Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Stačí uzamknout bedny od určitého LVL a je po problému.
  • Prosím vás, nevšímejte si těch dementních (postižených) Wowkařů, kteří to hráli jen proto, aby to teď tady mohli kritizovat, takže za 1) Lokace JSOU zajímavé (autentický svět Star Wars + jsou ještě hodně atmosferické a člověk má pocit, že se tam "něco děje").
    2) V Podstatě první "příběhové" MMORPG!
    3) Velké rozdíly mezi třídami.
    4) Prohloubení KOTORovské mytologie.
    5) Hra teprve začíná (do Wowka se ty lokace taky dostali až po provedené opatchování).
    I když to nesouvisí s tématem, tak jsem musel reagovat na zdrcující kritiku CELÉ hry, která se objevila zde v diskuzi. *3*
    • Pane pravnik vy jste sporminutim de*il , stejne jako tato kopie wowka nic vic nic mene.
      • Nemas nic lepsiho na praci, ty id*te?
    • hmmmm

      2, první příběhové MMORPG které si asi viděl Ty, očividně si nikdy nehrál LOTRO
      5, do WoWka by se možná dostala až po opatchování, ale zase by vývojáři měli více času na odladění, a neházeli tam věci které se "doladí" později když už bude ekonomika v řiti a hráči zabanovaní
  • Cahir
    Myslím, že se jedná o klasické porodní bolesti. Vývojáři to pravděpodobně vyřeší nějakou fičurou, která zakáže lootovat bedny obsahující věci nad hráčův level.

    Rozumný člověk z toho zas tak velkou tragédii dělat nebude, ale pro určité mentálně choré jedince jsou podobné kiksy druhé Vánoce, jelikož se zase mohou v něčem pohrdavě nimrat a přehánět.
    • Jenže to prostě kazí dojem ze hry. Jak jsem napsal níže, hra by měla být pro hráče dle mého názoru výzvou, když to dokážeš tak na to máš nárok. Jenže problém MMO je v tom že jakmile to dokáže jeden napíše o tom na svém milovaném FB a začnou to dělat všichni a ekonomika je v tahu. Takže se to omezí a skilly povolání se omezí čistě na souboje, kde je předem dané kdy co použít aby jsi byl úspěšný, a je z toho zase nudný stereotyp. :(( Všude samé omezení.
    • Přehánět? Neblbni.
      Lidi jim za tu hru platí a ještě si mají nechat kecat do toho jak to hrát?
      Radši budu "chorý" vlastním názorem a inteligencí než být "rozumný" kretén, kterému budou vývojáři kálet na hlavu a říkat co má dělat.
      Je to to samé jako by tě zabanovali za to, že nějakého bosse obíháš zprava, když oni povolují obíhání jen zleva.
      • Já nemluvím o stěžování si a upozorňování vývojáře na problémy pro Boha. Mluvím o lidech, kteří čekají na každou příležitost, aby mohli na hru plivat a dělat z komárů velbloudy. Místní diskuze a diskuze u jiných článků budiž příkladem.

        Ten banán je podle mého jen přechodné řešení, záplata, aby se příliš nenarušili herní mechanismy. Nebo v to alespoň doufám. Navíc ho dostali jen ti, kteří nereagovali na výstrahy a dál toho zneužívali.
        • CrocoRay
          Kdybych si za to hraní platil a odměnou bych dostal "přechodné řešení", asi by mě to dost naštvalo. Buď ať to okamžitě opraví a nedávají banány anebo přiznají, že placení měsíčních poplatků za hraní tohoto MMORPG prostě nestojí, protože na hráče prdí. Za ty měsíční poplatky by se měli vývojáři o hru intenzivně starat, opravovat chyby co nejrychleji a ne jenom vydat hru a občas něco udělat, případně vydat nějaký ten datadisk, aby se neřeklo.

          Já vím, že se lehce kritizuje a komanduje, ale když už za něco platím, tak by si mě měli vážit a snažit se pro to něco dělat. Zvláště když jim za to platí velká masa lidí. V tomhle případě bych jedinci jako odškodné a omluvu dal aspoň měsíc nebo dva hraní zdarma, protože jen využil jejich chybu. Necheatoval a nedělal nic hrozného, jen využil chyby vývojářů a za chyby se platí.
          • ... samozrejme, ze zabanovany hrac platil mesicni poplatky, ale stejne tak je plati miliony dalsich hracu, ktery ocekavaji ferovou hru a ne, ze se tam nejaky bl*ecci budou obohacovat na bugach.
          • Jak jsi sam napsal, za chyby se plati. V zivote jsem nevidel cloveka, ktery by nepoznal, ze vyuziva chybu ve hre, tudiz mohl klidne prestat a nic by se nestalo. Ban si zaslouzil. Osobne mam v MMORPG zanru nahrano hodne dlouhou dobu a nikdy jsem nevyuzival zadny bug, ikdyz byla moznost... proste mi bylo lito pripadne ztraty postavy, levelu, veci atd...
            • @huhi: A je snad někde v licenčních podmínkách napsané "nesmíte lootovat více jak jednu truhlu denně" a pokud ano, tak proč to vlastně jde? aby mohli hráče banovat?

              Pokud mu to zobrazilo upozornění a on ho ignoroval tak budiž, ale takhle se hry chovat nesmí. To by rovnou mohli odstranit všechny restrikce typu "klidně si udělej sith warriora a přidej k republice, ale dostaneš ban; klidně si buď na temné straně a používej itemy určtené jen pro světlou stranu ale my Ti dáme ban" přitom tyhle věci jsou ošetřené restrikema.
            • 2avp8-on nedostal ban za pouzivani hernich schopnosti,dostal ho za systematicke lootovani truhel. Nejspise tam mel alta,se kterym nic jineho nedelal.
            • Ale on zadne chyby nezneužíval. On tu hru proste hrál. Je rozdíl exploitovat bug nějakého skillu (tím myslím že něco funguje jinak než je zamýšleno vývojářem) a nebo si proste zapnout např neviditelnost a dojít si vybrat truhlu -- kde prostě použil legálně dostupných dovedností které fungují tak jak bylo prvotně zamýšleno vývojářem aby jsi dosáhl nějakého cíle -- použil si prostředků které Ti dali sami vývojáři aby si udělal něco co nezamýšleli.
  • Takže začneme zjednodušováním rpg pravidel a herních mechanizmů, pak zjednodušíme AI a zvyšujeme obtížnost navýšením HP nepřátel, a nakonec se nebudem ani obtěžovat udělat pořádně úrovně a zabezpečit lokace a budem za to raději banovat. Jen tak dál BioEA. Příště by mohli prodávat prázdná DVDčka s nápisem použijte svou představivost. ;-)
    • Cahir
      Souhlasím s tím, že tohle se jim nepovedlo - pravděpodobně jim ušlo, že skilly některých povolání jsou takto "zneužitelné".

      Ale to banování považuji z jejich strany jen za momentální řešení, než vyjde patch, jelikož nechtějí, aby se jim do té doby podělala vyáženost a ekonomika hry. Za měsíc si na tohle podle mého už nikdo nevzpomene.
      • Jo to doufám. Jinak si uříznou pořádnou ostudu. Ale řešit to banem je dost tvrdé protože ty hráči neudělali nic špatného, jen použili své dovednosti. K čemuž má ta hra povzbuzovat, dát nějakou výzvu aby měl člověk chuť zkoumat a zkoušet co dovede jeho povolání. Odměna? Ban a nazdar. :-D
        Zajmalo by mě jak to že na to nikdo nepřišel v betatestu, jak zavřeném tak oveřeném...
        • Máš pravdu, vůči hráčům je to nefér. Ale asi je to jediné řešení, jak zabránit tomu, aby se to nezačalo dít masově a nenabouralo to herní mechanismy. Chtěji hráče od využívání této chyby odradit, než ji odstraní.
          • Nema pravdu. Uz tu bylo nekolikrat receno ze za vylootovani truhly klidne v lokaci pro lvl 50,za to se nikomu nic nestane. Bez ohledu na to,jestli s trestem souhlasim nebo ne,tak mam pocit ze vam unika pointa pripadu. Jenom si z toho berete co se vam hodi.
            • V tomhle případě musím souhlasit s trollem v předchozím příspěvku. :)
              Ta hra to buď nemá dovolit nebo má hráče nechat hrát jak se mu zlíbí, a nebo ať dovolí všechno a můžou ke hře vydat 1000 stránkovou knížku "herní zákony které musíte dodržovat protože nám se nechce programovat" a při jejich porušení dostaneš ban.
            • Berou si přesně to, co případ říká - že tě z této !placené! a dle reklamy !svobodné a otevřené! hry vyhodí a prachy ti samozřejmě nevrátěj když ji budeš hrát buď moc dobře anebo jinak, než jak to cenzoři považují za povolené.
          • Mě by tímhle chováním spíše odradili do samotného hraní. Protože bych měl pak strach cokoliv zkoušet protože bych si řekl že zase udělám něco na co vývojáři nepomysleli a týden si nezahraji. Ale uznávám i to co říkáš Ty má to svou logiku, jen si myslím že hráč nemá být trestán za neschopnost betatesterů.
            • @Cahir: A jo, všim jsem si, jen jsem to nějak opomenul. No nemá smysl dál pokračovat. Příčin ignorace takového upozornění může být spousta, a ne vždy můžou být se špatným úmyslem.
              Já zastávám fakt že co jde v RPG udělat legálními prostředky je povolené a pokud má být trestáno tak nějakým ingame způsobem...nemůžou na ně třeba poslat ingame exekuci místo banu? :-D
              Nezbývá jim než přát aby rychle našli lepší řešení než si odradí hráče. :-) Vývoj MMO není snadná věc, hlavně když v základu (abych někoho nerozčílil) kopíruje jiná která mají desetiletou historii.
            • Cahir
              Jenže oni tě prý nejprve několikrát upozorní, že toho máš nechat. Banán prý dostali jen ti, kteří jejich výstrahy ignorovali a dál chyby využívali. To už mi zavání člověkem, který se snaží systematicky škodit.
  • Jednou z nejpřitažlivějších zábav v online hraní, je přece jak rychle někde naexpit a zbohatnout a jak přijít na vychytávky popř. i buggy, jít např. na expy s pomocí mnohem silnější postavou je věc naprosto běžná (pokud to jde), stejně tak vybírat pak bedny a poklady - vždyť je to virtuální adrenalin, nikdy jsem nehrál hry, kde se musí hráč tupě dřít na další level, nebo na dražší věc - prostě jsem to musel vykoumat, jak nebýt za blbce, jako dělník za 30,-K4 na hodinu a práce za tři.
    *2*
  • Každý hledá ve hře výhody jak udělat to či ono jednodušeji. Jak co zabít, jak víc vydělat. Co není ve hře zakázáno, to je podle mě dovoleno. A pokud je možné vybírat někde bedny nezávisle na levelu nebo nějakém skillu, tak je to prostě dovoleno. Je to jen lajdáctví vývojářů a buzerace z jejich strany. Pokud jim to vadí, mají to upravit tak aby to nešlo a ne posílat maily nebo banovat účty. Když někde sóluju bosse automaticky zkouším jestli se náhodou nezasekne o zeď, kámen nebo jestli ho nejde udolat z nějakého vyvýšeného místa kde na mě nedošáhne apod. Takhle prostě lidi co mají mozek hrají. A jen bezmozkům to vadí.
    • Cahir
      Mně takové hraní vadí a za bezmozka se nepovažuji (tím netvrdím, že s první částí tvého příspěvku nesouhlasím).
  • Příště budou dávat bany vysokejm levelům za zabíjení příliš slabejch potvor, protože je to vlastně šikana.
    • *1*
  • To je k smíchu až je to k pláči... takže herní podmínky zakazují lootovat bedny, ke kterym se da jednoduše dojít bez použití jakéhokoliv exploitu nebo bugu?

    Vzpomina si někdo na boostování malých levlů ve WoW, kdy člověk jen stál za dveřma instance a koukal jak mu naskakujou xp mnohonásobně rychleji než kdyby levloval? Sbiral si loot z elite mobů ktere by sam nikdy nezabil a to se dá dělat dokola do zblbnutí?

    To druhe je rozhodně na prvni pohled větší (jakoby) podvod, ale nikdo za to postihovan nikdy nebyl.

    Navic jak dlouho trva vylevlovat, tak tyden, možna meně? To udělá takový rozdíl?

    Mě to přiada že jsou na hlavu, že naschval dovolili něco, aby to mohli zakázat.
    • cca 100h i s obcasnym pvp
  • Tady to Bioware provedl správně, cheatování s předáváním lokací je stejný jako podfuky s "dáváním" si honorů v PvP. Lame -> pryč.

    Na druhou stranu kompletně celá in-game podpora Bioware neskutečně sucks. 3 dny jsem měl nehratelně buglou postavu, po dvou dnech jsem dostal odpověď na ticket, že děkujou za zaslání ticketu. Tak jako WTF? Naštěstí mi pomohli lidi v guildě, co přes všechny bety maj tu hru asi líp prolezlou než GMka.

    Nějak házet předčasný soudy je těžký, když hra není ani měsíc venku, ale stejně začínám mít pocit s každým dalším dnem hraní, že největší kandidát na wow-killera skončí taky v prdeli. Což mě štve, páč hry od Bioware mám děsně rád a SW taky.

    Bohužel díky v podstatě skoro nulovýmu craftingu, s váma levelujícímu gearu a dost monotónním vzhledům všech hráčů okolo odpadá ta hlavní síla a kouzlo MMO hry.
    Odlišit se, nějak vyniknout, ať to je třeba shánění epickýho mounta, kterej skoro nepadá, farmení surovin na meč, kterýho si potom každej všimne a hlavně přinese i menší uspokojení z nějakýho achievu. Ani prozkoumávání světa tu v podstatě pořádně nejde, protože něčím zajímavou "speciální" lokaci stejně nikde nenajdete a většinu míst si ani nezapamatujete a budete rádi, že si planetu můžete odškrtnout a letět na další, jinak barevnou ale v podstatě stejnou.

    Po 6 letech (hard core byly tak max. 2) ve wowku bych si myslel, že na nějak monotonnost bych měl být zvyklej, ale upřímně při hraní TORu poslední dny, bych si radši po 50. prošel celý Barrens, než letěl na další planetu TORu, šel dělat Q do několika stejných tunělů a zabíjel furt ty stejný moby. Stejně tak se nedá plynule na mountovi prozkoumávat celej herní svět, ale s tím toho BW asi moc udělat nemůžou, když hru postavili na instancování a planetkách. Další problém je v tom, že stále předhazovanejch 8 class (včetně advanced) moc rozdílů v hratelnosti mezi sebou nemá. Fantastickou věcí TORu je příběh, resp. classovní příběhy. Opravdu navozují pocit, že hráč hraje KoTOR 3. Kéž by to tak bylo. SWTOR se netají tím, že čerpá z wowka, kdo taky ne, a hlavně wowko si většinu herních mechanismů taky půjčilo např. z Everquestu aj. Anyway pánové z BW toho asi měli zkopírovat podstatně víc, páč teď je to nuda. Jako obří fanda Star Wars a MMO her se sám divím, že začínám při hraní dostávat chuť prostě ty zbývající zaplacený 2 měsíce nechat dohrát bráchu nebo to prostě uložit k ledu, ale v tomhle světě se jedná o ještě větší ztrátu času než v jinejch Matrixech.
    • "s váma levelujícímu gearu" ... tohle tam opravdu je? nezabiji to jakykoli zajem shanet lepsi equip?
      • Je to nadnesene, je tam normalny gear ako z akejkolvek inem MMO a potom je ktory zabera iba vizualny slot a jeho staty sa urcuju podla modov (enchantov, socketov...) ktore do toho narves. V praxi mozes celu hru prejst v jednej cheste, ak sa ti paci a nechces ju za nic vymenit, staci upgradovat mody. Osobne v tom nevidim minus...
        • Já docela jo. V celým tom systému, užívej si příběh, ostatní uděláme za tebe, páč příběh je vyplněnej hodinama hluchejch míst. Levelující eq + craft. skill CyberTech + systém posílání členů posádky na "mise" (why the fuck se tomu říkají mise?) farmit surky = za posledních 20 levelů (16-36/50) jsem vyměnil v equipu jen pár drobností a mám silnej gear, kdy s healujícím companionem a mnou jako tankem nemám problém s naprosto žádným questem.

          No a to je právě nuda. Kdyby TOR byl radši KoTOR 3, tak si příběhu budu užívat do sytosti, páč tý vaty okolo bude minimum a hlavně postranní Q nebudou takhle repetivní a boring.

          PvP je klasicky plný premade, ale to by nevadilo, kdyby bylo trochu zábavnější (kromě Huttball - americkej fotbal trochu - to je naprosto skvělý). Vesmírný mise jsou zábavný tak na prvních 50 hraní, Instance jsou z většiny totálně neoriginální a level design nuuda. Jak jsem psal, zapamatovatelný lokace se dají spočítat na prstech. Do toho permanentní zasekávání se ve skalách/stromech/atd., čímž odpadá prozkoumávání a hledání zajímavých míst kompletně. Ony tam nejspíš beztak nejsou.

          Ta hra je prostě absolutně demotivující: na co šetřit kredity kromě nových skillů? na co trénovat craftování, když si na max. levelu stejně nic zajímavýho nevyrobím? Všechno jsou to jen můstky k tomu dokopat zadek až na 50. level. Jestli teda ta hra začíná až tam, tak nevím, ale možná se kvůli tý nudě (btw server Red Eclipse - asi 3. největší v EU) na 50 ani nedostanu. WoW bylo stopro víc motivující a zábavný. Radost z toho, že se konečně podařily nasbírat surky na Crystal Sword (nebo tak nějak) na lvl. 35, kterej stejně moc použitelnej nebyl, ale teda vypadal cool, to se tady nedostaví, protože jednotlivý složky za vás udělá hra. Je to malej příklad, ale dá se použít na řadu situací a mechanismů ve hře.

          Bude to klišé, ale docela to sedí: "Není důležitý cíl, ale cesta k němu."
          I v MMO to dává smysl :D
          • 1) Komentoval som oranzovy gear, to ze je to len skinholder, vacsinou byvaju premakanejsie a pekne, preto som od lvlu 29 siel az na 50 s jednou chestou, legami a botami, ale kazdy level som ich upgradoval
            2) Vsetky crafting profesie vedia prinajhorsom na lvli 50 ucraftit epicky gear na urovni gearu za commendationy. Nestaci?
            3) Ak nemas rad tu vatu tak hraj trebars PvP a potom si zbehni len pribehove misie ked na ne budes mat lvl, aj tak sa to da.
            4) Ked beham po mape tak hladam holocrony, truhlicky, rare mobov, world bossov... nie "zaujimave miesta", aj ked chapem co tym myslis.
            5) PvP je nahodou fajn, v Hutballe su sice SI/JC strasne OP ale inak to je velmi pekne spravene, aspon co ja som si vsimol.
            6) Ked mas v inych hrach combo healer&tank, tak je to tiez vzdy tazko zabitelne. Ja sam som hral tanka healera aj DPSko a ak sa ti to zda moc easy tak si skus dps&dps combo. Expi sa to rychlejsie a je to vacsi challange. A aj ked nie, tak uz od lvlu +-40 je aj obycajna skupinka mobov celkom zatah a ked nahodou pullnes skupinu + strong moba tak je so mnou amen nech sa snazim ako velmi chcem.
            7) Kritika craftingu nieje na mieste, to ze to za teba robia companioni neznamena ze ty to nemozes ovplivnit. Potrebujes epicky material tak si kupis od slicera misiu, potrebujes jeden urcity druh artefaktu? Najdes si na nete z ktorej konkretnej misie ho pada najviac, atd. Ja sam ovela radsej managujem popri expeni ako stat dve hodiny v kuse pri forgy alebo alchemy labe a miesat skumavky/kut nejake brnco, dava mi to pocit ze som panom celej situacie viac ako keby som si to robil vsetko od a po z manualne a sam. Navyse nody na gathering profesie sa daju zbierat volne vo svete, nemusis nikoho nikam posielat.
            8) Porovnaj si lvlovanie TORu s WoW. Sam vravis ze si len lvl 36 co nieje ani treti akt. Ak by si mal WoW sudit podla contentu na lvli 50, tak nieje povazovane za najlepsie mmo.
            • Se spoustou věcí souhlasím, o tom žádná.

              Mě právě nebaví expit jen pvpčkem, daily Q, space missions atd. Proto hraju v rozlehlým světě (MMO), protože by toho měl mít hodně co nabídnout. BTW celou dobu říkám subjektivní pocity, takže jestli je to pro někoho nejlepší hra ve vesmíru, tak ok. Jde mi o celkovej gameplay, kterej působí, jako by hra měla vyjít až třeba za rok. Všude se zasekávám, planety jsou prázdný, lokace neoriginální většinou, PvP je originální jen Huttballem, ale komplet provedení mi přijde děsně neobroušený a nezáživný. A to jsem strávil pár let na freečkách wowka, takže s chybama a nedodělaností mám zkušeností až až :)
              Vím, že spousta toho contentu by měla být přede mnou, ale to je taková nuda a ztráta času, když to srovnám s blbým expením do třeba 70 ve wowku. Celej svět byl zajímavej, okey Q nebyly namluvený a příběh se jen nějak smál z dálky jestli vůbec, ale i vždycky jsem se těšil na novou lokaci a tam jsem věděl, že když ji prolezu, tak něco najdu, cokoli, jeskyni s vtipem, bosse, dobrý místo na gathering, atd..
              TOR je děsně sterilní a místo "prozkoumej" říká "kámo, seber Q, koukni se na namluvený zadání Q, vypadni, jeď tudy, pozabíjej jeskyni mobů, dodělej další Q tam a rychle vypadni"

              Třeba WoTLK jsem pořádně nehrál a Cata vůbec, ale vím, že za ty prachy bych i tam užil zábavy víc.
    • mam velmi podobny pocit, taky zaplaceny jeste 2 mesice a porad si hledam zaminky hrat neco jinyho :), opravdu mi asi chybi prozkoumavani sveta...
  • CrocoRay
    Nevím, kde je problém. Já tu hru nehraji, ale když tam může každý volně cestovat a dělat si co chce a jenom téhle vlastnosti hry využívá, tak nechápu, proč by měl dostat ban. Vpodst. si ty bedny může "krást" každý, tak ať. A pokud to vývojářům vadí, tak ať je prostě uzamknou na určitý level. Varovný dopis by mě jenom odradil od hraní hry, natož tak ban. Mají si hru ošetřit a ne trápit hráče za vlastní chyby.

    Chápu, že občas se nějaká ta chybka může při vymýšlení MOORPG vloudit, ale tady mi to přijde jako totální nedomyšlenost ze strany vývojářů.
    • Myslim ze ide hlavne o stav serverovej ekonomiky. V momentalnej faze je skutocne krehka a taketo evidentne exploitovanie nedorieseneho leveldesignu (vazne, ak tu bednu nestrazia mobovia, tak wtf...?) tomu vobec nepomaha. Ban sem ban tam, radsej to ako keby cela ekonomika mala ist doprcic.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit