Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • football manager 2012 mohl imho klidne v zebricku byt *5*
    • To je spise sportovni ne? Ja nevim kde bych to zaradil nebo do simulatoru, je to tezke.
      • ono to muzes brat i jako tahovku s realtimovymi "boji" *1*
  • MickeyMutant
    Nezapomněli jste na Frozen Synapse? Té by to mezi pěti nejlepšími určitě slušelo.
    • to je spíše taktická střílečka ne?
  • MidnighT91
    Shogun je jasná volba ale něco mi na něm strašlivě vadilo a konkrétně to, že na kampaň máte pouze 60 herních let... Nikdy se mi nepodařilo podrobit si celé Japonsko protože můj shogůn prostě umřel stářím, jednou jsem byl blízko ale moje pokladna ten nápor nevydržela a já zbankrotoval... To byl můj čtvrtej nebo pátej pokus a pak už jsem tu hru nezapnul... Takže zkráceně, vadilo mi že hra nepokračuje tak dlouho dokud nevymře celý váš rod nebo dokud neovládnete všechno...
    • 13_11
      Prý se dá časové omezení obejít tlačítkem „Continue Playing“ – poté, co se načte závěrečné okno. Hra by tak měla končit až kolem roku 1854, kdy se Japonci otevírají světu a společně s Američany začínají samurajům odsekávat půlky.
  • Darkest Hour: A Hearts of Iron Game je pro mě správná odpověď. A komu starší Europa engine nevoní, pro toho je odpovědí HoI III: For the Motherland.
    Všichni, kteří si myslí, že Total War je vrchol komplexnosti, by si měli věci ze série HoI zahrát, aby zjistili, kde vězí opravdová strategie. Vlastně pardon, ono tak trochu nejde si je jenom zahrát. To chce trochu času, snahy, soustředění a nejlépe tutoriál v podobě Europa Universalis. Vedle HoI vypadá Total War, s prominutím a s veškerou úctou ke skvělé sérii, jako "piece of cake".
    Prostě pokud jde o strategie, já kvalitu měřím množstvím a úrovní strategických možností, a v téhle disciplíně Paradox Interactive se svým HoI vítězí jednoznačně a o nechutně obrovský parník. Ale je pravda, že neznám jediného normálního člověka, který by tyhle hry hrál. Já vlastně neznám žádného. Kromě sebe.
    • Tak hru od Paradoxu asi zvítězit neuvidíš. Takovéto ankety vyhrávají omalovánky, kde je nejdůležitější rychle mačkat čudlíky. Serie TW se tváří jako propracovaná hra, ale s EU, CK, HoI se to srovnat nedá.
      • Já HOI taky dost hraji ale nedělal bych s toho zase nějakou extra HC hru... Rozhodně poslední TW je propracovaná hra až až. A HOI chybí dost ta taktická část hry.
    • smejki
      Asi bych se mezi ty podivíny mohl počítat. HoI3 mám sice jen chvilku, ale jsem odkojený Europou Universalis 3 ^_^
    • Vítej mezi podivíny :) Taky pořádně neznám nikoho kdo by HoI hrál. Ale i přestože mám zkouškový, tak díky nákupu HoI3 Complet na steamu jsem rozehrál hru za ČSR :D
      Podle mě jediná chyba her od paradoxu a hlavně teda HoI je v tom, že trvá několik patchů a datadisků/dlc než to má vychytaný chyby a doděláno všechno co tam původně asi mělo bejt a až potom je z toho naprosto bomba hra.
      • To je fakt, ale třeba s Crusader Kings 2 si dali načas a snad se to vyplatí. :) Už jen měsíc!
    • Trošku pozdě se ptám vzhledem k tomu že slevy skončili, ale mění dlc For the Motherland něco zásadního ve hře? HOI III a ostatní datadisky mám.
      A ještě bych se rád zeptal jak je možné načasovat tah armády... v Jedničce se mi to automaticky nabídlo - kdy a v kolik hodin ma armáda dorazit/ zaútočit na danou lokaci... Tady rovnou automaticky po kliknutí vyrazí splnit cíl.. Děkuji :-)
    • Erien
      Tak už znáš o jednoho více i když HoI je super hra, ale moc mi nejde, abych řekl pravdu je na mě dost náročná o to mě ale víc baví. :)
      • Chce to mnoho měsíců. Neumíš si představit, jak to začne být zábavné, když se přestaneš muset soustředit na interface a začneš doopravdy strategizovat.
        • Erien
          Darkest Hour: A Hearts of Iron Game to je nové? Já mám doma teda jen HoI 3 to už mi tu leží delší dobu ani nevim kde jsem to koupil jen není tolik času na to no.
          • Darkest Hour jede na stejném enginu jako HoI 2. Je to vlastně fanouškovský mod, který dostal plnou podporu vývojářů a nakonec dosáhl takové kvality, že ho i oficiálně vydali.
  • Fakt, že se do top strategií probojovali HOMAM VI, je jasný důkaz, že to v loni měli strategie nahnutý. No aspoň, že ten Shogun to zachraňuje :).
  • bohužel co tak sleduju, tak zatim nic lepšího než Starcraft2 nevyšlo...
    • kostejnesmrtelny
      Bohužel ono nevyšlo nic lepšího pomalu ani tak tři roky předtím (konkrétně od dob World in Conflict). RTSka klasickýho střihu jsou dneska prakticky mrtvej žánr *9*
    • Presne tak starcraft 2 hrozna pecka, toho shoguna bych rad videl na cem to tady mistni strategove hrajou ve full HD se to pri boji cirka 6000 jednotek pri priblizeni seka i na me gtx 590 8gram a 3,4 Ghz procesor (phenom 965) ta hra je optimalizovana pro gtx 590 v sli asi. Jinak starcraft forever uz se nemuzu dockat Heart of swarm.
      • Spíš strategie s velkým jménem přišla v době, kdy už pomalu nic nevycházelo, čili díky tomu pecka jak říkáš, mě to přišlo jako byť precizně udělaný, tak již trochu remake(zase ne tak doslova abych nekřivdil) pecky. Dobrý příklad je třeba Dota 2, taky to dle mě bude pecka(pozitivní kritika i reakce od hráčů jsou i budou), ale nebyla by nebýt originálního modu, byť ten remake tam narozdíl od SC2 které si vzalo "jen" většinu základů je doslova. Prostě sečteno a podtrženo až vyjde CoH2(jestli vyjde), všichni si sednou na zadek(a to byl správný fanouškovský výkřik do tmy!).
      • smejki
        Core i5 750, Win7 64, 4GB DDR3 RAM, HD5850, 1920x1200.... a seká se to jen, když zrychlím hodně velkou bitvu. Ovšem strašného času zabere načítání hry a bitev.
    • Lepšího než SC? Ale solitaire jsou tu už nějakou dobu... ne vážně Shogun je sice strategie tahová, tak se to těžko srovnává, přesto jí SC2 nešahá ani po kotníky, páč zatímco shogun oproti jedničce přinesl spoustu nových herních mechanizmů, tak strarcraft přinesl akorát tak 3D a textury ve větším rozlišení, jo moment, vlastně "operační centrum" což je ovšem upgrade jaxwiň a činí to z něj hru tisíciletí *7*
      • kostejnesmrtelny
        Hele, radši si ten SC2 zahraj. Pak pochopíš, jakou kravinu jsi napsal *3*
      • smejki
        herní mechanika starcraftu 2 je stejná, ale pravidla jsou hódně překopaný. Dále je to po všech směrech dotažené až limitně k dokonalosti. facelift to skutečně není.
      • Bacha, hra tisíciletí může být jen JEDNA! *4*
        • To máš pravdu, ale Skyrim to určitě nebude. *1* Vivat flame-trolling *1*
  • Erien
    Hodně těžký rozhodnutí, mám doma první tři, a u všech tří jsem nechal mnoho hodin (prej MMO hry žrout času pche :D). Každá je jiná, všechny jsou skvělé. To rozhodnutí jsem Vám nezáviděl a akceptoval bych jakoukoliv z těch tří her. :)
  • rancor1223
    Tak Heroes VI nebyly špatné, ale na H3 prostě nemají. Ani se mi nelíbí ten grafický styl který nasadil 5. díl (4. jsem snad nikdy neviděl, tak nevím jestli vypadal taky tak).
    Anno 2070 - Nikdy jsem nebyl schopný ve 1404 nebo 2070 postavit nejvyšší třídu obyvatel atp. asi jsem u hry trávil příliš málo času nebo jen dělal něco zoufale špatně. Kampaň mě nebavila a skirmish mě narozdíl od 1404 také rychle omrzel.
    Shogun 2 TW, pro mě jedna z her roku. Tak výborně jsem se u strategie již dlouho nebavil! Perfektní zasazení do doby, úžasná kultura a zpracování boje! Téměř dokonalá hra! Nemůžu se dočkat datadisku.
    Dungeon Defenders se zdráhám označit strategií *1*, ale nevím, viděl jsem jen videa.
    No a Warhammer 40k jde úplně mimo mě, tyhle rychlé strategie až na vyjímky (Company of Heroes) nemám rád.
  • Tyjo, tak to s tim jdete nekam, jak to muze vyhrat PC titul ! jse snad podplaceny ?


    ps: ''mirne'' sarkasticka reakce na komentare pod akcni a zavodni hrou roku
  • Pro mě jako hráče rts(už spíše občasného) je to smutné když museli přidávat DD aby vůbec měli 4 kandidáty pro strategii roku. *9*

    PS Co Oil Rush, vyšel, popř. pokud ne, nějaké info?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit