Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Knižní Zaklínač je bezkonkurenčně nejlepší kniha všech dob.
  • Tikov
    No tak abych se v tom zorientoval sám- wiki uvádí (a povídky dohledány):
    Povídky o Zaklínači – původní vydání
    Zaklínač – Stříbrný meč ISBN 80-900912-5-3 (Winston Smith, Praha 1992) (povídky: Zaklínač, Zrno pravdy, Otázka ceny, Cesta, z níž se nevrací)
    Zaklínač – Věčný oheň ISBN 80-85643-22-7 (Winston Smith, Praha 1993) (povídky: Hranice možností, Střípek ledu, Věčný oheň)
    Zaklínač – Meč osudu ISBN 80-85643-23-5 (Winston Smith, Praha 1993) (povídky: Trošku se obětovat, Meč osudu, Něco víc)
    Povídky o Zaklínači – nově uspořádané vydání
    Zaklínač I – Poslední přání ISBN 80-85951-14-2 (Leonardo, Ostrava 1999) (povídky: Cesta z níž není návratu, Hlas rozumu, Konec světa, Menší zlo, Otázka ceny, Poslední přání, Zaklínač, Zrnko pravdy)
    Zaklínač II – Meč osudu ISBN 80-85951-23-1 (Leonardo, Ostrava 2000) (povídky: Něco končí, něco začíná, Hranice možností, Meč osudu, Něco víc, Střípek ledu, Trochu se obětovat, Věčný oheň)

    Takže koukám, že mám ještě pár věcí dočíst *4*
  • Že ti moje posty nedávájí smysl o ničem nevypovídá...

    "Neexistuje žáden morální rozpor mezi tím, že někdo poskytne licenci za peníze (a netají se tím) a mezi tím, že se od těch děl autorsky distancuje, protože na nich nedělal."

    Hezké, jak sis vytvořil příklad, který není pokrytectvím. Já mám ale dojem, že pan S. tvrdí trochu něco jiného...
  • LotR má primitivní lore? Nemyslím, že lore znamená, co si myslíš, že znamená...
  • Paulcz
    Řekl bych, že tohle perfektně funguje až do posledního dílu, pak jde "uvěřitelnost" universa stranou. Možná by bylo lepší nechat některé věci otevřené, vynechat "koníky", spirálu atd.
  • Díky za tipy. Zkusím.
  • Amylee.Anderson
    Druhé nové vydání jsem nečetla, ale z toho, že první knihy jsou tři, soudím, tam budou nějaké, co v nových nejsou.
  • Watts - The Island, líbil se mi ještě Ostrov mrtvých od Rogera Zelaznyho.
  • Magister_Peditum
    V tomhle ohledu Eriksona moc nedoporučuju, jestli ti vadí, když je děj od začátku moc rozsáhlej. Navíc se v něm nic moc polopaticky nevysvětluje. Pro začátečníky je vhodné mít po ruce pomůcku, jakou je třeba http://malaz.legie.info/doku.php
  • Já vím, že i v LOTRovi je, ale nijak mě tam nerušila. Naopak hezky prosvětlila děj, proč se tam co děje. Jen mi přijde, že poslední fantasy, které jsem četl, že to braly z druhé strany. Začaly politikou a pak teprve se dostávaly k těm malým, zajímavějším příběhům. Prostě naprat moc velké měřítko hned od začátku je podle mě blbý, poznávat svět máš po špetkách a po kouskách, stejně jako by sis měl budovat vztah k hlavní postavě/vám. To mi moc nejde, když na mě sypou tisíce a tisíce jmen a rodinných vztahů. :) BTW: Ještě jsi zmiňoval Eriksona, toho mi už někdo doporučoval, možná se na to mrknu. ;)
    Edit: Třeba Trpaslíci Markuse Heitze byli dobrý. :) Taky tam ta politika je, ale ústředním motivem je pouť a poznávání Skryté země. Na něco takového bych měl chuť, jinak ale momentálně experimentuji v žánru sci-fi. Třeba Dan Simmons velice příjemně překvapil. ;)
  • Aha aha... Já to četl asi v roce 2003 nebo 04, a to až v tom novém vydání. Proto to znám jako dvě povídkové knihy Poslední přání a Meč osudu. Je v původních vydáních něco, co v nových chybí?
  • Rasismus sex a drogy nejsou hloubka to fakt ne, zneužívání moci a rasismus je v pánovi prstenů taky a lore není jen na konci knihy v poznámkách. Sapkowski kritizuje Conana ale přitom jeho zaklínač není jiný, je ro áčkově napsaná béčková braková literatura, to neznamená že je špatná ale taky že to není lepší než Kulhánek, ale nejedná se o žádné revoluční dílo, zatímco v případě lotr ano - v té době kdy byl napsán
  • Magister_Peditum
    Watts - Slepozrakost, Simmons - Kantos Hyperionu. Třeba. Samozřejmě úplně stejné téma to není, ale jen jde o příklady knih, které jsou podobně "přemýšlivé".
  • Magister_Peditum
    Na nic, kde by nebyla politika, si teď nevzpomenu, ale ta byla i v Pánu prstenů. Vždyť i jeden z hlavních motivů, Aragornův nárok na trůn, byl politikou prolezlý. Možná v nějaké samostatné povídce o dobrodružstvích barbara Conana by se politika nemusela vyskytovat, ale i o tom pochybuju. *4*

    Edit: V knihách Abercrombieho je politiky vrchovatě. *3*
  • Amylee.Anderson
    Máš 3 a pak 2 novější vydání. V 1. vydání jsou napůl známé a napůl jiné, než v první 3 povídkách.
  • tak ja si prisadim jeste jednou
    Vladimir Lem - Solaris
    Ukazte mi "zapadniho" autora, co byl schopnej napsat neco podobnyho. Napada me jenom Dick a ten taky vecne resil existencni problemy lidstva...knizky dobry, ale ne tak, jako Lemovo. Myslim, ze jsem tu srovnal dva nejvetsi. I kdyz dneska asi zijou lidi vic casopisema o Halo, Starwars, Zamilovani upirci...
  • Je to schválně trochu křiklavější. Doufal jsem, že mne někdo vyvede z omylu a doporučí mi něco, co by mne překvapilo. Něco, kde malé výpravy a dobrodružství přejdou ve velký epos. Něco politiky prosté. Protože něco takového bych si opravdu rád přečetl, jen jsem na to zatím nenarazil (čistě subjektivní zkušenost). A nějak se mi nechce probírat tím ostatním.
    Edit: Co ten Abercombie?
  • Magister_Peditum
    Tikov: Je fakt, že bych to mohl takhle okecat, že jsem to napsal schválně, kdybych chtěl. Ale já přiznám barvu, prostě jsem udělal hrubku, no. *3*
  • Tikov
    mně to "řeš" připadalo vzhledem k diskuzi celkem příznačné
  • to bylo pro Amylee.Anderson

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit