Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Preed
    Na konci roku 2013 sa musia pisat spravy o tom,ze nejaka hra vobec pobezi v 1080p,celkom smutne :D
    • Smutne?? Nebezi nahodou Call of Duty Ghost v 720p?
    • BookerDeWitt
      Smutné je, že jistá skupina, většinou nazývána PCčkáři, musí ke každému článku o konzoli vyka*at svůj slovní průjem, aby se tak vzájemně přesvědčili, že jejich hračka je lepší. Když vám konzole přijdou tak směšné, proč se vůbec obtěžujete zde o nich cokoliv psát? Bojujete snad za nějaký hráčský kodex nebo se snažíte spasit herní scénu svými radami? Jestli v tom spíš nebude něco jiného, nějaký druh závisti...
      • vlastik.plaminek
        To není skupina nazývaná PCčkáři, ale skupina nazývaná koko*i. Do té spadají zástupci ze všech platforem a výsledný titul potom vypadá nějak takhle: ko*ot/[platforma] Pepa Novák.
      • duvod proc jim to vadi je ze konzole brzdej vyvoj her pro PC (aneb grafika se ted zas na 5 let zasekne a nikdo s tim nehne az do xbox two/PS5)

        jinak black flag opet hrozna optimalizace na PC uz sou toho plny fora :D
        • smejki
          to není problém konzol, ale PC. Kdyby se na PC uskutečňovaly 5+ milionový prodeje u většiny AAA produkce, věř, že by se vývoj herních technologií nezastavil na limitech konzolí.
        • MrSanta
          Konzole je krabice, která o ničem nerozhoduje. Rozhodují vydavatelé, kteří výrobu hry financují. A ti se většinou domnívají, že investovat větší peníz a lidi do optimalizace hry pro PC se jim nevyplatí. S tím ale nějaká konzole nic nenadělá.
        • Jack1947
          A pak aby nehejtovali, kdyz se obevi nekdo jako ty... Diky vsem, tobe podobnym a jejich recem FLAME , flame everywhere...
      • MrSanta
        Proč ten zbytečný rejp do PCčkárů? Já do kategorie PC hráče patřím, ale kdo si na čem hraje je mi jedno. Hlavně když si hraje *1*
        • BookerDeWitt
          Právě proto jsem schválně napsal "nazývána", protože tihle jedinci jsou nejvíc slyšet, i když komunitě jako takové dělají jen ostudu. Já respektuji když někdo zvolí/upřednostňuje jen jednu platformu, tak proč to nedělají i oni? Asi proto, že mají očividně nějaký komplex, kterého se zbavují tímhle ubohým způsobem...
          • MrSanta
            Aha, jsem to nějako pochopil opačně jako rejp. Tak to se omlouvám *4*
        • Jack1947
          Presne a kdo si hraje ten nezlobi, coz se o techto mamlasich rict neda... prskaj na konzole jak muzou ale kdyby mohli taky by si zahraly. *2*
    • A co je na tom smutného?
    • Paul_cz
      Však jim to chudákům dopřej :-)
      • Přesně mají dárek k Vánocům.
  • Horst_Fuchs
    Úsměvný. 1080p snad mělo být u těch nových konzolí samozřejmostí.
    • u ps4 je..
      • Jo aha, proto treba BF4 bezi na 900p vid? *1*
        • A kdo si koupí ps4 kvuli BFku?...
      • To si povime treba za 2 roky, kdyz se budou snazit z PS4 vymacknout maximum, jestli rozliseni nepujde stranou grafickym pozatkum pri udrzeni alespon 30 fps *3*
        • Ja myslim ze pujde a nevidim na tom nic spatneho, je prirozene, ze vykon konzole se vyuzije na podstatne veci a nebude se jim plytvat na ty nepodstatne. Otazkou akorat je, jak s tim zacvici XBox. Vydavatelum se urcite nebude chtit ve vetsine pripadu platit vyvoj pro kazdou platformu zvlast. A jestli rozdil vykonu mezi ps4 a XBO bude drasticky, je mozne, ze vyvojari budou hru optimalizovat na 720p@30fps pro XBO a u PS4 prebytek vykénu vyuziji na vyssí fps (lepsi pripad) nebo na vyssi rozliseni (horsi pripad). Jejich rozhodovani samozrejme take ovlivni podil hracu na jednotlivych platformach. Kdyby XBO propadl a mel treba jen do 10 % trhu, tak se na nej asi moc ohlizet nebudou, stejne jako se neohlizi na wii u.
  • smejki
    next next gen - 640*480, 60fps!
    ne vážně. někdo se může vymlouvat na laciný raný porty, na starý enginy a na to, že mu to vlastně nevadí, ale jestliže tu tahle generace bude dalších 8-10 let, tak si představte, jak v roce 2023 čtete "Vývojáři Halo 7 hlásí: 'Podařilo se nám dosáhnout téměř 100% stabilních 30fps při 720p.'"
    • J za nějakou to bude se zase bude nadávat na to jak to je hnusné apod.
      • smejki
        no, "za nějakou dobu" to bude krajně trapné, nadává se na to už teď. PS3/X360 předběhly PC o nějaké dva roky, zatímco PS4/XBone jsou minimálně dva roky pozadu oproti současnosti (což je 4 roky(!) v relativních startovních podmínkách, tj. půl generace) a ještě lpí na výběhových technologiích. To pozdvižení není překvapivé. Teď je otázka, jestli to zákazníky bude trápit nebo ne. Pokud ne, Sony a MS mohou být v klidu. Pokud ano, pak budou tlačeni výrazně zkrátit životnost nové generace, imho tak na 5 let max, nebo se jim ten trh rovnou celej sesype. Pokud se narodilo celé nové lidstvo, které se chová zcela jinak než to předchozí, varianta A je možná. Budou to zajímavý časy. Přelomový, řekl bych.
        • ucho
          já myslím, že Sony a Microsoft budou v suchu. lidé prostě přejdou na další generaci, zaplatí se to. pošlape to lépe, než současná generace a to bude lidem nějaký čas stačit. navíc zpoza dveří vykukuje SteamBox, tak třeba právě ten předvede, čeho by ty mašinky u televize mohly být schopné. pokud to bude znatelný rozdíl, tak až pak by mohl vzrůst tlak od lidí na Sony a Microsoft. zatím budou v suchu.
      • Tilwaen
        Za nějakou dobu? Už teď se o tom vedou vcelku bouřlivé diskuze, porovnáš-li grafiku daných her v PC a konzolové verzi.

        Je jasné, že ne každý má doma takové PC, aby tu hru rozjel na maximum, ale je potřeba si uvědomit to, co říkal OP. Tohle je next-gen. Next-gen. Pokud PS5 vyjde zhruba v intervalu, ve kterém vycházely předchozí modely, tak toto má vydržet 6-8 let (8-10 je z jeho strany přestřelené). Vývoj v oblasti IT jde obrovskou rychlostí kupředu, takže se moc nedá předpokládat, jak to bude vypadat za 6-8 let, ale troufnu si říct, že ony after-next-gen konzole by mohly mít +- takový výkon jako dnešní PC. Škoda, že to takto zaostává.
        • ucho
          vývoj v oblasti IT už tak moc obrovskou rychlostí kupředu nepokračuje. rozhodně ne tak, jak tomu bylo v minulosti. a vzhledem k tomu, že se ten vývoj tak zpomalil, nemůžou si dovolit dát do konzole o moc výkonnější HW, protože by pak konzole stála moc peněz a dotovat to není moc efektivní.
          když porovnáš současnou generaci konzolí s tou nextgen, pokrok je tam velmi slušný a cena nové konzole je v porovnání s tím směšná.
          ano, je zvláštní, že musí řešit jiná rozlišení a že není 1080p samozřejmost, ale řekl bych, že tohle je hlavně o vývojářích a že když budou chtít, tak to na 1080p zoptimalizují. i když přiznám se, že na televizi bych rozdíl mezi 900p a 1080p asi nepoznal...
          • Cena nove konzole je taky smesna v porovnani s PC. Kdyz zaplatim o 1/3 vic a muzu hrat fhd a 60+fps. *3*
            • Tvrdil jsi, ze kdyz zaplatis o 1/3 vic, muzes hrat fhd a 60+fps. Jenze jsi zapomel dodat, ze jen neco. Takze sji na tom stejne jako s tou konzoli. A otazka je, jestli za ty same penize jsi schopen dosahnout alespon toho, co na te konzoli. U PS3 to tak nebyo u PS4 se uvidi. V kazdem pripade takovy killzone, rdr, dragons dogma, gta5 si na PC nezahrajes ani kdybys zaplatil stokrat tolik. A o tom to taky je.
            • A proc bych mel? Ja tvrdil ze je PC za 14k co rozjede crysis na max ve fhd? Ne netvrdil. Tak proc bych ti takovy PC mel ukazovat?
              Ja tvrdil ze za tu cenu muzu mit pc, kde si zahraju hry co jedou na PS4 v omezenym rozliseni a fps na fhd s 60+ fps. By me zajimalo jestli te bavi ze sebe delat kokutka. *3*
            • Takze nemuzes, hned jsem to vedel. A jestli tim myslis nejake hry za nejakych podminek, tak to uz muzes i na PS3.
            • Az mi ukazes konzoli na ktere jede crysis 3 na max a az mi ukazes kde je v mojem postu na ktery reagujes napsany "na max". Debilku. *5*
            • Muzes mi uvest sestavu, na ktere si zahrajes Crysis 3 na max s Full HD a 60 fps za 14 kKc?
        • walltar
          Právě to je ono ... už teď to vypadá hůř než to co zvládne PC a to s tím máme vydržet 8let. Za 8let budou PC výkonem daleko, ale nikdo nebude mít důvod si lepší PC koupit, protože stejně něbudou hry které by ho využili. Takže to bude jak teď ... 1200p 60fps a ventilátory stažené na minimum, protože se to stejně ani nezahřeje.
          • Vyvoj grafiky neni potreba, za poslednich 15 let se grafika posunula neuveritelne dopredu. Staci si porovnat grafiku System Shocku a treba Crysis 3. Ale kam se za tu dobu posunuly hry v hratelnosti, propracovanosti? Vzdyt vetsina AAA her je primitivnejsi nez ten System Shock. A cim vyssi je vykon a cim vic se dba na prezentacni stranku her, tim vic rostou naklady, tim vic se to musi zamerovat na masy a tim je to horsi s jejich hratelnosti.
          • ucho
            AAA hry jsou mírně na ústupu, převládají na vývoj levnější menší hry, které ten HW výkon tolik nepotřebují. a v budoucnu to s těmi megalomanskými projekty bude počítám ještě slabší...
  • Nic ve zlém, ale já na PC hraji v 1080p asi už tak 5 let.
    • Malleth
      Já taky, ale radši si zahraju Last of Us v 720p než vůbec *3*
    • walltar
      A já hraju někdy i ve 5760*1200. A už se třesu na 4k. Ale tak ono těch 1080p (720p) stačí ... kdyžtak se to dopočítá a nikdo to určitě nepozná.
    • C-BEAM
      tak keď sme už u toho tak v rozlišení 1600x1200, čo je skoro to isté 1080p som hrával pred 12 rokmi Quake 3 *1*
      • Krasny priklad toho, ze rozliseni proste neni vsechno, naopak, dnesni 720p hry na konzolich jsou mnohem hezci.
        • C-BEAM
          ano jejdasek, po 12 rokoch sú hry na konzolách fakt krajšie *1*

          btw: keby si bol troll tak možno by sa dali tvoje príspevky pochopiť ale ty to fakt nemáš v hlave moc dobre usporiadané.
          • Nerikam, ze hry jsou po 12 letech hezci, ale ze hry s nizsim rozlisenim jsou hezci. Ja osobne dam na televizoru prednost vytvarne vyrazne hezci hd hre pred osklivou full hd hrou, pokud to ostatni bude stejne, co ty? Preferujes obsah nebo formu? Budes radsi hrat osklivou hru s vedomim, ze ma ale vyssi rozliseni, ktere je u tv stejne bezvyznamne?
            • C-BEAM
              tak to si asi priletel z inej galaxie keď si si nevšimol, že dnešné hry napríKlad čo do úrovne detailov vyzerajú vďaka nepomerne väčšej pamäti omnoho lepšie pri rovnakom rozlíšení na PC. Situácia sa z časti dorovná až s nastávajúcou generáciou.
            • U PC je ten problem uplne stejny, akorat vyvojar pri navrhu sceny navic ani nevi, s jakym vykonem muze pocitat. Prumerny vykon PC sestav je nizsi nez u konzoli. Hrac je proto potom nucen misto hrani stelovat ruzne graficke efekty, aby mu to nejak chodilo.
            • C-BEAM
              Ak pre nízky výkon konzole musia vývojarí pre vyššie rozlíšenie zásadne osekávať detaily tak je to problém konzole. U PC je tento problém podstatne menší.
            • To neni problem konzole, to je univerzalni otazka efektivity vyuziti dostupneho vykonu.
            • C-BEAM
              to je problém konzole a nie rozlíšenia ty blázonko *1*
            • Ty to porad nechapes, vykon konzole je konstantni a jsi postaven pred otazku hezco obraz v HD nebo osklivejsi obraz v FHD. Cemu das na televizoru prednost? Vyojari se prizpusobuji platici vetsine a voli zpravidla hezci obraz v HD.
            • C-BEAM
              napísať, že hry s nižším rozlíšením sú krajšie môže iba naprostý magor. A takisto ako kolega nad tebou porovnávaš hrušky s jablkami. To že každý dá prednosť krajšej hre v nižšom rozlíšení pred škaredou hrou vo vyššom nie je argument proti rozlíšeniu ale je to argument ako z pomocnej školy *1*
          • Ty jsi opravdu nepochopil smysl argumentu? Poukazuje na jednoduchou skutečnost. Rozlišení není důležité, když hra s polovičním rozlišením může vypadat mnohem lépe. Z toho vyplývá, že je lepší se honit za vyšší vizuální kvalitou, než za vyšším rozlišením. Je smutné, když člověk, který nechápe jednoduché argumenty nadává ostatním, že to nemají v hlavě v pořádku.
            • C-BEAM
              to neni argument ale naprostá hovadina *1* za prvé nemôžeš porovnávať hrušky s jablkami, jedna a tá istá hra vyzerá vždy lepšie pri väčšom rozlíšení. To že vizuálne krajšia hra vyzerá lepšie pri nižšom rozlíšení ako škaredá hra pri vyššom neznamená že na rozlíšení nezáleží *7*
    • A to se tím jako chlubíš?
    • ve chvíli PC míří na 4K tak konzolisti stojí fronty na "nextgen" 1080p..
      • Ne děkuji. Počítač za 30k, který rozjede hry ve 4k na "slušných" 30-40 fps nechci. Já se spokojím s 900-1080p:-)
      • *kdy PC míří..
  • Nie, radšej PC...
  • To by mě zajímalo co je podle zdejších konzolystů PC elita *15*

    Mám staré q9550, 6GB RAM, gtx 660 Ti tedy staré krámy a hraji stejně v HD a v lepší kvalitě jak na konzoly.

    Navíc jsem vylepšil během let pouze kartu a RAM. Stálo to během let prd. Jestli jsem s takovým krámem PC elita, pak mě to těší :)

    Osobně bych čekal borce kterým jede vše na max + AA v rozlišení větším jak HD. Protože jak se psalo, na PC je HD již delší dobu.
  • Tak nedalo mi to a musím reagovat na některé příspěvky, které se objevili v reakci na tvrzeni, že next gen konzole zabrzdi vyvoj her po vizualní strance her na dalších cca 5 - 7 let ala " konzole za nic nemužou, mužou za to vydavatelé, že jim PC za tu práci a finance navíc nestojí, resp. PC hráči, že netvoří dostatečnou kupní sílu".

    V podstatě máte pravdu, konzole jako kus HW za to nemůže, můžou za to hráči, kteří rozhodují, kde se hrám nejvíce finančně daří. Ale jak už to většinou bývá, je tady to jedno velké ALE.
    Kdyby next gen konzole byly opravdu next-gen a prezetovaly by podobný vykonostní skok, jako tomu bylo u PS3/xbox360, tak by grafická uroveň her příští alespoň 3 roky nestagnovala. Bohužel, situace je taková, že nově nastupující konzole budou ten vývoj na poli vizualní stránky her brzdit od samého začatku.
    Vždyť nové konzole jsou postavené na architektuře AMD Jaguar, které bylo zamýšleno jako konkurence pro Intel Atom, kteréžto bylo určeno do výkonějších tabletů, netbooků apod.
    Takže ano, je to o lidech (vydavatelích a především hráčich), ale kdyby MS a Sony přišli s výkonějším HW, tak by to mohlo alespoň na pár let vypadat jinak.
    Ale chápu MS a především Sony, že se jim po zkušnostech s touto generací nechtělo své herní divize opět na pár let poslat do červených čísel, i když Sony se to možná opět povede (díky jejich řešení pamětí), byť né v takové míře.
    • Může za to také HW (ne pouze HW). Kdyby nebyl tak by logicky byl větší tlak na technikou kvalitu. Momentálně doufáš, že se najde někdo kdo chce udělat věc pořádně.

      To, že lidi kupují hlouposti i když daný produkt lze lehce nahradit jinak je jasné.
  • Ještě ty konzole ani nejsou na trhu a už se tu chováte jako děti ve školce.
  • Robotron3
    PC elita hraje hry z gogu a abandonware, protože dnešní aaa hry málokdy stojej za něco. Takže se sporama ohledně výkonu hardwaru se jděte bodnout *15*
    • no aspoň je vidět, že ta zpětná kompatibilita není tak špatná věc *15*
  • owny
    k smíchu...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit