Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • vyvijeli novou hru na enginu oblivionu...predpokladam, ze si nemyslis, ze kdyz mas engine, ze mas naprogramovanou hru a staci ti dodelat storyline a par scriptu....naopak tohle vse mel Obsidian, protoze FNV se od F3 krome story lisi jen v detailech...takze klidne si muzes vzit toolset k NWN a udelat v tom novy pribeh, ktery s NWN nebude mit vubec nic spolecneho, ale vydavat to za novou hru by bylo smesne
  • chceš mi říci, že lidé zodpovědní za gamedesign byli při vývoji F3 nějak sešněrováváni, protože grafici a world/level designeři modelovali a programátoři programovali pár nových mechanik? Ale no tak! Zdůrazňuji, že technologie jsou podružné (a taky je vyvíjí jiná část týmu), načež pak řekneš, že F3 je horší kvůli technologiím, které se musely nejdřív vytvořit, zatímco FNV je převzal? ale no tak! Od Oblivionu se technologicky a herně-mechanicky mnoho nezměnilo. Skutečnost je zkrátka taková, že Bethesda má otřesné písaře (což je u RPG až trestuhodné) a nepříliš osvícené gamedesignéry (to se ovšem dá pochopit vzhledem k tomu, na jaké koncepty se až do F3 soustředili)
  • Naprostý nesouhlas!
  • Obsidiani žádný trapný reakce na F3 nepotřebovali a už vůbec se nepotřebovali inspirovat od Bethesdy. To oni jsou společně s Bioware machři v oblasti plnohodnotných rpgéček. Jestli těmi 20% myslíš engine a některé herní mechanismy, pak máš pravdu (teda aspoň doufám, F:NV jsem ještě nehrál, ale znám všechny předchozí obsidiánské hry a na F:NV jsem slyšel mnoho kladných ohlasů). Bethesda je silná v designu světa, ale v budování jeho vnitřní logiky a hlavně v zavedení toho opravdové "role-playing" selhává...
  • Přesně tak, konečně někdo napsal pravdu o F3.
  • corfer
    Naprostý souhlas!
  • to je sice pekne, ale hosi z obsidianu meli k dispozici odzkouseny robustni system, hotovy a odladeny na F3, navic tunu reakci hracu F3. FNV je jejich dilo tak z 20%.
  • pardon, to patřilo uživateli czlukas
  • Fallout 3 je taky RPG jen z části. a to navíc pouze jako subžánr - openworld v bethesdím stylu. tzn. jedna pevná hlavní linie a desítky samostaných questů či kraťoučkých linií zcela nezávislých na hlavní linii. F3 jako RPG stojí za prd. Jako FPS je k smíchu. Jako bethesdí openwolrd ho pak považuji za hodně slabý, protože Morrowind i Oblivion byly v tomto konceptu dotaženy mnohem dále (byť byl Oblivion zabit nekterými svými mechanikami). Díky bohu, že je napadlo předat štafetu (prozatím) Obsidianu. u FNV je krásně vidět, že RPG není příliš závislé na herní mechanice (ta je z většiny shodná s F3) a už vůbec není závislé technologiích (zcela minoritní změny oproti F3). RPG je závislé na zvoleném konceptu, na game designu.

    jeden důkaz za všechny - průzkum na madbrahmin.cz
    F3:
    průměrná známka 2,166845
    pouze 41% lidí jej pokládá za kvalitní fallout (ignoroval jsem ty, kteří se zdrželi hlasování)

    FNV:
    průměrná známka 1,436429
    a celých 85% ho pokládá za kvalitní fallout (dtto)
  • kotty
    Jeste bych dodal smerem k redakci: pokud si nejste jisti urcitym zanrem (presto, ze mate u ME2 uveden zanr RPG), tak by jste se meli drzet oficialniho oznaceni vyvojaru. Takhle to trochu zavani amaterismem.
  • tvá definice RPG mě upřímně rozesmála *1*

    to je tak, když někdo přeloží název žánru a výsledná slova považuje ze jeho definici. nechci ti brát iluze, ale Hard Rock (tvrdá skála), nemá nic společného s geologií, a heavy metal nemá nic společného s metalurgií. Stejně tak RPG není o hraní předhozených rolí (do jisté míry samozřejmě předhozena být musí), interaktivním sledování rozhovorů, ba dokonce ani o lootu nebo skillech.
  • kotty
    Ja: Wiki neni uplne 100%, to souhlasim, ale s definici se vicemene ztotoznuji, jinak bych ji neuvadel (navic takrka totozne definice najdes i jinde). Uz ciste z nazvu "role-playing game", nebo chces-li volny cesky preklad "hra na hrdiny", si lze odvodit, ze hrac hraje za urciteho hrdinu/y, ktereho podle vlastniho uvazeni rozviji/jedna v ramci role. Neni ale pravidlem, ze by to muselo byt podlozeno urcitymi cisly jako v pripade D&D. Stejne tak muze hrac rozvijet svoji postavu i za pomoci dialogu (za pomoci urcite interakce obecne).
    Jako trochu netradicni priklad uvedu LARPy (live action role-playing game) - lidi si sjednaji nejake misto, kde se sejdou a tam si hraji na hrdiny v ramci sve role. Takove divadlo bez pevne daneho scenare. Je to snad podeprene nejakymi hodnotami? Neni. Je to snad horsi RPG? Neni. Je to proste trochu jiny smer (ne zanr), stejne tak jako ME2. Vic k tomu nemam co dodat.
  • Nebudu tu dál polemizovat, jestli ME2 je RPG nebo není, protože to nemá cenu. Každý má na to jiný názor. Ale i kdyby ME2 byl brán jako RPG, tak by u mě v této kategorii nezvítězil, ale dostal by ode mě přinejlepším 3. místo. Když se totiž bavíme o nejlepší RPG hře, tak by to měla být RPG hra se vším všudy. A to prostě ME 2 není a nikdy nebyl.
  • Jen se pozastavuji nad tím, co se zde řeší a co by se mělo řešit!:)
  • Nebudu tu dál polemizovat, jestli ME2 je RGP nebo není, protože to nemá cenu. Každý má na to jiný názor. Ale i kdyby ME2 byl brán jako RPG, tak by u mě v této kategorii nezvítězil, ale dostal by ode mě přinejlepším 3. místo. Když se totiž bavíme o nejlepší RPG hře, tak by to měla být RPG hra se vším všudy. A to prostě ME 2 není a nikdy nebyl.
  • upírání klasifikace přeci není popíráním kvalit.
  • soubojový systém ani poloha kamery nemá nic společného s tím, zda je hra RPG nebo ne.
  • RPG žánr nezkomírá, zjisti si nejdřív, co ten pojem znamená.
  • mimo temu: wikipediu ako zdroj informacii by som neuvadzal. vo svete ju neakceptuju, pretoze ktokolvek tam moze cokolvek napisat alebo upravit, cim info straca svoj kredit.
  • enže Fallout 3 (resp. New Vegas) v tomhle výčtu narozdíl od ME2 figuruje...btw. kdybych u všech žánrů vyžadoval aby dodržovaly kámon "věcí,co má každej žádnr obsahovat",doteď bysme ve strategiích stavěli jak blbí základny (nevzniklo by třeba Joint task force nebo SWINE),na RPG bysme se pořád dívali izometricky a v FPS by hlavní posttava pořád mlčela...říká se tomu pokrok

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit