Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ALHAZRED

    Při tehle hře sem měl konečne pocit, že by mohla skončit dřiv.

    Pořad to natahovali a ředili, až sem to nedohral. Ne že bych se nebavil, ale jenom prvnich 10 hodin. Možna kdyby pulku zbytečnosti škrtli, mělo by to uspěch, ale 10x sledovat vědce jak žvatlaj, abych se dozvědel, že moje žena možna žije...Pak sem to zabalil a na ytb skoukl jak to vlastne skonči...

    Jo a ovladat stupidniho panačka, se mi taky nelibilo...dal bych 6/10

  • TheGGG

    ta hra byla po všech stránkách lepší než odpad tlou 2....

    days gone byla fenomenální hra, pár bugů tvůrci vyřešili rychle....

    • Tak to je skoro vse odpad, neni nad to zazit vlastni pribeh nekde venku, kdyz proste cestujes a ne sedet doma u konzole nebo pocitace to je moc :D 

      • twicer

        Jen jestli si tyhle moudra nesmolil uprostřed lesa s mobilem na ruce, to by si té absurditě co tu tlačíš nasadil klobouček :)

    • Derp_1337

      Díky, GGG. Jsem rád, že se tady v diskuzi vždycky objeví nějaký komediant, který napíše nějaký fór pro zasmání 😂

      • TheGGG

        ono někoho fakt tlou 2 bavilo? Ta hra byl směšný odpad který sloužil jen jako meme.... jak říkal angry joe, 6/10 pro tlou 2 a to jen kvůli technické stránce.

        • Derp_1337

          Bývaly doby, kdy Angry Joe byl relevantní a dokázal se s lidmi podělit o jeho skutečné a zajímavé názory. Jenže ty doby jsou pryč. Posledních pár let se jenom veze na vlně popularity a jeho příspěvky jsou ve stylu "kam vítr, tam plášť".

          To už prostě není žádný argument "Angry Joe tomu dal nízké/vysoké hodnocení". AJ je jako politik, říká to, co jeho fanboys chcou slyšet. Když fanboys něco hatují, tak on si taky zahejture, když fanboys chválí, tak on bude taky chválit. Prostě nulová integrita.


          Občas to chce si udělat svůj vlastní názor. Skus si TLOU2 zahrát (a dohrát) a uvidíš. Nevěř slepě nějakému youtuberovi. Dost pravděpodobně budeš pozitivně překvapen.

    • Tak ten byl dobrej. A tenhle znáte? Jeden typek..... 

      • TheGGG

        days gone mělo perfektně zpracované zombie hordy, tlou 2 jen hloupoučký příběh a otřesně napsané postavy....

        ve výsledku je tlou 2 podprůměrná hra s naprosto mizerným user score...

        • Maxianimal

          lol

          • TheGGG

            lul

    • Maxianimal

      Zasmál jsem se, dík.

      • TheGGG

        já se zase zasmál u toho golf simulátoru tlou 2, pak to okamžitě šlo pryč z ps4, směšná pakárna, angry joe dobře udělal, když tomu dal 6/10

        • Dokud jsem neměl sám děti,  tak mě některé hry a filmy nechávali chladným.  Nebavily mě, přišlo mi to nudný,  nezajímavý. Co jsem dvojnásobný otec je vše jinak.  Možná proto je tlou moje srdcovka nr. 1. Ale chápu,  že mladým a bezdětným hry typu Tlou nebo filmy typu The Road nebo Cargo vůbec nic neříkájí. 

        • Maxianimal

          Angry Joe? Na toho ještě někdo kouká, nebo snad ještě bere vážně? :D Ten byl relevantní tak před třemi, čtyřmi lety. Teď jen říká to, co chtějí lidi slyšet, vlastní názor nemá. Tfujtajbl jen si na něj vzpomenu.

          Jinak Golf Simulátor... hodně originální, to jsem ještě neslyšel /s. Hele v pohodě, někdo rád generický nudný repetitivní srágory typu Days Gone, někdo Golf Simulátory, lidi jsou různé.

  • Pekne napsane. 😎 Kamarad to dohral třikrát. Pokazde mi posle nejakou fotku jak to hraje. Ze zrovna ho to chytlo. Paradoxne nema moc čas, ma rodinu, dve male deti. Ale rikal ze neco ho u toho drzi. Jeho snem je mit motorku od HD. Neco drsneho, styl jako v Days Gone. A ma rad prave tu obycejnost postav. Dnes musi mit kazdej charakter a jeste nejlepe cool a nebo mit detstvi na prd. Jenze tady ne. Tady proste mas lidi, zombie a motorky. Zasazene do Oregonu. Jdu to nainstalovat a kdyz budu mit pocit ze je to nuda. Tak budu vedet ze to je spravne a nic se nedeje. Oregon je od ted po kalifornii, utahu, floride a coloradu dalsi muj cil. 

  • TheRKD

    Skvělý článek Pavle. A díky za ujištění, že před Days Gone mám dát přednost hrám, které si mého času váží víc. 

    Nerozumím, proč je psaní do her tak podceňovanou složkou vývoje. Možná stojí čas a úsilí (který ve vývoji většinou nikdo nemá) opravdu zhodnotit jeho kvalitu. Přeci jenom, posoudit 300 stran textu. Nebo líbivost assetů a scény je rozdíl. V druhém případě jsou nedostatky vidět na první pohled, kdežto u příběhu až na první přečtení (které je řádově delší). 

    Přitom je dobré psaní složkou tak důležitou. Když se nepovede, práce všech designéru, grafiků, programátorů, produkčních jde ke dnu... Podobný vztah, který tu popisuješ, mám ke hrám od Bethesdy. Funguje pro mě explorerská složka (Richard Bartle). Rád si s virtuálním batůžkem projdu všechny úchvatné scenérie — údolíčka a horské štíty Tamrielu (Wastelandu, atd.). Ale jakmile první NPC otevře pusu, skřípu zuby. Todd by měl nakřičet na šéf-writerského kamaráda (se kterým už 20 let chodí na oběd) ať s tím kouká něco dělat. Jenže to se nestane. 

    Ještě že někde vědí, jak se to dělá. Třeba v CD Projektu založili nenahraditelný Quest Department (škoda Tomaszkiewicze, který stál u jeho začátků). QD sleduje kvalitu hráčova prožitku a designuje odvíjení příběhové linky a questů tak, aby hraní opravdu bavilo. Nebo produkce ZA/UM je opravdový balzám (co se týče narativu). 

    • A podle ceho to sleduje? Kdyz instalnes hru od CD Projektu a hrajes to offline? :D 

  • Gulivera84

    Me se to treba libi, ale to je tak dlouhy  tak to neodsejpa , to je proste hra pro lidi co maji cas, asi tak mejak....par hodin sem tomu dal ale ....

  • mr.clayman

    Přiznám se, že článek jsem z větší části jen přejel očima, ale i když z čistě racionálního hlediska s argumenty autora více či méně souhlasím, pro mě osobně celou hru shrnuje nadpis posledního odstavce: "Ta hra má srdíčko". Jen si dovolím to mírně přefrázovat: "Ta hra má skutečné srdce."

    Days Gone, ačkoli je to open-world hra a trpí tak většinou neduhů her podobného ražení, je totiž dle mého názoru o něčem jiném, než hry jako třeba Horizon, který osobně mám taky moc rád. Days Gone nevypráví o tom, jak lidé přežívají v nehostinném světě, kde vládnou zombíci. Days Gone chce vyprávět o tom, proč lidé přežívají a proč přežívat chtějí. V tomhle ohledu je ta hra jedinečná a v mým srdci má proto speciální místo. Je to příběh o lásce a přátelství v kulisách zombie apokalypsy.

    Čert vzal technický stav po vydání nebo problematický pacing (ačkoli s tím jsem osobně neměl žádný problém a spíš mi vadil pacing např. v TLoU PII). Už jsem ji dojel dvakrát a kdykoli si ji rád zahraju znovu.

    A soundtrack má taky boží. 😀

    • S tím popisem by se dalo souhlasit, akorát to někdo udělal už líp no, i když to teda nebyl open world ale je fakt, že asi nejde porovnávat open world s lineárním příběhem, takže takhle napsané je to v pohodě...i když si neodpustím tu poznámku, že i ten Joel v TLoU chtěl jen "přežívat" původně ale jak je psáno, těžko srovnávat open world s lineárem, v open worldu je ten průšvih, když se řeší fakt něco vážného jako strašně moc důležitého na čem je bytí a nebytí a já si pak vzpomenu na Fallout 4 kde člověk musel "strašně moc najít syna" a já si tam na 40 farmách pěstoval kukuřici, pak to jde do ztracena 

    • J.V.Stalin

      Ten týpek se ale od svatby (možná i dřív) nepřevlík 😂

  • Mi prostě nepřišel na chuť hlavní týpek, byl takový nemastný neslaný, já chápu koncept "obyčejnej člověk" ale i to se dá uchopit líp, viz. autorem zmiňované The Last of Us (myslim to první a poslední), Joel byl taky "nikdo" ale byla to tak dobře napsaná postava, že její charisma bylo jako Freedom tower, u tohohle jsem měl pocit když jsem koukal na tu kšiltovku do zadu, že hlavní prioritou té osoby je najít poslední kopii beastie boys intergalactic

  • frank.horigan

    Jestli se ti hra nelíbí, tak ji prostě nehrej :)

    Já taky nepřišel na chuť třeba Metru Exodus a tak už se k tomu asi nevrátím. :)

    • Vidis a me se treba Metro Exodus libilo nejvic z tohoto zanru tj ani predchozi Metro nebavilo, rozehrano, vypnuto. Exodus skutecne dohrano a to nejsem na tenhle styl nebo typ hry.

    • Michael123

      No já zase nějak nepřišel na chuť zmiňovaného The Last of Us.

      • Carnage666

        Já třeba Deus Ex, a to mě jiný Cyber futuristický hry bavili.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit