě neruší miliarda dalších možností jak se vytrhnout z děje takže ano pořádná hororová hra vždy bude o kompromisech.
          • Radši si zajdi do kina na "V zajetí démonů" (The Conjuring) a budeš spokojenější.

            A povím ti něco šokujícího. Historicky nejvíce oceňovaný horrory jsou ty, které měli spoustu prvků spravování inventáře atd. Silent Hill 1/2/3, Resident Evil 1/2/3 vždy byly o tom poctivě šetřit náboje. To až nově je dobrej horror jen prázdná procházka + nějaká lekačka.
            • Horst_Fuchs
              Zvláštní že to říkáš.
              Nevím jak je to v residentech, ale dobře si vzpomínám, že ovládání inventáře a i ovládání puzzlů v Silent Hillech bylo fakt otřesný, jak za trest; byť jinak to byly geniální hry.
            • To přeci amnesia vůbec není tak co to plácáš ?
            • Ne, GlaDOS, horror musí být strašidelný a ne peek-a-boo jako Amnesia.
            • *chtěl jsem napsat RE
            • Trošku jinak pojatej horor přece nechceš srovnávat... v amnésii jses bál právě proto, že si byl totálně bezbranej.. a např. RS byl dobrý právě proto, že měl pevnou kameru jak ve filmu a viděl si přesně to co si měl vidět tak jak scénárité zamýšleli ve 3D už to nebylo ono..
            • GlaDOS
              Takže horor musí být nutně zaškatulkován jen v jednom žánru? Tak je to správně?
    • Podle me podzemni level ve vietcongu bylo vetsi drama nez tahle hra
      • jj. jeste kdyz si jako ja nevedel, ze mas svetlo (klavesa L) a tunely jsi prosel v podstate poslepu ...
        • Keyz
          Koukám, že jsem nebyl tak debilní pouze já :D
          • corfer
            Já jsem si ani těmi výstřely nesvítil.:D Chodil jsem jen, když se mi rozšiřoval zaměřovací křížek.:)
        • *1* *1* *1* To se mě stalo taky,musel sem střilet do prázdna abych si osvítil tunel
          • Uz vidim, jak by to dala dnesni 14ka :D...coze tma ? nic nevidim ? jak to mam jako hrat ? rage, pak ten svuj rage da jeste na youtube, zjebe autory a vrati se na minecraft.
        • Taky jsem šel poslepu svítil jsem si občasnými výstřely zbraně až pak jsem přišel na to že mám baterku :D
          • taky, taky napoprve :D:D
            • takovejch nás bylo víc :)
            • Je to dobrý, nejsem v tom sám *15* *15* *15*
  • maros.goc
    recenzent prekvapivo rozdupal hru :) ale bolo to dost deptajuce, az sa mi zda ze 6 je vela :D
  • Aneb jak udělat z výborného titulu rychlokvašku na jedno brdo, s prasaty a ničím navíc. *13*
  • The Chinese room, děkujeme, ale vypadněte z herní scény. Krásně jste potvrdili, že tam nemáte co dělat. Jděte tvořit ambientní filmečky pro přetažené mozečky a vyhýbejte se interaktivní zábavě.
  • Wow, čučím jak sviňa. Tak nepozitivní recenze na indie hru? A k tomu na tak očekávanou?
    • takovej minus nerd rage tady :D
    • Ty jsi ještě nevydejchal tu devítku za DMC, co?
      • Co? Chceš říct, že jsi si A Machine for Pigs předobjednal?
        • Ne. Jediná hra, co jsem si kdy předobjednal byla... GTA V.
          • *1*
    • Asi to má moc gameplaye. *1*
      • No mít gameplay se dneska nenosí v indie hrách, to je pravda, ale pochybuju, že The Chinese Room udělali hru s moc gameplayem.
    • Tiez som prekvapeny :)
  • Mahcake
    To kluci docela podělali. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit