Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Herní systém neřeším, to jsou technické detaily, jinak ho zpracovali dobře....ale ten svět, ten je totálně nevyužitej, postavy nudný, New Vegas jako město vypadá jako když to dali nevrhnout studentovi gamedisignu u snídaně v bufáči po tom co prokalil celou noc....nechci to vyloženě rozespisovat, vydalo by to na dlouhej článek....
  • FNV má rozhodně blíž k F2, než F3 k F2 (ikdyž F3 mne svým způsobem dost bavila bavila).... Ano některý věci jsou tam zabitý. Pro mne to byli šipky, které tě vodily za ručicku a taky ukazovatele úspěchu v rozhovorech... Bez nich by to byla asi větší výzva... Je ale hold jiná doba... .
  • Zajimava definice, mne osobne se napr. libil Kottyho popis zanru RPG, a podle tohoto popisu se mezi RPG muze Mass Effect 2 smele radit.
  • Přečetl jse si jí a tobě zas doporučuju si tu najít Smejkiho popis co to je RPG...... Líp bych to nenapsal
  • Ano, neberu nikomu, ze Fallout New Vegas se radi vice do RPG zanru nez Mass Effect 2 a jak Mass Effect 2, tak Fallout New Vegas jsem si uzil radne a jsou to obe vynikajici hry, ktery si zaslouzi obdiv a uznani.
    Pres to, ze Mass Effect 2 je o proti jednicce mnohem akcnejsi, se porad radi do RPG zanru, precti si mou reakci na uzivatele JáTy, kterej se mi snazil tvrdit, ze ME2 je TPS nebo FPS, coz je kravina na entou.
    Podle jakych kriterii redakce volila se zrejme nedozvime, ale rekl bych, ze je to hlavne subjektivni pocit autora. Otazkou zustava, zda je clanek veden jako volba RPG hry roku podle redakce Games.cz anebo volba RPG hry roku podle autora clanku.
  • proto píšu skoro mrtev, ne uplně :-)

    a FNW jsem dohrál, ale nemůžu ho uznávat, ten potenciál světa je děsně zabitej, dvojce to sahá sotva po kotníky
  • To je pravda, ale třeba takový Drakensang the river of time je pořád skvělé RPG ''ze staré školy''. Mě osobně zabavil na dlouhou dobu také Fallout New Vegas.
  • Aha, takze ty si mi snazis tvrdit, ze hra zalozena na epickym pribehu, na rozsahlych moznostech vedeni rozhovoru, na tvorbe postavy, na vyberu dost rozdilnych zamereni postavy, na velkym vyberu zbrani a brneni, na vyberu schopnosti, na levelovani postavy atd. (takhle bych mohl pokracovat jeste hodne dlouho), je strilecka? Zajimave...
    Rekneme, ze je to akcneji pojaty RPG, ale ze se radi Mass Effect 2 do zanru RPG, to mu nikdo odpare...
  • RPG žánr skomírá, klasická RPG už je dnes téměř mrtvé. Kdo souhlasí?

    Ať vidíme, kolik je tu hráčů a kolik dětí, co paří druhým rokem a chtějí nám tu kázat o tom co je a co není rpg *12*
  • Subjektivní pocit ti nikdo nebere, ale to je právě ten problém, že tady někteří lidé nedokážou hodnotit objektivně a profanovaně cpou ME2 mezi rpg jako o život.... Ikdyby ME2 bylo rpg( A to jsem myslel že po F3 rpgéčka více klesnout nemůžou)... Pořád je na tom FNV co se týče rpg líp... Je to asi jako postavit vedle sebe nějakou, sice pěknou,nablízkanou grafitu(ME2) a obraz Východ slunce od Moneta (FNV). Ten rozdíl prostě vidět je, nehledě na to že FNV je svým světem, příběhem, humorem a filozofii vyzrálejší dílo a to je prostě fakt.
    To že ME2 je skvělí vám taky nikdo nebere a já sám jsem si tu hru dost užil (ikdyž zrovná nemám moc v lásce starterkovský pindy a star gaty a podobný universa).
    BTW: Zajímalo by mne podle jakých kriterií redakce volila....
  • Pokud si myslíš, že ME2 je plnohodnotné RPG, tak jsi asi nikdy žádné nehrál.
  • kdo říká že musí být v kvalitním rpg hod kostkou? fallout 2 považuju za jedno z nejlepších rpg všech dob a tam se systém DaD nepoužíval
  • teda zato tvoje EGO má problémy vejít se do této diskuse ;) další kdo si myslí, že když mu zaplacené recenze ruzných emags po světě něco nabulíkovali, tak je to pravda.

    přečti si odpověd od "31.12.2010 10:39 neco" a nejprve si zamět před vlastním prahem. za hlupáky si tu ty ;)
  • takže pokud bioware vydá dragon age s koop multiplayerem a označí to za MMO protože to přece bude hrát hodně lidí, tak právě definoval nový standard MMO jen protože tak označil nějakou hru?
  • ..zkusme si definovat RPG - role playing game - hra na hrdiny....Sheppard je hrdina jak z učebnice.....v klasických zástupcích žánru někde dostanu úkol,jedu ho někam (v otevřeném světě ) splnit,a pak se vrátím zpátky k zadavateli pro odměnu...interaguju se postavami ve hře,mluvím s nimi,dozvídám se od nich něco....moje postava se celkově nějak vyvíjí,zlepšuje si svoje schopnsti....je tady ten problém?..že se tak neděje skrz propracovanej strom skillů,ale je to zjednodušeno na 6 dovedností ? ....3/4 klasických rysů RPG nám sedí jak prdel na prkýnko,a jeden kontroverzní (co ani není vypuštěn,jen zjednodušen) z toho najednu udělá akční hru kalibru Gears of war ?...být autorem tak příští tu úvahu nechám uzrát ještě víc,je to pořád nesmysl....
  • MrSanta
    A kdo se směje naposled, ten se směje poslední. Škodu nezjistí, kdo si odjistí. Mnoho psů, zajícova smrt *1*
  • ME není RPG jak se to snaží všechny noviny a bioware prodat, ale příběhová 3rd / first person shooter
  • Tak tedy, pokud vyhrál FNW, vypovídá to něco o úrovni současného RPG...a podle textu ve článku i o samotném recenzentovi, který si asi o hře přečetl někde na IGN místo aby si jí zahrál a skutečně zhodnitil.....
  • To nie je tak jednoduché, v tom prípade by sa medzi RPG dal rátať i Fahrenheit a iné nelineárne adventúry, STALKERy a aspoň polovica s tej hromady sandbox hier. Pokiaľ si spomínam, tak Tiscali má už roky v týchto celoročných bilanciách pravidlo, že v RPG musí prichádzať k aktívnej zmene schopností hlavnej postavy. Uznávam, že to nie je úplne ideálne, ale podľa mňa, je to určite lepšie ako vágny stav, kde by bola RPG vačšina vydaných hier.
  • Když už hodláte někoho v diskuzi označovat za hlupáka, tak si po sobě příspěvek alespoň jednou přečtěte. Zda-li je nějaká hra či nikoliv právem označovaná za RPG, je věcí ryze subjektivní, pravdu tedy máte jak Vy tak i Váš oponent. Nic to však nemění na faktu, že i kdybyste se rozkrájel, tak druhou stranu nemáte jak přesvědčit, aby ME2, či jakoukoliv jinou hru, za RPG považovali. To, že Bioware tuto hru takto označuje, je věcí marketingu, jelikož dnes jsou RPG hry "in" a kdo je nehraje, je "out". Může se nám to líbit i nemusí, ale toto jsou pravidla dnešního herního trhu ovládaného masami pubescentích "casual" hráčů s vlastním žebříčkem hodnot. Označení RPG je natolik široké, že se do něj může vejít opravdu všelicos a je krajně nepravděpodobné, že se na definici toho slova dva lidé kdy shodnou. Bioware již opravdu nevyrábí hry, které jej kdysi proslavili, jde s trhem a každý máme tu hranici jinde, kdy už danou hru za RPG nepovažujeme. Já osobně za pořádné RPG nepovažuji žádnou z her zmíněných v daném článku, ba dokonce žádné "RPG" vydané v posledních pěti letech AAA herními studii. Vy se mnou však souhlasit nemusíte, ale to z Vaší "pravdy" nedělá pravdu obecnou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit