Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dworkin
    HDR je sice špatně implementované, ale zato zvuk je katastrofálně rozbitý. Snad ještě horší než u AC: Valhalla a to už je co říct. Neříkejte mi, že neslyšíte, jak všichni znějí jako z plechovky lunchmeatu.
    • Derp_1337

      Jo, to HDR není žádný zázrak, ale nepleteš se s tím zvukem? Spíš bych řekl, že máš něco špatně nastavené u sebe. 

      Hráčská komunita namluvené hlasy postav a celkovou zvukovou kvalitu většinou chválí jako nadprůměr. Když většina lidí něco chválí, tak to znamená to, že něco bude "katastrofálně rozbité" spíš u tebe.

      • otázka je, na čem poslouchá a na co je zvyklý. Pokud jsi zvyklý poslouchat Dolby TrueHD a pak ti někdo pustí 5.1 Dolby Digital na Netflixu, tak je jasný, že poznáš rozdíl, pokud na to máš speakery. Netroufnu si říci, jaká je osvěta v rámci audia světa u PC hráčů aktuálně, jelikož pokud někdo využívá TV Speaker nebo monitor speaker, tak pak špatné audio nepozná.

        tady je dokonce vlákno o tom:

        https://steamcommunity.com/app/1086940/discussions/0/3808408328760548921/

        • Derp_1337

          Z toho vlákna je vidět, že to není problém v audiu samotném, ale v defaultním nastavení. 

          Občas se stává,, že člověk má třeba sestavu 2.1 a hra se tváří, jako kdyby měl 5.1 a pak člověk špatně slyší. A nebo naopak, že člověk má třeba 5.1 a hra posílá hlasy jenom do centrálních reproduktoru a udělá z toho mono.


          "Sounds like the accessibility option to center cinematic audio is
          switched on at all times and ignores the settings, so dialog audio gets
          centered/converted to mono. That's what makes it sound so bad,
          especially when there's reverb and the likes added. That's what makes it
          sound like it comes out from a tin can."

          "Turning off spatial audio (Windows Sonic or Dolby Atmos) in my system sound settings fixed issues I had with my sound which appear to be similar to others in this post (echo-y/weird metalic sounding dialogue). Maybe this helps with someone else's issues"

          • dworkin

            "I think it effects everyone but at different amounts and a lot of people
            don't notice bad quality audio either because they have bad audio
            device to begin with that can't actually capture good lossless audio, or
            their ears are just isn't sensitive to audio quality(this is very
            common). I can clearly tell the audio is bad across the board, the
            dialogue is ofc the most obvious but everything sounds "empty" compared
            to the "full" sound of early access. I wish that Larian could confirm if
            they did any other kind of compression to save space on the audio for
            the main release or not."

            Tady ten strejda ^^^ tomu rozumí. A taky hledá zdroj komprese.  Ta hra je po stránce zvuku rozbitá. Blbý je, že spousta lidí poslouchá herní audio z kelímků od jogurtu, na kterých to není moc poznat.

            • Derp_1337

              Hele, něco na tom může být a můžeš mít pravdu. Všimnul jsem si, že tam v diskuzi řeší asi 4 různé druhy problémů, které způsobili různé věci. 3 ze 4 problémů v té diskuzi vyřešila změna nastavení.

              Hrál jsem Early Access a tam byla kvalita zvuku fajn. A u finální verze si počkám, až se opraví první bugy. To posunutí vydání o měsíc dřív (aby to nesoupeřilo s jinými hrami) určitě mělo nějaké neblahé následky ve fázi beta testingu. Pokud je vážně cítit posun oproti EA, tak na tom něco asi bude.

              • dworkin

                Reakce na příspěvek:

                Lidi, co měli zapnuté Windows Sonic for Headphones (u Dolby nebo DTS toto nepředpokládám, to si kupujou lidi, kteří by to v BG3 nenechali zapnuté) a po jeho vypnutí hlásí, že problém zmizel, mají a) hodně nekvalitní audio systém, a/nebo za b) potíže rozpoznat nekvalitní zvuk. Zvuk v BG3 je rozbitej, tečka. Lariani nejsou Ubisoft (doufám), takže časem snad přijde nějakej "HD sound pack". Ať si to klidně inzerujou jako něco navíc pro audiofily, aby nemuseli přiznávat, že to podělali. Hlavně, aby to udělali. Šance, že se recenzenti naučí, jak se má správně dělat audio, se limitně blíží nule, protože to by byla námaha, kterou jim nikdo neproplatí. Vydavatelé jsou v extázi, protože nám na to konto můžou prodávat sra*ky a projde jim to. Jen si tak říkám, proč si ty recenzenty vlastně sledováním reklamy nebo dokonce přímými finančními příspěvky platíme, když se odmítají učit a audiovizuální díla hodnotí, aniž by rozuměli audiu. Ale za tyto kacířské řeči jsem už několikrát dostal měsíc v díře (a pokud tento příspěvek zmizí, tak každý čtenář uvidí, že tato politika pokračuje).

      • dworkin

        Ne, nepletu. Je to zkomprimované jako prase. Zahuhlané metalické hlasy, žádnej bas, skoro to vypadá, že stejně jako Ubisoft chtěli šetřit místem, tak to zmrzačili. Všechno ostatní, kromě Valhally, která je zmrzačená úplně stejně, zní dobře, takže problém je ve hře.

        • Derp_1337

          Jseš si na 100% jistý, že to je komprimací zvuku?? Protože na Steam forum se podobný problém řešil a problém byl v defaultním nastavení zvuku. Ti lidé, kteří měli podobný problém, to spravili, když si pohráli s nastavením.

          • spíš sem napiš svoji audio sestavu, ať jde poznat, jestli jsi v diskuzi relevatní.

            • Derp_1337

              Hele, a ty jsi relevantní? Nenapsal jsi svoji sestavu, takže dle tvého měřítka sám nejsi relevantní. 😉

              • Reakce na příspěvek:

                LS 50 II.

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  Pokud nekecáš a skutečně je máš, tak to jsou slušné bedny.

                  Já mám sestavu od Wilson: Raptor 7 + Sub.

                  • Reakce na příspěvek:

                    a k TV a konzoli mám ještě Bose 900 soundbar+700 Sub a 700 rear, což je značně imerzivní. Audio rulez! 

                    Investice do audia je vždy lepší než do obrazu či výkonu, protože ti o dost lépe drží cenu. Takže mám o dost dražší Audio než video. 

                    • Derp_1337

                      Reakce na příspěvek:

                      To je pravda. Audio sestava si udrží vysokou kvalitu i po několika letech. Zatímco grafika za tu dobu bude zastaralá.

              • La_Furia-Roja

                Reakce na příspěvek:

                Derp opět jede😂.

  • La_Furia-Roja

    za mě měli spíše zvolit název Baldurs Gate: a New Chapter např.  než BG3, protože to fakt trojka není, jinak hra je to dobrá.

    • zx_spektrum

      A proč to není trojka?

  • LessPh

    Takže jsem to ještě pořádně otestoval, a musím se Larianu částečně omluvit... nebe je dynamické a to co jsem si myslel, že je 2D hnusný skybox jsou volumetrický mraky (ikdyž ne úplně nejlíp a nejkvalitněji udělaný - je to hodně low-res, tak to vypadá jako 2D placka a mate to). Navíc se ty mraky hýbou děsně pomalu a v kombinaci s tím low-resem to opravdu vypadá jako 2D low-res skybox..

    Při mém researchi jsem náhodou odhalil super věc.. hned po spadnutí té kocábky, na místě kde najdete toho upíra... lze s kamerou zajet do močálu.. čím dál s kamerou jedete, tím se začne pouštět skript, který mění počasí.. je tam trojitý trigger.. protože v defaultu máte pod mrakem, pak je druhá pozice, která přerotuje počasí během vteřiny do ponurého nazeleného počasí a třetí pozice, která přerotuje do kompletní tmy.. tady na tom příkladu, lze vidět tu dynamiku, ale taky i 2D pohoří v dálce, které je opravdu tragické.. 

    Jinak pro zlepšení herního zážitku doporučuji napálit DOF na plno, včetně té podvolby co mají v nastavení... všechny tyhle nepěkné věci se aspoň rozostří a je z toho míň na zvracení..

    • Hidden

      Ja nevim, ze se porad tocis na takove kravine (v kontextu BG3), jako by to byl straslivy fatalni problem. Mit DOF zapnuty je ocekavany default - jeho vypnutim se od nej hrac vedome uchyluje s rizikem snizeni kvality vizualu. Nehlede na to, ze skybox je videt naprosty zlomek casu behem hrani. Pri vsi ucte, na tohle docela sedne jiste uslovi o komarovi a velbloudovi. :)

      • LessPh

        Ještě pořád jsou lidi, kteří si zakládají na kvalitě a hledají vybroušený diamant, bohužel to BG3 není ani zdálky.

        Mám rád a obklopuji se kvalitními věcmi, kvalitu dokážu rozpoznat a ocenit.. je to prostě věc vkusu a jak to máš v životě nastavený.

        Chápu a akceptuju, že jsou lidi, kteří jsou v pohodě když jde něco šejdrem, ale já k ním nepatřím..

        Mimochodem jsem BG3 vrátil po druhé, dokonce s odehranými 2,7h. Po třetí koupím až to bude ve slevě do 20 EUR jako je DOS 2... větší hodnotu to za mě nemá.. je tam prostě nekvalita, která bije do očí.

        • Hidden

          Tak to si asi predpokladam moc her nezahrajes, jestli hledas vybrousene diamanty, protoze drtiva vetsina ma tu ci onde nejaky problemek, nedotah a tak dale a jde pak jen o to, nakolik dane veci hracovi vadi. A nema to co delat s mirou vkusu, ale mirou tolerance k chybam a nebo v nekterych pripadech mirou hnidopisstvi. ;)

          • LessPh

            Budes se divit, ale mam odehrano hodne a vybrousenych diamantu ve sbirce taky... je potreba mot vkus. Tolerance, kompromisy, win : win situace a dalsi nesmysly... jsou jen pro porazeny, aby svoji porazku meli cim hajit pred ostatnima (v negu porazenym musis dat tzv. firefighter uniform).. vitez si bere co chce a pozna co stoji za to... to jen pro poradek, aby jsme si srovnali definice pred pripadnou dalsi diskuzi..

            • Taky vůbec nechápu to nadšení z BG3. Po kdovíkolika letech v early accessu to vypadá takhle?

              Můžeš mi doporučit hry, které pouvažuješ za ty vybroušené diamanty? Přijde mi, že fakt kvalitní hra vyjde stěží jedna ročně, a vypadá to že ty máš přehled.

              • LessPh

                Reakce na příspěvek:

                Jediný komentář na profilu, evidentně volavka.. ale proč ne, jdeme si zahrát :D

                Projel jsem moji Steam knihovnu a z 79 odehraných titulů bych dal ruku do ohně za.. Creeks, Desperados III, Lost in Play, Anno 1404, Crash´N´Trilogy, Guacamelee, Hades, PoP 2008, RE2 Remake, Unpacking, Mafia DE Remake, ME2 LE, MGS V, Ori WotW, Pilgrims, Session: SS, A Short Hike, Steamworld Heist, Wildlands (nevěřil bych tomu, dokud jsem to nehrál), Wasteland 3, XP 12.

                Všechny tyhle tituly, ať některé jsou jen malé indie, jsou řemeslně perfektně udělané a dostaneš přesně to, co od nich očekáváš a co je marketováno (i léta po vydání!).. takhle to má vypadat..

                Nepochop mě blbě.. BG3 není špatný, to vůbec ne, ale pro mě ošklivý skyboxy a DOF k maskování nespočtu nedostatků je prostě velké NE, které mě vytrhává z jinak dobré hry (ne perfektní jak teď každý říká).. prostě to nemůžu hrát..

                Proč tam není volba vypnout cinematic rozhovory a ostrý úhel kamery přímo ve hře? Tohle můžeš udělat třeba v Jagged Alliance 3, kde vypneš tu akční kameru pro míření a nemusíš se dívat na skybox, který je mimochodem v JA3 mnohem kvalitněji udělán oproti BG3, alespoň z toho co jsem zatím viděl..

                Chce to koukat pod kapotu a nenechat se nachytat prolhaným pozlátkem..

                 

                • Reakce na příspěvek:

                  Díky. Něco jsem už hrál, něco neznám a podívám se na to. MGS5 mi mezi ně moc nesedí, když je závěr vyloženě nedokončený.. ale stealth skvělý, to zase jo.

                  • LessPh

                    Reakce na příspěvek:

                    Pribeh MGS V je o nicem no, ale to stealth piskoviste je proste paradni a vycniva nad vsechny ostatni tituly..

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  Hmm, z tvých oblíbených her je vidět, že máš dost rád adventury a puzzle hry. Mě zase takové věci až tak moc nebaví, takže nemůžu většinu věci ohodnotit.

                  Ke A Short Hike můžu říct, že je to fakt super hra na cesty na handheldu jako je Switch. Ale když jsem si k tomu sedl doma na PC, tak už jsem se u toho tak dobře neodreagoval.

                  K GR:Wildlands nejsem zas až tolik optimistický. Proč? Protože skoro každá open world hra od Ubisoftu je podobná jiné. Když jsi většinu ostatních nehrál, tak pak hrání Wildlands může působit velmi svěže a pozitivně. Ale stejně tak dobře bude působit, když si poprvé zahraješ nějaký Far Cry.

                  Než X Plane 12 to podle mě bude lepší spíš MFS 2020. MFS má o dost lepší grafiku. Ale zase XP12 má výhodu v tom, že to člověk rozjede i na starších toustovačích (grafiky jen s 2GB VRAM).


                  Na závěr můžu ještě potvrdit hry jako MGS 5, Hades, RE2 Remake, ME2. Kdo to ještě nehrál, ten by si to určitě měl zahrát, protože ho minula perfektní díla.

                  Osobně ještě doporučím pár méně známých a často opomíjených her: Neon White, Transcendence, trilogie Shadowrun.

                  • LessPh

                    Reakce na příspěvek:

                    A Short Hike je skvela i na PC.. co je na ni perfektni je hratelnost, vzdycky vis co mas delat a diky mini open-worldu postupujes prirozene, jednoduse a organicky dal bez jakychkoli vysvetlivek nebo ukazatelu kam mas jit.. je to unikat a benchmark herniho designu, zadna jina hra tohle uplne neumi.. mozna nejake souls tituly.. navic 100% achievementu das pod 4h a za ty 4h dostanes unikatni zazitek, na ktery nezapomenes..

                    FarCry jsem nehral, ale od Ubi jsem zkousel AC:Od, Breakpoint, Division 2, Watchdogs 2.. vsechno do 5ti hodin zahozeny.. ale ve Wildlands atakuju hranici 100h.. Wildlands bezi na jinem enginu nez Division a AC (tam je to tusim snowdrop nebo flake, ktery neni tak promakany jako engine pro GR), ve Wildlands je perfektni a unikatni dynamicky pocasi s tunou volumetrickych mraku.. ruzne, zive a uveritelne prostredi Bolivie (hlavne zive)... ne jako nuda v Breakpointu, kde je to vsechno mrtve.. Navic ve Wildlands je opravdove piskoviste.. obdobne jako MGS V (tam ale piskoviste bylo v tom jak resit ruzne situace jinak). Jeste fakt, ze jsem Wildlands hral v parte ve 4 lidech, coz tomu sandboxu proste dodalo silu.. Breakpoint a Division jsem hral taky v parte, ale byla to proste nuda.. v Division proste jen jdes za ukazatelem rovne a strilis. AC:Od je unavujici a neni uplne zabavny a hlavne bych to nenazval piskovistem, proste ty situace nejdou moc resit odlisne jako ve Wildlands..

                    Civilni simulatory litam od Flight Unlimited II, ktery jsem mel tusim v roce 1999.. troufam si rict, ze tomu trochu rozumim a to co si napsal nemuze byt dal od pravdy😅 MSFS bezi 2x - 3x lip nez Xplane je to ze dvou duvodu XP neni optimalizovano, protoze studio LR je v podstate one man show (ikdyz po vydani MSFS se LR znacne rozrostlo.. ale i tak maji max. 10 lidi). MSFS neni simulator, ale arkada, takze nepotrebuji vypocetni vykon na pocitani detailniho letoveho modelu.. vlastne nejde porovnavat MSFS s XP, to je neco jako bys porovnaval Forza Horizon s Assetto Corsa. XP je simulator se vsim vsudy, MSFS je hra. Co se tyka grafiky, tak za me je XP mnohem hezci, MSFS pouziva engine, ktery je zalozeny na pretavenem sharpenningu, takze cely obraz neustale sumi, kdyz se podivas na nebe (clear sky), tak uvidis jak to blika.. kdyz si to pres sw lupu priblizis 16x, tak uvidis naprostou paseku... to proste nechces, dale vegetace je jako z vaty, modely aut a domu zblizka jsou naprosto tragicke a navic je to nerealisticky nasvicene, neprirozene svetle... XP je o krok dal graficky nez MSFS ve vsech vyse uvedenych ohledech plus ma ciste renderovani, prechody u clear sky jsou precizni, odladene a bez zadneho sumeni. Navic s pluginem autoortho, ted jde realne a realtimove streamovat mapy z internetu jako v MSFS.. Nakonec, MSFS ma enginove limity, ktere si nesou ze starych verzich MSFS a Asobo s tim nemuze nic delat.. je to tak v meta kodu.. proto budou vydavat MSFS 2024, ktery bude mit napsany kod od piky a snad se jim podari XP dohnat hlavne s celkovym letovym modelem. MSFS ma jen skvele PR, ale my simmeri vime, ze jedine simulatory na trhu jsou XP a Prepar3D, ktery vychazi z puvodnich MSFS..

                    Tak asi tak..

                    • Derp_1337

                      Reakce na příspěvek:

                      Tak nepopírám většinu věcí, co jsi napsal o MSFS a XP. Ale vyzdvihoval jsi plugin pro XP. Jenže zapomněl jsi na to, že MSFS má svoji vlastní moderskou komunitu. Komunita, která má přes půl miliónů moderů a neustále vydávají nový obsah.

                      • LessPh

                        Reakce na příspěvek:

                        Jenže MSFS je v první řadě hra a ne simulátor... jabka s jabkama. O módech to je jen částečně, nejvíc jedou paywary (letadla, letiště, scenérky).. a samozřejmě, že marketingově zpromovaný titul jako MSFS má větší hráčskou základnu (ne simmers základnu) a tím pádem i větší trh pro payware.

                        V XP není problém vysolit za study level letadlo / airliner kolem 80 USD (Airbusy od Tolisu) a za jedno letiště 20 EUR. V MSFS study letadla nemáš a takový to jejich nejlepší je za 50 USD od PMDG 737-900.. snížená cena taky o ničem vypovídá.

                        V MSFS mám 200 hodin (z toho tak 120 hodin se mi počítalo stahování v launcheru :D) v různých verzích XP násobky toho co v MSFS, tak vím o čem píšu.

            • Hidden

              Pak mi teda nejak nejde na rozum, proc hrajes a kupujes hry, ktere nejsou ty tzv. "vybrousene diamanty" a tedy delas kompromisy, pouzivas toleranci k chybam a ty dalsi nesmysly pro porazene. Bud zasadovy, nepridavej se pokrytecky do tabora porazenych a hry, ktere zkratka nesplnuji vysoke kvalitativni standardy nekupuj a nehraj ani ve sleve. Ba co vice, ani zadarmo! ;)

              • LessPh

                Reakce na příspěvek:

                vůbec tě nechápu.. je vidět jakou ligu hraješ :D

        • Ty jsi teda hustej 😀. Já jsem teď mimo civilizaci, ale až se vrátím tak asi jdu do toho. Já na takové detaily oko nemám. Ale dos 2 mě moc nechytil tak snad nespláču nad výsledkem. Ale vadily mi tam především rasy a svět, což tady nehrozí. 

          • LessPh

            Hele, svet a rasy jsou vyspelejsi nez v DOS 2. A jestli nemas smysl pro detail, tak te bude i bavit😂

  • Jevo83

    Dal som tomu zatial nejakych 25 hodin, myslim, ze prve dohratie pre mna nebude 100 ale skor 300 hod😂 a cim viac to hram, tym viac ma vtahuje pribeh aj mechaniky. Postavy su zaujimave, hram to za custom character a uz teraz sa tesim na dalsie hry s predvolenymi.... zaroven, ta hra je extremne komplexna a naozaj citit, ako sa bude vzdy lisit v zavislosti od postavy.

    Jedine co zatial mam tak na 50% je BG feeling, ale vsimol som si, ze percenta narastaju s poctom odohratych hodin, tak uvidime.

    V kazdom pripade je to majstrovske dielo.

  • já mám jedinou otázku pro non-hypery. Je to opravdu BG3, nebo je to Original Sin s licencí D&D. Děkuji.

    • La_Furia-Roja

      Divinity 3. 

    • Záleží, co v tom budeš hledat a jaké jsou pro tebe definice BG a DOS. Nemusíš se ani moc snažit a najdeš v tom snadno rysy obojího. Čeho je víc a co je důležitější, na to nejspíš dostaneš od různých lidí různé odpovědi.

      Z BG tam máš prostředí, místa, rasy, povolání, kouzla, nestvůry, cizí postavy. Z DOS máš tahový souboják (i když podle D&D 5e ne podle DOS) ve kterém velkou roli hraje využívání prostředí (trochu jako v DOS, ale i jako v kvalitní stolní D&D hře) a možnost zvolit si postavu s bohatým příběhovým pozadím. A ano, dělalo to stejné studio jako DOS, tak v tom určitě poznáš jejich styl práce.

      • Upřesním moji myšlenku, tak za mě jde nejvíce o nějaký vibe, atmosféru, feeling. Jde mi o to, jestli se tam hráč cítí podobně, jak se citíli ve dvojce, prože tam byla unikátní atmosféra. Je mi úplně jedno, jestli je tam tahový souboj či realtime, s kolika zvířatama budu spát, kolik unikatních konců dostanu, jde mi o ten feeling, co mě dostal 23 let zpátky.

        Ve světě Original Sin se mi moc nelíbilo, takže jde mi o to, abych nestrávil 100 hodin ve světě, o kterém zjistím, že mě moc nebaví. 

        • tuco

          Tezko rict jaky feeling te pred 23 lety dostal, ale pro mne (hrace ktery ma v ruznych CRPG tisice hodin) to je Divinity 3 a urcite to neni nejlepsi RPG vsech dob.  

        • Hidden

          Za me tam ta atmosfera Baldur's Gate docela i je. Je to sice takove mene staromilske nez byly puvodni dva dily, je to ruznorodejsi, pestrejsi, mene svazane "klasickym" fantasy, ale jak jsem z tohoto pojeti mel puvodne obavy, tak mi to nakonec vubec nevadi. Vlastne i spise naopak, hra je diky tomu i zajimavejsi a rozhodne mi prijde lepsi nez oba dily Original Sin, ktere me take po pribehove strance zrovna moc nebraly. Ac jsem v BG3 podstate porad skoro na zacatku, uz je tam rada zajimavych a docela chytlavych pribehu. Dle meho soudu je to opravdu tak neco mezi DOS a puvodnima BG a snazi se z obou brat to nejlepsi, aniz by to byl gulas.

        • Hele, spíš je to pocitově (aspoň pro mě) DOS 3. Docela špatně se to ale objektivně posuzuje, protože DOS 2 jsem hrál relativně nedávno a ten feel (s ohledem na podobné mechanismy jak hraní, tak ovládání, tak trochu interfacu) tam je. 

          Pokud od toho čekáš, že dostaneš něco jako BG2 v lepší grafice, tak si podle mě na špatné adrese. Nicméně (a v tomhle se bohužel shodnu s kolegou), hodně je to spíš o nějakém subjektivním pocitu. Za mě je to výborná hra, protože jak BG2, tak sérii DOS, považuju za jedny z vrcholů žánru, takže mě jejich "propojení" nijak neuráží a beru to jako "best of both worlds".

  • Tak po nové Zeldě tu máme už druhou nejlepší RPG všech dob, v rozmezí několika měsíců :D Jo a na podzim, vyjde Starfield. To bude hodně úrodný 2023. Rovnou tři nejlepší RPG všech dob za jediný rok.

    • jako Zelda RPG není a nikdy nebyla a nikdy ani neměla ty ambice být něco jiného než adventura. 

      Ale chápu ten tvůj point, začínám být taky alergický na tady tyhle prohlášení amaterských novinářů, že je něco nejlepší historie, hra roku apod. Tohle je dost častý jev herního světa pořád něco prohlašovat za nejlepší. Jinak to samé očekávám u Starfieldu, jak sám píšeš. Jinak až čas ukáže, jak to vše bude. Letos už máme dvě hry roku a v září nás čeká třetí.😂

    • neuvadi se zelda jako akcni adventura?

  • KronosDeret

    Splitscreen coop přes steam link na televizi je naprostá pecka. Jen jsem chtěl zkusit jestli to funguje (btw pouze dx11, vulcan okamžitě crashuje), vytvořili jsme si s manželkou ze srandy naše postavy z DnD a vypnuli jsme to o tři hodiny později. Bomba. Ani jeden normálně nehrajeme hry na ovladačích, ale na tohle i na UI jsme si zvykli rychle.

  • LessPh

    Já to včera refundnul, abych to dneska koupil znovu a znovu stahoval, aktuálně 48%.

    Vrátil jsem to kvůli lajdáctví, stejně jako u DOS jsou malý detaily nedodělaný.. u obou DOS to bylo rozpixelovaný UI.. u BG3 otřesný poloviční a nedodělaný skyboxy.. lenost vývojářů. Navíc s tím jak se snaží o filmové dialogy, mám ty skyboxy pořád před sebou, protože tvoří pozadí těch dialogů... radši nevypínejte DOF, protože pak je to opravdu na zvracení.

    Před 14 dny jsem dohrál Expedition Rome, ač byl titul celkově průměrný, tak graficky se jednalo o naprosto precizní práci a to jsem se koukal do všech zákoutí, abych něco našel.. no a nenašel..

    Takže za mě BG3 zatím -2 body za odfláknutou grafiku.. prostě tohle nechápu, proč když něco dělají, proč to nemůžou dělat pořádně.

    • medveddd

      Co tě tedy přimělo se k tomu vrátit?

      • LessPh

        Mám 2 důvody:

        - skyboxy

        - koupil jsem teď taky nové DLC k CK III, tak jsem se chtěl věnovat tomu, ale včera mě vyklepnuli během 30 minut, tak to musím nechat trochu odležet :D

        Znovu jsem to koupil, protože si myslím, že to nebude špatný.. jen škoda těch drobností, který mi kazí zážitek..

    • lito

      tak oni jsou pořád AA tvůrci, takže asi tohle musíme respektovat, netuším budget, ale asi to nebude mít rozpočet Hogwarts Legacy. Za mě je spíše na facku ten inventář, že se nepoučili z Divinity 2 a neudělali něco s lootem a inventářem.

      • Larian má přes 400 lidí, šest studií a BG3 stál přes 100 mega. Je to AAA jak řemen. A jsou tam naprosto bizardní nedodělky, jakkoliv je to jako celek impresivní hra.

        • lito

          to už opravdu zní jako AAA tvorba s takovým budgetem, se divím, že Lariani operují s takovým budgetem. Otázka je,  jestli je to i s marketingem, hype byl hodně silný,  pokud by to bylo 100 mega i s marketingem, tak by to byl pořád AAA titul, ale pořád by se  budget nemohl rovnat těm větším hrám. Takové FF XVI mělo 150 mega na vývoj a 100 mega na marketing. Horizon přes 200 milion na vývoj, na marketing se neví. 

          • DOS hry byly strašně úspěšný a Larian si je publishoval sám, takže všechny zisky šly přímo jim, díky tomu si mohli dovolit takovou expanzi. DOS2 dělalo 120 lidí, pro BG3 jich dalších 300 najali, aby to mohli udělat cinematicky, s milionem cutscén a dialogů. Ale do marketingu určitě 100 mega nenasypali, tam bych odhadoval tak 20-30 max.

            • Taky vybrali obrovské množství peněz za early access, takže si mohli dovolit investovat víc a přitom nežebrat u distributora ani o obří úvěr v bance. Kdyby původní zájem o EA nebyl tak velký, bude výsledná hra mnohem ořezanější. Ohledně marketingu se jim povedlo udržovat celou dobu rozjetý hype train (a podle mého celkem levně), takže bych taky nehádal víc jak třetinu ceny vývoje.

        • vonTossis

          Bizarní je tvoje čeština. 

          • lito

            ty tak uboze diskutuješ 🤮

          • Já vim že bizarní je od slova bizzare, ale v češtině prostě zní líp bizardní, sorryjako.

      • LessPh

        Počkej, jestli je Larian AA, tak proč vývojáři Expedition Rome jsou jen jedno A -> a když to šlo tam, tak proč to nejde v BG3? Je to lenost, navíc by to nedalo tolik práce udělat to pořádně..

        • lenosi, co udelali hru jenom se 17000 konci

          to ja radsi ty konce nez skyboxy

          • lito

            a ja sí říkal, že na tohle nikdo neskoči a ejhle hejl se našel.

          • Derp_1337

            A to si vážně myslíš, že je tam 17000 úplně různých konců?

            To jen spíš zapčítali každou drobnou odlišnost (např. postava XYZ přežila/umřela) a vynásobili si to různým počtem variací.

  • lito

    hele, tak jsem to nainstalovat a musím uznat, že grafika real působí mnohem lépe než v tom traileru  a oproti Divinity opravdu skok a dobře na mě působí i atmosféra, řekl bych že atmosfericky je na tom hra opravdu o dost lépe než Divinity. Zatím mě neruší ten otravný humor Divinity 2, takže bychom se mohli začít bavit o kandidátovi na TGA.

    Jsem zvědav, jestli to překoná  P:WotR, což považuji za nejlepší CRPG poslední doby

  • honcka

    Za mě super, jediný co mi vadí, že hráčova postava není v dialozích dabovaná

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit