Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Knižní Zaklínač je bezkonkurenčně nejlepší kniha všech dob.
  • tak ja si prisadim jeste jednou
    Vladimir Lem - Solaris
    Ukazte mi "zapadniho" autora, co byl schopnej napsat neco podobnyho. Napada me jenom Dick a ten taky vecne resil existencni problemy lidstva...knizky dobry, ale ne tak, jako Lemovo. Myslim, ze jsem tu srovnal dva nejvetsi. I kdyz dneska asi zijou lidi vic casopisema o Halo, Starwars, Zamilovani upirci...
    • Watts - The Island, líbil se mi ještě Ostrov mrtvých od Rogera Zelaznyho.
    • Magister_Peditum
      Watts - Slepozrakost, Simmons - Kantos Hyperionu. Třeba. Samozřejmě úplně stejné téma to není, ale jen jde o příklady knih, které jsou podobně "přemýšlivé".
  • to bylo pro Amylee.Anderson
  • 4 knihy povídek Zaklínače? Něco mi uteklo?
    • Amylee.Anderson
      Máš 3 a pak 2 novější vydání. V 1. vydání jsou napůl známé a napůl jiné, než v první 3 povídkách.
      • Aha aha... Já to četl asi v roce 2003 nebo 04, a to až v tom novém vydání. Proto to znám jako dvě povídkové knihy Poslední přání a Meč osudu. Je v původních vydáních něco, co v nových chybí?
        • Tikov
          No tak abych se v tom zorientoval sám- wiki uvádí (a povídky dohledány):
          Povídky o Zaklínači – původní vydání
          Zaklínač – Stříbrný meč ISBN 80-900912-5-3 (Winston Smith, Praha 1992) (povídky: Zaklínač, Zrno pravdy, Otázka ceny, Cesta, z níž se nevrací)
          Zaklínač – Věčný oheň ISBN 80-85643-22-7 (Winston Smith, Praha 1993) (povídky: Hranice možností, Střípek ledu, Věčný oheň)
          Zaklínač – Meč osudu ISBN 80-85643-23-5 (Winston Smith, Praha 1993) (povídky: Trošku se obětovat, Meč osudu, Něco víc)
          Povídky o Zaklínači – nově uspořádané vydání
          Zaklínač I – Poslední přání ISBN 80-85951-14-2 (Leonardo, Ostrava 1999) (povídky: Cesta z níž není návratu, Hlas rozumu, Konec světa, Menší zlo, Otázka ceny, Poslední přání, Zaklínač, Zrnko pravdy)
          Zaklínač II – Meč osudu ISBN 80-85951-23-1 (Leonardo, Ostrava 2000) (povídky: Něco končí, něco začíná, Hranice možností, Meč osudu, Něco víc, Střípek ledu, Trochu se obětovat, Věčný oheň)

          Takže koukám, že mám ještě pár věcí dočíst *4*
        • Amylee.Anderson
          Druhé nové vydání jsem nečetla, ale z toho, že první knihy jsou tři, soudím, tam budou nějaké, co v nových nejsou.
  • No západní Fantasy je pořád ala Pán prstenů. Východní je jiná. Můj názor je, že je lepší. Hlubší více rovin a není tam macho hrdina co vše dá.
    • Magister_Peditum
      Tys toho ze "západní" fantasy asi moc nepřečetl, co? Stačí jen ten seznam autorů, co tady postoval Aleš... to by pro začátek mohlo stačit.
      • Jo Píseň ledu a ohně je sice pěkná, ale knihy mám doma a nečetl. Pokud to seriál nepos... tak to může býti zajímavé. Pocity to vyvoláva jíné, ale zajímavé. Na knihy se těším. Pro mě je toto vyjímka, kterou ale RR Martin hned tak nedokončí.
        • Magister_Peditum
          Zkus Abercrombieho První zákon. Hodně nabourává stereotyp fantasy macho hrdiny. *3* A Eriksonova Malazská kniha padlých má tolik rovin, že spousta lidí nerozdýchá ani první díl. *15*
          • Díky za tipy. Zkusím.
      • Přečetl dost. Mě prostě nesedí.
  • doporučoval bych všem číst hodnotnou literaturu a ne takovy braky to mužou číst akorat vzdelani lidi jako ja co uz maji neco nacteno
    • GlaDOS
      Doporuč mi tedy něco. I když lidé, co mají něco načteno, nepíší jako totální negramoti.
    • presne, keby decká viac času venovali vzdelaniu a športu, nemuseli by byť češi tak blbý a tlstý národ
      • walltar
        Tak se di zase vždělávat ... my narozdíl od tebe už máme základku zasebou.
      • Však tě sem nikdo nezval, vrať se zpět do toho vašeho "černouškova".
  • protože je starej a tlustej, jinak fantasy je pro decka
  • Mě hlavně naprosto baví lidi, co si po dohrání hry šli přečíst pravděpodobně první (a poslední) knížku v životě, a je to pro ně nejlepčejší fantasy ever *1* .
    Rozdělení západní (nudnej stereotyp ála hrdina zachraňující svět) a východní autoři (mocinky moc ze života a reálné) ani nemluvě *1* .
    • Zayl
      A co naznačuješ? Ona to je jedna z nejlepších moderních fantasy. Je to celistvé, má to osobnost, dobře se to čte, je to akorát dlouhé.

      A nevím co je zábavného na tom, že si někdo šel ty knížky přečíst. To je snad povzbuzující a pozitivní.
      • Magister_Peditum
        Zábavného na tom je to, že tady někteří dělají závěry na základě příkladu, co on tady popsal.
        • Zayl
          To jo, klátím se smíchy. Škoda že se to děje každému z nás ve větším či menším meřítku každý den několikrát.
          • Magister_Peditum
            Což rozhodně není něco, nač bychom měli být hrdí. Lidi se pomalu odnaučili přísloví: "dvakrát měř, jednou řež". *3*

            Opraveno.
            • Magister_Peditum
              Tikov: Je fakt, že bych to mohl takhle okecat, že jsem to napsal schválně, kdybych chtěl. Ale já přiznám barvu, prostě jsem udělal hrubku, no. *3*
            • Tikov
              mně to "řeš" připadalo vzhledem k diskuzi celkem příznačné
            • Magister_Peditum
              Díky.
            • řeŽ, inteligente. Bohužel můj chabý intelekt nestačí na tvoje myšlenkové veletoče.
    • jj, přesně *3* *15*
  • DeDy
    Joj, Sapkowski může za nejden ujetý autobus nebo vlak nebo přejetou zastávku nebo frajerku v posteli nebo ...
  • Amylee.Anderson
    O zaklínače jsem se začala zajímat ještě před jeho vydáním, ale ke knížkám jsem se dostala poměrně nedávno. Mám za sebou zatim 4 knihy povídek a k sáze se nejspíš dostanu za dlouho (musim číst věci do školy), což je strašná škoda. Sapkowskiho styl psaní mě naprosto dostal. Líbí se mi, jak na jedné stránce umí popsat mnoho a nebo se taky na dvou stránkách věnovast jedné věci, jakou osobnost vdechuje lidem jenom skrze písmenka a jak mě u některých povídek dokáže rozbrečet až uplně na konci :) A ještě jedna věc, která neni častá - jak tu někdo psal, že hrdinové západních spisovatelů musí nutně zachránit svět, jsou bezvýhradně dobří atp., tak u Geralta se mi občas zdá, že to je pěknej pitomeček :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit