Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • recenze je dobře napsána, ale hodnocení je zcela určitě špatně. Je pravda ze už ta hra není taková jako byla dvojka, ale to je dobře, potřebovalo to změnu a ta přišla taková jaká měla být. Hra si určitě zaslouží MINIMÁLNĚ 8/10 (já bych se ani nebál dát 10).
    • Ja nejsem uplne presvedcenej jestli to potrebovalo zmenu. AC2 je perfektni hra na kterou kdyby mi naroubovali padsat novejch misi (nejlepe s jinou postavou a treba v tom Londyne nebo jinde) tak me proste bude bavit dal aniz bych tam potreboval naky noviny. Jediny co bych extremne uvital je to aby vojaci dokazai utocit najednou aby mel clovek aspon nakou snahu se boji vyhnout nebo z nej utect ale v ACIII to smeruje spis opacnym smerem. Vojaku je vic jsou lipvyzbrojeni ale assasin se stale boji nemusi vyhejbat a vlastne ani nemuze
      • Souhlasím že AC2 je perfektní hra - nejlepší jakou sem kdy hrál. ale oni ji museli změnit, oni si přece nemůžou dovolit vydat po čtvrtý za sebou stejnou hru jenom s jinýma misema. A můj názor je, že to změnili tak jak mohli. A vyšlo jim to.
      • kostejnesmrtelny
        AC2 má k perfektní hře fakt hodně daleko.
        • Mozna jo ale ja sem v AC2 nezaznamenal nic co by me v ty hre rusilo nudilo nebo stvalo coz je pro me malej zazrak. Zezacatku sem mel trochu problem s ovladanim ale to bylo jenom o tom dostat to do paze. Takze na konci jediny co bych zmenil by byly to boje aby to bylo obtiznejsi.
    • Pardon, na konci nemělo být 10, ale.9. :)
  • Cela seria AC je totalni slatanina, uplne na<|> zalezitost, kterou nestoji za to ani ukrast natoz kupovat....
    • N7N7
      Na tak napičoidní názor bez argumentace nemá cenu ani reagovat, natož se rozčilovat. *7*
  • Konecne nejaka objektivna recenzia... *3*
  • Asi dobre a realisticke hodnoceni nepodlehajici masivnimu hype. Jen skoda, ze tomu tak neni u vsech her.
  • Caincz
    Mám rád projev Aleše Smutného, ať už ve Fight Clubu, tak v recenzích. Nemá cenu tady po milionté psát, že recenze je subjektivní útvar, co vám, milovníkům serie brání, dát si tomu svých vlastních 11/10 a vyhlásit si to doma u píva Hrou roku? Já si dneska nesu z práce Join or Die edici, dam si jí do poličky vedle předchozích čtyř dílů a těšim se, až si to zahraju. To, že mám Assassiny všechny a de facto všechny jsem si koupil na release den mě v zásadě pasuje na poměrně hardcore fanouška série, ale to přece neznamená, že budu slepý k jejím chybám. Psát tady, že je někdo k*kot a podobně...máte to zapotřebí? Mě třeba dvakrát moc neuchvátil Dishonored, naopak jsem si vyloženě užil Maxe Payna, a taky Lukášovi nepíšu, že je nedej bože podplacený id*ot. Až se lidi naučí komunikovat o "blbostech" typu videoher, tak teprve budou mít jako živočišnej druh šanci, že se naučí komunikovat i o jiných věcech...
    • h0p3
      Naprostej souhlas tady s pánem. Já třeba viděl AC3: Freedom Edition jako jasnej buyout na PC. Ale v Alešovi recenzi jsem se dost ztotožňoval se jeho názorama a chápal jsem co se mu líbí a nelíbí. Pro mě samotnýho jsou některý docela závažný nedostatky, už třeba samotnej pohyb po městě běhěm questů a jejich způsoby plnění. Takže to udělám jako nyní s Borderlands 2 a Dishonored, torrent a následně se rozhodnu. Dishonored jsem koupil po první misi a BL2 po prvních 10h a nutnosti naformátování disku se sejvama *1* I když to už asi nebude Freedom Edition v případě koupě, ale normál na xbox.

      +To že tu někoho, za jeho (pro vás nepřijatelný) názory pošlete do hořících pekel a ještě dál. A sami nenapíšete, co se vám na tom nelíbí a s čim nesouhlasíte. Z vás dělá prostě idioty. *hugh*

      (Mact0x)
      • ja som jasne vypisal argumenty, preco si o recenzentovi myslim to, co si myslim....a mne je jedno, ci to je recenzia na AC3, alebo na nieco ine....ukaz mi hocjaku recenziu od Smutneho za posledny mesiac a ja ti najdem priklad toho, ako velmi je neobjektivny a hlada chyby aj tam, kde niesu
        • h0p3
          Já si daleko radši přečtu Alešovu subjektivní recenzi, a sám si z toho vyzobu co je pro mě důležitý a co ne, než recenzi nějakýho hypem, naspeedovanýho fanboye. Ukaž mi nějakou objektivní recenzi moc tě prosím a nebo ještě líp, nějakou napiš! A vůbec když jsem si tak pročítal tu diskuzi, co tam s tebou vedli už předemnou, tak by sis ji měl pročíst znovu, akorát bych opakoval co už bylo napsáno.
    • Wow perfektny koment :) Velmi dobre sa to cita, vidno, ze mas neco v hlave a takych ludi si ja vazim. Kazdopadne si ale dovolim trochu zastat ludi, ktori s tym maju problem.

      Volakedy som bol zastanca tvrdeho (rozumej "normalneho", povecme, filmoveho hodnotenia) a hram, ked som mal tu moznost, som tiez daval tieto "normalne" hodnotenia. Reakcie boli podobne ako v tejto diskusii, no ja som si isiel tu svoju. Dnes ale chapem dve veci inak.

      Po 1.: Filmova skala, kde 6 uz zacina byt dobry film v hrach nefunguje a fungovat nebude, dokedy bude 90% recenzii hodnotit v skale od 6-10, kde 6 je sra*ka... Toto je proste realita a fakt ktory je pevne dany. Potom je uplne pochopitelne, ze hrac, ktory vidi 10 recenzii na Call of Duty ktore hru ospievaju a daju jej 9/10 je nastvany, ked jeho oblubena, velka hra dostane 7. Pricom su minimalne rovnak dobre. Jedoducho je v tom citit nespravodlivost hodnotenia nie konretne k autorovi recenzie, ze je neobjektivny, ale skratka pre jeho nepochopenie reality (ktore som v istej dobe ani ja nechapal). Jednoducho hry maju inu skalu.

      Po 2.: Dnesne "velke" hry su ine ako boli volakedy. Konkretne pri tomto Assassinovi ide o dielo na ktorom pracuju stovky ludi, mozno tisice po celom svete. Je v tom zurocena dlhorocna skusenost vyvojarov, jednoducho naprogramovat, nadabovat, vymysliet a neviem co vsetko takuto hru, to je pre vela ludi nepredstavitelna zalezitost. To je tvrda matematika a krv mnohych ludi ktori do toho daju celu svoju energiu... Dnes ked uz som coto naprogramoval si takychto veci velmi vazim a mnoho krat ma velmi fascinuje co ludia dokazu vymysliet a ako vela prace sa skryva aj za napohlad banalnymi zalezitostami. Preto z tohto pohladu je chovanie recenzetna, ktory toto dielo konzumne zahra a potom so zalozenymi rukami iba "nespokojne" frfle aj ked ide o tak obrovsku, OBROVSKU hru ako je tato, je jednoducho ... neviem... neslusne? Priliz kratkozrake? Netvrdim, ze kazda velka hra by mala automaticky dostavat 9ky, ale zrovna pri takejto hre ako je Assassin by som bol pri hodnoteni zhovievavejsi, a to nie na ukor objektivity, prave naopak, kedze neda sa porovnat kvalita Assassina ktory dostane 7 s nejakou podarenou 7mickovou indie hrou... Uz len koli povecme 40 hodinovom gameplayu....
      • Caincz
        Chápu, co chceš říct, a do jisté míry s tím souhlasím. Jenže když se budeme bavit o té tvrdé matimatice, tak je tu ten ryze obchodní model "zákazník-prodejce, nebo v tomto případě publisher". Recenzi je v tomhle světle totiž taky možné (a dalo by se říct, že to je možná úplný základ, proč se recenzuje, viz. kupte si to, přečtěte si to, jděte na to do kina apod.) V dnešní době hry nejsou levná záležitost a pro člověka, který má běžnou práci a běžný výdaje je dát za hru čtrnáct stovek (a podotýkám, že publisherem doporučená cena je ještě o nějakou tu stovku vyšší) docela slušná soda. Z tohohle pohledu pak už koncového zákazníka zajímá to, kolik lidí na hře pracovalo, kolik do ní dali energie apod. až v druhé řadě. Pravda je taková, že já bych se číselného hodnocení nejradši zbavil úplně. Je to taková ta berlička "pro blbce" (bez urážky kohokoli). Dobrý recenzent, a těch tu na Games vidím většinu, předkládá hráči svůj text tak, aby po jeho přečtení žádné číslo nebylo třeba. A pokud se bavíme o úctě k vývojářům, je na místě i úcta právě k autorům, prože přečíst si "sedm" a jít hatovat do diskuze, to je plivanec do tváře práci člověka, který to číslo úspěšně obhájil v delším článku. Už několikrát bylo zmíněno, že desítková hra je pro někoho šestková (pro mě je např. Dishonored slušná sedma, nic víc, nic míň), pro někoho pětkový titul představuje hru, ke které se pořád vrací. A je to tak i u filmů, mám spousta guilty pleasures v žánrech, nad kterými by se intelektuál osypal a bába Dymáková pokřižovala. Recenze v českých magazínech za těch 22 let šli úrovní brutálně nahoru, stačí se podívat na stránku oldgames.sk, kde lze nalést scany starých Excaliburů, Score a Levelů, je tam vidět, jak se spousta autorů vypsala z nuly k super čtivosti. Co se ale týče úrovně čtenářstva, ta už tak slavná není :) Je to zmatený a skáču z tématu na téma, ale mam za sebou dvanáctku v krámu (kde jsem rozdal asi 20 assassinů, btw :D) a už mi to nějak nemyslí.
        • Tak to chapem, ja som vcera dal len 10ku a ani chodit som poriadne nevedel :D.. Cize po tych Tvojich 12tich by som asi skoncil v nemocnici :D...

          Tou tvrdou matematikou som myslel doslovne matematiku pri programovani. Napr. uplne banalna vec, ako "kamera" a jej zakladny pohyb v 3D priestore... Na odvodenie vzorcov aby to aspon ako tak fungovalo je zapotreby pomerne zlozita trigonometria, skladanie vektorov a pohyb v dvoch suradnicovych sustavach naraz... A aj tak to ne vzdy funguje 100% musi sa to osetrovat vselicim... A to je len blba kamera mohol by som takto pokracovat do aleluja. Hry nie su skratka az taka zabavna vec :D spravit ich... A ked sa bavime o hre tohto formatu tak je ten pomyslny plivanec :) do tvare vyvojarov od recenzenta (v porovnani s inymi recenziami nekonzistetne hodnotenou 7mickou) daleko vacsi, ako od zdejsich citatelov do tvare recenzenta :).. Skratka niektori tu "urazaju" (a ja s tym nesuhlasim, su to skratka niektori asi hold deti) jedneho recenzenta, ale on svojim hodnotenim "urazil" stovky, mozno tisicky ludi, ktori na vyvoji hry stravili radovo 1000 krat viac casu ako on na napisanie tejto recenzie. A to pisanie zase nepovazujem za nejaku velmi narocnu cinnost :)...

          A potom je tu ten fakt, ze hodnotenie 8 a vysie jednoducho davaju ine weby (ale aj games) velmi casto hocicomu. A potom ked pride jeden recenzent s tou svojou inou skalou, tak zarucene nastve kopu ludi ktori su zvyknuti na hodnotenie uplne ine. A to napriek tomu, ze recenzia je velmi dobra.

          Ale inak suhlasim s Tebou, mne by sa taketo hodnotenia a recenzie pacili daleko viac ako tie bezne, len skratka chapem ludi ktori su nastvani, kedze ono to je naozaj v podstate nespravodlive, ked nie vzdy je 7micka taka ako 7micka. A zvlast pri takychto "mega" hrach je sedmicka tak nejak povdvedome uz automaticky sklamanie :)
          • Promiň ale já teda rozumím, že by si lidé měli vážit práce jiných...ale když někdo udělá svou práci "na hovno" tak přeci neni polehčující okolnost to, že to bylo težké, složité, dělalo to moc lidí atd...Chci říct, že vážit si práce druhých to ano...ale neplácat je po zádech za průměrně odvedenou práci nebo se dokonce bát kritiky.
  • Zerathus
    Zas to tak špatné neni ne? 7 přece ujde i když je to AAA titul
    • Ano, 7 je ,,Velmi dobrá" hra, tedy:

      ,,Hra ocejchovaná sedmičkou bude zajímat především fanoušky daného žánru, kteří ji pro jiné kvality odpustí drobné a možná i nějakou tu větší chybku, která by pro širší spektrum hráčů byla hůře akceptovatelná. Pořád se však jedná o kvalitní titul, u něhož pozitivní aspekty viditelně převažují nad negativy."
  • Assasina si nemusím kupovat, protože tahle diskuze je jedna velká válka.
    jeden řekne: Assassin´s creed 3 je blbost
    druhý řekne : Assasins´s creed 3 je skvělý
    jeden a druhý se porvou a do diskuze vstoupí třetí: Desmond je super!
    čtvrtý řekne: Desmond je de..il!
    třetí a čtvrtý se porvou......
    a takhle pořád dokolečka *1* *1* *1*
    • Pak příde pátý a řekne že blizzard je dobrá firma, těm lidem se prostě nedá věřit
    • Veskoslav
      Ale dikuze je o tom, že jsou protichůdné a rozdílné názory a na jejich rozdílnosti se pak diskutuje atd. Kdyby jsme si tady všichni přitakávali, jak jsme spokojen, jsou tu 4 příspěvky, každý 450 + a jeden bude mít 450- a tím to hasne. To by nebyla diskuze.
      • Robotron3
        Ale je fakt, že lidi by mohli být více tolerantnější k názorům druhých a nevydávat ten svůj pohled za jediný správný ultimátní názor všehomíra :)
        • Vítej na internetu. Je tu plno vysokoškoláků, doktorů, právníků, filozofů, historiků,... snad si nechceš myslet, že někdo z takových kapacit se bude mýlit?!?
        • Veskoslav
          No ono se vždy bojuje za "svůj" názor, protože ho bereš ja správný. Sice bychom měli být více assertivní v tomto, ale ne vždy to jde.
    • N7N7
      To na diskuzi snad ani není možné, aby se sešlo 300 lidí se stejným názorem a navzájem se "plácali po ramenou". Sto lidí, sto chutí, výměna názorů k tomu patří. Nechápu tvou první větu - proč si kvůli této diskuzi nemusíš hru kupovat? To jako že je zábavnější než celý AC3? *2*
    • Robotron3
      To je přece u každé hry, takový diskusní drámo. :)
  • N7N7
    Ano, 7/10 je na tříáčkovou hru s tak obrovským rozpočtem opravdu málo. Je to taková hranice "ještě jakž takž dobré hry", protože když tu něco dostane 6/10, tak už se hra považuje za špatnou, což je znát i z textu recenze. AC 3 jsem ještě nehrál, takže nedokážu posoudit, jestli si toto hodnocení zaslouží či ne. Ale vzhledem k tomu, že všude jinde dostává devítky, tak jsem klidný. Těch článků před vydáním tu bylo opravdu hodně, takže bych se ani nedivil, kdyby se hra recenzentovi už dopředu tak trochu omrzela. Já si nechávám veškeré překvapení až k prvnímu spuštění hry a tím pádem věřím, že budu nadšený mnohem více.
    • tak pochybuju že to melo obrovský rozpočet, vetšina prachu sla na kampan a jinak použili stary engin a hru delali v editoru ilegalni Cinani v podzemi pracujici jen za stravu, mu tip
      • Robotron3
        Mělo to obrovský rozpočet a hra běží na novém enginu AnvilNext.
        • tomu se rika tunelovani projektu a engin je stary jen ho prelepili novou nalepkou
          • Veskoslav
            Doporučuji kromě doktora "na hlavu", navštívit i očního.
            • N7N7
              cody si zase zapomněl vzít večer prášek, normálka *7* *6*
  • MOje objektivní hodnocení mých her odehraných za cca. 1 rok.
    A můžete si zkusit se mnou nesouhlasit.......................:/..................:)
    Alan Wake - 6
    Max Payne 3 - 7
    Zaklínač 2 - 10
    LA Noire - 9
    Mass Effect 3 - 7
    Skyrim - 7
    Dishonored - 8
    • N7N7
      labrador: S tvým hodnocením ME3 souhlasím, ostatní jsem zatím nehrál.
    • Sakra chlapi, já narážel na ty co se jim pořád nelíbí hodnocení recenzentů ! :))
    • Pouzil bych spis vyraz subjektivni.:) Ja bych treba podstatne srazil zaklinace ve prospech skyrimu, kterej mi i pres Dana Vavru prisel nesrovnatelne zabavnejsi.
    • Vsadím se, že moje objektivní hodnocení je mnohem objektivnější než tvoje objektivní hodnocení *7*
    • Robotron3
      Někdy mi přijde, že lidé, kteří říkají "objektivní", nemají nejmenší ponětí, co to slovo vlastně znamená.
  • musíte se na to dívat z jiné strany. Recenzent už hru dávno hrál a proto řekl svůj názor na hru samotnou. Nemyslíte si, že je důležitější je si udělat svůj názor na tuto hru ? Pokud jste fanoušky série tak vás nový AC III bude bavit. Bohužel tady jsou lidé co mají v něčem taky pravdu a to je nesprávné hodnocení her. Taky se řadím do skupinky, že taky se mi zdá že je něco občas špatně hodnoceno. Například nechápu proč COD MW3 bylo vyhlášeno nejlepší FPS roku, když ta hra dostala 7/10. Já spíše trefoval BF3 který dostal 9/10. Nejprve jsem si myslel že to bylo podplacené, ale COD je bohužel hra co má největší prodejnost na celém světě. Nevím ! Každopádně hlavní je se podívat na pár videí ze hry a podle toho si udělat svůj vlastní posudek. Momentálně už na YouTube najdete spousty Gameplayů z AC III .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší