Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • trollface
    No toto je velmi zlý vtip....ako môže v tejto kategórii chýbať Mass Effect 2? A ako sa tam dostal Alpha Protocol? A aby to vyhral fallout 3 prefarbený na oranžovo to je už moc...
  • AP je podivná vykrádačka Mass Effectu zkombinovaná se Splinter Cellem
  • Ty kostky jsou pro DnD, coz je sice RPG, ale RPG nerovna se DnD system omg
    v nazvu RPG neni nikde psane ze tam musi byt kostky a statistiky... proto se tomu taky rika AKCNI RPG.

    Mas to jak strategie - jsou i nejsou tahove, pak se rozdeluji na RTS a Tahovky, ale obe jsou strategie...
  • A Mass Effect 2 chybi? Fallout: New Vegas byla skvela hra, ktera me prijemne prekvapila a potesila me originalka, kterou jsem vyhral v soutezi, ale za RPG roku jednoznacne povazuju Mass Effect 2, ktery nebylo ani nominovano...
    Kdyby ME2 melo aspon nominaci tak ani neceknu, a reknu, ze rozhodnuti je na autorovi, ale tohle je podle me obrovska chyba...
  • Se mi zdá to nezařazení ME2 do rpg her trochu jako pozérství,ano hra je trochu jednodužší než její předchůdce ale až tak radikální změna to nebyla.Dialogů ubylo jenom trošičku(což mě osobně vyhovouje,v ME1 jich bylo až příliš mnoho),množství akce se mi zdá zhruba podobně jako v jedničce jen je lépe zpracovaná(ačkoliv v porovnání s výlučně akční konkurencí pořád slabota),statistiky taky trošičku zeštíhlily(i v tomto ohledu se mi zdál první Mass effect zbytečně předimenzovaný),myslím že nejde ani tak o to kolik schopností si může hrdina vylepšovat,jako spíš jak moc se ony vylepšení do hry promítnou.Jinak systém rozhodování,který považuji zvláště v rpg hrách za velmi důležitý prvek v druhém Mass effectu funguje velmi dobře.Co mi naopak na ME2 opravdu vadilo nebylo zkrácení dialogů nebo zeštíhlení statistik,ale příběh který po v tomto ohledu vcelku kvalitní jedničce zklamal.
  • Amaroun: Jen upřesním; s tvým (smejkiho) vymezením žánru RPG souhlasím. Připadá mi, že se docela shoduje s tím, jak jsem ho popsal já. Nebo se alespoň s mým vymezením rozhodně nevylučuje. Nesouhlasím jen s tím prvním odstavcem o ME :-)
  • JohnyTheZik: U těch puberťáků jsem spíš narážel právě na stolní hry (DrD)...Vyzrálejším lidem jde spíš o zážitek a hodnověrnost, puberťákům o super vybavení a ultranamakanou postavu. Proti hráčům akčních rpg nic nemám :-), ale osobní považuji diablovky za přitroublé aneb klikací orgie mě moc neberou. Každý má rád prostě něco jiného.

    Amaroun: No, snad se shodneme na tom, že statistiky jsou přidruženým aspektem rpg, nikoliv něčím, co ho musí nutně charakterizovat...A co se té rozvětvenosti týče, myslím si, že trochu přeceňuješ možnosti počítačových her vůči stolním... Dech mi vyrazil Alpha Protocol - tam je hráč skutečně strůjcem budoucích událostí, Fallout NV jsem ještě nehrál, ale chystám se. Prý je v tomto ohledu také velmi silný. ME sice není tolik rozvětvený, ale tvá rozhodnutí jsou klíčová. Navíc se v něm nachází dostatek vedlejších rozhodnutí na to, aby hráči mohl nabídnout odlišný zážitek při odlišném způsobu hraní, ale hlavně hráči poskytuje možnost hrát za svého avatara podle svého gusta. Nebudu se tu s tebou přít o tom, do jaké míry jsou tyto klíčové aspekty RPG v ME přítomny (napadá mě dost her, včetně již dvou jmenovaných, které jsou v tomto ohledu silnější), ale rozhodně si stojím zatím, že jsou natolik dostatečné, aby ME mohlo být považováno za RPG (v tom smyslu, jak já rpg vnímám). Takže ne, nesouhlasím s tvým resp. Smejkiho tvrzením.
  • Mopped
    Nemůžu si pomoct, ale strašně se mi líbí ta zeměgule, to je mazané slovo. Normálně jsem se začal smát.
    A nehulím jo.
  • Zkopiruju ti co tu psal Smejki:"V RPG musí hráč signifikantní vliv na příběh. na to je ME2 skutečně málo větvený. "Loot & stats & three way story game" není RPG. Cesty, jimiž může hráč jít, musí být zcela diferencované a hráč musí mít možnost promítnout své postoje do chování svého avatara. A herní svět na to musí reagovat.

    Mnozí překládají Role Playing jako hraní role, ale nelze to takto doslovně chápat. Tato role nesmí být hráči předhazována, nýbrž hráčem tvořena. Samozřejmě technologické i tvůrčí omezení vede k svazování hráče do mantinelů tvůrčích záměrů, ale tyto mantinely musí být dostatečně široké. Hráč má být tvůrcem svazován co nejméně. Čím méně je ve své svobodě konání svazován a čím širší dopad na herní svět hráčovo (potenciální) konání má, tím více je hra RPG. Statistiky, loot a další typické prvky jsou už jen prostředkem k dosažení mechaniky diferenciace světa a/nebo motivace k hraní, neboť člověk z přirozenosti nerad setrvává na místě. "
    Podle tvy logiky když se vžiju do role Gordona s HL2 tak je to celá hra RGP... no potěš !!
  • Mopped
    To zme poznali, že je to ironie. Máš tam přeci smajlíka *1*
  • Mopped
    A co se stane až si zahraje might a magic 6? Jenom se ptám.
    Dík.
  • Ale nie, ja som len srandoval ME2 je velmi dobra hra, aj ked ME1 bola kus lepsia (aspon pribeh).Len som chcel vediet kolko dostanem minusiek.(A niesom ten mr. X)
  • asi sme len dvaja s tymto nazorom...
  • zahtaj si might and magic 6
  • kazdy si tu vravi svoj nazor tak aj ja som dal svoj
  • kotty
    Dekuji :)
  • Mopped
    Moc dobré, dávám bod. S tím naprosto souhlasím.
  • Spousta lidi si pod slovem RPG vybavi klasicky system z D&D, nicmene samotny vyznam slova RPG (role-playing game) na to primo neodkazuje. Jedna se proste o soubor her, kde hrac ovlada jednoho nebo vice avataru (postav). Hraci jsou odpovedi za hrani postav(y) v pribehu, a to bud pomoci dialogu (pripad ME2) nebo pomoci vyvoje postavy (vetsinou jde vsak o mix obojiho). Vetsina RPG vychazi vice ci mene z pravidel D&D, ale pravidlem to neni. V ME2 je urcite spoustu akce, ale zaroven mas vliv na vyvoj pribehu a osudu postav, tak jak by tomu melo v RPG byt. Proto s klidem muzu oznacit ME2 jako RPG s akcnimi prvky.
  • v RPG musí hráč signifikantní vliv na příběh. na to je ME2 skutečně málo větvený. "Loot & stats & three way story game" není RPG. Cesty, jimiž může hráč jít, musí být zcela diferencované a hráč musí mít možnost promítnout své postoje do chování svého avatara. A herní svět na to musí reagovat.

    Mnozí překládají Role Playing jako hraní role, ale nelze to takto doslovně chápat. Tato role nesmí být hráči předhazována, nýbrž hráčem tvořena. Samozřejmě technologické i tvůrčí omezení vede k svazování hráče do mantinelů tvůrčích záměrů, ale tyto mantinely musí být dostatečně široké. Hráč má být tvůrcem svazován co nejméně. Čím méně je ve své svobodě konání svazován a čím širší dopad na herní svět hráčovo (potenciální) konání má, tím více je hra RPG. Statistiky, loot a další typické prvky jsou už jen prostředkem k dosažení mechaniky diferenciace světa a/nebo motivace k hraní, neboť člověk z přirozenosti nerad setrvává na místě.

    Obávám se, že vím, co je RPG *1*
  • vpodstate mas pravdu.. az na tadytuhle hlasku, ktera jde uplne mimo to, co pises a trochu se tim podrazis (mysleno tak, ze tvuj projev je dost chytrej, aby ses takovejhle veci mohl vyvarovat :)) - "hack and slash - většinou puberťáci" .. to, ze nekoho bavi to a jineho zas ono, prece neznamena, ze ma dany clovek problem vytvorit si komplexniho a uveritelneho hrdinu a snazili se hrat podle jeho psychologickeho profilu (cituji). Me hack and slash hry relativne bavi. Relativne, protoze vetsinu H&S her shledavam jako nudu krome serie Diablo.. Ale i ME me dokaze dobre zabavit. Vetsinou na to ani tak nemam cas, takze si radsi sednu k necemu, co me bude bavit hned. Znamena to, ze jsem pubertak nebo jsem nevyspelej? Presne to si ted totiz rekl.. Je to otazka vkusu a rict, ze H&S hry hrajou vetsinou pubertaci je hroznej nesmysl. No ikdyz - mas recht.. Ono totiz vetsinou hry hrajou pubertaci :).. Takze i "vyspele RPG" hrajou vetsinou pubertaci. Na ne je totiz trh zamerenej. Jinak je to ale nesmysl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší