Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheSibep
    Mé zhodnocení Anthemu. Anthem popírá základní mechanismy MMORPG typu WarFrame, Destiny. Co přesně chybí a nebavme se o tom co vývojáři slibují, že průběžně dodají. Máme zde velkou mapu, kde můžeme plnit aktivity v průběhu základní herní doby a především v end gamu. Na tuto mapu se mohou současně připojit 4 hráči. Pokud se nebude jednat o fire team čtyř kamarádů a rozhodnete se pro plnění aktivit na vyšší úrovni stane se ze hry houbovitá nezábavná akce. Mluvím zde například o Titanech. Na úrovni GM1, se z něho stává houba, kterou jste schopni ustřílet sami, ale bude to trvat řádově 15 – 20 minut. Nebo budete mít svůj fireteam a celá akce vám zabere maximálně 5 minut. O GM2 – GM3 ani nemluvím. Před sebou máme obrovskou herní mapu, která není rozdělená na několik instancí (Destiny EDZ má cca 8 instancí kde narazíte na několik hráčů, kteří se pohybují ve stejné lokaci), velikostí odpovídá například mapě z FC5. Otázka zní jak donutíte zbytek 3 lidí aby vám s Titánem pomohli? Odpověď zní nedonutíte! Můžete na ně volat přes voice chat, ale valná většina lidí, ho má deaktivovaný. A není se čemu divit, když si vzpomenete na jiné hry, kde slyšíte rušivé zvuky z domácnosti. Absence trackingu na herní mapě, další ze základních mechanismů. V průběhu freeplay se rozhodnete pozvat kamaráda, bohužel zjistíte, že se to nedá a musíte se vrátit do pevnosti kde se spojíte a vyrazíte společně na herní klání. Celá pevnost je za trest. Místo kde chodí virtuální kamera s nožičkami a občas zahlédnete i ručičky pokud zamíříte pohled k zemi. Zde si nabíráte aktivity, ty se dají nabrat také v malé instanci, která odpovídá velikosti malé tělocvičny. Tady se můžete potkávat s hráči, ale nedej bože, že by jste si chtěli prohlédnout jejich gear. Po otevření menu zůstane vyset. Jedinou možností je shodit hru, nebo pokud to jde si nechat poslat pozvánku aby jste se odportovali ke kamarádovi. Nemusí to být pravidlem, ale děje se to prakticky vždy, když se někdo odpojuje. Nemožnost splnění výzev quick play. Z 20 her jsem dokončil 4 díky bugům, které se ve hře vyskytují. Po dokončení příběhu na vás čekají kontrakty, jsou to malé mise, které jste dělali po celou dobu základní hry. Strongholdy, které jsou obdobou striků z Destiny a ty jsou ve hře dohromady 3. Z toho poslední je závěrečná mise z původní základní hry. Prakticky veškeré mise jsou složeny ze 2 – 3 klasických public eventů, kde vždy čekáte až se vykecá kamarád na telefonu a pak můžete pokračovat dál. V průběhu základní hry si nevybudujete absolutně žádný vztah ke svému gearu, ty lepší věci začnou padat až na cca 25 úrovni. Příběh dokončíte na 14 až 18 úrovni. Samotné levelování jde pomalu a tak se v tom plácáte poměrně dlouho. Je toho straně moc, co tam není a mělo by být. Proto ty, kteří o hře uvažují a mají tu možnost zkuste využít EA Premier, máte pak měsíc na to si hru osahat a případně pokračovat v předplatném, nebo si ji pořídit ve slevě za rozumnou cenu. Aktuálně mám 488 gear score, chodím GM1. V Desitny 1 a 2 mám kolem 3000 odehraných hodin. Upozorňuji není to hejt jen mé zhodnocení hry samotné. Málem bych zapomněl, public eventy se na mapě neukazují, tzn. poletujete po herní mapě a snažíte se narazit na probíhající event. Po dokončení hry jich máte jako jeden z hlavních úkolů splnit 100.
    • Hezky napsané. Díky za názor. 


      Příště prosím sem tam hoď odstavec - k dost lépe se to pak čte. 😀

    • nightborne

      Chlape! Odstavce =)! 

      Jinak ještě dodám, jak moc tristní mi přijde, že máme v podstatě identickej zážitek i názor na "endgame", přitom ty máš skoro dvakrát tolik gearscore, než na kterým jsem skončil já (cca 290).

      Plus ještě jedna věc, na kterou jsem do textu zapomněl. Když se člověku povede ve volným hraní umřít, nerespawnuje se. Zůstane civět na zemi jak hydrant, protože je "v partě" a může v tu chvíli buď hru vypnout, nebo doufat, že někdo naprosto náhodou zrovna poletí okolo a zachce se mu ho zvednout. Možnost si o pomoc alespoň nějak říct v podstatě neexistuje. Design par excellence.

      • Carnage666

        To s tím respawnem mě neskutečně štvalo už v demu. 3 lidi byli "dead" a čtvrtej létal někde v hajzlu a tak asi 3 minuty jsem jen koukal na to "waiting for respawn" nebo co to tam bylo a pak jsem to vypnul když jsem zjistil že to nikam nevede.

      • TheSibep

        Máš pravdu. Na GM1 jsou lidé už trochu opatrnější
        a snaží se tu misi normálně dokončit. Tak se to nestává tak často, že by jsi se
        tam válel příliš dlouho.



        Víc mě štve, že v tu chvíli
        nemůžeš dělat vůbec nic. Podívat se například do žurnálu, případně poladit
        nastavení.



        A další věc, kterou nechápu je
        změna rozlišení. Na monitoru i když si nastavím režim v okně tak tam
        zůstává původní nativní rozlišení full screenu a nejde s tím hnout.

        • nightborne

          V misi samozřejmě ano, ale ve freeplayi... pořád to bere jako že jsi v partě (že je každej v jiným rohu světa je evidentně fuk), takže jakmile umřeš, neni respawn, musí tě někdo zvednout. Někdo z těch lidí, kterým jsi jedno, protože si jdou po svých, napsat jim o pomoc nemůžeš, protože neexistuje chat, a VOIP má, jak jsi psal, každej beztak vypnutej.

          • TheSibep

            Ve freeplay se můžeš zvednout sám. Chvilku počkáš a potvrdíš
            respown.

            • nightborne

              Fakt? Tak to už to dokonce upravili, to zírám =)). Krátce po vydání jsi upadl a zůstal na zemi do alelujá =). Stalo se mi to osobně, ačkoliv nakonec kdo ví, jestli to nebyl bug.

  • Ještě štěstí že mám resty z loňska protože rok 2019 na poli AAA her působí hodně rozpačitě.

    Metro a jeho kauza s Epic Storem, další prznění značky Far Cry, nezajímavé The Division 2 a do toho Anthem který by neobstál ani v době Destiny 1. Sorry ale 60€ ode mě vydavatelé zřejmě ještě nějaký čas neuvidí.

    • Jack1947

      Žádné prznění se nekoná, FAR CRY není Značka.

      • Značka neznačka, nic to nemění na faktu že Far Cry dosud až na vyjímky viz. Primal byla sice značně repetitivní a trhlá přesto vcelku zábavná střílečka ( kladu důraz na slovo střílečka).

         Když sem viděl finální boss fight v New Dawn myslel sem že koukám na FPS verzi The Division do které si odskočil nějaký démon z fantasy RPG. S nožem na lvl 1 protivníkovi na lvl 1 podříznu krk ale tomu na lvl 3 jen poškrábu límeček. Podobných s.aček teď máme mraky ale někdo se rozhodnul že to bude prima dát i do Far Cry. Jako by nestačila ta dětinská představa údolí kde došlo k odpálení jaderných hlavic. Takže si myslím že zmínka o prznění je vcelku na místě. 

         Vůbec bych se nedivil kdyby Far Cry nakonec dopadlo stejně jako AC nebo Ghost Recon, copak za zrůdnost provedou se Samem Fisherem?!

        • Jack1947

          Nic zábavného to není vyjma primal... ten se ještě dal.

          Sam Fisher možná se ani ke slovu déle nedostane a to je dobře.

    • uher

      A před tím vším 10/10 Resident Evil 2.

  • maros.goc

    To bola recenzia ako keby vystrihnutá zo starých herných časákov! Paráda :)

    Som rád, že Anthem padol na hubu, som rád, že sa ukázalo, že bola chyba robiť Anthem. Dúfam, že za tento fail budú pykať zodpovední ľudia, ktorí tento nezmysel navrhli. Nakoniec Mass Effect: Andromeda z toho všetkého vychádza ako víťaz. Nie je to na zaplakanie?

    BioWare je mŕtve. Mass Effect je mŕtvy. Hlavne, že EA žije aj naďalej, veď to predsa za nič nemôže.

    • Majkl

      jj, až na to, že recenze na špatný hry ze starých časáků bejvaly vtipný 🙂

      • ZOLLINO

        no ale vtipnost najdes i v teto recenzi, i kdyz humor je individualni vec

  • dworkin

    Vynikající recenze na strašlivou hru.

  • Monitor má tak úzký význam, jak mu rozumí recenzent, jen v češtině. Angl. ekvivalent pro obrazovku je display. Monitor se používá obecně pro sledovací zařízení, pro počítačové obrazovky minimálně. Jeho význam je širší, takže anglofonním lidem to nijak divné připadat nebude.

    A konečně: Monitor byla třída lodí použitých ve válce Severu proti Jihu, jedny z prvních celokovových lodí poměrně unikátní konstrukce: https://en.wikipedia.org/wiki/Monitor_(warship)

    • nightborne

      Jak už jsem zmiňoval někde dole, ano, neboj, uvědomuju si, že tím ve hře reálně nikdo nemyslel monitor od počítače, ale ať mi zároveň nikdo netvrdí, že jsem jedinej podivín na světě, kterej se při replice "It's not the first time I've run into The Monitor!" neubránil úšklebku při představě frajera, co s rozběhem bourá do obrazovky. 

      Podobná asociace přeci musí lidem, co píšou příběh, dojít. A synonym existuje dost...

      • Našinci rozhodně :) Pochybuju, že i Američanovi. Ale lingvista nejsem, můžu se plést. Docela by mě zajímalo, jestli mají amíci v popkultuře vytvořený archetypální odkaz na toho monitora z 2. sv. v., mě to nějak uvízlo v mozku ještě z ABC.


        Mě to v en neevokuje monitor ani v nejmenším, automaticky si to asociuju se někým, kdo sleduje (to monitor (v.)).

    • Monitor má v angličtině spoustu významů. ale jeden z nich je stejný, jako v čěštině.

      https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/monitor

      • Ano, ale používá se minimálně.

  • Zaho
    Začínám mít pocit, že by se hry měli recenzovat se zpožděním, až se odstraní bugy a přidá obsah. Stejně si nikdo rozumnej hry nekupuje v době vydání, ale po pár měsících nebo letech. Třeba já se těším, až si za rok zahraju Kingdome come.
    Nebo udělat druhou recenzi třeba rok po vydání.
    • vic takovych jako ty a muzeme se na nejakou kvalitu her dobudoucna uplne wIjebat..... to už jsou dnes lidi fakt jen tupý ovce co sezerou jakykoliv zvratky ?? a jeste to obhajujou ??? jsme pekne v p.....

      • Zaho

        A četl jsi co píšu? Zamyslel jsi se? Já přece nekupuju nedodělané hry a ani si hry nekupuju před vydáním.

        Problém jsou lidi co očekávají hotový produkt a pak naletí. Možná lidi jako ty, proto asi ten pobouřený tón, někdy jsi naletěl, možná i víckrát?

        • Tak určitě. Samozřejmě to co píšeš svým způsobem smysl dává, ale moje reakce byla spíš ve smyslu, že vlastně už dnes bereme to že vychází tyhle přehajpovaný braky jako normální věc a ještě bychom se mohli více schrbit začít hry recenzovat případně kupovat až např. po roce jak uvádíš ... to mi v principu příjde jako úplná blbost. Spíš by lidi měli začít používat mozek, nechápu jak vůbec dnes ještě může někdo myslet na předobjednávku ať už jde o jakoukoliv hru... Herní byznys je z mého pohledu jeden z nejšpinavějších dnes vůbec a je to zcela nekontrolovatelný, nepostihnutelný.... Věřím že plán těchdle ignorantských zlodějů je právě to postavit celý na hajpu, schrábnout prachy za preorders i když sami ví, že produkt je podvod a dokud se nezmění mentalita lidí kteří si nechají vymývat mozečky PR sraCZkama, spokojí se s čímdál větší nekvalitou a  vytahujou peněženku dlouho předtím než něco vůbec výjde jsou to co jim v podstatě naprosto stačí, protože účel to splní. Takže je nesmysl očekávat v tomhle ohledu jakoukoliv změnu dobudoucna.

          • Zaho

            Tohle se vyřeší časem, buď postupně, nebo jedním velkým krachem. Třeba ten poslední krach byl hodně drastický. Za rok se snížil obrat z her z 3 miliard na 30 melounů a nebýt NESu od Nintenda bůh ví jak by to s herním trhem dopadlo, zda by přežil. Důvod byl jednoduchý, vytvářelo se spousta sraček, které lidi prostě přestali kupovat.

    • Carnage666

      No jo jenže EA má ve zvyku hru absolutně opustit ve chvíli kdy jim nevynáší viz. Andromeda a jakýkoliv DLC. Prostě úplně zrušili plány na dodatečný obsah a za to jsem na EA naštvanej víc jak na celou Andromedu. Tady to bude možná jiný protože hru samozřejmě přošpikovali mikrostransakcema.

    • jindra.veliky

      kingdome come nebude opraveny ani za rok...

      pri vydani vyvhazi spousta her dodelanejch. Ja loni hned kupoval God of War a Red Dead Redemption 2.

      • Tak RDR2 online dodelany nebyl,byla ťo beta pokud jeste pořád není. A v tom je ten spor ,nějde srovnávat SP hru ktera je hotová a konečná , s hrama ktere sou online řeší nápor servru ,,první vypuštení do sveta je proste test a není ostuda že se musí ladit.A taková hra je planováná jako služba,vyvojáří musí mít hotovy už i obsah ktery buđou uvolnovat nasledujicí mnesíce a o kterem recezentt nemuže mít ani tucha.Ano chce to asi zmnenu ve spusobu hodnocení her. 4/10 nevypovídá o kvalite služby která jeste nemnela šanci se projevit vę všech svych aspektech, zhola nic jen popis porodních bolestí kterym se žádná tåková hra služba nevyhne ,maximálne se mužou ted kasat nam to padlo jen  2krat vam 20 to sme borci.Když to hodne přitáhnu za vlasy je to jako hodnotít stejnym spusobem a měřítky pračku a prádelnu.

        • nightborne

          Mně je nicméně upřímně jedno, co budou uvolňovat, jaký maj plány, co chystaj nebo kam to chtěj posunout. Až to udělaj a bude-li to stát za to, napíšu článek, že už se to dá hrát. Mý peníze za to chtěj TEĎ, ne za pár měsíců, proto taky obdržej hodnocení za to, co TEĎ za svoji koupi dostanu.

      • Zaho
        Samozřejmě že vycházejí i dodělané hry, ale od doby co hry staly mainstreamem, se průmysl začal hodně měnit. Možná by se měl změnit i způsob hodnocení her.
        • Ne, měl by se změnit způsob vydávání her a ne chtít plnou cenu za beta nebo dokonce alfaverze.

          • Zaho

            Ok, ale dokud jsou lidi ochotný zaplatit za slib, nic se nezmění. Podívej se třeba na Apple, ti žijí už pár let ze slávy minulé. Něco podobné ve světě her je GTA nebo Farcry.

  • Nehodlám polemizovat o technickym stavu hry,chyb a nedodelku je dost,ale naštestí se zatím ukazuje že to tvurci nehodllaj pohřbít.Spoustu oprav je venku,hodne na stole,a hromada obsahu v plánu .Ale přijde mi že část recezentu si umanula vztekle se vyprskat když se naskytla taková příležitost a doslova nabádat at to nik nekupuje a nehraje /ponevač oni vedí a sou zhnusení/ ,aby už nebyl duvod se autorum obtežovat poprat s vecma ktere zmnenit lze.Chceme tomu projektu pomoct aby nam ho tvurci doladili jak jako hrači chceme,protože vule z jejjich strany tu zatim jeví se že je, anebo hru chceme za každou cenu dorazit a štavnate si s recezentem odplivnout že -tfuj. Tenhle typ her má svy porođní bolesti ze svy podstaty,a u bioware jakože to není standartní šálek jejich kávy zabolelo hold kapánek víc krute,ale nechce mi snad recezent tvrdit že jim to bylo u pr...e že porodej paskvil.Sou v tom zainteresovani ti samí tvurci tak milovanych herních serii?,Pokud ano zaslouží si aspon objektivni kusanec slušnosti,protože už nejednou obohatili náš herní svet nezapomenutelnymi kousky,a do herní historii se už chvalne zapsali.   I nejlepší autor se nekdy vyčerpá a potřebuje i chce zmnenu,nebo jen vnímá jak se mnení svet a vyrustá generace ktera se nemuže nabažit battle-royal experimentu ,kterym dame klidne 8//10 a o příbeh v nich nezakopneš. A tak se možná rozhodli popasovat s žånrem,ktery by sme možná mneli  fakt vnímat i jako předplacenou službu ktere obsah máme možnost vykommunikovat , dokud nám teda budou poskytovatele služby naslouchat.Nekdo nám tady nabídnul ze sví vyvojařsky dílny svet ktery už têd nemale častí hráču sedl,má kouzlo,pozadí ktere lze vetvit,chytlavy gamplay ktery lze vyladit....Sem rad když čtu objektívní kritiku,na te lze stavet,zachovat si duśtojnost ,zustat partneři a posunout se vpřed a možná neco pro nás hráče v tomhle případe i vytežit když máme před sebou hru jako službu a příslib že tvurci s ní takhle počítaj a nadeji,žeby to šlo ikdyž nebylo vše v cajku při startu.

    • Morlang

      Proboha, když už máš nutkavou potřebu vyblít takovej odstavec, zkus ho aspoň trošku strukturovat... Nemusí bejt nutně bez chyb, ale musí se to dát aspoň trochu číst :D

    • Duncan66

      Ale recenzent nemuze hodnotit hru, jaka mozna bude za rok, nebo nekolik mesicu. Musi hodnotit aktualni stav. A nemuze strakt hlavu do pisku, protoze je to vase oblibene herni studio u jehoz her jste se bavil stovky, ci tisice hodin. Sam pisete, ze jste rad, kdyz ctete objektivni kritiku, ale cely prispevek je vase prani, aby recenzenti byli zcela neobjektivni a hodnotili neco, co zatim neexistuje. ;-)

    • uher

      Hra je aktuálně ve stavu, kterému ty 4/10 plně odpovídají.

  • Zajimalo by me, jestli se budou vubec pokouset nekdy zbavit tech loadingu. I na PC s SSD je to otrava a co teprve na konzolich, no moc jim to tam nezavidim... Otevri branu do kobky, loading - jedna mistnost a pak hned zpatky - loading. Zacala se prehravat predrenderovana pribehova cutscena (trvala pekne dlouho, par minute urcite) a hned po ni loading? Proc se dalsi scena nenacitala behem cutsceny??? Pri tom hra ma obrovsky open world svet, ktery urcite neni v pameti nacteny cely, takze nejaky streaming assetu tam uz poreseny maji :/

    Po par hodinach je to otravnejsi a otravnejsi, animace menu trvaji mega dlouho, staty po konci mise jsou i s preskakovanim zdlouhave. Cele to pusobi takovym podivnym dojmem, kdy vam hra bere cas u nesmyslnych veci a hra tak ztraci na imerzi pro hrace, kteri chcou vnimat lore, i pro hrace, co chcou efektivne grindit pro nejlepsi loot. Asi si na telefonu pri hrani Anthemu otevru na cteni nejaky Webcomic pro zajimave vyplneni casu...

    No nic no, jako hra zdarma ke grafice mi urcite nevadi xD, zapnu si to jednou/parkrat za tyden, protoze precijen to letani je zuzo a opravdu si pripadam jak Iron Man. 

    Taktez drzim Bioware palecky s dalsim obsahem, ktery bude nastesti free, at nam ukazou jak moc brzo tohle opravdu vyslo.

  • Francis
    Pozrel som si viacero recenzií (hru nemám) a všetci vyčítajú hre to isté. 4 z 10 je ešte príliš mierne hodnotenie, podľa toho čo som videl. Angry Joe to veľmi podrobne rozobral, a má pravdu. Tá hra je doslova patetická. Je to pľuvanec do tváre a výsmech inteligencii hráčov. Tá herná náplň je úbohý a nemiestny vtip za 60€. Kým hráči budú tolerovať takýto hnoj a budú ho naďalej predobjednávať, tak sa v budúcnosti určite dočkáme ďalších takýchto paškviľov ako Fallout 76 a teraz Anthem...
  • lito

    Přitom kdyby se vrátili ke konceptu Origins, tak jim utrhnou zákaznici ruce. Nároky na tyhle RPG nejsou velké a u lidí jsou oblíbené. Prodávat se to bude jako rohlíky a nebudou se řešit haty. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit