Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdravím hlavně Pavla Makala, už po několikáté se z jeho recenzí valí nesmyslná kritika grafické náročnosti her. Buď hraje preview nebo betaverze nebo má něco s počítačem. Hru Avatar už hraje dcera přes měsíc na notebooku s i7, 16GB paměti a s nVidia 1440! Plné detaily ve FullHD bez jediného záseku, vše plynulé!

    Pročetl jsem si další recenze Pana Makala a jeho výlevy ohledně trhání her na 4K detaily pokračují. Recenze jsou víceméně pouze o technických aspektech her bez špetky vlastní invence a spisovatelského umu. Koho zajímá, jakou barvu má ukazatel zdraví nebo, jak je dobré se uhýbat nepříteli... Co příběh, co hratelnost? O tom se čtenář dočte jen poskrovnu. 

    Z recenzí čpí autorův amatérizmus, zbrklost a nelogičnost obsahu. Pan Makal pouze klouže po povrchu a z předpřipravených mustrů na nás nebohé čtenáře valí podprůměrné recenze, které evokují otázku, zda vůbec pan recenzent aspoň dohrál do hru do půlky, nedej bože do konce, než si musel doběhnout zacvičit do fitka...

    Tak prosím, nemakat tolik ve fitku....zamakat na psaní smysluplných, vtipných a adekvátně kritických recenzí.... doporučuji si přečíst recenze Ice a Andrewa ze Score z 90. let.

  • Zdravím všechny,

    Jak jsem pochopil z úvodu, tak autor má rád na hrách parádní grafiku. Hlavní kritika na to, že se mu hra seká, padá v celém textu na hlavu ubohého čtenáře jak jablka na spícího Newtona. Abych parafrázoval autora... mě tedy spadla brada, když jsem si přečetl tu strašnou věc a hlavní důvod, proč se hra na ultra detaily seká...

    Cituji:"...snížil jsem rozlišení z nativního 5120x1440 na 3840x1080."

    To opravdu autor myslí vážně?


    • medveddd

      Už jsem to tu psal jinde, 3840x1080 je skoro stejné množství pixelů jako  standardních 1440p. To ti připadá na třetí nejvýkonnější kartu na světě jako nesmyslný požadavek?

      • Jako sorry, ale neumíš počítat.😂

        • medveddd

          3.686.400 vs 4.147.200. Je to takový rozdíl?

          Proti tomu 4k by bylo 8.294.400. A RTX 4080 opravdu je 4k karta.

          Omlouvat se nemusíš - tím, že píšeš nesmysly, naštěstí nikomu neubližuješ.

          • 😂to je safra rozdíl...Mě ale hlavně udivuje kritika trhání her ve 4k rozlišení. Kdo to proboha potřebuje. Vy snad máte 52 palcový monitor, kde tohle rozlišení plně oceníte. Tohle mě přijde úplná blbost. A to že je karta 4k může být hezký marketingový trik, realita je přeci vždy jiná... HAUK 

            • medveddd

              Zmiňované rozlišení 3840x1080 je přesně POLOVINA 4K, tak nevím, co ho sem taháš.

    • 5120x1440 neni ani 4k  ;) 

      • 😂😂😂to fak myslíte vážně. To hrajete hry na 50 palcových televizích....?

  • romankubanektisc

    Ne, toto opravdu není Far Cry. Bohužel.

    • Posledni far cry jsou naprostý sraxky... 

  • Nechcete tu recenzi aktualizovat, když v ní popisovaný problémy v prodávaný verzi nejsou a PC verze jede jak po másle? Prostě jen přidat update, ne přepisovat původní text.

    • medveddd

      A klidně třeba přidat bodík a přepsat název. Fakt práce na chvilku. Takhle to skoro zní, že je hra nějaký shovelware co člověk dostane zadarmo na cédéčku k Nesquiku a zaviruje vám počítač.

      Jediné české herní médium, jehož hodnocení se propisuje do průměru na Metacriticu, by ten extra krůček udělat mohlo.

  • erasser

    Koukat na ty screeny ze hry vysoký 360 pixelů na 4k monitoru je absolutní slast 👌.

  • Takže když pominu ty technický problémy, který nejspíš spraví nějakej patch, tak 7? To už bych tech 350 za ubi+ i obětoval když mně baví Far Cry🙂

  • Veskoslav

    Hru jsem dostal zadarmo. A upřímně herní náplň je průměrná. Není to nic, co by Vás neurazilo, ale taky to není nic, co by Vás donutilo si to to koupit. Co je ale za mě skvělé je prostředí a zvuky. To musím smeknout, tam se vyřádili a raději lozím po džungli než plním úkoly.

    A co se týče stability a nastavení na 7800XT (ovladače verze 23.12.1) s 5700X a nastavením 1440p, FSR 3.0 UQ (druhá možnost je TAA a ta vypadá hůř)+FG, ultra quality nastavení grafiky (včetně RT legrací) a jedu AVG fps na 107, 1% fps na 71. Hra spadla dvakrát za cca 4 hodiny hraní (jednou z toho je pak Benchmark:)) Takže to vypadá, že je to fakt dobře optimalizované na AMD karty.


    Kolem a kolem je to mírně nadprůměrná, ale dobře vypdajíící hra, která neurazí, ale taky Vás nedonutí si říct wau, doufám, že bude další díl.

  • Taronyu

    Tak prekvapivo mi to ide celkom dobre na 4070ti. Zrejme day one patch to opravil.

  • flash789

    Všem by se dost ulevilo kdyby hry vycházeli jen na konzole. Ten bordel s konfiguracema a jak furt něco někomu na pc neběží jak má je poměrně otravná věc. Viz celá tahle diskuze kde má zas master race boro. Příspěvky skládající se ze změti čísel a frustrace :)

    • Toustovač nikdy 😀

    • Derp_1337

      Haha, tvůj přípěvek byl až tak moc trapný, že pobavil.  😉


      Když si PC hráči si stěžují na to, že jim něco nejede, tak se hned objeví nějaký konzolista, co směje a že na konzolích žádné problémy s propady výkonu nejsou.

      A pak když si konzolisti stěžují na propady výkonu (např. při vydání Cyberpunk), tak se zase PC hráči smějou a že konzolisti si mají koupit PC.

      Jenom přiživuješ trapné stereotypy.

      • flash789

        Stacilo napsat ze to je trolení, protože je :)

        Nic lepšího si nezasloužíte :D

    • Inquisitor

      To bych s hraním seknul. Hrát všechno na neohrabaném ovladači, tak mě odvezou.

    • Veskoslav

      Ano, proto má PS5 fps propady, že? Si šašek...

    • To je věčná diskuse pořád dokola:

      PCčkář: "Mě to zase na PC hrozně zlobí."

      Konzolista: "No jo. Proto jsem koupil konzoli. Tam tyhle problémy nemám"

      PCčkář(i): "Ale tyhle problémy přece na počítači vůbec nejsou a hraní je tam mnohem lepší"

      No a při vydání další áčkové hry se dialog opakuje. Někteří se prostě nepoučí :-D

      • Ja nevim, ale naposledy se tady strasne resil ,,konzolvy,, Cyberpunk.

  • 30fps JE STŘEDOVĚK. Dropy pod 60fps s 4080 / i9 jsou BIG JOKE. NE-zřím tě. Ubisoft jsou prostě lopaty a ktom TM a nekonečnýho AC zjevně nejsou schopni udělat nic pořádně. Peugeot herního průmyslu :D

    • erasser

      Některé hry jsou holt nadčasové 😁. Třeba když vyšlo X3: Reunion, nezahrál si to nikdo, protože na to prostě ještě nebyly stroje :D.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit