Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Poklona Donu Vávrovi za krásný článek.

    Zažil jsem jako šesti/sedmiletý klučina sklonek "automatové éry", kdy se u kolotočáků začaly objevovat i perly jako Tekken 2 (dodnes si pamatuji, když na jednoho pařana aplikoval King multithrow, to byl zážitek pro celou mariongotku) nebo Soul Calibur, který nám tehdy všem vyrazil dech, i starším klukům. Takové automaty měli jen dvakrát, pak už nikdy... jinak Metal Slug, jekési stíhačky viděné shora, x-tá variace Arkanoida, nějaké beat'emupky (většinou okaté klony Final Fightu) a pár světelných pistolek.

    A abych nezapomněl - přeji vám hodně štěstí s Vaším projektem!
    • Snad Sould Edge, ne?
      • Soul Edge a Soul Calibur je to samé, akorát jedno jméno bylo pro Asijský trh a druhé jméno pro EU/USA
        • To není myslím úplně přesný. První díl série se jmenoval Soul Edge a Další díly už se jmenují Soul Calibur, takže např. Soul Calibur 3 už je čtvrtý díl série.
  • Moc hezký článek. Vávro prosím vrať se nám do podcastu.
  • Děkuji ještě jednou Danovi za skvělý článek!
    Chcete-li se k nám přijet podívat, navštivte prosím web www.arcadehry.cz nebo naši FB stránku http://www.facebook.com/pages/Arcade-Hry-arcadehrycz-/156093901086398 . Náš projekt přežije jedině díky vaší návštěvě, podpořte nás a doražte. Děkujeme.
    .
    • jestli se u Vás najde Narc, Shinobi a Double Dragon, jsem u Vás pečenej vařenej. Člověk si sice může stáhnout mame apod, ale bez toho starýho dobrýho feelingu...
      • Takže pojeďte: Double Dragon tam je a Shinobi klidně na víkend přivezu. No a jen kvůli NARCu si přece nezkazíte výlet :)
    • Chtěl sem dorazit už v neděli ale nesehnal sem nikoho. Samotnýho se mi tam nechtělo zvlášť když tam je tolik automatů pro dva *1* . Ale buď v sobotu nebo v neděli (záleží jak velkou budeme mít opici *1* ) s kámošem dorazíme. Vypadá to fakt parádně, moc se těšíme. *3*
      • Super, díky moc, doražte!
    • Gratuluju ke skvělý práci. Jakmile to bude trochu možný, tak se přijedu podívat
  • tady jsem nasel intro k tomu rambovi. Tohle si tam sezente.
    http://www.youtube.com/watch?v=EQDUEt7fpDw&feature=related
    • Viděl jsem to v chodu, bylo to i docela dobré, bohužel tyhle nové mašiny se z muzejních vstupů nedají zaplatit.
  • smejki
    pamatuju spíš rané devadesátky, ale to taky byla ještě těžká automaťárna. Hlouček chlapců srocený okolo monstrbedny s prvním Street Fighterem, kteří co chvíli lovili po kapsách bůry, hádali se, kdo bude hrát další a doma pak říkali, že byli u kamaráda, kterýmu se doma zastavily hodiny a proto jdou pozdě a proto ani nevolali. Good ol' times ::nostagia'd
    ale vracet bych se nechtěl...

    hrál jsem i nějaké chujoviny rok dva předtím, ale Street Fighter je první, co mi uvízlo v hlavě i názvem *1*
  • Cosi
    Ferrari F355 si pamatuju z dovolené s rodiči v Itálii nejspíš z oblíbené destinace Bibione. Byl jsem ještě malé pívo a se starší sestrou jsme často chodili po setmění do automatové herny. Byl to exklusivní titul do kterého se museli naházet 3 žetony, oproti 1 žetononu u ostatních "obyčejných" strojů, za 3 kola které se jeli na oválné dráze. Automat vám po projetí zatáčky říkal, jestli to bylo perfect nebo good a dokonce se řadilo na napodobenině řadící páky. Napodobenina sedačky a celého kokpitu a ano dominovaly tomu 3 obrazovky vedle sebe. Oooo jak já jsem slintal. *7*
  • Nejvíc vzpomínám na Final Fight, Shadow Dancera, ale hlavně na Moon Patrol a Dig Dug, ten byl best!!!
    • Vypadate, ze se v tom vyznate, tak se chci zeptat, jestly nevite jednu hru kterou hledam. Hral jsem ji na NES a pamatuji si jen, ze slo zrejme o nejakeho ninju. Prvni kolo zacinalo nekde v lese, byla bourka a mohl vysoko po vetvich doskakat az na koruny stromu a myslim, ze se z prava do leva.
      • Nebyl to shinobi?
      • The Legend of Kage
        • smejki
          ty vole, to jsem hrával taky. THX a lot!
        • Ano to je ono.
      • Pan_Klobouk
        Ze by Ninja Crusaders?
      • 13_11

        První nebo druhý díl Ninja Gaidenu? Nebo zkus zapátrat tady v seznamu.

        • Vim, ze to Ninja gaiden nebyl.
          • 13_11
            Pak se podívej po tý The Legend of Kage, jak ti radí Tanbou; před třemi lety vyšel na DS i druhý díl. Já jenom doporučím svoji nej nindža hru z dětství, která mě baví doteď - The Ninja na SEGA Master System.
    • Moon patrol a Dig dug taky byly moje srdcovky :)
  • Double dragon 1, Final Fight, = nejlepsi arkady ktery kdy vysly. Dale Punisher, pozdeji Killer Instinct 1 a 2.... Bylo toho hodne. Namatkou Metal Slugy 1, 2, Ridge Racer 2, Street Fighter 2, UN Squadron, Undercover cops - jo to byla pecka, Oscar, Gals Panic, Virtua Cop 1, Dead or Alive 1 (nehorazny kozy), Time Crisis 1 a 2, Soulcalibur.......... Tohle vsechno byly libovy pecky, ktery dodneska zabavnosti prekona tak vseho vsudy 5-10 her na PC. jo to byly doby.... hodit bura, dvojku, pripadne "prohodit" padikem, a hrat za to treba 1 hodku , dve, kdyz jste byli dobri.... a my jsme byli. :o))) Zlaty casy.
    • Kdyz se pak takovychto guru seslo vice najednou u nejake coop pro 2-4 hrace, to pak zaclo to prave peklo. Herni automat pak obklopilo 6-15 dalsich cumilu a vsichni se chteli co nejvic priucit, od mistru.... kteri pak predvedli to nejlepsi co umeli....... No nic, to vsechno je uz pres 15 let pryc.
      • U nás je k dispozici Gauntlet pro 4 hráče, který by měl mít závratných 255 levelů, nikdo pořádně neví. Určitě by stálo za to zkusit postavit tým, který by se o to pokusil, klidně bysme v Aréně ten de zůstali déle a finále natočili a pověsili na YouTube.
    • pockat, jeste jsem ve vyctu zapomnel na par perel. TMNT, Hot Rod, Operation Wolf, Airwolf. Spoustu z vyse zminenych jsme dokazali dohrat na jeden kredit. Tech hodin, nez se to clovek naucil, a i tak obtiznosti byly pekelne, dnesni hry jsou smesne proti tomu co clovek musel obsahnout v jedne arkade, a dohrat na 1 coin. Ale takovy byly pak v maringotkach a hernach povazovani za herni bohy a guru, a kazdy chtel vedet, jak ze se da tamta stage udelat bez ztraty zivota, jakou taktiku pouzit na toho a onoho bose.......atp....
    • Pamatuju dodneska , kdyz jsem v julde fulde poprve uvidel prvni automat, ale hlavne ho "uslysel" - Double dragon. To byla moje osudovka, ten zvuk dle meho dodnes nebyl nikdy prekonan, a na svoji dobu to bylo to nejlepsi co existovalo., pak jsem automatovky paril dalsich 15 let vsude mozne i nemozne.... a herny ? Julda Fulda, a pak to zaclo, Trumf, Stardust na Kubani, pak Alfa v centru, Jungmanka, LaserGame....... ah skoda mluvit.
  • Zdravím !

    Opravdu super článek ! Jen mohl být trošku delší ! Zhltl jsem ho jak malinu. *3* . V arcade muzeu v Moravké Třebové jsem už byl, ale do Prahy se taky chystám, jen jak bude cesta kolem ! *5*
  • tak jsem kouknul na toho ramba z 2008, a hele z arcade cabinetu se staly PCka :o)
    http://www.system16.com/hardware.php?id=731&page=3
    • a jeste je v tom DVD :o)))))
      http://www.tms-designs.com/theshed/default.asp?stockid=2325

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit